Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

160 stemmen
Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

Afgelopen zomer slaagde Anderlecht erin om Thorgan Hazard terug naar België te halen. Een tijdlang gingen er geruchten dat ook Eden zijn voorbeeld zou volgen, want na zijn vertrek bij Real Madrid werd de voormalige aanvoerder van de Rode Duivel lange tijd gelinkt aan Union.

Het idee was dat op die manier de broertjes Hazard allemaal in Brussel zouden spelen, want jongere broer Kylian was op dat moment nog aan de slag bij RWDM. Zo ver kwam het uiteindelijk niet, want Hazard besloot uiteindelijk om op 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière te zetten.

Hazard wou niet terug naar België

In een uitgebreid interview met VOO komt Hazard nog eens terug op de geruchten over een transfer naar Union. "Dan waren ze nu al kampioen", knipoogt hij. "Ik heb geen contact gehad met Union, maar wel met verschillende andere mensen in België en het buitenland. Maar uiteindelijk hadden we geen zin om terug in België te komen wonen."

De beslissing van Hazard om te stoppen werd immers in grote mate ingegeven door zijn familie, die zeer gelukkig is in Madrid. Hazard wou hen niet weghalen uit hun vertrouwde omgeving, ook al had hij eigenlijk een ander plan om zijn carrière af te sluiten.

MLS was eigenlijk de droom

"Ik wou eigenlijk mijn carrière afsluiten in de MLS en daar nog twee of drie jaar spelen", onthult hij immers. "Ik zei al lachend tegen Christian Benteke dat ik bij hem in Washington zou komen spelen. Op die manier kon ik nog met mijn maat spelen, hem wat assists geven. Maar dan had iedereen moeten verhuizen en dat heeft me afgeremd."

Daarnaast was de motivatie om zijn carrière nog tot elke prijs verder te zetten weg bij Hazard en dus kwam uiteindelijk in oktober na enkele maanden nadenken de aankondiging dat hij het voor bekeken hield als voetballer. 

Zou Eden Hazard nog geschitterd hebben in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

5
5
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

73
73
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

109
109
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

43
43
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

189
189
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

284
284
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

209
209
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

121
121
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

225
225
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

56
56
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

350
350
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

100
100
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

363
363
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

173
173
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

311
311
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

39
39
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

234
234
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

238
238
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

229
229
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

138
138
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1143
1143
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

88
88
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

433
433
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

149
149
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

120
120

Meer sportnieuws