'Na vertrek Mannaert: opmerkelijke nieuwkomer bij Club'

727 stemmen
'Na vertrek Mannaert: opmerkelijke nieuwkomer bij Club'

Dinsdag kwam Club Brugge met het nieuws dat het definitief afscheid neemt van Vincent Mannaert. Die had eerder al zijn functie als CEO neergelegd, maar verdwijnt nu ook uit de Raad van Bestuur. Hij verkoop immers zijn aandelen aan Bart Verhaeghe, die zo nog wat meer macht verwerft.

Op het vertrek van Mannaert als CEO anticipeerde Club al met de promoties van Bob Maduo tot CEO en Devy Rigaux tot sportdirecteur. Nu moet echter ook de Raad van Bestuur hertekend worden en daarbij introduceert Verhaeghe nu een zeer opvallende naam.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Verhaeghe loodst zijn zoon binnen bij Club

CEO Madou krijgt een zitje in de vernieuwde raad, maar Het Nieuwsblad weet dat ook Lucas Verhaeghe deel gaat uitmaken van het bestuur. De 25-jarige is inderdaad de zoon van. Hij komt echter niet zonder cv binnen, want hij studeerde aan de Vlerick Business School en voetbalde zelf nog in de jeugd van KV Mechelen.

Het is bovendien een beproefde tactiek van Verhaeghe om zijn opvolging te verzekeren. In zijn andere bedrijven zijn het zijn dochters die hoge functies vervullen, zijn zoon maakt nu dus zijn intrede bij Club. En dat zal niet alleen in de Raad van Bestuur zijn.

Naast bestuur ook functie in transferdepartement

Verhaeghe junior krijgt immers ook een functie in de dagelijkse werking, nadat hij al een tijdje stage liep bij Club. Het Laatste Nieuws stelt dat hij aan de slag zal gaan in het transferdepartement, waar hij onder Rigaux zal werken. Daarmee zal hij dus dagelijks zijn opwachting maken in het Belfius Basecamp.

Daarmee lijkt het vernieuwde Club Brugge stilaan vorm gekregen te hebben. De enige functie die nog ingevuld moet worden, is die van technisch directeur om de trainer bij te staan. Daarvoor circuleerden de voorbije weken de namen van Hugo Broos, Francky Dury en zelfs Hein Vanhaezebrouck.

Goede zet van Verhaeghe?

Meest recent

Rampscenario Rode Duivels? “Moeilijkste die overbleef”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

8
8
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

13
13
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

180
180
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

85
85
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

40
40
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

277
277
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

123
123
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

123
123
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

49
49
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

565
565
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

384
384
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

197
197
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

251
251
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

51
51
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

82
82
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

30
30
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

82
82
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

428
428
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

385
385
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

520
520
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

45
45
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1275
1275
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

47
47

Meer sportnieuws