Stijnen met Patro van hemel naar hel: "Wat ik verkeerd deed?"

1209
Stijnen met Patro van hemel naar hel:

Zo goed de vorige week eindigde, zo dramatisch waren de laatste zes dagen voor Stijn Stijnen en Patro Eisden Maasmechelen. Op de slotspeeldag van de competitie verzekerden de Limburgers zich van een 'halve finale', al incasseerde Patro (en Stijnen) een immense mokerslag.

LEES OOK: CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Sprookjesachtig seizoen met donkere schaduw

Voor Patro was het voorlopig een sprookjesachtig seizoen. Het team van Stijn Stijnen promoveerde pas vorig jaar en deed tot de slotspeeldag mee voor promotie. Dankzij een overwinning bij landskampioen Beerschot (in de slotminuten) speelden de Limburgers zich richting de barragewedstrijden.

Alleen werd dat nieuws zwaar overschaduwd deze week door licentieperikelen. De club kreeg in eerste zit geen toelating voor profvoetbal en is zelfs niet verzekerd van amateurvoetbal. De licentiecommissie was snoeihard voor Patro dat 'een quasi leeg dossier' zou hebben ingediend.

De club maakte zich middels een statement sterk dat alles in orde zou komen, iets wat een dag later weer van de website werd gehaald. Club Luik (7de na de reguliere competitie) maakte zich vervolgens sterk dat zij een plek verdienen in de barragewedstrijden maar die 'halve klacht' bleek een maat voor niets. En de Luikenaren hebben zelf voorlopig geen toelating om te stijgen.

Witte rook of inktzwart seizoenseinde?

Bij Patro gaan ze er voorlopig van uit dat alles in orde komt. "We bedanken de licentiemanager voor zijn constructieve houding. De flexibiliteit die hij toelaat is nodig voor de verdere professionalisering van een club als Patro". Temidden van al dat nieuws kwam ook de melding van de voetbalbond dat Stijnen na dit weekend voor 5 wedstrijden aan de kant staat vanwege meerdere incidenten naast het veld.

Al legt de ex-Club speler zich daar niet bij neer. “Ik zal me niet neerleggen bij een schorsing”, stelt Stijnen. “Je kan enkel maar gestraft worden op basis van de reglementen. Er is geen enkel reglement dat zegt dat ik iets verkeerd heb gedaan". Zo klonk het stellig bij Het Belang van Limburg, meteen kondigde de T1 aan van in evocatie te gaan.

En gisteren was er een nieuwe dreun voor Patro. De heenwedstrijd van de halve finales in deze nacompetitie werd kansloos met 0-4 verloren van Deinze. Een uitslag die stof tot nadenken geeft en vooral een groot kruis zet door de promotiekansen van de Limburgse club.

Via de clubkanalen reageerde Stijnen nu ook op de opdoffer en bij uitbreiding de afgelopen week. "Tenzij er een mirakel gebeurt, is Deinze uiteraard geplaatst. Ons eerste profseizoen was met het bereiken van de play-offs een succesjaar. We hebben ook kennis gemaakt als club wat nodig is om extra-sportief hetzelfde niveau te halen als het sportieve. Eigen aan een hoog niveau halen is dat er een natuurlijke selectie van mensen ontstaat die laten zien of ze meekunnen of niet. Aan Patro Eisden nu om deze ervaring om te zetten in een stap vooruit in de professionalisering van de club.”

Denkt u dat Patro toch een licentie zal krijgen?

Meest recent

Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

8
8
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

26
26
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

25
25
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

113
113
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

53
53
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

25
25
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

349
349
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

93
93
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

298
298
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

134
134
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

156
156
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

177
177
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

169
169
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

91
91
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

536
536
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

48
48
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

128
128
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

472
472
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

75
75
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

369
369
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

115
115
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

909
909
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

89
89
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

367
367
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

389
389

Meer sportnieuws