'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

198 stemmen
'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

Binnen een zestal weken gaat het EK in Duitsland al van start. Voor Domenico Tedesco wordt het zijn eerste grote toernooi als bondscoach van de Rode Duivels. Dat zal ook voor heel wat spelers het geval zijn, want de selectie heeft het voorbije jaar een grote transformatie ondergaan.

Na het mislukte WK in Qatar namen een aantal oudgedienden afscheid, terwijl een aantal anderen door Tedesco zelf afgeserveerd werden. De bondscoach toonde zich sindsdien standvastig in zijn keuzes. Hij hield grotendeels vast aan dezelfde namen, evenwel zonder vrees om ook te vernieuwen.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Twintigtal Duivels al zeker van selectie

Het wordt dus uitkijken wat de Duitser in petto zal hebben voor het EK. Die oefening zal Tedesco nu wel deels opnieuw moeten maken, want de UEFA besliste deze week om toch weer selecties van 26 spelers toe te staan. Desondanks zal Tedesco wellicht niet al te veel werk hebben.

Zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure stellen immers vast dat zo'n 20 à 22 namen vrijwel zeker ingevuld kunnen worden. Behoudens blessures of verrassingen zullen Sels, Casteels, Kaminski, Castagne, Meunier, Faes, Debast, Vertonghen, Theate, Onana, Mangala, Tielemans, De Bruyne, De Ketelaere, Trossard, Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Lukaku en Openda er zeker bij zijn.

Slechts een paar vraagtekens blijven

Ook voor Olivier Deman en Aster Vranckx lijken de kaarten zeer goed te liggen. Dat betekent dat er slechts een drietal stekjes overblijven, waarover Tedesco zich nog het hoofd zal moeten breken. Daarvoor lijkt het te zullen gaan tussen De Winter, Vermeeren, Keita, Saelemaekers en Batshuayi.

Welke drie van dat kwintet nog mee zullen mogen, zal wellicht vooral afhangen van welke profielen Tedesco nog nuttig zal achten. Hij heeft nog enkele weken om die knopen door te hakken, want zijn selectie moet begin juni ingediend worden.

Hoe ver zullen de Rode Duivels op het EK raken?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

3
3
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

15
15
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

104
104
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

72
72
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

49
49
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

174
174
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

62
62
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

205
205
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

81
81
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

52
52
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

454
454
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

77
77
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

218
218
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

81
81
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

71
71
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

137
137
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

399
399
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws