Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

door
Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

Bjorn Meijer staat in de belangstelling van Bologna, terwijl Club Brugge anticipeert en zich richt op de Zuid-Amerikaanse markt, met gesprekken over de mogelijke aankoop van Ayrton Costa van Independiente.

Costa, bekend om zijn Argentijnse temperament en veelzijdigheid op het veld, lijkt klaar te staan voor een transfer vanwege de financiële problemen van zijn huidige club. Dévy Rigaux, de Director of Football zou Costa voor een aantrekkelijke prijs kunnen binnenhalen.

LEES OOK: Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge bereidt zich voor op verkoop van Meijer

Hoewel de Nederlander aan een minder seizoen bezig is bij Club Brugge, mag de buitenlandse interesse in Bjorn Meijer niet verbazen. Makelaar Stijn Francis heeft verklaard dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler van Club Brugge is.

Het Laatste Nieuws schreef dat Meijer, nog altijd maar 21 jaar, het potentieel heeft om op termijn veel geld op te brengen. Het lijkt erop dat Bologna van plan is om deze zomer flink in te zetten op hem.

Volgens verschillende bronnen is de Serie A-club vastberaden om Meijer binnen te halen. De huidige nummer vier in de Serie A, goed voor een Champions League-ticket, zou van Meijer zelfs zijn absolute prioriteit voor de zomer maken.

Club Brugge lijkt zich al voor te bereiden op zijn mogelijke vertrek door informatie in te winnen bij spelers zoals Ayrton Costa van Independiente.

De connecties van Rigaux: Club Brugge gaat vol op Zuid-Amerikaanse markt

Club Brugge lijkt serieus bezig te zijn met versterking te zoeken uit Zuid-Amerika. Na de vergevorderde gesprekken met Zaid Romero van Estudiantes, die de eerste Argentijnse speler in de geschiedenis van de club zou kunnen worden, lijkt het erop dat ze nu hun zinnen hebben gezet op Ayrton Costa, ook een Argentijn.

Als deze deal doorgaat, zou Costa dus mogelijk de tweede Argentijnse aanwinst zijn voor Club Brugge.

De gesprekken over Costa bevinden zich in een verkennende fase, waarbij Club Brugge informatie heeft ingewonnen over de voorwaarden voor een mogelijke transfer. Naar verluidt zou Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro.

Het is duidelijk dat Club Brugge zich steeds meer richt op de Argentijnse markt voor talent. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft zich in de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt. 

Zijn ervaring en netwerk in deze regio's stellen hem in staat om effectief te opereren als bruggenbouwer tussen spelers en clubs. En nu, als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van deze contacten en kennis.

Independiente heeft dringend geld nodig: Costa in de etalage

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn speelstijl belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, waardoor hij, net als zijn landgenoot Zaid Romero, een waardevolle toevoeging zou zijn aan de selectie van Club Brugge.

In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat Costa mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft. De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Rigaux kan Independiente overmeesteren aan de onderhandelingstafel

Zowel de Raad van Bestuur als de mensen in zijn entourage hebben al verschillende aanvragen over hem ontvangen, vooral uit het buitenland, meer bepaald uit Mexico en België, maar voorlopig nog niets officieels.

De verwachting is echter dat Ayrton Costa binnenkort Independiente zal verlaten, een ontwikkeling waar ook Carlos Tevez, de coach van de club, rekening mee moet houden.

Hoewel Costa onder Tevez een vaste basisplaats heeft veroverd en elke wedstrijd heeft gespeeld, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk vanwege de dringende financiële noodzaak bij Independiente om spelers te verkopen.

Met deze situatie in gedachten kan Dévy Rigaux met zijn onderhandelingsskills zich in een gunstige positie manoeuvreren om Costa voor een aantrekkelijke prijs binnen te halen. Misschien zelfs lager dan de vraagprijs van bijna 2,5 miljoen euro.

Moet Club Brugge Costa halen?

Meest recent

Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

19
19
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

21
21
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

39
39
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

87
87
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

115
115
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

39
39
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

167
167
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

437
437
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

51
51
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

181
181
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

343
343
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

99
99
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

82
82
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

366
366
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

63
63
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

204
204
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

572
572
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

135
135
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

322
322
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

439
439
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

466
466
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

220
220
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

320
320
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

320
320
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

284
284

Meer sportnieuws