'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

door
'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

De voorbije maanden werd er duchtig gespeculeerd over de toekomst van Hein Vanhaezebrouck. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws bestaat er intussen echter geen twijfel meer over dat zijn aflopend contract bij AA Gent niet meer wordt verlengd. Daar heeft het bestuur verschillende redenen toe.

Nadat hij de Buffalo's tijdens zijn eerste passage de enige landstitel in het clubbestaan had bezorgd keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar het oude nest. Daar vulde hij de prijzenkast in 2022 nog aan met de beker, maar tot viermaal toe grepen de Gentenaren wel naast een ticket voor de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Baro is Vanhaezebrouck beu

Hoewel ze wellicht voor het vierde jaar op rij de Europe Play-Offs zullen winnen, en in Europees verband af en toe een knap parcours aflegden, lieten de resultaten de afgelopen jaren dus toch enigszins te wensen over. Al blijkt dat zeker niet de enige reden waarom er weldra een einde zal komen aan de samenwerking.

Volgens beide bovenstaande bronnen heeft kersvers eigenaar Sam Baro het namelijk vooral gehad met de manier waarop Vanhaezebrouck vaak tekeer gaat in de pers. Daarbij moeten zowel de directie als zijn eigen spelers het geregeld ontgelden. Baro zou deels daarom op zoek willen gaan naar een nieuwe trainer.

Hein klopte eigen ruiten in

Het verdere verloop van het seizoen zou alvast geen invloed meer hebben op die beslissing. Nochtans overwoog de toekomstige voorzitter, die de fakkel overneemt van Ivan De Witte, volgens HLN vorige zomer om Vanhaezebrouck langer vast te leggen. Tenslotte respecteert hij diens voetbalkennis en vakmanschap.

Wel liet Baro, die de volledige sportieve structuur onder handen wil nemen, al doorschemeren dat Vanhaezebrouck in Gent teveel in de pap te brokken heeft. Wie de kandidaten zijn om hem op te volgen is nog niet bekend, maar dat er ook in de dug-out straks een frisse wind waait in de Planet Group Arena staat vast.

Baro heeft gelijk

Meest recent

Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

3
3
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

11
11
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

21
21
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

72
72
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

93
93
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

285
285
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

127
127
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

329
329
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

318
318
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

281
281
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

254
254
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

145
145
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

253
253
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

158
158
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

112
112
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

105
105
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

85
85
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

303
303
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

525
525
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

543
543
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

74
74
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

71
71
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

366
366
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

28
28
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

207
207

Meer sportnieuws