'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

door
'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

Binnen een zestal weken gaat het EK in Duitsland al van start. Voor Domenico Tedesco wordt het zijn eerste grote toernooi als bondscoach van de Rode Duivels. Dat zal ook voor heel wat spelers het geval zijn, want de selectie heeft het voorbije jaar een grote transformatie ondergaan.

Na het mislukte WK in Qatar namen een aantal oudgedienden afscheid, terwijl een aantal anderen door Tedesco zelf afgeserveerd werden. De bondscoach toonde zich sindsdien standvastig in zijn keuzes. Hij hield grotendeels vast aan dezelfde namen, evenwel zonder vrees om ook te vernieuwen.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Twintigtal Duivels al zeker van selectie

Het wordt dus uitkijken wat de Duitser in petto zal hebben voor het EK. Die oefening zal Tedesco nu wel deels opnieuw moeten maken, want de UEFA besliste deze week om toch weer selecties van 26 spelers toe te staan. Desondanks zal Tedesco wellicht niet al te veel werk hebben.

Zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure stellen immers vast dat zo'n 20 à 22 namen vrijwel zeker ingevuld kunnen worden. Behoudens blessures of verrassingen zullen Sels, Casteels, Kaminski, Castagne, Meunier, Faes, Debast, Vertonghen, Theate, Onana, Mangala, Tielemans, De Bruyne, De Ketelaere, Trossard, Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Lukaku en Openda er zeker bij zijn.

Slechts een paar vraagtekens blijven

Ook voor Olivier Deman en Aster Vranckx lijken de kaarten zeer goed te liggen. Dat betekent dat er slechts een drietal stekjes overblijven, waarover Tedesco zich nog het hoofd zal moeten breken. Daarvoor lijkt het te zullen gaan tussen De Winter, Vermeeren, Keita, Saelemaekers en Batshuayi.

Welke drie van dat kwintet nog mee zullen mogen, zal wellicht vooral afhangen van welke profielen Tedesco nog nuttig zal achten. Hij heeft nog enkele weken om die knopen door te hakken, want zijn selectie moet begin juni ingediend worden.

Hoe ver zullen de Rode Duivels op het EK raken?

Meest recent

Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

31
31
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

49
49
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

59
59
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

85
85
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

252
252
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

44
44
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

257
257
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

906
906
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

59
59
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

117
117
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

201
201
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

551
551
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

560
560
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

400
400
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

538
538
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

163
163
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

521
521
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

654
654
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

50
50
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

123
123
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

187
187
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

41
41

Meer sportnieuws