Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

door
Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

Afgelopen zomer slaagde Anderlecht erin om Thorgan Hazard terug naar België te halen. Een tijdlang gingen er geruchten dat ook Eden zijn voorbeeld zou volgen, want na zijn vertrek bij Real Madrid werd de voormalige aanvoerder van de Rode Duivel lange tijd gelinkt aan Union.

Het idee was dat op die manier de broertjes Hazard allemaal in Brussel zouden spelen, want jongere broer Kylian was op dat moment nog aan de slag bij RWDM. Zo ver kwam het uiteindelijk niet, want Hazard besloot uiteindelijk om op 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière te zetten.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Hazard wou niet terug naar België

In een uitgebreid interview met VOO komt Hazard nog eens terug op de geruchten over een transfer naar Union. "Dan waren ze nu al kampioen", knipoogt hij. "Ik heb geen contact gehad met Union, maar wel met verschillende andere mensen in België en het buitenland. Maar uiteindelijk hadden we geen zin om terug in België te komen wonen."

De beslissing van Hazard om te stoppen werd immers in grote mate ingegeven door zijn familie, die zeer gelukkig is in Madrid. Hazard wou hen niet weghalen uit hun vertrouwde omgeving, ook al had hij eigenlijk een ander plan om zijn carrière af te sluiten.

MLS was eigenlijk de droom

"Ik wou eigenlijk mijn carrière afsluiten in de MLS en daar nog twee of drie jaar spelen", onthult hij immers. "Ik zei al lachend tegen Christian Benteke dat ik bij hem in Washington zou komen spelen. Op die manier kon ik nog met mijn maat spelen, hem wat assists geven. Maar dan had iedereen moeten verhuizen en dat heeft me afgeremd."

Daarnaast was de motivatie om zijn carrière nog tot elke prijs verder te zetten weg bij Hazard en dus kwam uiteindelijk in oktober na enkele maanden nadenken de aankondiging dat hij het voor bekeken hield als voetballer. 

Zou Eden Hazard nog geschitterd hebben in de Jupiler Pro League?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

133
133
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

30
30
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

227
227
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

336
336
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

279
279
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

387
387
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

628
628
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

762
762
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

491
491
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1200
1200
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

775
775
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

445
445
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1110
1110
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

133
133
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

225
225
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

670
670
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

444
444
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

923
923
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1514
1514

Meer sportnieuws