Everton is gered, Leverkusen verlengt reeks op de valreep

door
Everton is gered, Leverkusen verlengt reeks op de valreep

De strijd om het behoud in de Premier League blijft razend spannend, maar voor Everton is ze dat niet meer. De Toffees pakten zaterdagavond tegen Brentford immers hun derde zege op een rij en daardoor zijn ze helemaal zeker van het behoud. In de Bundesliga leek de ongeslagen reeks van Bayer Leverkusen eindelijk te sneuvelen, maar wéér sloegen ze op de valreep toe.

LEES OOK: Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Leverkusen blijft ongeslagen

Na 45 wedstrijden zonder nederlaag leek de Duitse kampioen eindelijk eens een wedstrijd te gaan verliezen dit seizoen. Tegen VfB Stuttgart, nog altijd één van de revelaties in de Bundesliga en de derde in de stand, zag het er na een uur spelen bijzonder slecht uit. Na goals van Führich en oude bekende Undav stond Leverkusen 0-2 in het krijt.

Maar net als in de laatste twee wedstrijden tegen West Ham en Dortmund wist Leverkusen op de valreep nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Adli had de ploeg kort na het uur weer in de wedstrijd gebracht en in minuut 96 zorgde Andrich ervoor dat de ongeslagen reeks toch blijft lopen.

Everton helemaal zeker van behoud

In de Premier League heeft Everton zich dan weer definitief verzekerd van het behoud. Dat deden ze met hun derde zege op een week tijd, want na Nottingham Forest en Liverpool ging nu ook Brentford voor de bijl. Het was Idrissa Gueye die op het uur voor de enige treffer zorgde.

In het slotkwartier mocht Amadou Onana als invaller nog de zege mee over de streep komen trekken. Door de overwinning wipt Everton over Brentford naar de vijftiende plaats, maar belangrijker is dat ze nu elf punten voorsprong hebben op nummer achttien Luton. Met nog drie wedstrijden te spelen kunnen ze dus niet meer naar een degradatieplaats zakken.

Dat is toch een knappe prestatie van Everton, want het zat dit seizoen absoluut niet mee. De club werd twee keer gestraft wegens inbreuken op de Financial Fair Play-regels en kreeg in totaal acht punten afgetrokken. Een sterke eindspurt met een negen op twaalf loodste hen echter definitief naar veilige oorden.

Verdient Everton om in de PL te blijven?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

26
26
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

107
107
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

189
189
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

251
251
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

95
95
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

77
77
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

176
176
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

522
522
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

202
202
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

745
745
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

193
193
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

129
129
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

239
239
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

663
663
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

377
377
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

325
325
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

186
186
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

430
430
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

205
205
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

74
74
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

329
329

Meer sportnieuws