Everton is gered, Leverkusen verlengt reeks op de valreep

101
Everton is gered, Leverkusen verlengt reeks op de valreep

De strijd om het behoud in de Premier League blijft razend spannend, maar voor Everton is ze dat niet meer. De Toffees pakten zaterdagavond tegen Brentford immers hun derde zege op een rij en daardoor zijn ze helemaal zeker van het behoud. In de Bundesliga leek de ongeslagen reeks van Bayer Leverkusen eindelijk te sneuvelen, maar wéér sloegen ze op de valreep toe.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Leverkusen blijft ongeslagen

Na 45 wedstrijden zonder nederlaag leek de Duitse kampioen eindelijk eens een wedstrijd te gaan verliezen dit seizoen. Tegen VfB Stuttgart, nog altijd één van de revelaties in de Bundesliga en de derde in de stand, zag het er na een uur spelen bijzonder slecht uit. Na goals van Führich en oude bekende Undav stond Leverkusen 0-2 in het krijt.

Maar net als in de laatste twee wedstrijden tegen West Ham en Dortmund wist Leverkusen op de valreep nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Adli had de ploeg kort na het uur weer in de wedstrijd gebracht en in minuut 96 zorgde Andrich ervoor dat de ongeslagen reeks toch blijft lopen.

Everton helemaal zeker van behoud

In de Premier League heeft Everton zich dan weer definitief verzekerd van het behoud. Dat deden ze met hun derde zege op een week tijd, want na Nottingham Forest en Liverpool ging nu ook Brentford voor de bijl. Het was Idrissa Gueye die op het uur voor de enige treffer zorgde.

In het slotkwartier mocht Amadou Onana als invaller nog de zege mee over de streep komen trekken. Door de overwinning wipt Everton over Brentford naar de vijftiende plaats, maar belangrijker is dat ze nu elf punten voorsprong hebben op nummer achttien Luton. Met nog drie wedstrijden te spelen kunnen ze dus niet meer naar een degradatieplaats zakken.

Dat is toch een knappe prestatie van Everton, want het zat dit seizoen absoluut niet mee. De club werd twee keer gestraft wegens inbreuken op de Financial Fair Play-regels en kreeg in totaal acht punten afgetrokken. Een sterke eindspurt met een negen op twaalf loodste hen echter definitief naar veilige oorden.

Verdient Everton om in de PL te blijven?

Meest recent

Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

0
0
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

3
3
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

11
11
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

61
61
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

11
11
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

145
145
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

69
69
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

162
162
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

60
60
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

50
50
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

203
203
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

100
100
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

250
250
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

142
142
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

81
81
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

215
215
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

163
163

Meer sportnieuws