'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

door
'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

De voorbije maanden werd er duchtig gespeculeerd over de toekomst van Hein Vanhaezebrouck. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws bestaat er intussen echter geen twijfel meer over dat zijn aflopend contract bij AA Gent niet meer wordt verlengd. Daar heeft het bestuur verschillende redenen toe.

Nadat hij de Buffalo's tijdens zijn eerste passage de enige landstitel in het clubbestaan had bezorgd keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar het oude nest. Daar vulde hij de prijzenkast in 2022 nog aan met de beker, maar tot viermaal toe grepen de Gentenaren wel naast een ticket voor de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Baro is Vanhaezebrouck beu

Hoewel ze wellicht voor het vierde jaar op rij de Europe Play-Offs zullen winnen, en in Europees verband af en toe een knap parcours aflegden, lieten de resultaten de afgelopen jaren dus toch enigszins te wensen over. Al blijkt dat zeker niet de enige reden waarom er weldra een einde zal komen aan de samenwerking.

Volgens beide bovenstaande bronnen heeft kersvers eigenaar Sam Baro het namelijk vooral gehad met de manier waarop Vanhaezebrouck vaak tekeer gaat in de pers. Daarbij moeten zowel de directie als zijn eigen spelers het geregeld ontgelden. Baro zou deels daarom op zoek willen gaan naar een nieuwe trainer.

Hein klopte eigen ruiten in

Het verdere verloop van het seizoen zou alvast geen invloed meer hebben op die beslissing. Nochtans overwoog de toekomstige voorzitter, die de fakkel overneemt van Ivan De Witte, volgens HLN vorige zomer om Vanhaezebrouck langer vast te leggen. Tenslotte respecteert hij diens voetbalkennis en vakmanschap.

Wel liet Baro, die de volledige sportieve structuur onder handen wil nemen, al doorschemeren dat Vanhaezebrouck in Gent teveel in de pap te brokken heeft. Wie de kandidaten zijn om hem op te volgen is nog niet bekend, maar dat er ook in de dug-out straks een frisse wind waait in de Planet Group Arena staat vast.

Baro heeft gelijk

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

155
155
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

227
227
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

278
278
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

144
144
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

150
150
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

513
513
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

159
159
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

421
421
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

654
654

Meer sportnieuws