Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

160 stemmen
Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

Afgelopen zomer slaagde Anderlecht erin om Thorgan Hazard terug naar België te halen. Een tijdlang gingen er geruchten dat ook Eden zijn voorbeeld zou volgen, want na zijn vertrek bij Real Madrid werd de voormalige aanvoerder van de Rode Duivel lange tijd gelinkt aan Union.

Het idee was dat op die manier de broertjes Hazard allemaal in Brussel zouden spelen, want jongere broer Kylian was op dat moment nog aan de slag bij RWDM. Zo ver kwam het uiteindelijk niet, want Hazard besloot uiteindelijk om op 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière te zetten.

Hazard wou niet terug naar België

In een uitgebreid interview met VOO komt Hazard nog eens terug op de geruchten over een transfer naar Union. "Dan waren ze nu al kampioen", knipoogt hij. "Ik heb geen contact gehad met Union, maar wel met verschillende andere mensen in België en het buitenland. Maar uiteindelijk hadden we geen zin om terug in België te komen wonen."

De beslissing van Hazard om te stoppen werd immers in grote mate ingegeven door zijn familie, die zeer gelukkig is in Madrid. Hazard wou hen niet weghalen uit hun vertrouwde omgeving, ook al had hij eigenlijk een ander plan om zijn carrière af te sluiten.

MLS was eigenlijk de droom

"Ik wou eigenlijk mijn carrière afsluiten in de MLS en daar nog twee of drie jaar spelen", onthult hij immers. "Ik zei al lachend tegen Christian Benteke dat ik bij hem in Washington zou komen spelen. Op die manier kon ik nog met mijn maat spelen, hem wat assists geven. Maar dan had iedereen moeten verhuizen en dat heeft me afgeremd."

Daarnaast was de motivatie om zijn carrière nog tot elke prijs verder te zetten weg bij Hazard en dus kwam uiteindelijk in oktober na enkele maanden nadenken de aankondiging dat hij het voor bekeken hield als voetballer. 

Zou Eden Hazard nog geschitterd hebben in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

3
3
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

44
44
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

14
14
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

40
40
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

36
36
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

273
273
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

176
176
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

418
418
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

136
136
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

90
90
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

120
120
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

149
149
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

178
178
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

156
156
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

138
138
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

473
473
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

554
554
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

856
856
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

253
253
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

205
205
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

544
544
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

187
187
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1050
1050
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248

Meer sportnieuws