Peter Maes ziet onheilspellend scenario: "Hoe gek kan het?"

door
Peter Maes ziet onheilspellend scenario:

We schreven het een paar dagen geleden al: Peter Maes en Willem II stonden op de rand van een modern voetbalsprookje. De in eigen land verguisde Maes kreeg kans op rehabilitatie in Nederland en reanimeerde een doodzieke Tilburgse ploeg. Een eerste 'wedstrijdpunt' werd niet verzilverd.

LEES OOK: Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Van gevallen held tot nieuwe koning

Maes werd in september vorig jaar aangesteld als T1 bij de Nederlandse club, een verrassing, aangezien de Belgische coach na zijn rol in de zaak 'propere handen' een tijdlang persona non grata leek.

Willem II is een echte traditieclub en voetbalde zelfs ooit in de Champions League. Bij de aanstelling van Maes was de club in de middenmoot verzeild geraakt van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

In no time zette onze landgenoot een stevig blok neer met heel wat voetballend vermogen. Willem II rukte op naar de koppositie en staat nu al geruime tijd helemaal bovenin. Alleen botst het met Roda JC en FC Groningen op twee te duchten concurrenten voor de twee rechtstreekse promotieplaatsen.

Ruiken aan promotie, nog twee wedstrijdpunten

Vrijdag konden Maes en co die promotie rieken, ze kwamen 1-0 voor maar een strijdvaardig FC Groningen sloeg snel terug en finaal eindigde de wedstrijd op een 1-1 gelijkspel. Niet eens een slecht resultaat, ook Roda JC kwam 'slechts' tot een gelijkspel bij Jong Ajax. De twee concurrenten spelen op de slotspeeldag ook nog tegen mekaar.

In de laatste twee wedstrijden hebben Maes en co dus nu nog één punt nodig voor promotie, al blijft onze landgenoot nuchter. "Of het gek kan lopen? Dat kan zeker en vast. Maar anderzijds: wij staan in de beste positie en staan nog altijd drie en vier punten voor. We hopen op promotie maar willen eigenlijk ook die titel pakken, zelfs als we volgende week al zekerheid hebben over een terugkeer naar de Eredivisie". Zo klonk het ambitieus bij het Brabants Dagblad. Komende week voetbalt Willem II op het veld van FC Dordrecht (nummer 4), op de laatste speeldag wacht laagvlieger Telstar in eigen huis.

 

Peter Maes zal weldra terug in eigen land aan de slag gaan

Meest recent

Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

11
11
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

5
5
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

45
45
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

238
238
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

190
190
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

124
124
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

37
37
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

23
23
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

205
205
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

76
76
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

441
441
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

167
167
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

171
171
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

390
390
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

384
384
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

299
299
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

133
133
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

220
220
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

563
563
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

148
148
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

118
118
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

77
77
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

268
268
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

163
163

Meer sportnieuws