'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

door
'Slechts vier vraagstukken blijven over in EK-selectie Duivels'

Binnen een zestal weken gaat het EK in Duitsland al van start. Voor Domenico Tedesco wordt het zijn eerste grote toernooi als bondscoach van de Rode Duivels. Dat zal ook voor heel wat spelers het geval zijn, want de selectie heeft het voorbije jaar een grote transformatie ondergaan.

Na het mislukte WK in Qatar namen een aantal oudgedienden afscheid, terwijl een aantal anderen door Tedesco zelf afgeserveerd werden. De bondscoach toonde zich sindsdien standvastig in zijn keuzes. Hij hield grotendeels vast aan dezelfde namen, evenwel zonder vrees om ook te vernieuwen.

LEES OOK: Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

Twintigtal Duivels al zeker van selectie

Het wordt dus uitkijken wat de Duitser in petto zal hebben voor het EK. Die oefening zal Tedesco nu wel deels opnieuw moeten maken, want de UEFA besliste deze week om toch weer selecties van 26 spelers toe te staan. Desondanks zal Tedesco wellicht niet al te veel werk hebben.

Zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure stellen immers vast dat zo'n 20 à 22 namen vrijwel zeker ingevuld kunnen worden. Behoudens blessures of verrassingen zullen Sels, Casteels, Kaminski, Castagne, Meunier, Faes, Debast, Vertonghen, Theate, Onana, Mangala, Tielemans, De Bruyne, De Ketelaere, Trossard, Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Lukaku en Openda er zeker bij zijn.

Slechts een paar vraagtekens blijven

Ook voor Olivier Deman en Aster Vranckx lijken de kaarten zeer goed te liggen. Dat betekent dat er slechts een drietal stekjes overblijven, waarover Tedesco zich nog het hoofd zal moeten breken. Daarvoor lijkt het te zullen gaan tussen De Winter, Vermeeren, Keita, Saelemaekers en Batshuayi.

Welke drie van dat kwintet nog mee zullen mogen, zal wellicht vooral afhangen van welke profielen Tedesco nog nuttig zal achten. Hij heeft nog enkele weken om die knopen door te hakken, want zijn selectie moet begin juni ingediend worden.

Hoe ver zullen de Rode Duivels op het EK raken?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

46
46
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

42
42
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

152
152
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

51
51
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

50
50
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

86
86
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

141
141
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

316
316
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

201
201
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

253
253
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

345
345
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

276
276
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

666
666
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

535
535
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws