Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

door
Club Brugge op ramkoers met ‘verhitte transfer’

Club Brugge staat op het punt om de Argentijnse verdediger Zaid Romero aan te trekken voor een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro. 

De nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, heeft met succes de transferprijs weten te halveren. Romero, een linksvoetige centrale verdediger met een agressieve speelstijl, belooft een waardevolle toevoeging te zijn voor Club Brugge.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 brengt hij fysieke kracht, leiderschap en het Argentijnse DNA naar de verdediging.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De zoektocht naar een centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar

Het is een publiek geheim dat Club Brugge al geruime tijd op zoek is naar versterking in het hart van de defensie. De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon op 15 juli vorig jaar, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok.

Intern werden er meerdere gesprekken gevoerd over het versterken van de centrale verdediging. Volgens Het Laatste Nieuws had Vincent Mannaert, samen met het voltallige bestuur van de club, al in juni bij de toenmalige coach Ronny Deila aangedrongen om de defensie te versterken.

Een extra centrale verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er echter de voorkeur aan om het laatste resterende deel van het transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

In de wintermercato werd er ook geen ideale kandidaat gevonden om de centrale defensie te versterken, maar in de komende zomermercato zal die er hoogstwaarschijnlijk wel komen.

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws, evenals verschillende Argentijnse media, melden namelijk dat Zaid Romero (24) op weg is naar Club Brugge.

Wilde zet van Rigaux: transferprijs daalt met de helft

Club Brugge staat op het punt om een bedrag tussen de 5,5 en 6 miljoen euro over te maken aan Estudiantes voor de centrale verdediger, die met zijn imposante gestalte van 1,95 cm de eerste Argentijn in de clubgeschiedenis zal worden.

Deze zet markeert het nieuwe bewind van de nieuwe Director of Sports, Dévy Rigaux, die zijn uitgebreide netwerk in Zuid-Amerika direct inzet. Rigaux heeft de prijs aanzienlijk weten te verlagen, aangezien Estudiantes oorspronkelijk bijna 12 miljoen euro vroeg voor de speler.

Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen met Romero in volle gang en is de transfer bijna afgerond. Door deze deal is Club Brugge andere clubs zoals Boca Juniors, Palmeiras en Besiktas te snel af.

Aan de andere kant belooft de verkoop van Romero een complexe aangelegenheid te zijn voor Estudiantes. Dit komt doordat de Argentijnen slechts 60% van de transferrechten van Romero bezitten, de overige 40% is verdeeld tussen Liga Deportiva en Godoy Cruz, de twee vorige clubs van Romero.

Romero is een garantie op veel agressiviteit

Zaid Romero, een linksvoetige centrale verdediger, belichaamt het typisch Argentijnse profiel. Hij staat bekend om zijn sterke aan de bal en in de duels, met een agressieve speelstijl.

“Zaid geeft ons de garantie op veel agressiviteit ”, zei Eduardo Domínguez, de coach van Estudiantes.

Het Argentijnse DNA omvat een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. In Argentinië wordt zo'n speelstijl als normaal beschouwd, maar in België zal Romero de juiste balans moeten vinden in zijn spel.

Gaston Avila, voormalig speler van Argentijnse afkomst bij Antwerp FC, bijvoorbeeld, speelde tijdens zijn periode op de Bosuil soms iets te fel naar Belgische normen, waarbij hij vaak over het randje ging met zijn harde spel.

Met zijn imposante gestalte van 1m95 zou Romero Club Brugge een flinke dosis fysieke kracht en gestalte brengen, waarmee hij de grootste verdediger in de selectie zou worden.

Hij staat ook bekend om zijn vermogen om het spel goed te lezen, en zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid.

Romero wordt een aanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

0
0
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

19
19
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

2
2
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

285
285
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

107
107
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

89
89
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

42
42
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

195
195
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

287
287
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

87
87
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

164
164
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

522
522
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

123
123
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

223
223
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

204
204
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

67
67
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

271
271
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

277
277
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

223
223
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

539
539

Meer sportnieuws