Niets dan lof voor De Mil: "Dát heeft hij gebracht"

door
Niets dan lof voor De Mil:

Sporting Charleroi mag volgend seizoen opnieuw aantreden in de Jupiler Pro League. De Carolo's zetten KAS Eupen met 1-2 opzij in de Oostkantons, wat voor een zucht van opluchting zorgt in het Zwarte Land.

De bezoekers zaten na goed tien minuten op rozen na een treffer van Bernier. Dabbagh verdubbelde de Henegouwse voorsprong net voor de rust. In de tweede helft lukte Bialek de late 1-2, maar dichter kwamen de Panda's niet. Charleroi is zo gered.

LEES OOK: Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

Bernier won aan vertrouwen

"Het was stresserend op het einde, ze hadden nog kunnen gelijkmaken", wist doelpuntenmaker Bernier achteraf bij Sporza. "Doorheen de wedstrijd denk ik dat we het goed controleerden, de 3 punten zijn het belangrijkste."

"We duwden van in het begin, het vroege doelpunt deed ons goed. Het tweede doelpunt was zelfs nog belangrijker." Bernier lijkt zijn draai te hebben gevonden. "Ik denk dat het feit dat ik 4 wedstrijden op rij kan spelen, me extra vertrouwen geeft."

De Mil bracht stabiliteit bij Charleroi

Bernier had ook lof voor Rik De Mil. "Tactisch en qua goesting hebben we getoond dat we klaar waren in deze play-offs. De Mil heeft stabiliteit gebracht in de ploeg", weet de 26-jarige flankspeler, die dit seizoen goed was voor 4 goals en 1 assist.

Resten er nog twee speeldagen voor Charleroi om uit te bollen. Eerst gaan de Carolo's op bezoek bij RWDM, waarna ze KV Kortrijk ontvangen. Daarna zullen ze toch wel wat versterking moeten binnenhalen om volgend seizoen een zorgeloze campagne door te maken.

Was De Mil de doorslaggevende factor voor het behoud?

Meest recent

Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

99
99
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

61
61
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

197
197
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

360
360
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

117
117
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

440
440
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

102
102
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

617
617
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

241
241
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

202
202
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

413
413
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

70
70
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

259
259
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

75
75
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

90
90
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

75
75
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

73
73
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

125
125
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

487
487
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

285
285
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

372
372
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

848
848
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

157
157
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

678
678

Meer sportnieuws