Peter Maes ziet onheilspellend scenario: "Hoe gek kan het?"

door
Peter Maes ziet onheilspellend scenario:

We schreven het een paar dagen geleden al: Peter Maes en Willem II stonden op de rand van een modern voetbalsprookje. De in eigen land verguisde Maes kreeg kans op rehabilitatie in Nederland en reanimeerde een doodzieke Tilburgse ploeg. Een eerste 'wedstrijdpunt' werd niet verzilverd.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Van gevallen held tot nieuwe koning

Maes werd in september vorig jaar aangesteld als T1 bij de Nederlandse club, een verrassing, aangezien de Belgische coach na zijn rol in de zaak 'propere handen' een tijdlang persona non grata leek.

Willem II is een echte traditieclub en voetbalde zelfs ooit in de Champions League. Bij de aanstelling van Maes was de club in de middenmoot verzeild geraakt van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

In no time zette onze landgenoot een stevig blok neer met heel wat voetballend vermogen. Willem II rukte op naar de koppositie en staat nu al geruime tijd helemaal bovenin. Alleen botst het met Roda JC en FC Groningen op twee te duchten concurrenten voor de twee rechtstreekse promotieplaatsen.

Ruiken aan promotie, nog twee wedstrijdpunten

Vrijdag konden Maes en co die promotie rieken, ze kwamen 1-0 voor maar een strijdvaardig FC Groningen sloeg snel terug en finaal eindigde de wedstrijd op een 1-1 gelijkspel. Niet eens een slecht resultaat, ook Roda JC kwam 'slechts' tot een gelijkspel bij Jong Ajax. De twee concurrenten spelen op de slotspeeldag ook nog tegen mekaar.

In de laatste twee wedstrijden hebben Maes en co dus nu nog één punt nodig voor promotie, al blijft onze landgenoot nuchter. "Of het gek kan lopen? Dat kan zeker en vast. Maar anderzijds: wij staan in de beste positie en staan nog altijd drie en vier punten voor. We hopen op promotie maar willen eigenlijk ook die titel pakken, zelfs als we volgende week al zekerheid hebben over een terugkeer naar de Eredivisie". Zo klonk het ambitieus bij het Brabants Dagblad. Komende week voetbalt Willem II op het veld van FC Dordrecht (nummer 4), op de laatste speeldag wacht laagvlieger Telstar in eigen huis.

 

Peter Maes zal weldra terug in eigen land aan de slag gaan

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

2
2
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

124
124
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

199
199
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

39
39
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

73
73
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

335
335
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

556
556
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

139
139
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

77
77
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

64
64
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

736
736
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

455
455
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

201
201
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws