Niets dan lof voor De Mil: "Dát heeft hij gebracht"

door
Niets dan lof voor De Mil:

Sporting Charleroi mag volgend seizoen opnieuw aantreden in de Jupiler Pro League. De Carolo's zetten KAS Eupen met 1-2 opzij in de Oostkantons, wat voor een zucht van opluchting zorgt in het Zwarte Land.

De bezoekers zaten na goed tien minuten op rozen na een treffer van Bernier. Dabbagh verdubbelde de Henegouwse voorsprong net voor de rust. In de tweede helft lukte Bialek de late 1-2, maar dichter kwamen de Panda's niet. Charleroi is zo gered.

LEES OOK: Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

Bernier won aan vertrouwen

"Het was stresserend op het einde, ze hadden nog kunnen gelijkmaken", wist doelpuntenmaker Bernier achteraf bij Sporza. "Doorheen de wedstrijd denk ik dat we het goed controleerden, de 3 punten zijn het belangrijkste."

"We duwden van in het begin, het vroege doelpunt deed ons goed. Het tweede doelpunt was zelfs nog belangrijker." Bernier lijkt zijn draai te hebben gevonden. "Ik denk dat het feit dat ik 4 wedstrijden op rij kan spelen, me extra vertrouwen geeft."

De Mil bracht stabiliteit bij Charleroi

Bernier had ook lof voor Rik De Mil. "Tactisch en qua goesting hebben we getoond dat we klaar waren in deze play-offs. De Mil heeft stabiliteit gebracht in de ploeg", weet de 26-jarige flankspeler, die dit seizoen goed was voor 4 goals en 1 assist.

Resten er nog twee speeldagen voor Charleroi om uit te bollen. Eerst gaan de Carolo's op bezoek bij RWDM, waarna ze KV Kortrijk ontvangen. Daarna zullen ze toch wel wat versterking moeten binnenhalen om volgend seizoen een zorgeloze campagne door te maken.

Was De Mil de doorslaggevende factor voor het behoud?

Meest recent

'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

3
3
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

33
33
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

49
49
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

201
201
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

239
239
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

147
147
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

185
185
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

175
175
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

94
94
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

110
110
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

56
56
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

158
158
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

440
440
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

355
355
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

261
261
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

129
129
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

414
414
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

92
92
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

793
793
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

276
276
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

220
220
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

171
171
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

403
403
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

152
152
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

132
132

Meer sportnieuws