'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

198 stemmen
'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

Binnen een zestal weken gaat het EK in Duitsland al van start. Voor Domenico Tedesco wordt het zijn eerste grote toernooi als bondscoach van de Rode Duivels. Dat zal ook voor heel wat spelers het geval zijn, want de selectie heeft het voorbije jaar een grote transformatie ondergaan.

Na het mislukte WK in Qatar namen een aantal oudgedienden afscheid, terwijl een aantal anderen door Tedesco zelf afgeserveerd werden. De bondscoach toonde zich sindsdien standvastig in zijn keuzes. Hij hield grotendeels vast aan dezelfde namen, evenwel zonder vrees om ook te vernieuwen.

LEES OOK: Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

Twintigtal Duivels al zeker van selectie

Het wordt dus uitkijken wat de Duitser in petto zal hebben voor het EK. Die oefening zal Tedesco nu wel deels opnieuw moeten maken, want de UEFA besliste deze week om toch weer selecties van 26 spelers toe te staan. Desondanks zal Tedesco wellicht niet al te veel werk hebben.

Zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure stellen immers vast dat zo'n 20 à 22 namen vrijwel zeker ingevuld kunnen worden. Behoudens blessures of verrassingen zullen Sels, Casteels, Kaminski, Castagne, Meunier, Faes, Debast, Vertonghen, Theate, Onana, Mangala, Tielemans, De Bruyne, De Ketelaere, Trossard, Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Lukaku en Openda er zeker bij zijn.

Slechts een paar vraagtekens blijven

Ook voor Olivier Deman en Aster Vranckx lijken de kaarten zeer goed te liggen. Dat betekent dat er slechts een drietal stekjes overblijven, waarover Tedesco zich nog het hoofd zal moeten breken. Daarvoor lijkt het te zullen gaan tussen De Winter, Vermeeren, Keita, Saelemaekers en Batshuayi.

Welke drie van dat kwintet nog mee zullen mogen, zal wellicht vooral afhangen van welke profielen Tedesco nog nuttig zal achten. Hij heeft nog enkele weken om die knopen door te hakken, want zijn selectie moet begin juni ingediend worden.

Hoe ver zullen de Rode Duivels op het EK raken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

110
110
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

63
63
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

127
127
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

445
445
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

142
142
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

165
165
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

54
54
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

190
190
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

946
946
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

802
802
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

675
675
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

367
367
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

254
254
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

719
719
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

472
472
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

444
444

Meer sportnieuws