Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

1249 stemmen
Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

Bjorn Meijer staat in de belangstelling van Bologna, terwijl Club Brugge anticipeert en zich richt op de Zuid-Amerikaanse markt, met gesprekken over de mogelijke aankoop van Ayrton Costa van Independiente.

Costa, bekend om zijn Argentijnse temperament en veelzijdigheid op het veld, lijkt klaar te staan voor een transfer vanwege de financiële problemen van zijn huidige club. Dévy Rigaux, de Director of Football zou Costa voor een aantrekkelijke prijs kunnen binnenhalen.

LEES OOK: 'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Club Brugge bereidt zich voor op verkoop van Meijer

Hoewel de Nederlander aan een minder seizoen bezig is bij Club Brugge, mag de buitenlandse interesse in Bjorn Meijer niet verbazen. Makelaar Stijn Francis heeft verklaard dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler van Club Brugge is.

Het Laatste Nieuws schreef dat Meijer, nog altijd maar 21 jaar, het potentieel heeft om op termijn veel geld op te brengen. Het lijkt erop dat Bologna van plan is om deze zomer flink in te zetten op hem.

Volgens verschillende bronnen is de Serie A-club vastberaden om Meijer binnen te halen. De huidige nummer vier in de Serie A, goed voor een Champions League-ticket, zou van Meijer zelfs zijn absolute prioriteit voor de zomer maken.

Club Brugge lijkt zich al voor te bereiden op zijn mogelijke vertrek door informatie in te winnen bij spelers zoals Ayrton Costa van Independiente.

De connecties van Rigaux: Club Brugge gaat vol op Zuid-Amerikaanse markt

Club Brugge lijkt serieus bezig te zijn met versterking te zoeken uit Zuid-Amerika. Na de vergevorderde gesprekken met Zaid Romero van Estudiantes, die de eerste Argentijnse speler in de geschiedenis van de club zou kunnen worden, lijkt het erop dat ze nu hun zinnen hebben gezet op Ayrton Costa, ook een Argentijn.

Als deze deal doorgaat, zou Costa dus mogelijk de tweede Argentijnse aanwinst zijn voor Club Brugge.

De gesprekken over Costa bevinden zich in een verkennende fase, waarbij Club Brugge informatie heeft ingewonnen over de voorwaarden voor een mogelijke transfer. Naar verluidt zou Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro.

Het is duidelijk dat Club Brugge zich steeds meer richt op de Argentijnse markt voor talent. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft zich in de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt. 

Zijn ervaring en netwerk in deze regio's stellen hem in staat om effectief te opereren als bruggenbouwer tussen spelers en clubs. En nu, als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van deze contacten en kennis.

Independiente heeft dringend geld nodig: Costa in de etalage

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn speelstijl belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, waardoor hij, net als zijn landgenoot Zaid Romero, een waardevolle toevoeging zou zijn aan de selectie van Club Brugge.

In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat Costa mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft. De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Rigaux kan Independiente overmeesteren aan de onderhandelingstafel

Zowel de Raad van Bestuur als de mensen in zijn entourage hebben al verschillende aanvragen over hem ontvangen, vooral uit het buitenland, meer bepaald uit Mexico en België, maar voorlopig nog niets officieels.

De verwachting is echter dat Ayrton Costa binnenkort Independiente zal verlaten, een ontwikkeling waar ook Carlos Tevez, de coach van de club, rekening mee moet houden.

Hoewel Costa onder Tevez een vaste basisplaats heeft veroverd en elke wedstrijd heeft gespeeld, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk vanwege de dringende financiële noodzaak bij Independiente om spelers te verkopen.

Met deze situatie in gedachten kan Dévy Rigaux met zijn onderhandelingsskills zich in een gunstige positie manoeuvreren om Costa voor een aantrekkelijke prijs binnen te halen. Misschien zelfs lager dan de vraagprijs van bijna 2,5 miljoen euro.

Moet Club Brugge Costa halen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

167
167
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

117
117
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

60
60
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

202
202
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

246
246
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

91
91
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

480
480
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

226
226
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

413
413
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws