Hayen blijft indruk maken: "Het is verbazingwekkend"

717 stemmen
Hayen blijft indruk maken:

Club Brugge blijft maar door de Champions' Play-Off wervelen. Woensdagavond wist Blauw-Zwart ook korte metten te maken van KRC Genk. Enkele dagen nadat de Limburgers nog Anderlecht van de mat veegden, kregen ze op Jan Breydel een 4-0 om de oren.

Daarmee manifesteert Club Brugge zich nu echt wel helemaal als titelkandidaat. Het pronkt met dertien op vijftien en volgt op amper twee punten van leider Anderlecht. Sinds de aanstelling van Nicky Hayen heeft Club een absolute metamorfose ondergaan en dat levert de coach natuurlijk heel wat lof op.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Hayen blijft lof oogsten...

"Je moet het Nicky Hayen nageven: hij slaagt er toch elke match in om de zwakte bij de tegenstander te vinden", stelt bijvoorbeeld commentator Tom Boudeweel vast bij Sporza. "Zijn game plan in de play-offs en tegen PAOK klopte altijd. Daarnaast heeft hij de volledige ploeg mee in zijn verhaal: iedereen gelooft in hem en omgekeerd. Meer moet je als trainer niet doen."

Dat is ook te zien aan de vormcurve van enkele spelers. "Het is verbazingwekkend hoe goed sommige jongens plots in hun vel zitten. Onyedika speelt op Premier League-niveau, zowel in de opbouw als in balverlies. En Vanaken... (blaast) Ook hij was geweldig tegen Genk. Net als Igor Thiago - je zou niet zeggen dat die gast 11 matchen niet scoorde. Het was een veelzeggend beeld hoe hij naar Hayen liep na zijn treffer."

...Maar is zelf niet onder de indruk

Er gingen de voorbije weken daardoor alsmaar meer stemmen op dat Hayen ook volgend seizoen moet aanblijven. Of dat ook zal gebeuren, is voorlopig nog de vraag. Maar in ieder geval lijkt Hayen zelf helemaal niet onder de indruk te zijn van alle lof die hij toegezwaaid krijgt.

"Ik blijf daar nuchter onder. Ik weet hoe snel het in voetbal kan keren", reageert hij immers op de website van Club. "Erkenning is voor mij niet het belangrijkste. Dat moet gaan naar de spelers, vooral als ze presteren. Als trainer moet je er gewoon voor zorgen dat de spelers kunnen schitteren. Dat is voor mij het belangrijkste."

Zal Club Brugge dit niveau kunnen blijven aanhouden?

Meest recent

'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

0
0
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

32
32
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

29
29
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

196
196
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

288
288
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

86
86
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

129
129
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

479
479
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

64
64
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

123
123
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

241
241
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

272
272
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

272
272
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

83
83
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

59
59
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

280
280
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

288
288
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

399
399
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

616
616
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

196
196
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

453
453

Meer sportnieuws