‘Anderlecht zet Europese topclubs voor schut met superdeal'

995
‘Anderlecht zet Europese topclubs voor schut met superdeal'

Anderlecht wil Europese topclubs voor schut zetten met de veelbelovende centrale verdediger Taha Altıkardeş van Göztepe. 

Met zijn indrukwekkende vaardigheden en potentieel belooft hij volgens specialisten op het scoutingsgebied een superster te worden. Altıkardeş, bekend om zijn aanvallende spel en technische kwaliteiten, trekt de aandacht van clubs zoals Olympique Lyon, en eerder ook AS Roma.

LEES OOK: Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Anderlecht op zoek naar centrale verdediger

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Jan Vertonghen aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst niet zal nemen in maart of april, maar zal uitstellen na het Europees Kampioenschap.

Hij verlengt hiermee de periode waarin hij de knoop zal doorhakken met enkele maanden, wat betekent dat hij mogelijk pas in juni of zelfs in juli een definitieve beslissing zal maken.

Ondertussen blijft ook de toekomst van Zeno Debast hoogst onzeker in het Lotto Park. De 20-jarige verdediger wordt namelijk het hof gemaakt door verschillende aantrekkelijke Europese clubs zoals SL Benfica, Sporting CP, West Ham, Eintracht Frankfurt, Ajax en PSV.

Jesper Fredberg hoopt om Vertonghen langer bij Anderlecht te houden, maar een uitgaande transfer van Debast lijkt onvermijdelijk. Maar geen nood, de CEO Sports heeft enkele alternatieven achter de hand om het mogelijke vertrek van Debast op te vangen.

Type-Debast is grof wild in Europa

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Taha Altıkardeş, een veelbelovende centrale verdediger van Göztepe. De 20-jarige Turkse belofteinternational, met al 4 caps op zijn naam, is een sterkhouder bij de tweedeklasser.

Altıkardeş staat bekend om zijn aanvallende speelstijl en zijn uitstekende balbehandeling, en wordt zelfs beschouwd als een van de grootste talenten in het Turkse voetbal.

Zijn indrukwekkende dominantie in de lucht en zijn technische vaardigheden, zowel aanvallend als verdedigend, maken hem een vergelijkbaar type als Zeno Debast. In 2021 stond hij al in de belangstelling van gerenommeerde clubs zoals AS Roma, Eintracht Frankfurt, OGC Nice en RC Strasbourg.

Vorig jaar toonde Hellas Verona interesse, terwijl nu zowel Olympique Lyon als Anderlecht zich melden voor zijn diensten.

Göztepe heeft echter nog geen definitieve beslissing genomen over de toekomst van Altıkardeş. Het houdt echter rekening met de belangen van zijn vorige clubs, Bursaspor en Trabzonspor.

Trabzonspor heeft recht op 20% van de verkoopwaarde bij een transfer, terwijl Bursaspor een opleidingsvergoeding van 100 duizend euro zal ontvangen. De situatie rond Altıkardeş blijft dus enorm spannend, met verschillende clubs die strijden om zijn handtekening.

In de juiste omgeving kan Altıkardeş uitgroeien tot een superster

Taha Altıkardeş is een veelzijdige speler die zijn vaardigheden op verschillende posities heeft laten zien. Met ervaring als rechtsback en op het middenveld tilt hij zijn baltechniek naar een hoger niveau.

Zijn indrukwekkende passing, vooral zijn lange ballen, kunnen gemakkelijk leiden tot doelpunten of gevaarlijke aanvallen die moeilijk af te stoppen zijn. Bovendien is zijn lengte en sprongkracht een troef, waardoor hij veel luchtduels wint tegen de grote spitsen die vaak in de Turkse tweede divisie te vinden zijn.

Hoewel hij niet erg gespierd is en daardoor soms grondduels kan verliezen, blijft hij een unieke speler met veel potentieel. Volgens specialisten in het scoutingsgebied zoals Jacek Kulig kan hij, mits hij in de juiste omgeving terechtkomt, uitgroeien tot een absolute superster.

Altıkardeş begon zijn opleiding bij Bursaspor en werd vervolgens voor 1,31 miljoen euro verkocht aan Trabzonspor, voornamelijk vanwege de financiële druk waar de club mee kampte.

Bij Trabzonspor kreeg hij echter niet de kans om door te breken, en uiteindelijk vertrok hij gratis naar Göztepe.

Het is waarschijnlijk dat Trabzonspor nu spijt heeft van het zien hoe snel de jonge verdediger zich stormachtig ontwikkelt bij zijn nieuwe club. Altıkardeş' opkomst dit seizoen is ronduit indrukwekkend te noemen.

Anderlecht moet Altikardes halen

Meest recent

Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

38
38
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

142
142
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

55
55
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

30
30
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

40
40
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

311
311
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

170
170
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

290
290
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

63
63
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

895
895
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

115
115
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

71
71
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

113
113
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

135
135
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

53
53
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

451
451
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

91
91
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

147
147
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

202
202
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

77
77
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

409
409
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

206
206
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

322
322
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

248
248
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

37
37

Meer sportnieuws