'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

870 stemmen
'Antwerp mag transferdroom op zijn buik schrijven'

De voorbije maanden verschenen meermaals verhalen als zou Antwerp krap bij kas zitten. Het moest daardoor in januari al Arthur Vermeeren naar Atletico Madrid laten vertrekken en ook in de zomer zal de Great Old wellicht enkele sterkhouders te gelde moeten maken om de rekeningen te spijzen.

Jongens als Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha lijken in aanmerking te komen voor een transfer, maar vooral van George Ilenikhena wordt veel verwacht. De nog altijd maar 17-jarige spits maakt dit seizoen indruk en scoorde al veertien keer, waaronder ook in de Champions League tegen FC Barcelona.

LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp wil 30 à 40 miljoen voor Ilenikhena

Daardoor zou zijn naam in de scoutinglijstjes van heel wat Europese grootmachten beland zijn en dus droomt Antwerp van een recordtransfer. De voorbije weken werd geopperd dat ze op de Bosuil dromen van een transfersom tussen de 30 en 40 miljoen euro voor hun goudhaantje.

Maar dat zal volgens Het Nieuwsblad vrijwel onmogelijk worden. Zij stellen immers vast dat clubs zelden of nooit dergelijke bedragen uitgeven voor zo'n jonge spelers - zelfs Jude Bellingham kostte Dortmund 'slechts' 25 miljoen euro.

Antwerp zal vrede moeten nemen met minder

Sinds 2020 werden wereldwijd vier spelers van 18 of jonger verkocht voor meer dan 30 miljoen euro. Dat waren Endrick (Real Madrid), Vitor Roque (FC Barcelona), Fabio Silva (Wolves) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Op Silva na hadden zij echter allemaal al een pak meer bewezen op club- en internationaal niveau.

De krant oppert dan ook dat Antwerp wellicht vrede zal moeten nemen met een bedrag van 15 à 20 miljoen euro. Eenzelfde scenario dreigt dus als bij Vermeeren in januari. Toen hoopten ze ook op een transfersom van 30 miljoen, maar uiteindelijk moesten ze vrede nemen met 18 miljoen plus bonussen.

Welk bedrag zal Antwerp vangen voor Ilenikhena?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

24
24
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

121
121
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

86
86
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

50
50
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

181
181
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

64
64
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

210
210
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

53
53
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

459
459
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

85
85
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

401
401
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws