'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

door
'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

De voorbije maanden verschenen meermaals verhalen als zou Antwerp krap bij kas zitten. Het moest daardoor in januari al Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid laten vertrekken en ook in de zomer zal de Great Old wellicht enkele sterkhouders te gelde moeten maken om de rekeningen te spijzen.

Jongens als Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lijken in aanmerking te komen voor een transfer, maar vooral van George Ilenikhena wordt veel verwacht. De nog altijd maar 17-jarige spits maakt dit seizoen indruk en scoorde al veertien keer, waaronder ook in de Champions League tegen FC Barcelona.

LEES OOK: Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

Antwerp wil 30 à 40 miljoen voor Ilenikhena

Daardoor zou zijn naam in de scoutinglijstjes van heel wat Europese grootmachten beland zijn en dus droomt Antwerp van een recordtransfer. De voorbije weken werd geopperd dat ze op de Bosuil dromen van een transfersom tussen de 30 en 40 miljoen euro voor hun goudhaantje.

Maar dat zal volgens Het Nieuwsblad vrijwel onmogelijk worden. Zij stellen immers vast dat clubs zelden of nooit dergelijke bedragen uitgeven voor zo'n jonge spelers - zelfs Jude Bellingham kostte Dortmund 'slechts' 25 miljoen euro.

Antwerp zal vrede moeten nemen met minder

Sinds 2020 werden wereldwijd vier spelers van 18 of jonger verkocht voor meer dan 30 miljoen euro. Dat waren Endrick (Real Madrid), Vitor Roque (FC Barcelona), Fabio Silva (Wolves) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Op Silva na hadden zij echter allemaal al een pak meer bewezen op club- en internationaal niveau.

De krant oppert dan ook dat Antwerp wellicht vrede zal moeten nemen met een bedrag van 15 à 20 miljoen euro. Eenzelfde scenario dreigt dus als bij Vermeeren in januari. Toen hoopten ze ook op een transfersom van 30 miljoen, maar uiteindelijk moesten ze vrede nemen met 18 miljoen plus bonussen.

Welk bedrag zal Antwerp vangen voor Ilenikhena?

Meest recent

Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

33
33
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

13
13
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

58
58
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

75
75
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

46
46
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

307
307
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

98
98
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

90
90
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

83
83
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

162
162
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

125
125
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

204
204
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

84
84
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

627
627
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

109
109
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

931
931
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

402
402
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

77
77
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

329
329
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

220
220
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

132
132
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

222
222
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

617
617
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

556
556

Meer sportnieuws