Stijnen met Patro van hemel naar hel: "Wat ik verkeerd deed?"

1209
Stijnen met Patro van hemel naar hel:

Zo goed de vorige week eindigde, zo dramatisch waren de laatste zes dagen voor Stijn Stijnen en Patro Eisden Maasmechelen. Op de slotspeeldag van de competitie verzekerden de Limburgers zich van een 'halve finale', al incasseerde Patro (en Stijnen) een immense mokerslag.

LEES OOK: Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Sprookjesachtig seizoen met donkere schaduw

Voor Patro was het voorlopig een sprookjesachtig seizoen. Het team van Stijn Stijnen promoveerde pas vorig jaar en deed tot de slotspeeldag mee voor promotie. Dankzij een overwinning bij landskampioen Beerschot (in de slotminuten) speelden de Limburgers zich richting de barragewedstrijden.

Alleen werd dat nieuws zwaar overschaduwd deze week door licentieperikelen. De club kreeg in eerste zit geen toelating voor profvoetbal en is zelfs niet verzekerd van amateurvoetbal. De licentiecommissie was snoeihard voor Patro dat 'een quasi leeg dossier' zou hebben ingediend.

De club maakte zich middels een statement sterk dat alles in orde zou komen, iets wat een dag later weer van de website werd gehaald. Club Luik (7de na de reguliere competitie) maakte zich vervolgens sterk dat zij een plek verdienen in de barragewedstrijden maar die 'halve klacht' bleek een maat voor niets. En de Luikenaren hebben zelf voorlopig geen toelating om te stijgen.

Witte rook of inktzwart seizoenseinde?

Bij Patro gaan ze er voorlopig van uit dat alles in orde komt. "We bedanken de licentiemanager voor zijn constructieve houding. De flexibiliteit die hij toelaat is nodig voor de verdere professionalisering van een club als Patro". Temidden van al dat nieuws kwam ook de melding van de voetbalbond dat Stijnen na dit weekend voor 5 wedstrijden aan de kant staat vanwege meerdere incidenten naast het veld.

Al legt de ex-Club speler zich daar niet bij neer. “Ik zal me niet neerleggen bij een schorsing”, stelt Stijnen. “Je kan enkel maar gestraft worden op basis van de reglementen. Er is geen enkel reglement dat zegt dat ik iets verkeerd heb gedaan". Zo klonk het stellig bij Het Belang van Limburg, meteen kondigde de T1 aan van in evocatie te gaan.

En gisteren was er een nieuwe dreun voor Patro. De heenwedstrijd van de halve finales in deze nacompetitie werd kansloos met 0-4 verloren van Deinze. Een uitslag die stof tot nadenken geeft en vooral een groot kruis zet door de promotiekansen van de Limburgse club.

Via de clubkanalen reageerde Stijnen nu ook op de opdoffer en bij uitbreiding de afgelopen week. "Tenzij er een mirakel gebeurt, is Deinze uiteraard geplaatst. Ons eerste profseizoen was met het bereiken van de play-offs een succesjaar. We hebben ook kennis gemaakt als club wat nodig is om extra-sportief hetzelfde niveau te halen als het sportieve. Eigen aan een hoog niveau halen is dat er een natuurlijke selectie van mensen ontstaat die laten zien of ze meekunnen of niet. Aan Patro Eisden nu om deze ervaring om te zetten in een stap vooruit in de professionalisering van de club.”

Denkt u dat Patro toch een licentie zal krijgen?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

12
12
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

37
37
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

24
24
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

52
52
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

68
68
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

39
39
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

163
163
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

93
93
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

123
123
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

34
34
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

171
171
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

26
26
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

189
189
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

160
160
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

55
55
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

116
116
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

252
252
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

180
180
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

208
208
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

350
350
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

630
630
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

182
182
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

329
329
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

114
114
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

98
98

Meer sportnieuws