'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

870 stemmen
'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

De voorbije maanden verschenen meermaals verhalen als zou Antwerp krap bij kas zitten. Het moest daardoor in januari al Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid laten vertrekken en ook in de zomer zal de Great Old wellicht enkele sterkhouders te gelde moeten maken om de rekeningen te spijzen.

Jongens als Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lijken in aanmerking te komen voor een transfer, maar vooral van George Ilenikhena wordt veel verwacht. De nog altijd maar 17-jarige spits maakt dit seizoen indruk en scoorde al veertien keer, waaronder ook in de Champions League tegen FC Barcelona.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Antwerp wil 30 à 40 miljoen voor Ilenikhena

Daardoor zou zijn naam in de scoutinglijstjes van heel wat Europese grootmachten beland zijn en dus droomt Antwerp van een recordtransfer. De voorbije weken werd geopperd dat ze op de Bosuil dromen van een transfersom tussen de 30 en 40 miljoen euro voor hun goudhaantje.

Maar dat zal volgens Het Nieuwsblad vrijwel onmogelijk worden. Zij stellen immers vast dat clubs zelden of nooit dergelijke bedragen uitgeven voor zo'n jonge spelers - zelfs Jude Bellingham kostte Dortmund 'slechts' 25 miljoen euro.

Antwerp zal vrede moeten nemen met minder

Sinds 2020 werden wereldwijd vier spelers van 18 of jonger verkocht voor meer dan 30 miljoen euro. Dat waren Endrick (Real Madrid), Vitor Roque (FC Barcelona), Fabio Silva (Wolves) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Op Silva na hadden zij echter allemaal al een pak meer bewezen op club- en internationaal niveau.

De krant oppert dan ook dat Antwerp wellicht vrede zal moeten nemen met een bedrag van 15 à 20 miljoen euro. Eenzelfde scenario dreigt dus als bij Vermeeren in januari. Toen hoopten ze ook op een transfersom van 30 miljoen, maar uiteindelijk moesten ze vrede nemen met 18 miljoen plus bonussen.

🚀

Welk bedrag zal Antwerp vangen voor Ilenikhena?

Meest recent

Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

112
112
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

303
303
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

41
41
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

477
477
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

141
141
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

70
70
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

616
616
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

653
653
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

129
129
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

264
264
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

121
121
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

510
510
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

186
186
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

136
136
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

786
786
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

352
352
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

690
690
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

600
600
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

858
858
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

71
71
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

226
226
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

167
167
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

768
768
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

250
250

Meer sportnieuws