Boeckx duidt hét verschil aan met laatste titel Anderlecht

272 stemmen
Boeckx duidt hét verschil aan met laatste titel Anderlecht

Vrijwel niemand had het wellicht voor de start van het seizoen voorspeld, maar halfweg de Champions' Play-Off is het Anderlecht dat de beste papieren voor de titel in handen heeft. Paars-Wit was tijdens de reguliere competitie de enige die min of meer in het spoor van Union kon blijven en profiteerde de voorbije weken van de implosie van de stadsgenoot.

Gewonnen spel heeft Anderlecht echter zeker niet, want het heeft slechts twee punten voorsprong op Club Brugge en drie op Union. Zorgwekkend is bovendien het grote verschil tussen de prestaties in eigen stadion en buitenshuis, waar beide wedstrijden verloren werden. Anderlecht heeft nog drie uitmatchen voor de boeg.

LEES OOK: Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

Boeckx kan parallel trekken met laatste kampioenenjaar

Het wordt dus nog knokken voor de troepen van Brian Riemer, maar zij kunnen wel dromen van een eerste landstitel in zeven jaar tijd. De laatste keer dat Anderlecht kampioen werd, dateert immers al van 2017. Frank Boeckx is goed geplaatst om de vergelijking met het laatste kampioenenjaar te maken.

De huidige analist stond immers onder de lat in dat seizoen en werkte vorig seizoen als keeperstrainer ook nog samen met Brian Riemer en een groot deel van de huidige kern. In gesprek met Sudpresse duidt hij twee grote verschillen aan tussen beide elftallen.

Weinig offensieve opties voor Riemer

"Onder René Weiler speelden we een beetje op dezelfde manier als nu onder Riemer. Maar zeven jaar geleden hadden we meer offensieve weelde en meer verschillende profielen om een wedstrijd te doen kantelen, met Teodorczyk, Bruno, Chipciu, Hanni... Brian heeft op dat vlak weinig opties, de profielen in zijn aanval zijn veelal gelijkaardig."

Daarnaast is er ook nog een klein verschil in speelstijl. "In tegenstelling tot het Sporting van vandaag gingen wij nooit hoog druk zetten. Wij waren voorzichtiger. Maar daardoor werden we ook nooit in moeilijkheden gebracht en we waren ook meer killers", herinnert Boeckx zich.

Zal Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

134
134
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

705
705
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

22
22
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

274
274
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

93
93
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

245
245
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

441
441
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

128
128
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

100
100
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

238
238
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

187
187
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

186
186
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

241
241
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

612
612
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

489
489
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

537
537
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

232
232
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

822
822
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

696
696
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

238
238
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

158
158
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

263
263
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

478
478

Meer sportnieuws