Stijnen met Patro van hemel naar hel: "Wat ik verkeerd deed?"

1209
Stijnen met Patro van hemel naar hel:

Zo goed de vorige week eindigde, zo dramatisch waren de laatste zes dagen voor Stijn Stijnen en Patro Eisden Maasmechelen. Op de slotspeeldag van de competitie verzekerden de Limburgers zich van een 'halve finale', al incasseerde Patro (en Stijnen) een immense mokerslag.

LEES OOK: Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Sprookjesachtig seizoen met donkere schaduw

Voor Patro was het voorlopig een sprookjesachtig seizoen. Het team van Stijn Stijnen promoveerde pas vorig jaar en deed tot de slotspeeldag mee voor promotie. Dankzij een overwinning bij landskampioen Beerschot (in de slotminuten) speelden de Limburgers zich richting de barragewedstrijden.

Alleen werd dat nieuws zwaar overschaduwd deze week door licentieperikelen. De club kreeg in eerste zit geen toelating voor profvoetbal en is zelfs niet verzekerd van amateurvoetbal. De licentiecommissie was snoeihard voor Patro dat 'een quasi leeg dossier' zou hebben ingediend.

De club maakte zich middels een statement sterk dat alles in orde zou komen, iets wat een dag later weer van de website werd gehaald. Club Luik (7de na de reguliere competitie) maakte zich vervolgens sterk dat zij een plek verdienen in de barragewedstrijden maar die 'halve klacht' bleek een maat voor niets. En de Luikenaren hebben zelf voorlopig geen toelating om te stijgen.

Witte rook of inktzwart seizoenseinde?

Bij Patro gaan ze er voorlopig van uit dat alles in orde komt. "We bedanken de licentiemanager voor zijn constructieve houding. De flexibiliteit die hij toelaat is nodig voor de verdere professionalisering van een club als Patro". Temidden van al dat nieuws kwam ook de melding van de voetbalbond dat Stijnen na dit weekend voor 5 wedstrijden aan de kant staat vanwege meerdere incidenten naast het veld.

Al legt de ex-Club speler zich daar niet bij neer. “Ik zal me niet neerleggen bij een schorsing”, stelt Stijnen. “Je kan enkel maar gestraft worden op basis van de reglementen. Er is geen enkel reglement dat zegt dat ik iets verkeerd heb gedaan". Zo klonk het stellig bij Het Belang van Limburg, meteen kondigde de T1 aan van in evocatie te gaan.

En gisteren was er een nieuwe dreun voor Patro. De heenwedstrijd van de halve finales in deze nacompetitie werd kansloos met 0-4 verloren van Deinze. Een uitslag die stof tot nadenken geeft en vooral een groot kruis zet door de promotiekansen van de Limburgse club.

Via de clubkanalen reageerde Stijnen nu ook op de opdoffer en bij uitbreiding de afgelopen week. "Tenzij er een mirakel gebeurt, is Deinze uiteraard geplaatst. Ons eerste profseizoen was met het bereiken van de play-offs een succesjaar. We hebben ook kennis gemaakt als club wat nodig is om extra-sportief hetzelfde niveau te halen als het sportieve. Eigen aan een hoog niveau halen is dat er een natuurlijke selectie van mensen ontstaat die laten zien of ze meekunnen of niet. Aan Patro Eisden nu om deze ervaring om te zetten in een stap vooruit in de professionalisering van de club.”

Denkt u dat Patro toch een licentie zal krijgen?

Meest recent

Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

4
4
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

44
44
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

34
34
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

40
40
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

11
11
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

18
18
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

27
27
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

42
42
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

21
21
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

164
164
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

65
65
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

205
205
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

77
77
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

286
286
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

265
265
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

116
116
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

46
46
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

540
540
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

186
186
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

96
96
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

398
398
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

701
701

Meer sportnieuws