Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

92 stemmen
Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

Anderlecht zal zich de komende weken volop focussen op het binnenhalen van de titel, want na vier speeldagen in de play-offs prijkt Paars-Wit aan de leiding. In de wandelgangen moet er echter ook al werk gemaakt worden van de toekomst. Zo zal een absoluut clubicoon vervangen moeten worden.

Via zijn officiële kanalen kondigt Anderlecht immers aan dat het na maar liefst 22 jaar afscheid neemt van Hubert Lemaire. De fysiektrainer was al sinds 2002 aan de slag bij de club.

LEES OOK: Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

Lemaire was een meubelstuk bij Anderlecht

Lemaire was in die periode vooral actief in de jeugdwerking op Neerpede, maar hij was ook enkele periode aan de slag bij de A-kern. Hij maakte deel uit van de staf van onder meer Frank Vercauteren, Ariël Jacobs, John van den Brom en Besnik Hasi. Dit seizoen was hij aan de slag bij RSCA Futures.

Daar kondigde hij na de laatste competitiematch tegen Club NXT aan dat hij op zijn 64ste op pensioen gaat. "Ik zal Anderlecht altijd dankbaar blijven voor al die prachtige jaren. Ik blijf voor eeuwig de eerste fan van de jeugdopleiding, van onze spelers en van onze mooie club", reageert hij.

Vele hoogtepunten bij A-kern en jeugd

In zijn lange periode op Neerpede kruiste Lemaire heel wat toptalenten en beleefde hij heel wat hoogtepunten. "Het zijn er haast te veel om uit te kiezen, maar ik zal onder meer de titel tegen Zulte Waregem in 2013, de halve finales van de Youth League in 2015 en 2016, de kampioenschappen met de beloftes in 2017 en 2018 en de bekerwinst in 2022 voor eeuwig koesteren."

"Maar ik ben vooral trots dat ik een steentje heb kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van al die jonge spelers die vandaag op het hoogste niveau spelen. Het doet me zoveel plezier om hen individueel en collectief te zien slagen", besluit hij nog.

Zal Anderlecht hem missen?

Meest recent

Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

2
2
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

11
11
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

11
11
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

62
62
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

228
228
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

41
41
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

341
341
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

74
74
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

224
224
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

424
424
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

389
389
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

484
484
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

845
845
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

187
187
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

356
356
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

114
114
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

224
224
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

474
474
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

60
60
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

483
483
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

349
349
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

234
234
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

443
443

Meer sportnieuws