Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

811 stemmen
Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

Club Brugge staat op het punt om de Argentijnse verdediger Zaid Romero aan te trekken voor een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro. 

De nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, heeft met succes de transferprijs weten te halveren. Romero, een linksvoetige centrale verdediger met een agressieve speelstijl, belooft een waardevolle toevoeging te zijn voor Club Brugge.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 brengt hij fysieke kracht, leiderschap en het Argentijnse DNA naar de verdediging.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

De zoektocht naar een centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar

Het is een publiek geheim dat Club Brugge al geruime tijd op zoek is naar versterking in het hart van de defensie. De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok.

Intern werden er meerdere gesprekken gevoerd over het versterken van de centrale verdediging. Volgens Het Laatste Nieuws had Vincent Mannaert, samen met het voltallige bestuur van de club, al in juni bij de toenmalige coach Ronny Deila aangedrongen om de defensie te versterken.

Een extra centrale verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er echter de voorkeur aan om het laatste resterende deel van het transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

In de wintermercato werd er ook geen ideale kandidaat gevonden om de centrale defensie te versterken, maar in de komende zomermercato zal die er hoogstwaarschijnlijk wel komen.

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws, evenals verschillende Argentijnse media, melden namelijk dat Zaid Romero (24) op weg is naar Club Brugge.

Wilde zet van Rigaux: transferprijs daalt met de helft

Club Brugge staat op het punt om een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro over te maken aan Estudiantes voor de centrale verdediger, die met zijn imposante gestalte van 1,95 cm de eerste Argentijn in de clubgeschiedenis zal worden.

Deze zet markeert het nieuwe bewind van de nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, die zijn uitgebreide netwerk in Zuid-Amerika direct inzet. Rigaux heeft de prijs aanzienlijk weten te verlagen, aangezien Estudiantes oorspronkelijk bijna 12 miljoen euro vroeg voor de speler.

Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen met Romero in volle gang en is de transfer bijna afgerond. Door deze deal is Club Brugge andere clubs zoals Boca Juniors, Palmeiras en Besiktas te snel af.

Aan de andere kant belooft de verkoop van Romero een complexe aangelegenheid te zijn voor Estudiantes. Dit komt doordat de Argentijnen slechts 60% van de transferrechten van Romero bezitten, de overige 40% is verdeeld tussen Liga Deportiva en Godoy Cruz, de twee vorige clubs van Romero.

Romero is een garantie op veel agressiviteit

Zaid Romero, een linksvoetige centrale verdediger, belichaamt het typisch Argentijnse profiel. Hij staat bekend om zijn sterke aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl.

“Zaid geeft ons de garantie op veel agressiviteit ”, zei Eduardo Domínguez, de coach van Estudiantes.

Het Argentijnse DNA omvat een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. In Argentinië wordt zo'n speelstijl als normaal beschouwd, maar in België zal Romero de juiste balans moeten vinden in zijn spel.

Gaston Avila, voormalig speler van Argentijnse afkomst bij Antwerp FC, bijvoorbeeld, speelde tijdens zijn periode op de Bosuil soms iets te fel naar Belgische normen, waarbij hij vaak over het randje ging met zijn harde spel.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 zou Romero Club Brugge een flinke dosis fysieke kracht en gestalte brengen, waarmee hij de grootste verdediger in de selectie zou worden.

Hij staat ook bekend om zijn vermogen om het spel goed te lezen, en zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid.

Romero wordt een aanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

8
8
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

72
72
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

160
160
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

149
149
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

380
380
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

129
129
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

159
159
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

322
322
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1334
1334
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

136
136
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

165
165
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

109
109
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

81
81
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

194
194
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

246
246
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

182
182
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

307
307
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

405
405
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

224
224
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

130
130
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161

Meer sportnieuws