Peter Maes ziet onheilspellend scenario: "Hoe gek kan het?"

320 stemmen
Peter Maes ziet onheilspellend scenario:

We schreven het een paar dagen geleden al: Peter Maes en Willem II stonden op de rand van een modern voetbalsprookje. De in eigen land verguisde Maes kreeg kans op rehabilitatie in Nederland en reanimeerde een doodzieke Tilburgse ploeg. Een eerste 'wedstrijdpunt' werd niet verzilverd.

LEES OOK: Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

Van gevallen held tot nieuwe koning

Maes werd in september vorig jaar aangesteld als T1 bij de Nederlandse club, een verrassing, aangezien de Belgische coach na zijn rol in de zaak 'propere handen' een tijdlang persona non grata leek.

Willem II is een echte traditieclub en voetbalde zelfs ooit in de Champions League. Bij de aanstelling van Maes was de club in de middenmoot verzeild geraakt van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

In no time zette onze landgenoot een stevig blok neer met heel wat voetballend vermogen. Willem II rukte op naar de koppositie en staat nu al geruime tijd helemaal bovenin. Alleen botst het met Roda JC en FC Groningen op twee te duchten concurrenten voor de twee rechtstreekse promotieplaatsen.

Ruiken aan promotie, nog twee wedstrijdpunten

Vrijdag konden Maes en co die promotie rieken, ze kwamen 1-0 voor maar een strijdvaardig FC Groningen sloeg snel terug en finaal eindigde de wedstrijd op een 1-1 gelijkspel. Niet eens een slecht resultaat, ook Roda JC kwam 'slechts' tot een gelijkspel bij Jong Ajax. De twee concurrenten spelen op de slotspeeldag ook nog tegen mekaar.

In de laatste twee wedstrijden hebben Maes en co dus nu nog één punt nodig voor promotie, al blijft onze landgenoot nuchter. "Of het gek kan lopen? Dat kan zeker en vast. Maar anderzijds: wij staan in de beste positie en staan nog altijd drie en vier punten voor. We hopen op promotie maar willen eigenlijk ook die titel pakken, zelfs als we volgende week al zekerheid hebben over een terugkeer naar de Eredivisie". Zo klonk het ambitieus bij het Brabants Dagblad. Komende week voetbalt Willem II op het veld van FC Dordrecht (nummer 4), op de laatste speeldag wacht laagvlieger Telstar in eigen huis.

 

Peter Maes zal weldra terug in eigen land aan de slag gaan

Meest recent

Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

8
8
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

74
74
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

130
130
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

66
66
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

38
38
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

63
63
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

784
784
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

53
53
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

40
40
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

692
692
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

318
318
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

200
200
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

580
580
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

649
649
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

564
564
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

172
172
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

157
157
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

798
798
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

88
88
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

265
265
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

365
365
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

255
255
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

571
571
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

152
152

Meer sportnieuws