Peter Maes ziet onheilspellend scenario: "Hoe gek kan het?"

door
Peter Maes ziet onheilspellend scenario:

We schreven het een paar dagen geleden al: Peter Maes en Willem II stonden op de rand van een modern voetbalsprookje. De in eigen land verguisde Maes kreeg kans op rehabilitatie in Nederland en reanimeerde een doodzieke Tilburgse ploeg. Een eerste 'wedstrijdpunt' werd niet verzilverd.

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Van gevallen held tot nieuwe koning

Maes werd in september vorig jaar aangesteld als T1 bij de Nederlandse club, een verrassing, aangezien de Belgische coach na zijn rol in de zaak 'propere handen' een tijdlang persona non grata leek.

Willem II is een echte traditieclub en voetbalde zelfs ooit in de Champions League. Bij de aanstelling van Maes was de club in de middenmoot verzeild geraakt van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

In no time zette onze landgenoot een stevig blok neer met heel wat voetballend vermogen. Willem II rukte op naar de koppositie en staat nu al geruime tijd helemaal bovenin. Alleen botst het met Roda JC en FC Groningen op twee te duchten concurrenten voor de twee rechtstreekse promotieplaatsen.

Ruiken aan promotie, nog twee wedstrijdpunten

Vrijdag konden Maes en co die promotie rieken, ze kwamen 1-0 voor maar een strijdvaardig FC Groningen sloeg snel terug en finaal eindigde de wedstrijd op een 1-1 gelijkspel. Niet eens een slecht resultaat, ook Roda JC kwam 'slechts' tot een gelijkspel bij Jong Ajax. De twee concurrenten spelen op de slotspeeldag ook nog tegen mekaar.

In de laatste twee wedstrijden hebben Maes en co dus nu nog één punt nodig voor promotie, al blijft onze landgenoot nuchter. "Of het gek kan lopen? Dat kan zeker en vast. Maar anderzijds: wij staan in de beste positie en staan nog altijd drie en vier punten voor. We hopen op promotie maar willen eigenlijk ook die titel pakken, zelfs als we volgende week al zekerheid hebben over een terugkeer naar de Eredivisie". Zo klonk het ambitieus bij het Brabants Dagblad. Komende week voetbalt Willem II op het veld van FC Dordrecht (nummer 4), op de laatste speeldag wacht laagvlieger Telstar in eigen huis.

 

Peter Maes zal weldra terug in eigen land aan de slag gaan

Meest recent

Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

30
30
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

80
80
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

136
136
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

86
86
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

88
88
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

243
243
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

177
177
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

195
195
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

158
158
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

141
141
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

286
286
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

166
166
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

151
151
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

368
368
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

632
632
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

419
419
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

244
244
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

365
365
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

526
526
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

80
80
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

329
329
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

131
131
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

719
719
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

163
163

Meer sportnieuws