Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

131 stemmen
Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

In de strijd om een Europees ticket zorgden de voorbije duels in deze Play-Offs al voor heel wat spektakel, iets wat vanavond grotendeels uitbleef. AA Gent deed alvast een gouden zaak en lijkt op weg naar groepswinst, Standard en Westerlo lijken het winnen verleerd.

De Europe Play-Offs misten de spanning en intensiteit van de kampioenengroep. Dat had uiteraard alles te maken met de dominantie die AA Gent voorlopig aan de dag legde (en de mindere belangen). De Buffalo's hadden al een ruime voorsprong op de concurrentie en konden vandaag een definitieve (?) stap zetten richting groepswinst op Stayen.

KV Mechelen hoopte dan weer op een Truiense zege, gecombineerd met een driepunter op Sclessin. In Westerlo tegen OHL stond enkel de eer op het spel en een eerste zege voor Bart Goor als T1 bij de Kemphanen.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Hel van Sclessin brandt (heel even)

Bij Malinwa stond Bassette in de basis en de youngster was meteen gevaarlijk, bij een snelle counter botste hij op de uitkomende Bodart. Niet veel later werd ook nog een doelpunt van de spits afgekeurd vanwege buitenspel, dat gebeurde allemaal gedurende een nieuwe protestactie van de thuisaanhang. Die besloten om twaalf minuten te zwijgen en vervolgens opnieuw het veld te bekogelen met vuurpijlen. Standard herstelde nadien het evenwicht,de beste mogelijkheid werd onbegrijpelijk door Kawabe gemist. Halfweg stond het nog 0-0 na een flauw schouwspel.

Na rust bleven zowel Standard als KV lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Rond het uur waren de Rouches een paar keer gevaarlijk maar onder meer Canak schoot van dichtbij veel te zwak in om Coucke echt te bedreigen. Op een kwartier van het einde redde Cobbaut dan weer op de lijn na een fraaie deviatie van Kanga. De Rouches verdienden een driepunter maar pakten andermaal slechts één punt, tot frustratie van het thuispubliek. Ook Malinwa lijkt uitgeteld in de strijd om het laatste Europees ticket.

STVV beukt maar krijgt deksel op neus

Op Stayen kreeg thuisploeg STVV na tien minuten spelen een nogal goedkope strafschop na een vederlichte fout van De Sart. Roef zorgde echter voor gerechtigheid door de elf meter van Koita te pakken en ook Steuckers faalde in de herneming. De goed gestarte Kanaries zagen AA Gent nadien beter in de wedstrijd komen en op slag van rust sloeg het team van Hein Vanhaezebrouck genadeloos toe. De kwieke Tissoudali ontdeed zich van Godeau en legde de 0-1 in doel.

STVV stond nu echt met de rug tegen de muur maar kreeg ook in het begin van de tweede helft uitstekende kansen. Alleen faalden onder meer Koita, Steuckers en Godeau in de zone van de waarheid en zo bleef de Gentse voorsprong overeind. In het slot trok Mitrovic de Gentse zege met een fraaie kopbal helemaal over de streep: 0-2. Vanhaezebrouck en co lijken nu al quasi zeker van eindwinst.

Scoreverloop:

0-1 (44') Tissoudali, 0-2 (85') Mitrovic

Bijzonderheid:

Koita (STVV) mist een strafschop (12').

Goor ziet team andermaal zege te grabbel gooien

In het Westelse Kuipje waren het de Kemphanen die bevlogen van start gingen met een paar halve kansen, voorlopig plooide OHL allerminst. Halfweg de eerste helft klom Westerlo verdiend op voorsprong na een hoekschop die keurig werd binnengekopt door Tagir: 1-0. De Leuvenaren kwamen via Brunes op het halfuur dicht bij de gelijkmaker maar de stift van de aanvaller werd finaal afgekeurd vanwege buitenspel. Halfweg leken de Kemphanen andermaal op weg naar hun eerste zege.

Bij de start van de tweede helft zocht OHL geduldig naar een opening maar tot kansen kwam het team van Garcia ook nu lange tijd niet. Met Maziz werd de joker van vorige week rond het uur in de strijd gegooid. Ook deze keer konden de Kemphanen de voorsprong niet vasthouden: in het slotkwartier verwerkte man in vorm Maertens een voorzet van Mendyl in doel en de 1-1 was meteen een feit. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, zo blijft Westerlo vruchteloos een eerste zege najagen in de PO's.

Scoreverloop:

1-0 (24') Tagir, 1-1 (77') Maertens

Vindt u het jammer dat AA Gent niet in de Champions' Play-Offs zit?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

34
34
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

29
29
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

161
161
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

125
125
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

336
336
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

507
507
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1093
1093
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1258
1258
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

637
637

Meer sportnieuws