Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

1249 stemmen
Rigaux doet verbazen: Club Brugge-topdeal in aantocht

Bjorn Meijer staat in de belangstelling van Bologna, terwijl Club Brugge anticipeert en zich richt op de Zuid-Amerikaanse markt, met gesprekken over de mogelijke aankoop van Ayrton Costa van Independiente.

Costa, bekend om zijn Argentijnse temperament en veelzijdigheid op het veld, lijkt klaar te staan voor een transfer vanwege de financiële problemen van zijn huidige club. Dévy Rigaux, de Director of Football zou Costa voor een aantrekkelijke prijs kunnen binnenhalen.

LEES OOK: Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Club Brugge bereidt zich voor op verkoop van Meijer

Hoewel de Nederlander aan een minder seizoen bezig is bij Club Brugge, mag de buitenlandse interesse in Bjorn Meijer niet verbazen. Makelaar Stijn Francis heeft verklaard dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler van Club Brugge is.

Het Laatste Nieuws schreef dat Meijer, nog altijd maar 21 jaar, het potentieel heeft om op termijn veel geld op te brengen. Het lijkt erop dat Bologna van plan is om deze zomer flink in te zetten op hem.

Volgens verschillende bronnen is de Serie A-club vastberaden om Meijer binnen te halen. De huidige nummer vier in de Serie A, goed voor een Champions League-ticket, zou van Meijer zelfs zijn absolute prioriteit voor de zomer maken.

Club Brugge lijkt zich al voor te bereiden op zijn mogelijke vertrek door informatie in te winnen bij spelers zoals Ayrton Costa van Independiente.

De connecties van Rigaux: Club Brugge gaat vol op Zuid-Amerikaanse markt

Club Brugge lijkt serieus bezig te zijn met versterking te zoeken uit Zuid-Amerika. Na de vergevorderde gesprekken met Zaid Romero van Estudiantes, die de eerste Argentijnse speler in de geschiedenis van de club zou kunnen worden, lijkt het erop dat ze nu hun zinnen hebben gezet op Ayrton Costa, ook een Argentijn.

Als deze deal doorgaat, zou Costa dus mogelijk de tweede Argentijnse aanwinst zijn voor Club Brugge.

De gesprekken over Costa bevinden zich in een verkennende fase, waarbij Club Brugge informatie heeft ingewonnen over de voorwaarden voor een mogelijke transfer. Naar verluidt zou Costa beschikbaar zijn voor iets minder dan 2,5 miljoen euro.

Het is duidelijk dat Club Brugge zich steeds meer richt op de Argentijnse markt voor talent. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft zich in de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt. 

Zijn ervaring en netwerk in deze regio's stellen hem in staat om effectief te opereren als bruggenbouwer tussen spelers en clubs. En nu, als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van deze contacten en kennis.

Independiente heeft dringend geld nodig: Costa in de etalage

Ayrton Costa staat bekend om zijn vurige temperament en zijn sterkte in de één-tegen-één situaties. Zijn speelstijl belichaamt de typische Argentijnse grinta, passie en winnaarsmentaliteit, waardoor hij, net als zijn landgenoot Zaid Romero, een waardevolle toevoeging zou zijn aan de selectie van Club Brugge.

In Argentinië wordt alvast gefluisterd dat Costa mogelijk zijn laatste maanden bij Independiente beleeft. De club worstelt met financiële verplichtingen en heeft dringend behoefte aan vers kapitaal om deze schulden af te lossen.

Het verkopen van spelers wordt gezien als een van de oplossingen om de economische situatie te verlichten, en Costa staat bovenaan het lijstje van kanshebbers voor een transfer.

Met zijn leeftijd van 24 jaar, zijn veelzijdigheid op het veld - hij kan zowel als linksback als linker centrale verdediger uit de voeten - en zijn constante prestaties gedurende het seizoen, wordt hij beschouwd als een van de meest waardevolle assets van de club met een groot potentieel voor een lucratieve transfer.

Rigaux kan Independiente overmeesteren aan de onderhandelingstafel

Zowel de Raad van Bestuur als de mensen in zijn entourage hebben al verschillende aanvragen over hem ontvangen, vooral uit het buitenland, meer bepaald uit Mexico en België, maar voorlopig nog niets officieels.

De verwachting is echter dat Ayrton Costa binnenkort Independiente zal verlaten, een ontwikkeling waar ook Carlos Tevez, de coach van de club, rekening mee moet houden.

Hoewel Costa onder Tevez een vaste basisplaats heeft veroverd en elke wedstrijd heeft gespeeld, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk vanwege de dringende financiële noodzaak bij Independiente om spelers te verkopen.

Met deze situatie in gedachten kan Dévy Rigaux met zijn onderhandelingsskills zich in een gunstige positie manoeuvreren om Costa voor een aantrekkelijke prijs binnen te halen. Misschien zelfs lager dan de vraagprijs van bijna 2,5 miljoen euro.

Moet Club Brugge Costa halen?

Meest recent

WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

92
92
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

66
66
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

148
148
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

435
435
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

245
245
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

234
234
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

340
340
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

313
313
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

249
249
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

155
155
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

389
389
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

266
266
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

138
138
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

113
113
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

164
164
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

202
202
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

151
151
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

97
97
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

467
467
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

113
113
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

305
305
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

415
415

Meer sportnieuws