Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

door
Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

In de strijd om een Europees ticket zorgden de voorbije duels in deze Play-Offs al voor heel wat spektakel, iets wat vanavond grotendeels uitbleef. AA Gent deed alvast een gouden zaak en lijkt op weg naar groepswinst, Standard en Westerlo lijken het winnen verleerd.

De Europe Play-Offs misten de spanning en intensiteit van de kampioenengroep. Dat had uiteraard alles te maken met de dominantie die AA Gent voorlopig aan de dag legde (en de mindere belangen). De Buffalo's hadden al een ruime voorsprong op de concurrentie en konden vandaag een definitieve (?) stap zetten richting groepswinst op Stayen.

KV Mechelen hoopte dan weer op een Truiense zege, gecombineerd met een driepunter op Sclessin. In Westerlo tegen OHL stond enkel de eer op het spel en een eerste zege voor Bart Goor als T1 bij de Kemphanen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Hel van Sclessin brandt (heel even)

Bij Malinwa stond Bassette in de basis en de youngster was meteen gevaarlijk, bij een snelle counter botste hij op de uitkomende Bodart. Niet veel later werd ook nog een doelpunt van de spits afgekeurd vanwege buitenspel, dat gebeurde allemaal gedurende een nieuwe protestactie van de thuisaanhang. Die besloten om twaalf minuten te zwijgen en vervolgens opnieuw het veld te bekogelen met vuurpijlen. Standard herstelde nadien het evenwicht,de beste mogelijkheid werd onbegrijpelijk door Kawabe gemist. Halfweg stond het nog 0-0 na een flauw schouwspel.

Na rust bleven zowel Standard als KV lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Rond het uur waren de Rouches een paar keer gevaarlijk maar onder meer Canak schoot van dichtbij veel te zwak in om Coucke echt te bedreigen. Op een kwartier van het einde redde Cobbaut dan weer op de lijn na een fraaie deviatie van Kanga. De Rouches verdienden een driepunter maar pakten andermaal slechts één punt, tot frustratie van het thuispubliek. Ook Malinwa lijkt uitgeteld in de strijd om het laatste Europees ticket.

STVV beukt maar krijgt deksel op neus

Op Stayen kreeg thuisploeg STVV na tien minuten spelen een nogal goedkope strafschop na een vederlichte fout van De Sart. Roef zorgde echter voor gerechtigheid door de elf meter van Koita te pakken en ook Steuckers faalde in de herneming. De goed gestarte Kanaries zagen AA Gent nadien beter in de wedstrijd komen en op slag van rust sloeg het team van Hein Vanhaezebrouck genadeloos toe. De kwieke Tissoudali ontdeed zich van Godeau en legde de 0-1 in doel.

STVV stond nu echt met de rug tegen de muur maar kreeg ook in het begin van de tweede helft uitstekende kansen. Alleen faalden onder meer Koita, Steuckers en Godeau in de zone van de waarheid en zo bleef de Gentse voorsprong overeind. In het slot trok Mitrovic de Gentse zege met een fraaie kopbal helemaal over de streep: 0-2. Vanhaezebrouck en co lijken nu al quasi zeker van eindwinst.

Scoreverloop:

0-1 (44') Tissoudali, 0-2 (85') Mitrovic

Bijzonderheid:

Koita (STVV) mist een strafschop (12').

Goor ziet team andermaal zege te grabbel gooien

In het Westelse Kuipje waren het de Kemphanen die bevlogen van start gingen met een paar halve kansen, voorlopig plooide OHL allerminst. Halfweg de eerste helft klom Westerlo verdiend op voorsprong na een hoekschop die keurig werd binnengekopt door Tagir: 1-0. De Leuvenaren kwamen via Brunes op het halfuur dicht bij de gelijkmaker maar de stift van de aanvaller werd finaal afgekeurd vanwege buitenspel. Halfweg leken de Kemphanen andermaal op weg naar hun eerste zege.

Bij de start van de tweede helft zocht OHL geduldig naar een opening maar tot kansen kwam het team van Garcia ook nu lange tijd niet. Met Maziz werd de joker van vorige week rond het uur in de strijd gegooid. Ook deze keer konden de Kemphanen de voorsprong niet vasthouden: in het slotkwartier verwerkte man in vorm Maertens een voorzet van Mendyl in doel en de 1-1 was meteen een feit. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, zo blijft Westerlo vruchteloos een eerste zege najagen in de PO's.

Scoreverloop:

1-0 (24') Tagir, 1-1 (77') Maertens

Vindt u het jammer dat AA Gent niet in de Champions' Play-Offs zit?

Meest recent

Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

18
18
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

25
25
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

30
30
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

69
69
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

210
210
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

140
140
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

202
202
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

82
82
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

157
157
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

236
236
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

488
488
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

208
208
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

175
175
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

100
100
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

372
372
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

289
289
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

279
279
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

417
417
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

194
194
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1253
1253
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

101
101
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

457
457
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176

Meer sportnieuws