Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

160 stemmen
Hazard legt uit waarom terugkeer naar België niet doorging

Afgelopen zomer slaagde Anderlecht erin om Thorgan Hazard terug naar België te halen. Een tijdlang gingen er geruchten dat ook Eden zijn voorbeeld zou volgen, want na zijn vertrek bij Real Madrid werd de voormalige aanvoerder van de Rode Duivel lange tijd gelinkt aan Union.

Het idee was dat op die manier de broertjes Hazard allemaal in Brussel zouden spelen, want jongere broer Kylian was op dat moment nog aan de slag bij RWDM. Zo ver kwam het uiteindelijk niet, want Hazard besloot uiteindelijk om op 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière te zetten.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Hazard wou niet terug naar België

In een uitgebreid interview met VOO komt Hazard nog eens terug op de geruchten over een transfer naar Union. "Dan waren ze nu al kampioen", knipoogt hij. "Ik heb geen contact gehad met Union, maar wel met verschillende andere mensen in België en het buitenland. Maar uiteindelijk hadden we geen zin om terug in België te komen wonen."

De beslissing van Hazard om te stoppen werd immers in grote mate ingegeven door zijn familie, die zeer gelukkig is in Madrid. Hazard wou hen niet weghalen uit hun vertrouwde omgeving, ook al had hij eigenlijk een ander plan om zijn carrière af te sluiten.

MLS was eigenlijk de droom

"Ik wou eigenlijk mijn carrière afsluiten in de MLS en daar nog twee of drie jaar spelen", onthult hij immers. "Ik zei al lachend tegen Christian Benteke dat ik bij hem in Washington zou komen spelen. Op die manier kon ik nog met mijn maat spelen, hem wat assists geven. Maar dan had iedereen moeten verhuizen en dat heeft me afgeremd."

Daarnaast was de motivatie om zijn carrière nog tot elke prijs verder te zetten weg bij Hazard en dus kwam uiteindelijk in oktober na enkele maanden nadenken de aankondiging dat hij het voor bekeken hield als voetballer. 

Zou Eden Hazard nog geschitterd hebben in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

104
104
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

20
20
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

56
56
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

11
11
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

120
120
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

35
35
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

22
22
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

446
446
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

370
370
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

58
58
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

132
132
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

258
258
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

139
139
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

176
176
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

107
107
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

69
69
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

76
76
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

543
543
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

251
251
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

321
321
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

321
321
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1092
1092

Meer sportnieuws