Stijnen met Patro van hemel naar hel: "Wat ik verkeerd deed?"

1209
Stijnen met Patro van hemel naar hel:

Zo goed de vorige week eindigde, zo dramatisch waren de laatste zes dagen voor Stijn Stijnen en Patro Eisden Maasmechelen. Op de slotspeeldag van de competitie verzekerden de Limburgers zich van een 'halve finale', al incasseerde Patro (en Stijnen) een immense mokerslag.

LEES OOK: Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

Sprookjesachtig seizoen met donkere schaduw

Voor Patro was het voorlopig een sprookjesachtig seizoen. Het team van Stijn Stijnen promoveerde pas vorig jaar en deed tot de slotspeeldag mee voor promotie. Dankzij een overwinning bij landskampioen Beerschot (in de slotminuten) speelden de Limburgers zich richting de barragewedstrijden.

Alleen werd dat nieuws zwaar overschaduwd deze week door licentieperikelen. De club kreeg in eerste zit geen toelating voor profvoetbal en is zelfs niet verzekerd van amateurvoetbal. De licentiecommissie was snoeihard voor Patro dat 'een quasi leeg dossier' zou hebben ingediend.

De club maakte zich middels een statement sterk dat alles in orde zou komen, iets wat een dag later weer van de website werd gehaald. Club Luik (7de na de reguliere competitie) maakte zich vervolgens sterk dat zij een plek verdienen in de barragewedstrijden maar die 'halve klacht' bleek een maat voor niets. En de Luikenaren hebben zelf voorlopig geen toelating om te stijgen.

Witte rook of inktzwart seizoenseinde?

Bij Patro gaan ze er voorlopig van uit dat alles in orde komt. "We bedanken de licentiemanager voor zijn constructieve houding. De flexibiliteit die hij toelaat is nodig voor de verdere professionalisering van een club als Patro". Temidden van al dat nieuws kwam ook de melding van de voetbalbond dat Stijnen na dit weekend voor 5 wedstrijden aan de kant staat vanwege meerdere incidenten naast het veld.

Al legt de ex-Club speler zich daar niet bij neer. “Ik zal me niet neerleggen bij een schorsing”, stelt Stijnen. “Je kan enkel maar gestraft worden op basis van de reglementen. Er is geen enkel reglement dat zegt dat ik iets verkeerd heb gedaan". Zo klonk het stellig bij Het Belang van Limburg, meteen kondigde de T1 aan van in evocatie te gaan.

En gisteren was er een nieuwe dreun voor Patro. De heenwedstrijd van de halve finales in deze nacompetitie werd kansloos met 0-4 verloren van Deinze. Een uitslag die stof tot nadenken geeft en vooral een groot kruis zet door de promotiekansen van de Limburgse club.

Via de clubkanalen reageerde Stijnen nu ook op de opdoffer en bij uitbreiding de afgelopen week. "Tenzij er een mirakel gebeurt, is Deinze uiteraard geplaatst. Ons eerste profseizoen was met het bereiken van de play-offs een succesjaar. We hebben ook kennis gemaakt als club wat nodig is om extra-sportief hetzelfde niveau te halen als het sportieve. Eigen aan een hoog niveau halen is dat er een natuurlijke selectie van mensen ontstaat die laten zien of ze meekunnen of niet. Aan Patro Eisden nu om deze ervaring om te zetten in een stap vooruit in de professionalisering van de club.”

Denkt u dat Patro toch een licentie zal krijgen?

Meest recent

Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

13
13
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

7
7
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

303
303
Fans zien één afwezige bij Rode Duivels: "Waar zit hij?"

Mark van Bommel maakte zijn eerste selectie bekend voor de Rode Duivels. Uiteraard zijn er bepaalde ...

66
66
Van Bommel zéér duidelijk over situatie Courtois

Thibaut Courtois maakt geen deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Dat was de logica zelve, ...

137
137
Selectie Rode Duivels: Van Bommel verrast met nieuwe namen

Mark van Bommel heeft zopas zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meegedeeld. De ...

281
281
TRANSFERUURTJE: Geen Ajax of RSCA, vervanger voor Flick

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

63
63
KAA Gent plukte Anderlecht-target weg: “Andere opties”

KAA Gent wrijft zich in de handen met Mouhamed El Bachir Ngom. De verdediger is dit seizoen een ...

125
125
Vandenbroeck hangt vuile was Zulte Waregem én Vossen buiten

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een mindere periode. Dit seizoen kent Essevee ...

415
415
Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Myron van Brederode werd afgelopen zomer nadrukkelijk in verband gebracht met een knaltransfer. ...

140
140
Anderlecht showt nieuw derde shirt: zwart en zilver

RSC Anderlecht werkt sinds dit seizoen weer samen met Adidas en het thuis en uitshirt werden al een ...

99
99
Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

Union SG maakte enorm veel indruk op de eerste speeldag van de League Phase van de Europa League. De ...

54
54
Verschueren verbaast: Lukaku nooit naar Anderlecht?

Dat Romelu Lukaku ooit terug wil keren bij RSC Anderlecht is geen geheim. Toch koos Big Rom ...

319
319
Van Bommel verjongt: afvaller Rode Duivels lekt uit

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Italië aan een nieuwe campagne in de Nations ...

373
373
Frisse wind bij Rode Duivels: bittere pil voor Lukaku

Binnen enkele uren maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach wereldkundig. ...

160
160
'Game over: Bruno dumpt RSCA-talent bij grof huisvuil'

Door de toestroom aan nieuwkomers komen de jongeren van eigen bodem, en bij uitbreiding Belgen in ...

437
437
'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

509
509
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

287
287
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

293
293
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

665
665
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

329
329
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

407
407
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

117
117
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

194
194
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

117
117

Meer sportnieuws