Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

door
Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

Club Brugge staat op het punt om de Argentijnse verdediger Zaid Romero aan te trekken voor een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro. 

De nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, heeft met succes de transferprijs weten te halveren. Romero, een linksvoetige centrale verdediger met een agressieve speelstijl, belooft een waardevolle toevoeging te zijn voor Club Brugge.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 brengt hij fysieke kracht, leiderschap en het Argentijnse DNA naar de verdediging.

LEES OOK: ‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

De zoektocht naar een centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar

Het is een publiek geheim dat Club Brugge al geruime tijd op zoek is naar versterking in het hart van de defensie. De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok.

Intern werden er meerdere gesprekken gevoerd over het versterken van de centrale verdediging. Volgens Het Laatste Nieuws had Vincent Mannaert, samen met het voltallige bestuur van de club, al in juni bij de toenmalige coach Ronny Deila aangedrongen om de defensie te versterken.

Een extra centrale verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er echter de voorkeur aan om het laatste resterende deel van het transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

In de wintermercato werd er ook geen ideale kandidaat gevonden om de centrale defensie te versterken, maar in de komende zomermercato zal die er hoogstwaarschijnlijk wel komen.

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws, evenals verschillende Argentijnse media, melden namelijk dat Zaid Romero (24) op weg is naar Club Brugge.

Wilde zet van Rigaux: transferprijs daalt met de helft

Club Brugge staat op het punt om een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro over te maken aan Estudiantes voor de centrale verdediger, die met zijn imposante gestalte van 1,95 cm de eerste Argentijn in de clubgeschiedenis zal worden.

Deze zet markeert het nieuwe bewind van de nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, die zijn uitgebreide netwerk in Zuid-Amerika direct inzet. Rigaux heeft de prijs aanzienlijk weten te verlagen, aangezien Estudiantes oorspronkelijk bijna 12 miljoen euro vroeg voor de speler.

Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen met Romero in volle gang en is de transfer bijna afgerond. Door deze deal is Club Brugge andere clubs zoals Boca Juniors, Palmeiras en Besiktas te snel af.

Aan de andere kant belooft de verkoop van Romero een complexe aangelegenheid te zijn voor Estudiantes. Dit komt doordat de Argentijnen slechts 60% van de transferrechten van Romero bezitten, de overige 40% is verdeeld tussen Liga Deportiva en Godoy Cruz, de twee vorige clubs van Romero.

Romero is een garantie op veel agressiviteit

Zaid Romero, een linksvoetige centrale verdediger, belichaamt het typisch Argentijnse profiel. Hij staat bekend om zijn sterke aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl.

“Zaid geeft ons de garantie op veel agressiviteit ”, zei Eduardo Domínguez, de coach van Estudiantes.

Het Argentijnse DNA omvat een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. In Argentinië wordt zo'n speelstijl als normaal beschouwd, maar in België zal Romero de juiste balans moeten vinden in zijn spel.

Gaston Avila, voormalig speler van Argentijnse afkomst bij Antwerp FC, bijvoorbeeld, speelde tijdens zijn periode op de Bosuil soms iets te fel naar Belgische normen, waarbij hij vaak over het randje ging met zijn harde spel.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 zou Romero Club Brugge een flinke dosis fysieke kracht en gestalte brengen, waarmee hij de grootste verdediger in de selectie zou worden.

Hij staat ook bekend om zijn vermogen om het spel goed te lezen, en zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid.

Romero wordt een aanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

399
399
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

41
41
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

7
7
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

33
33
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

37
37
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

60
60
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

338
338
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

193
193
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

107
107
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

89
89
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

346
346
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

467
467
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

304
304
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

124
124
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

92
92
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

77
77
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

138
138
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1296
1296
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

77
77
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

185
185
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

317
317
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

48
48
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

77
77
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

195
195

Meer sportnieuws