Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

131 stemmen
Slim AA Gent doet gouden zaak, concurrentie faalt hopeloos

In de strijd om een Europees ticket zorgden de voorbije duels in deze Play-Offs al voor heel wat spektakel, iets wat vanavond grotendeels uitbleef. AA Gent deed alvast een gouden zaak en lijkt op weg naar groepswinst, Standard en Westerlo lijken het winnen verleerd.

De Europe Play-Offs misten de spanning en intensiteit van de kampioenengroep. Dat had uiteraard alles te maken met de dominantie die AA Gent voorlopig aan de dag legde (en de mindere belangen). De Buffalo's hadden al een ruime voorsprong op de concurrentie en konden vandaag een definitieve (?) stap zetten richting groepswinst op Stayen.

KV Mechelen hoopte dan weer op een Truiense zege, gecombineerd met een driepunter op Sclessin. In Westerlo tegen OHL stond enkel de eer op het spel en een eerste zege voor Bart Goor als T1 bij de Kemphanen.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Hel van Sclessin brandt (heel even)

Bij Malinwa stond Bassette in de basis en de youngster was meteen gevaarlijk, bij een snelle counter botste hij op de uitkomende Bodart. Niet veel later werd ook nog een doelpunt van de spits afgekeurd vanwege buitenspel, dat gebeurde allemaal gedurende een nieuwe protestactie van de thuisaanhang. Die besloten om twaalf minuten te zwijgen en vervolgens opnieuw het veld te bekogelen met vuurpijlen. Standard herstelde nadien het evenwicht,de beste mogelijkheid werd onbegrijpelijk door Kawabe gemist. Halfweg stond het nog 0-0 na een flauw schouwspel.

Na rust bleven zowel Standard als KV lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Rond het uur waren de Rouches een paar keer gevaarlijk maar onder meer Canak schoot van dichtbij veel te zwak in om Coucke echt te bedreigen. Op een kwartier van het einde redde Cobbaut dan weer op de lijn na een fraaie deviatie van Kanga. De Rouches verdienden een driepunter maar pakten andermaal slechts één punt, tot frustratie van het thuispubliek. Ook Malinwa lijkt uitgeteld in de strijd om het laatste Europees ticket.

STVV beukt maar krijgt deksel op neus

Op Stayen kreeg thuisploeg STVV na tien minuten spelen een nogal goedkope strafschop na een vederlichte fout van De Sart. Roef zorgde echter voor gerechtigheid door de elf meter van Koita te pakken en ook Steuckers faalde in de herneming. De goed gestarte Kanaries zagen AA Gent nadien beter in de wedstrijd komen en op slag van rust sloeg het team van Hein Vanhaezebrouck genadeloos toe. De kwieke Tissoudali ontdeed zich van Godeau en legde de 0-1 in doel.

STVV stond nu echt met de rug tegen de muur maar kreeg ook in het begin van de tweede helft uitstekende kansen. Alleen faalden onder meer Koita, Steuckers en Godeau in de zone van de waarheid en zo bleef de Gentse voorsprong overeind. In het slot trok Mitrovic de Gentse zege met een fraaie kopbal helemaal over de streep: 0-2. Vanhaezebrouck en co lijken nu al quasi zeker van eindwinst.

Scoreverloop:

0-1 (44') Tissoudali, 0-2 (85') Mitrovic

Bijzonderheid:

Koita (STVV) mist een strafschop (12').

Goor ziet team andermaal zege te grabbel gooien

In het Westelse Kuipje waren het de Kemphanen die bevlogen van start gingen met een paar halve kansen, voorlopig plooide OHL allerminst. Halfweg de eerste helft klom Westerlo verdiend op voorsprong na een hoekschop die keurig werd binnengekopt door Tagir: 1-0. De Leuvenaren kwamen via Brunes op het halfuur dicht bij de gelijkmaker maar de stift van de aanvaller werd finaal afgekeurd vanwege buitenspel. Halfweg leken de Kemphanen andermaal op weg naar hun eerste zege.

Bij de start van de tweede helft zocht OHL geduldig naar een opening maar tot kansen kwam het team van Garcia ook nu lange tijd niet. Met Maziz werd de joker van vorige week rond het uur in de strijd gegooid. Ook deze keer konden de Kemphanen de voorsprong niet vasthouden: in het slotkwartier verwerkte man in vorm Maertens een voorzet van Mendyl in doel en de 1-1 was meteen een feit. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, zo blijft Westerlo vruchteloos een eerste zege najagen in de PO's.

Scoreverloop:

1-0 (24') Tagir, 1-1 (77') Maertens

Vindt u het jammer dat AA Gent niet in de Champions' Play-Offs zit?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

22
22
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

62
62
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

366
366
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

291
291
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

409
409
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

816
816
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

394
394
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

712
712
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

301
301
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

104
104
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws