'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

door
'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

De voorbije maanden werd er duchtig gespeculeerd over de toekomst van Hein Vanhaezebrouck. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws bestaat er intussen echter geen twijfel meer over dat zijn aflopend contract bij AA Gent niet meer wordt verlengd. Daar heeft het bestuur verschillende redenen toe.

Nadat hij de Buffalo's tijdens zijn eerste passage de enige landstitel in het clubbestaan had bezorgd keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar het oude nest. Daar vulde hij de prijzenkast in 2022 nog aan met de beker, maar tot viermaal toe grepen de Gentenaren wel naast een ticket voor de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Baro is Vanhaezebrouck beu

Hoewel ze wellicht voor het vierde jaar op rij de Europe Play-Offs zullen winnen, en in Europees verband af en toe een knap parcours aflegden, lieten de resultaten de afgelopen jaren dus toch enigszins te wensen over. Al blijkt dat zeker niet de enige reden waarom er weldra een einde zal komen aan de samenwerking.

Volgens beide bovenstaande bronnen heeft kersvers eigenaar Sam Baro het namelijk vooral gehad met de manier waarop Vanhaezebrouck vaak tekeer gaat in de pers. Daarbij moeten zowel de directie als zijn eigen spelers het geregeld ontgelden. Baro zou deels daarom op zoek willen gaan naar een nieuwe trainer.

Hein klopte eigen ruiten in

Het verdere verloop van het seizoen zou alvast geen invloed meer hebben op die beslissing. Nochtans overwoog de toekomstige voorzitter, die de fakkel overneemt van Ivan De Witte, volgens HLN vorige zomer om Vanhaezebrouck langer vast te leggen. Tenslotte respecteert hij diens voetbalkennis en vakmanschap.

Wel liet Baro, die de volledige sportieve structuur onder handen wil nemen, al doorschemeren dat Vanhaezebrouck in Gent teveel in de pap te brokken heeft. Wie de kandidaten zijn om hem op te volgen is nog niet bekend, maar dat er ook in de dug-out straks een frisse wind waait in de Planet Group Arena staat vast.

Baro heeft gelijk

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

71
71
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

18
18
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

47
47
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

130
130
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

94
94
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

86
86
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

147
147
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

106
106
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

149
149
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

217
217
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

217
217
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

750
750
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

166
166
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

186
186
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

340
340
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

453
453
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

231
231
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws