Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

92 stemmen
Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

Anderlecht zal zich de komende weken volop focussen op het binnenhalen van de titel, want na vier speeldagen in de play-offs prijkt Paars-Wit aan de leiding. In de wandelgangen moet er echter ook al werk gemaakt worden van de toekomst. Zo zal een absoluut clubicoon vervangen moeten worden.

Via zijn officiële kanalen kondigt Anderlecht immers aan dat het na maar liefst 22 jaar afscheid neemt van Hubert Lemaire. De fysiektrainer was al sinds 2002 aan de slag bij de club.

LEES OOK: 'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Lemaire was een meubelstuk bij Anderlecht

Lemaire was in die periode vooral actief in de jeugdwerking op Neerpede, maar hij was ook enkele periode aan de slag bij de A-kern. Hij maakte deel uit van de staf van onder meer Frank Vercauteren, Ariël Jacobs, John van den Brom en Besnik Hasi. Dit seizoen was hij aan de slag bij RSCA Futures.

Daar kondigde hij na de laatste competitiematch tegen Club NXT aan dat hij op zijn 64ste op pensioen gaat. "Ik zal Anderlecht altijd dankbaar blijven voor al die prachtige jaren. Ik blijf voor eeuwig de eerste fan van de jeugdopleiding, van onze spelers en van onze mooie club", reageert hij.

Vele hoogtepunten bij A-kern en jeugd

In zijn lange periode op Neerpede kruiste Lemaire heel wat toptalenten en beleefde hij heel wat hoogtepunten. "Het zijn er haast te veel om uit te kiezen, maar ik zal onder meer de titel tegen Zulte Waregem in 2013, de halve finales van de Youth League in 2015 en 2016, de kampioenschappen met de beloftes in 2017 en 2018 en de bekerwinst in 2022 voor eeuwig koesteren."

"Maar ik ben vooral trots dat ik een steentje heb kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van al die jonge spelers die vandaag op het hoogste niveau spelen. Het doet me zoveel plezier om hen individueel en collectief te zien slagen", besluit hij nog.

Zal Anderlecht hem missen?

Meest recent

Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

4
4
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

20
20
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

108
108
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

91
91
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

115
115
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

127
127
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

83
83
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

290
290
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

462
462
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

664
664
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

313
313
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

277
277
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

239
239
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

810
810
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1039
1039
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

148
148
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

180
180
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

37
37
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

516
516
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

308
308
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

581
581
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

671
671
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

171
171
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

866
866
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

319
319

Meer sportnieuws