Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

131 stemmen
Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

In de strijd om een Europees ticket zorgden de voorbije duels in deze Play-Offs al voor heel wat spektakel, iets wat vanavond grotendeels uitbleef. AA Gent deed alvast een gouden zaak en lijkt op weg naar groepswinst, Standard en Westerlo lijken het winnen verleerd.

De Europe Play-Offs misten de spanning en intensiteit van de kampioenengroep. Dat had uiteraard alles te maken met de dominantie die AA Gent voorlopig aan de dag legde (en de mindere belangen). De Buffalo's hadden al een ruime voorsprong op de concurrentie en konden vandaag een definitieve (?) stap zetten richting groepswinst op Stayen.

KV Mechelen hoopte dan weer op een Truiense zege, gecombineerd met een driepunter op Sclessin. In Westerlo tegen OHL stond enkel de eer op het spel en een eerste zege voor Bart Goor als T1 bij de Kemphanen.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Hel van Sclessin brandt (heel even)

Bij Malinwa stond Bassette in de basis en de youngster was meteen gevaarlijk, bij een snelle counter botste hij op de uitkomende Bodart. Niet veel later werd ook nog een doelpunt van de spits afgekeurd vanwege buitenspel, dat gebeurde allemaal gedurende een nieuwe protestactie van de thuisaanhang. Die besloten om twaalf minuten te zwijgen en vervolgens opnieuw het veld te bekogelen met vuurpijlen. Standard herstelde nadien het evenwicht,de beste mogelijkheid werd onbegrijpelijk door Kawabe gemist. Halfweg stond het nog 0-0 na een flauw schouwspel.

Na rust bleven zowel Standard als KV lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Rond het uur waren de Rouches een paar keer gevaarlijk maar onder meer Canak schoot van dichtbij veel te zwak in om Coucke echt te bedreigen. Op een kwartier van het einde redde Cobbaut dan weer op de lijn na een fraaie deviatie van Kanga. De Rouches verdienden een driepunter maar pakten andermaal slechts één punt, tot frustratie van het thuispubliek. Ook Malinwa lijkt uitgeteld in de strijd om het laatste Europees ticket.

STVV beukt maar krijgt deksel op neus

Op Stayen kreeg thuisploeg STVV na tien minuten spelen een nogal goedkope strafschop na een vederlichte fout van De Sart. Roef zorgde echter voor gerechtigheid door de elf meter van Koita te pakken en ook Steuckers faalde in de herneming. De goed gestarte Kanaries zagen AA Gent nadien beter in de wedstrijd komen en op slag van rust sloeg het team van Hein Vanhaezebrouck genadeloos toe. De kwieke Tissoudali ontdeed zich van Godeau en legde de 0-1 in doel.

STVV stond nu echt met de rug tegen de muur maar kreeg ook in het begin van de tweede helft uitstekende kansen. Alleen faalden onder meer Koita, Steuckers en Godeau in de zone van de waarheid en zo bleef de Gentse voorsprong overeind. In het slot trok Mitrovic de Gentse zege met een fraaie kopbal helemaal over de streep: 0-2. Vanhaezebrouck en co lijken nu al quasi zeker van eindwinst.

Scoreverloop:

0-1 (44') Tissoudali, 0-2 (85') Mitrovic

Bijzonderheid:

Koita (STVV) mist een strafschop (12').

Goor ziet team andermaal zege te grabbel gooien

In het Westelse Kuipje waren het de Kemphanen die bevlogen van start gingen met een paar halve kansen, voorlopig plooide OHL allerminst. Halfweg de eerste helft klom Westerlo verdiend op voorsprong na een hoekschop die keurig werd binnengekopt door Tagir: 1-0. De Leuvenaren kwamen via Brunes op het halfuur dicht bij de gelijkmaker maar de stift van de aanvaller werd finaal afgekeurd vanwege buitenspel. Halfweg leken de Kemphanen andermaal op weg naar hun eerste zege.

Bij de start van de tweede helft zocht OHL geduldig naar een opening maar tot kansen kwam het team van Garcia ook nu lange tijd niet. Met Maziz werd de joker van vorige week rond het uur in de strijd gegooid. Ook deze keer konden de Kemphanen de voorsprong niet vasthouden: in het slotkwartier verwerkte man in vorm Maertens een voorzet van Mendyl in doel en de 1-1 was meteen een feit. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, zo blijft Westerlo vruchteloos een eerste zege najagen in de PO's.

Scoreverloop:

1-0 (24') Tagir, 1-1 (77') Maertens

🚀

Vindt u het jammer dat AA Gent niet in de Champions' Play-Offs zit?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

84
84
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

58
58
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

87
87
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

363
363
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

201
201
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

349
349
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1009
1009
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws