Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

160 stemmen
Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

Afgelopen zomer slaagde Anderlecht erin om Thorgan Hazard terug naar België te halen. Een tijdlang gingen er geruchten dat ook Eden zijn voorbeeld zou volgen, want na zijn vertrek bij Real Madrid werd de voormalige aanvoerder van de Rode Duivel lange tijd gelinkt aan Union.

Het idee was dat op die manier de broertjes Hazard allemaal in Brussel zouden spelen, want jongere broer Kylian was op dat moment nog aan de slag bij RWDM. Zo ver kwam het uiteindelijk niet, want Hazard besloot uiteindelijk om op 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière te zetten.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hazard wou niet terug naar België

In een uitgebreid interview met VOO komt Hazard nog eens terug op de geruchten over een transfer naar Union. "Dan waren ze nu al kampioen", knipoogt hij. "Ik heb geen contact gehad met Union, maar wel met verschillende andere mensen in België en het buitenland. Maar uiteindelijk hadden we geen zin om terug in België te komen wonen."

De beslissing van Hazard om te stoppen werd immers in grote mate ingegeven door zijn familie, die zeer gelukkig is in Madrid. Hazard wou hen niet weghalen uit hun vertrouwde omgeving, ook al had hij eigenlijk een ander plan om zijn carrière af te sluiten.

MLS was eigenlijk de droom

"Ik wou eigenlijk mijn carrière afsluiten in de MLS en daar nog twee of drie jaar spelen", onthult hij immers. "Ik zei al lachend tegen Christian Benteke dat ik bij hem in Washington zou komen spelen. Op die manier kon ik nog met mijn maat spelen, hem wat assists geven. Maar dan had iedereen moeten verhuizen en dat heeft me afgeremd."

Daarnaast was de motivatie om zijn carrière nog tot elke prijs verder te zetten weg bij Hazard en dus kwam uiteindelijk in oktober na enkele maanden nadenken de aankondiging dat hij het voor bekeken hield als voetballer. 

Zou Eden Hazard nog geschitterd hebben in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

209
209
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

222
222
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

569
569
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

178
178
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

492
492
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

723
723
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws