Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

92 stemmen
Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

Anderlecht zal zich de komende weken volop focussen op het binnenhalen van de titel, want na vier speeldagen in de play-offs prijkt Paars-Wit aan de leiding. In de wandelgangen moet er echter ook al werk gemaakt worden van de toekomst. Zo zal een absoluut clubicoon vervangen moeten worden.

Via zijn officiële kanalen kondigt Anderlecht immers aan dat het na maar liefst 22 jaar afscheid neemt van Hubert Lemaire. De fysiektrainer was al sinds 2002 aan de slag bij de club.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Lemaire was een meubelstuk bij Anderlecht

Lemaire was in die periode vooral actief in de jeugdwerking op Neerpede, maar hij was ook enkele periode aan de slag bij de A-kern. Hij maakte deel uit van de staf van onder meer Frank Vercauteren, Ariël Jacobs, John van den Brom en Besnik Hasi. Dit seizoen was hij aan de slag bij RSCA Futures.

Daar kondigde hij na de laatste competitiematch tegen Club NXT aan dat hij op zijn 64ste op pensioen gaat. "Ik zal Anderlecht altijd dankbaar blijven voor al die prachtige jaren. Ik blijf voor eeuwig de eerste fan van de jeugdopleiding, van onze spelers en van onze mooie club", reageert hij.

Vele hoogtepunten bij A-kern en jeugd

In zijn lange periode op Neerpede kruiste Lemaire heel wat toptalenten en beleefde hij heel wat hoogtepunten. "Het zijn er haast te veel om uit te kiezen, maar ik zal onder meer de titel tegen Zulte Waregem in 2013, de halve finales van de Youth League in 2015 en 2016, de kampioenschappen met de beloftes in 2017 en 2018 en de bekerwinst in 2022 voor eeuwig koesteren."

"Maar ik ben vooral trots dat ik een steentje heb kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van al die jonge spelers die vandaag op het hoogste niveau spelen. Het doet me zoveel plezier om hen individueel en collectief te zien slagen", besluit hij nog.

Zal Anderlecht hem missen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

21
21
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

93
93
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

44
44
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

64
64
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

337
337
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

90
90
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

136
136
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

242
242
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

366
366
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1303
1303
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

555
555
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

184
184
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

607
607
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws