Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

door
Anderlecht neemt afscheid van een clubicoon

Anderlecht zal zich de komende weken volop focussen op het binnenhalen van de titel, want na vier speeldagen in de play-offs prijkt Paars-Wit aan de leiding. In de wandelgangen moet er echter ook al werk gemaakt worden van de toekomst. Zo zal een absoluut clubicoon vervangen moeten worden.

Via zijn officiële kanalen kondigt Anderlecht immers aan dat het na maar liefst 22 jaar afscheid neemt van Hubert Lemaire. De fysiektrainer was al sinds 2002 aan de slag bij de club.

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Lemaire was een meubelstuk bij Anderlecht

Lemaire was in die periode vooral actief in de jeugdwerking op Neerpede, maar hij was ook enkele periode aan de slag bij de A-kern. Hij maakte deel uit van de staf van onder meer Frank Vercauteren, Ariël Jacobs, John van den Brom en Besnik Hasi. Dit seizoen was hij aan de slag bij RSCA Futures.

Daar kondigde hij na de laatste competitiematch tegen Club NXT aan dat hij op zijn 64ste op pensioen gaat. "Ik zal Anderlecht altijd dankbaar blijven voor al die prachtige jaren. Ik blijf voor eeuwig de eerste fan van de jeugdopleiding, van onze spelers en van onze mooie club", reageert hij.

Vele hoogtepunten bij A-kern en jeugd

In zijn lange periode op Neerpede kruiste Lemaire heel wat toptalenten en beleefde hij heel wat hoogtepunten. "Het zijn er haast te veel om uit te kiezen, maar ik zal onder meer de titel tegen Zulte Waregem in 2013, de halve finales van de Youth League in 2015 en 2016, de kampioenschappen met de beloftes in 2017 en 2018 en de bekerwinst in 2022 voor eeuwig koesteren."

"Maar ik ben vooral trots dat ik een steentje heb kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van al die jonge spelers die vandaag op het hoogste niveau spelen. Het doet me zoveel plezier om hen individueel en collectief te zien slagen", besluit hij nog.

Zal Anderlecht hem missen?

Meest recent

‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

6
6
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

27
27
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

6
6
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

49
49
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

177
177
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

292
292
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

128
128
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

93
93
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

30
30
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

47
47
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

230
230
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

78
78
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

162
162
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

241
241
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

148
148
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

502
502
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

23
23
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

107
107
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

154
154
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

57
57
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

254
254
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

298
298
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

48
48
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

157
157

Meer sportnieuws