'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

871 stemmen
'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

De voorbije maanden werd er duchtig gespeculeerd over de toekomst van Hein Vanhaezebrouck. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws bestaat er intussen echter geen twijfel meer over dat zijn aflopend contract bij AA Gent niet meer wordt verlengd. Daar heeft het bestuur verschillende redenen toe.

Nadat hij de Buffalo's tijdens zijn eerste passage de enige landstitel in het clubbestaan had bezorgd keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar het oude nest. Daar vulde hij de prijzenkast in 2022 nog aan met de beker, maar tot viermaal toe grepen de Gentenaren wel naast een ticket voor de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Baro is Vanhaezebrouck beu

Hoewel ze wellicht voor het vierde jaar op rij de Europe Play-Offs zullen winnen, en in Europees verband af en toe een knap parcours aflegden, lieten de resultaten de afgelopen jaren dus toch enigszins te wensen over. Al blijkt dat zeker niet de enige reden waarom er weldra een einde zal komen aan de samenwerking.

Volgens beide bovenstaande bronnen heeft kersvers eigenaar Sam Baro het namelijk vooral gehad met de manier waarop Vanhaezebrouck vaak tekeer gaat in de pers. Daarbij moeten zowel de directie als zijn eigen spelers het geregeld ontgelden. Baro zou deels daarom op zoek willen gaan naar een nieuwe trainer.

Hein klopte eigen ruiten in

Het verdere verloop van het seizoen zou alvast geen invloed meer hebben op die beslissing. Nochtans overwoog de toekomstige voorzitter, die de fakkel overneemt van Ivan De Witte, volgens HLN vorige zomer om Vanhaezebrouck langer vast te leggen. Tenslotte respecteert hij diens voetbalkennis en vakmanschap.

Wel liet Baro, die de volledige sportieve structuur onder handen wil nemen, al doorschemeren dat Vanhaezebrouck in Gent teveel in de pap te brokken heeft. Wie de kandidaten zijn om hem op te volgen is nog niet bekend, maar dat er ook in de dug-out straks een frisse wind waait in de Planet Group Arena staat vast.

Baro heeft gelijk

Meest recent

Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

34
34
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

15
15
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

63
63
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

43
43
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

108
108
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

121
121
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

53
53
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

176
176
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

251
251
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

84
84
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

310
310
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

796
796
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

462
462
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

349
349
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

557
557
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

161
161
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

171
171
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

219
219
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

476
476
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

562
562
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

218
218
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

402
402
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

317
317
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

84
84

Meer sportnieuws