Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

1249 stemmen
Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

Bjorn Meijer staat in de belangstelling van Bologna, terwijl Club Brugge anticipeert en zich richt op de Zuid-Amerikaanse markt, met gesprekken over de mogelijke aankoop van Ayrton Costa van Independiente.

Costa, bekend om zijn Argentijnse temperament en veelzijdigheid op het veld, lijkt klaar te staan voor een transfer vanwege de financiële problemen van zijn huidige club. Dévy Rigaux, de Director of Football zou Costa voor een aantrekkelijke prijs kunnen binnenhalen.

LEES OOK: Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Club Brugge bereidt zich voor op verkoop van Meijer

Hoewel de Nederlander aan een minder seizoen bezig is bij Club Brugge, mag de buitenlandse interesse in Bjorn Meijer niet verbazen. Makelaar Stijn Francis heeft verklaard dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler van Club Brugge is.

Het Laatste Nieuws schreef dat Meijer, nog altijd maar 21 jaar, het potentieel heeft om op termijn veel geld op te brengen. Het lijkt erop dat Bologna van plan is om deze zomer flink in te zetten op hem.

Volgens verschillende bronnen is de Serie A-club vastberaden om Meijer binnen te halen. De huidige nummer vier in de Serie A, goed voor een Champions League-ticket, zou van Meijer zelfs zijn absolute prioriteit voor de zomer maken.

Club Brugge lijkt zich al voor te bereiden op zijn mogelijke vertrek door informatie in te winnen bij spelers zoals Ayrton Costa van Independiente.

De connecties van Rigaux: Club Brugge gaat vol op Zuid-Amerikaanse markt

Club Brugge lijkt serieus bezig te zijn met versterking te zoeken uit Zuid-Amerika. Na de vergevorderde gesprekken met Zaid Romero van Estudiantes, die de eerste Argentijnse speler in de geschiedenis van de club zou kunnen worden, lijkt het erop dat ze nu hun zinnen hebben gezet op Ayrton Costa, ook een Argentijn.

Als deze deal doorgaat, zou Costa dus mogelijk de tweede Argentijnse aanwinst zijn voor Club Brugge.

De gesprekken over Costa bevinden zich in een verkennende fase, waarbij Club Brugge informatie heeft ingewonnen over de voorwaarden voor een mogelijke transfer. Naar verluidt zou Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro.

Het is duidelijk dat Club Brugge zich steeds meer richt op de Argentijnse markt voor talent. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft zich in de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt. 

Zijn ervaring en netwerk in deze regio's stellen hem in staat om effectief te opereren als bruggenbouwer tussen spelers en clubs. En nu, als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van deze contacten en kennis.

Independiente heeft dringend geld nodig: Costa in de etalage

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn speelstijl belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, waardoor hij, net als zijn landgenoot Zaid Romero, een waardevolle toevoeging zou zijn aan de selectie van Club Brugge.

In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat Costa mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft. De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Rigaux kan Independiente overmeesteren aan de onderhandelingstafel

Zowel de Raad van Bestuur als de mensen in zijn entourage hebben al verschillende aanvragen over hem ontvangen, vooral uit het buitenland, meer bepaald uit Mexico en België, maar voorlopig nog niets officieels.

De verwachting is echter dat Ayrton Costa binnenkort Independiente zal verlaten, een ontwikkeling waar ook Carlos Tevez, de coach van de club, rekening mee moet houden.

Hoewel Costa onder Tevez een vaste basisplaats heeft veroverd en elke wedstrijd heeft gespeeld, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk vanwege de dringende financiële noodzaak bij Independiente om spelers te verkopen.

Met deze situatie in gedachten kan Dévy Rigaux met zijn onderhandelingsskills zich in een gunstige positie manoeuvreren om Costa voor een aantrekkelijke prijs binnen te halen. Misschien zelfs lager dan de vraagprijs van bijna 2,5 miljoen euro.

Moet Club Brugge Costa halen?

Meest recent

'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

1
1
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

14
14
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

242
242
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

10
10
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

21
21
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

26
26
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

101
101
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

99
99
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

87
87
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

149
149
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

58
58
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

92
92
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

31
31
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

99
99
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

129
129
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

82
82
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

313
313
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

131
131
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

362
362
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

215
215
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

181
181
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

70
70
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

145
145
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

172
172
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

578
578

Meer sportnieuws