Zwakke Rouches bijten tanden stuk op uitgebluste Kanaries

79 stemmen
Zwakke Rouches bijten tanden stuk op uitgebluste Kanaries

In de strijd om een Europees ticket heeft Standard voor de zesde keer op een rij (!) niet gewonnen. Deze keer zette het team van Leko nog wel orde op zaken na een vroege treffer van STVV, dat was finaal opnieuw onvoldoende voor een zege. Beide ploegen slepen zich wat naar het einde.

In de Europe Play-Offs stond er voor Standard en STVV nog relatief weinig op het spel, buiten de eer uiteraard. Het team van Leko won voorlopig nog niet in deze nacompetitie en ook de Kanaries hinkten stevig achterop tegenover AA Gent en KV Mechelen. Bij beide ploegen waren er heel wat spelerswissels.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Gezwinde Kanaries bezorgen Rouches mokerslag

De Rouches kwamen ei zo na meteen (gelukkig) op voorsprong. Doelman Suzuki knalde de bal pardoes tegen Yeboah en die caprioleerde rakelings naast de verkeerde (voor Standard dan) kant van de paal. De Kanaries namen nadien gezwind over en na een fraaie uittrap van diezelfde Suzuki zorgde Ogawa in twee tijden voor de 0-1.

Standard rechtte nadien wel de rug en duwde de Kanaries terug tot voor het eigen doel. Buiten een niet gekadreerde poging van Yeboah leverde dat offensiefje wel weinig op. Nog voor de pauze haalde een zichtbaar ontevreden Leko met Djenepo een speler naar de kant, Balikwisha kwam in zijn plaats. Halfweg leek de thuisploeg andermaal op weg naar puntenverlies.

VAR nekt ultieme comeback van Standard

Na de pauze drong de thuisploeg steeds meer aan (een afgeweken bal door Van Helden vloog pardoes tegen de paal) en op het uur kregen de Rouches ook loon naar werken. De vrijstaande Panzo kopte staalhard raak na een prima hoekschop van Kawabe: 1-1.

STVV kwam in het slotkwartier via Ito nog twee maal dicht bij de zege en aan de overzijde vond Price met een harde knal doelman Suzuki op zijn weg. Uiteindelijk leek Standard in het absolute slot nog een levenslijn te krijgen na handspel van STVV. De VAR kwam echter tussen en de strafschop werd teruggedraaid vanwege een duwfout. Zo pakken de Kanaries en de Rouches elk een punt, één waar ze uiteraard weinig mee opschieten.

Scoreverloop:

0-1 (13') Ogawa, 1-1 (63') Panzo

Denkt u dat Standard volgend seizoen beter voor de dag komt?

Meest recent

WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

8
8
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

217
217
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

50
50
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

19
19
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

145
145
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

188
188
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

178
178
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

434
434
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

133
133
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

174
174
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

182
182
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

233
233
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

326
326
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

186
186
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

447
447
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

188
188
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

118
118
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

565
565
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

255
255
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

106
106
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

75
75
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

359
359
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

170
170
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

152
152

Meer sportnieuws