Anderlecht gewaarschuwd: Genk reageert op exit goudhaantje

door
Anderlecht gewaarschuwd: Genk reageert op exit goudhaantje

De rivaliteit tussen KRC Genk en RSC Anderlecht neemt alsmaar toe. Niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten leggen de twee topclubs elkaar voortdurend het vuur aan de schenen. Niet in het minst in de eeuwige jacht op beloftevolle jeugdspelers.

Zo geraakte zopas bekend dat Ilyes Bennane van Limburg naar Brussel verhuist. Hoewel hij geboekstaafd staat als een groot talent zal Genk daar weliswaar niet echt om malen. Tenslotte wees het hem een tijdje geleden zelf al de deur. Niet omwille van zijn ontegensprekenlijke kwaliteiten, wel omdat Bennane zijn entourage het geregeld te bont maakte.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Bennane verlaat Genk

Daarnaast zouden zijn ouders met onredelijke eisen op de proppen zijn gekomen, zowel qua financiële voorwaarden als sportieve garanties. Hoewel die geruchten door Paars-Wit stellig worden ontkend vallen er ook bij Club Brugge, dat eveneens belangstelling toonde om de pas 13-jarige middenvelder in huis te halen, gelijkaardige geluiden te rapen.

In gesprek met Het Belang van Limburg verschaft Dimitri de Condé nu zelf een woordje uitleg. "Het probleem zat in de entourage. De ouders bekritiseerden medespelers, ouders, de club, de trainers", aldus het Head of Football, die zich op een gegeven moment zelfs eigenhandig ging moeien met het dossier. Helaas bracht ook dat geen zoden aan de dijk.

Probleem voor RSCA?

"Dan hebben we in overleg met de jeugd de stekker eruit getrokken. Onze waarden en normen en manier van werken waren niet meer verzoenbaar met de verwachtingen van Ilyes zijn entourage. Er zijn weinig spelers waar we zoveel tijd en energie hebben in gestoken, maar op het eind van de dag staat hier niemand boven de club", aldus De Condé.

"Op een bepaald moment moet je de lijn trekken en zeggen: tot hier en niet verder", besluit de sportieve baas. Benieuwd dus of de familie-Bennane zich in Neerpede gedeisd zal houden. Van zodra hij binnen enkele jaren een transfer naar het buitenland mag versieren, waar genoeg interesse zou zijn, dreigt de bal daar alvast weer aan het rollen te gaan.

Denkt u dat Bennane ooit voor de A-ploeg van RSCA zal spelen?

Meest recent

Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

6
6
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

15
15
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

166
166
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

80
80
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

56
56
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

328
328
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

134
134
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

25
25
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

55
55
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

282
282
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

332
332
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

97
97
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

273
273
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

350
350
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

444
444
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

344
344
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

119
119
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

649
649
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

769
769
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

249
249
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

335
335
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

135
135

Meer sportnieuws