'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

door
'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

De voorbije maanden verschenen meermaals verhalen als zou Antwerp krap bij kas zitten. Het moest daardoor in januari al Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid laten vertrekken en ook in de zomer zal de Great Old wellicht enkele sterkhouders te gelde moeten maken om de rekeningen te spijzen.

Jongens als Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lijken in aanmerking te komen voor een transfer, maar vooral van George Ilenikhena wordt veel verwacht. De nog altijd maar 17-jarige spits maakt dit seizoen indruk en scoorde al veertien keer, waaronder ook in de Champions League tegen FC Barcelona.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Antwerp wil 30 à 40 miljoen voor Ilenikhena

Daardoor zou zijn naam in de scoutinglijstjes van heel wat Europese grootmachten beland zijn en dus droomt Antwerp van een recordtransfer. De voorbije weken werd geopperd dat ze op de Bosuil dromen van een transfersom tussen de 30 en 40 miljoen euro voor hun goudhaantje.

Maar dat zal volgens Het Nieuwsblad vrijwel onmogelijk worden. Zij stellen immers vast dat clubs zelden of nooit dergelijke bedragen uitgeven voor zo'n jonge spelers - zelfs Jude Bellingham kostte Dortmund 'slechts' 25 miljoen euro.

Antwerp zal vrede moeten nemen met minder

Sinds 2020 werden wereldwijd vier spelers van 18 of jonger verkocht voor meer dan 30 miljoen euro. Dat waren Endrick (Real Madrid), Vitor Roque (FC Barcelona), Fabio Silva (Wolves) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Op Silva na hadden zij echter allemaal al een pak meer bewezen op club- en internationaal niveau.

De krant oppert dan ook dat Antwerp wellicht vrede zal moeten nemen met een bedrag van 15 à 20 miljoen euro. Eenzelfde scenario dreigt dus als bij Vermeeren in januari. Toen hoopten ze ook op een transfersom van 30 miljoen, maar uiteindelijk moesten ze vrede nemen met 18 miljoen plus bonussen.

Welk bedrag zal Antwerp vangen voor Ilenikhena?

Meest recent

'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

19
19
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

25
25
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

133
133
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

164
164
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

341
341
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

197
197
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

46
46
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

68
68
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

142
142
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

487
487
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

61
61
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

277
277
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

114
114
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

96
96
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

480
480
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

151
151
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

371
371
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

192
192
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

834
834
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

447
447
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

434
434
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

352
352
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

482
482

Meer sportnieuws