Peter Maes ziet onheilspellend scenario: "Hoe gek kan het?"

320 stemmen
Peter Maes ziet onheilspellend scenario:

We schreven het een paar dagen geleden al: Peter Maes en Willem II stonden op de rand van een modern voetbalsprookje. De in eigen land verguisde Maes kreeg kans op rehabilitatie in Nederland en reanimeerde een doodzieke Tilburgse ploeg. Een eerste 'wedstrijdpunt' werd niet verzilverd.

LEES OOK: Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Van gevallen held tot nieuwe koning

Maes werd in september vorig jaar aangesteld als T1 bij de Nederlandse club, een verrassing, aangezien de Belgische coach na zijn rol in de zaak 'propere handen' een tijdlang persona non grata leek.

Willem II is een echte traditieclub en voetbalde zelfs ooit in de Champions League. Bij de aanstelling van Maes was de club in de middenmoot verzeild geraakt van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

In no time zette onze landgenoot een stevig blok neer met heel wat voetballend vermogen. Willem II rukte op naar de koppositie en staat nu al geruime tijd helemaal bovenin. Alleen botst het met Roda JC en FC Groningen op twee te duchten concurrenten voor de twee rechtstreekse promotieplaatsen.

Ruiken aan promotie, nog twee wedstrijdpunten

Vrijdag konden Maes en co die promotie rieken, ze kwamen 1-0 voor maar een strijdvaardig FC Groningen sloeg snel terug en finaal eindigde de wedstrijd op een 1-1 gelijkspel. Niet eens een slecht resultaat, ook Roda JC kwam 'slechts' tot een gelijkspel bij Jong Ajax. De twee concurrenten spelen op de slotspeeldag ook nog tegen mekaar.

In de laatste twee wedstrijden hebben Maes en co dus nu nog één punt nodig voor promotie, al blijft onze landgenoot nuchter. "Of het gek kan lopen? Dat kan zeker en vast. Maar anderzijds: wij staan in de beste positie en staan nog altijd drie en vier punten voor. We hopen op promotie maar willen eigenlijk ook die titel pakken, zelfs als we volgende week al zekerheid hebben over een terugkeer naar de Eredivisie". Zo klonk het ambitieus bij het Brabants Dagblad. Komende week voetbalt Willem II op het veld van FC Dordrecht (nummer 4), op de laatste speeldag wacht laagvlieger Telstar in eigen huis.

 

Peter Maes zal weldra terug in eigen land aan de slag gaan

Meest recent

'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

115
115
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

89
89
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

151
151
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

67
67
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

225
225
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

307
307
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

226
226
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

133
133
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

236
236
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

62
62
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

361
361
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

105
105
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

371
371
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

174
174
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

319
319
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

39
39
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

235
235
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

243
243
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

231
231
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

140
140
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1153
1153
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

90
90
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

439
439
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

149
149
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

121
121

Meer sportnieuws