Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

door
Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

In de strijd om een Europees ticket zorgden de voorbije duels in deze Play-Offs al voor heel wat spektakel, iets wat vanavond grotendeels uitbleef. AA Gent deed alvast een gouden zaak en lijkt op weg naar groepswinst, Standard en Westerlo lijken het winnen verleerd.

De Europe Play-Offs misten de spanning en intensiteit van de kampioenengroep. Dat had uiteraard alles te maken met de dominantie die AA Gent voorlopig aan de dag legde (en de mindere belangen). De Buffalo's hadden al een ruime voorsprong op de concurrentie en konden vandaag een definitieve (?) stap zetten richting groepswinst op Stayen.

KV Mechelen hoopte dan weer op een Truiense zege, gecombineerd met een driepunter op Sclessin. In Westerlo tegen OHL stond enkel de eer op het spel en een eerste zege voor Bart Goor als T1 bij de Kemphanen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Hel van Sclessin brandt (heel even)

Bij Malinwa stond Bassette in de basis en de youngster was meteen gevaarlijk, bij een snelle counter botste hij op de uitkomende Bodart. Niet veel later werd ook nog een doelpunt van de spits afgekeurd vanwege buitenspel, dat gebeurde allemaal gedurende een nieuwe protestactie van de thuisaanhang. Die besloten om twaalf minuten te zwijgen en vervolgens opnieuw het veld te bekogelen met vuurpijlen. Standard herstelde nadien het evenwicht,de beste mogelijkheid werd onbegrijpelijk door Kawabe gemist. Halfweg stond het nog 0-0 na een flauw schouwspel.

Na rust bleven zowel Standard als KV lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Rond het uur waren de Rouches een paar keer gevaarlijk maar onder meer Canak schoot van dichtbij veel te zwak in om Coucke echt te bedreigen. Op een kwartier van het einde redde Cobbaut dan weer op de lijn na een fraaie deviatie van Kanga. De Rouches verdienden een driepunter maar pakten andermaal slechts één punt, tot frustratie van het thuispubliek. Ook Malinwa lijkt uitgeteld in de strijd om het laatste Europees ticket.

STVV beukt maar krijgt deksel op neus

Op Stayen kreeg thuisploeg STVV na tien minuten spelen een nogal goedkope strafschop na een vederlichte fout van De Sart. Roef zorgde echter voor gerechtigheid door de elf meter van Koita te pakken en ook Steuckers faalde in de herneming. De goed gestarte Kanaries zagen AA Gent nadien beter in de wedstrijd komen en op slag van rust sloeg het team van Hein Vanhaezebrouck genadeloos toe. De kwieke Tissoudali ontdeed zich van Godeau en legde de 0-1 in doel.

STVV stond nu echt met de rug tegen de muur maar kreeg ook in het begin van de tweede helft uitstekende kansen. Alleen faalden onder meer Koita, Steuckers en Godeau in de zone van de waarheid en zo bleef de Gentse voorsprong overeind. In het slot trok Mitrovic de Gentse zege met een fraaie kopbal helemaal over de streep: 0-2. Vanhaezebrouck en co lijken nu al quasi zeker van eindwinst.

Scoreverloop:

0-1 (44') Tissoudali, 0-2 (85') Mitrovic

Bijzonderheid:

Koita (STVV) mist een strafschop (12').

Goor ziet team andermaal zege te grabbel gooien

In het Westelse Kuipje waren het de Kemphanen die bevlogen van start gingen met een paar halve kansen, voorlopig plooide OHL allerminst. Halfweg de eerste helft klom Westerlo verdiend op voorsprong na een hoekschop die keurig werd binnengekopt door Tagir: 1-0. De Leuvenaren kwamen via Brunes op het halfuur dicht bij de gelijkmaker maar de stift van de aanvaller werd finaal afgekeurd vanwege buitenspel. Halfweg leken de Kemphanen andermaal op weg naar hun eerste zege.

Bij de start van de tweede helft zocht OHL geduldig naar een opening maar tot kansen kwam het team van Garcia ook nu lange tijd niet. Met Maziz werd de joker van vorige week rond het uur in de strijd gegooid. Ook deze keer konden de Kemphanen de voorsprong niet vasthouden: in het slotkwartier verwerkte man in vorm Maertens een voorzet van Mendyl in doel en de 1-1 was meteen een feit. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, zo blijft Westerlo vruchteloos een eerste zege najagen in de PO's.

Scoreverloop:

1-0 (24') Tagir, 1-1 (77') Maertens

Vindt u het jammer dat AA Gent niet in de Champions' Play-Offs zit?

Meest recent

Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

6
6
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

51
51
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

54
54
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

112
112
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

55
55
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

40
40
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

71
71
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

71
71
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

124
124
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

84
84
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

246
246
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

143
143
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

70
70
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

240
240
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

159
159
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

311
311
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

93
93
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

102
102
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

324
324
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

264
264
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

158
158
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

244
244
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

397
397
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

230
230

Meer sportnieuws