'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

door
'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

De voorbije maanden verschenen meermaals verhalen als zou Antwerp krap bij kas zitten. Het moest daardoor in januari al Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid laten vertrekken en ook in de zomer zal de Great Old wellicht enkele sterkhouders te gelde moeten maken om de rekeningen te spijzen.

Jongens als Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lijken in aanmerking te komen voor een transfer, maar vooral van George Ilenikhena wordt veel verwacht. De nog altijd maar 17-jarige spits maakt dit seizoen indruk en scoorde al veertien keer, waaronder ook in de Champions League tegen FC Barcelona.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Antwerp wil 30 à 40 miljoen voor Ilenikhena

Daardoor zou zijn naam in de scoutinglijstjes van heel wat Europese grootmachten beland zijn en dus droomt Antwerp van een recordtransfer. De voorbije weken werd geopperd dat ze op de Bosuil dromen van een transfersom tussen de 30 en 40 miljoen euro voor hun goudhaantje.

Maar dat zal volgens Het Nieuwsblad vrijwel onmogelijk worden. Zij stellen immers vast dat clubs zelden of nooit dergelijke bedragen uitgeven voor zo'n jonge spelers - zelfs Jude Bellingham kostte Dortmund 'slechts' 25 miljoen euro.

Antwerp zal vrede moeten nemen met minder

Sinds 2020 werden wereldwijd vier spelers van 18 of jonger verkocht voor meer dan 30 miljoen euro. Dat waren Endrick (Real Madrid), Vitor Roque (FC Barcelona), Fabio Silva (Wolves) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Op Silva na hadden zij echter allemaal al een pak meer bewezen op club- en internationaal niveau.

De krant oppert dan ook dat Antwerp wellicht vrede zal moeten nemen met een bedrag van 15 à 20 miljoen euro. Eenzelfde scenario dreigt dus als bij Vermeeren in januari. Toen hoopten ze ook op een transfersom van 30 miljoen, maar uiteindelijk moesten ze vrede nemen met 18 miljoen plus bonussen.

Welk bedrag zal Antwerp vangen voor Ilenikhena?

Meest recent

Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

2
2
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

2
2
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

130
130
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

200
200
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

42
42
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

76
76
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

344
344
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

557
557
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

140
140
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

78
78
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

66
66
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

737
737
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

458
458
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

201
201
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

168
168
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336

Meer sportnieuws