Niets dan lof voor De Mil: "Dát heeft hij gebracht"

145 stemmen
Niets dan lof voor De Mil:

Sporting Charleroi mag volgend seizoen opnieuw aantreden in de Jupiler Pro League. De Carolo's zetten KAS Eupen met 1-2 opzij in de Oostkantons, wat voor een zucht van opluchting zorgt in het Zwarte Land.

De bezoekers zaten na goed tien minuten op rozen na een treffer van Bernier. Dabbagh verdubbelde de Henegouwse voorsprong net voor de rust. In de tweede helft lukte Bialek de late 1-2, maar dichter kwamen de Panda's niet. Charleroi is zo gered.

LEES OOK: De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

Bernier won aan vertrouwen

"Het was stresserend op het einde, ze hadden nog kunnen gelijkmaken", wist doelpuntenmaker Bernier achteraf bij Sporza. "Doorheen de wedstrijd denk ik dat we het goed controleerden, de 3 punten zijn het belangrijkste."

"We duwden van in het begin, het vroege doelpunt deed ons goed. Het tweede doelpunt was zelfs nog belangrijker." Bernier lijkt zijn draai te hebben gevonden. "Ik denk dat het feit dat ik 4 wedstrijden op rij kan spelen, me extra vertrouwen geeft."

De Mil bracht stabiliteit bij Charleroi

Bernier had ook lof voor Rik De Mil. "Tactisch en qua goesting hebben we getoond dat we klaar waren in deze play-offs. De Mil heeft stabiliteit gebracht in de ploeg", weet de 26-jarige flankspeler, die dit seizoen goed was voor 4 goals en 1 assist.

Resten er nog twee speeldagen voor Charleroi om uit te bollen. Eerst gaan de Carolo's op bezoek bij RWDM, waarna ze KV Kortrijk ontvangen. Daarna zullen ze toch wel wat versterking moeten binnenhalen om volgend seizoen een zorgeloze campagne door te maken.

Was De Mil de doorslaggevende factor voor het behoud?

Meest recent

‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

5
5
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

107
107
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

125
125
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

166
166
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

32
32
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

83
83
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

123
123
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

195
195
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

293
293
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

381
381
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

485
485
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

413
413
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

161
161
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

129
129
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

700
700
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

282
282
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

728
728
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

621
621
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

153
153
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

809
809
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

513
513
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

128
128
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

53
53
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

752
752
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

767
767

Meer sportnieuws