Verhaeghe terechtgewezen: "Dat bewijst Hayen juist wel"

381 stemmen
Verhaeghe terechtgewezen:

Zondag maakt Club Brugge de trip naar de Cegeka Arena om tegen KRC Genk al zijn vijfde zege op rij in de Champions' Play-Off te pakken. Daarmee zou het zijn titelambities nog wat verder in de verf zetten en bovendien ook vertrouwen tanken voor de heenwedstrijd tegen Fiorentina in de halve finale van de Conference League.

Volgende week mag Club immers voor de eerste keer sinds 1992 aan de bak in een Europese halve finale. Die historische kwalificatie dwong het af door PAOK uit te schakelen, na een 1-0-zege in eigen huis en een knappe 0-2-overwinning in de terugwedstrijd in Griekenland.

LEES OOK: Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Verhaeghe acht organisatie Club belangrijker dan trainer

Vlak na dat exploot pakte Bart Verhaeghe uit met een zeer opmerkelijk interview. Daarin haalde hij zeer zwaar uit naar Ronny Deila. "Ik denk dat we te sterk waren voor de vorige trainer", verklaarde hij toen aan Sporza. "Een organisatie kan zo sterk zijn dat een trainer zich alleen maar moet bezighouden met de zaken waarvoor hij is aangenomen."

Die woorden werden de voorzitter van Club niet in dank afgenomen. Vele analisten hadden in de nasleep daarvan grote kritiek op Verhaeghe. Youri Mulder nam zelfs het woord 'kleuter' in de mond.

Van der Elst wijst Verhaeghe terecht

Ook Franky Van der Elst zet Verhaeghe nu nog eens op zijn plaats. Hij wijst in Het Nieuwsblad naar de onwaarschijnlijke metamorfose die Club ondergaan heeft sinds Deila op straat gezet werd en Nicky Hayen vanuit Club NXT als tijdelijke opvolger gepromoveerd werd.

"Het zet nogmaals in de verf dat de trainer wel de belangrijkste figuur binnen een club is", vindt Van der Elst. "Bart Verhaeghe laat uitschijnen dat als de structuur goed is, wat op Club ontegensprekelijk het geval is, het dan niet uitmaakt wie voor de groep staat, maar dat is absoluut niet juist. Je moet het niet omdraaien."

Ben je het eens met Van der Elst?

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

2
2
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Er hing gisteren iets in de lucht rond Brandon Mechele. Alsof deze wedstrijd meer zou worden dan ...

29
29
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

36
36
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

8
8
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

12
12
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

73
73
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

147
147
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

40
40
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

140
140
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

26
26
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

148
148
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

252
252
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

93
93
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

382
382
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

518
518
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

136
136
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

215
215
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

286
286
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

281
281
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

555
555
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

157
157
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

166
166
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws