Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

1249
Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

Bjorn Meijer staat in de belangstelling van Bologna, terwijl Club Brugge anticipeert en zich richt op de Zuid-Amerikaanse markt, met gesprekken over de mogelijke aankoop van Ayrton Costa van Independiente.

Costa, bekend om zijn Argentijnse temperament en veelzijdigheid op het veld, lijkt klaar te staan voor een transfer vanwege de financiële problemen van zijn huidige club. Dévy Rigaux, de Director of Football zou Costa voor een aantrekkelijke prijs kunnen binnenhalen.

LEES OOK: 'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Club Brugge bereidt zich voor op verkoop van Meijer

Hoewel de Nederlander aan een minder seizoen bezig is bij Club Brugge, mag de buitenlandse interesse in Bjorn Meijer niet verbazen. Makelaar Stijn Francis heeft verklaard dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler van Club Brugge is.

Het Laatste Nieuws schreef dat Meijer, nog altijd maar 21 jaar, het potentieel heeft om op termijn veel geld op te brengen. Het lijkt erop dat Bologna van plan is om deze zomer flink in te zetten op hem.

Volgens verschillende bronnen is de Serie A-club vastberaden om Meijer binnen te halen. De huidige nummer vier in de Serie A, goed voor een Champions League-ticket, zou van Meijer zelfs zijn absolute prioriteit voor de zomer maken.

Club Brugge lijkt zich al voor te bereiden op zijn mogelijke vertrek door informatie in te winnen bij spelers zoals Ayrton Costa van Independiente.

De connecties van Rigaux: Club Brugge gaat vol op Zuid-Amerikaanse markt

Club Brugge lijkt serieus bezig te zijn met versterking te zoeken uit Zuid-Amerika. Na de vergevorderde gesprekken met Zaid Romero van Estudiantes, die de eerste Argentijnse speler in de geschiedenis van de club zou kunnen worden, lijkt het erop dat ze nu hun zinnen hebben gezet op Ayrton Costa, ook een Argentijn.

Als deze deal doorgaat, zou Costa dus mogelijk de tweede Argentijnse aanwinst zijn voor Club Brugge.

De gesprekken over Costa bevinden zich in een verkennende fase, waarbij Club Brugge informatie heeft ingewonnen over de voorwaarden voor een mogelijke transfer. Naar verluidt zou Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro.

Het is duidelijk dat Club Brugge zich steeds meer richt op de Argentijnse markt voor talent. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft zich in de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt. 

Zijn ervaring en netwerk in deze regio's stellen hem in staat om effectief te opereren als bruggenbouwer tussen spelers en clubs. En nu, als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van deze contacten en kennis.

Independiente heeft dringend geld nodig: Costa in de etalage

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn speelstijl belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, waardoor hij, net als zijn landgenoot Zaid Romero, een waardevolle toevoeging zou zijn aan de selectie van Club Brugge.

In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat Costa mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft. De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Rigaux kan Independiente overmeesteren aan de onderhandelingstafel

Zowel de Raad van Bestuur als de mensen in zijn entourage hebben al verschillende aanvragen over hem ontvangen, vooral uit het buitenland, meer bepaald uit Mexico en België, maar voorlopig nog niets officieels.

De verwachting is echter dat Ayrton Costa binnenkort Independiente zal verlaten, een ontwikkeling waar ook Carlos Tevez, de coach van de club, rekening mee moet houden.

Hoewel Costa onder Tevez een vaste basisplaats heeft veroverd en elke wedstrijd heeft gespeeld, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk vanwege de dringende financiële noodzaak bij Independiente om spelers te verkopen.

Met deze situatie in gedachten kan Dévy Rigaux met zijn onderhandelingsskills zich in een gunstige positie manoeuvreren om Costa voor een aantrekkelijke prijs binnen te halen. Misschien zelfs lager dan de vraagprijs van bijna 2,5 miljoen euro.

Moet Club Brugge Costa halen?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

5
5
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

17
17
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

38
38
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

74
74
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

301
301
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

117
117
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

148
148
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

421
421
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

573
573
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

782
782
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

160
160
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws