Stijnen met Patro van hemel naar hel: "Wat ik verkeerd deed?"

door
Stijnen met Patro van hemel naar hel:

Zo goed de vorige week eindigde, zo dramatisch waren de laatste zes dagen voor Stijn Stijnen en Patro Eisden Maasmechelen. Op de slotspeeldag van de competitie verzekerden de Limburgers zich van een 'halve finale', al incasseerde Patro (en Stijnen) een immense mokerslag.

LEES OOK: Patro Eisden verrast met pikante transfer

Sprookjesachtig seizoen met donkere schaduw

Voor Patro was het voorlopig een sprookjesachtig seizoen. Het team van Stijn Stijnen promoveerde pas vorig jaar en deed tot de slotspeeldag mee voor promotie. Dankzij een overwinning bij landskampioen Beerschot (in de slotminuten) speelden de Limburgers zich richting de barragewedstrijden.

Alleen werd dat nieuws zwaar overschaduwd deze week door licentieperikelen. De club kreeg in eerste zit geen toelating voor profvoetbal en is zelfs niet verzekerd van amateurvoetbal. De licentiecommissie was snoeihard voor Patro dat 'een quasi leeg dossier' zou hebben ingediend.

De club maakte zich middels een statement sterk dat alles in orde zou komen, iets wat een dag later weer van de website werd gehaald. Club Luik (7de na de reguliere competitie) maakte zich vervolgens sterk dat zij een plek verdienen in de barragewedstrijden maar die 'halve klacht' bleek een maat voor niets. En de Luikenaren hebben zelf voorlopig geen toelating om te stijgen.

Witte rook of inktzwart seizoenseinde?

Bij Patro gaan ze er voorlopig van uit dat alles in orde komt. "We bedanken de licentiemanager voor zijn constructieve houding. De flexibiliteit die hij toelaat is nodig voor de verdere professionalisering van een club als Patro". Temidden van al dat nieuws kwam ook de melding van de voetbalbond dat Stijnen na dit weekend voor 5 wedstrijden aan de kant staat vanwege meerdere incidenten naast het veld.

Al legt de ex-Club speler zich daar niet bij neer. “Ik zal me niet neerleggen bij een schorsing”, stelt Stijnen. “Je kan enkel maar gestraft worden op basis van de reglementen. Er is geen enkel reglement dat zegt dat ik iets verkeerd heb gedaan". Zo klonk het stellig bij Het Belang van Limburg, meteen kondigde de T1 aan van in evocatie te gaan.

En gisteren was er een nieuwe dreun voor Patro. De heenwedstrijd van de halve finales in deze nacompetitie werd kansloos met 0-4 verloren van Deinze. Een uitslag die stof tot nadenken geeft en vooral een groot kruis zet door de promotiekansen van de Limburgse club.

Via de clubkanalen reageerde Stijnen nu ook op de opdoffer en bij uitbreiding de afgelopen week. "Tenzij er een mirakel gebeurt, is Deinze uiteraard geplaatst. Ons eerste profseizoen was met het bereiken van de play-offs een succesjaar. We hebben ook kennis gemaakt als club wat nodig is om extra-sportief hetzelfde niveau te halen als het sportieve. Eigen aan een hoog niveau halen is dat er een natuurlijke selectie van mensen ontstaat die laten zien of ze meekunnen of niet. Aan Patro Eisden nu om deze ervaring om te zetten in een stap vooruit in de professionalisering van de club.”

Denkt u dat Patro toch een licentie zal krijgen?

Meest recent

Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

2
2
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

67
67
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

12
12
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

191
191
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

71
71
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

96
96
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

288
288
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

281
281
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

297
297
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

490
490
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

158
158
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

97
97
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

42
42
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

87
87
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

328
328
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

101
101
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

104
104
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

101
101
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

79
79
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

64
64
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

272
272
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

422
422
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

91
91
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

244
244

Meer sportnieuws