'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

door
'Vanhaezebrouck vertrekt bij AA Gent: exacte reden bekend'

De voorbije maanden werd er duchtig gespeculeerd over de toekomst van Hein Vanhaezebrouck. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws bestaat er intussen echter geen twijfel meer over dat zijn aflopend contract bij AA Gent niet meer wordt verlengd. Daar heeft het bestuur verschillende redenen toe.

Nadat hij de Buffalo's tijdens zijn eerste passage de enige landstitel in het clubbestaan had bezorgd keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar het oude nest. Daar vulde hij de prijzenkast in 2022 nog aan met de beker, maar tot viermaal toe grepen de Gentenaren wel naast een ticket voor de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Baro is Vanhaezebrouck beu

Hoewel ze wellicht voor het vierde jaar op rij de Europe Play-Offs zullen winnen, en in Europees verband af en toe een knap parcours aflegden, lieten de resultaten de afgelopen jaren dus toch enigszins te wensen over. Al blijkt dat zeker niet de enige reden waarom er weldra een einde zal komen aan de samenwerking.

Volgens beide bovenstaande bronnen heeft kersvers eigenaar Sam Baro het namelijk vooral gehad met de manier waarop Vanhaezebrouck vaak tekeer gaat in de pers. Daarbij moeten zowel de directie als zijn eigen spelers het geregeld ontgelden. Baro zou deels daarom op zoek willen gaan naar een nieuwe trainer.

Hein klopte eigen ruiten in

Het verdere verloop van het seizoen zou alvast geen invloed meer hebben op die beslissing. Nochtans overwoog de toekomstige voorzitter, die de fakkel overneemt van Ivan De Witte, volgens HLN vorige zomer om Vanhaezebrouck langer vast te leggen. Tenslotte respecteert hij diens voetbalkennis en vakmanschap.

Wel liet Baro, die de volledige sportieve structuur onder handen wil nemen, al doorschemeren dat Vanhaezebrouck in Gent teveel in de pap te brokken heeft. Wie de kandidaten zijn om hem op te volgen is nog niet bekend, maar dat er ook in de dug-out straks een frisse wind waait in de Planet Group Arena staat vast.

Baro heeft gelijk

Meest recent

Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

24
24
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

136
136
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

111
111
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

66
66
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

67
67
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

75
75
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

93
93
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

279
279
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

288
288
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

579
579
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

306
306
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

200
200
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

120
120
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

60
60
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

168
168
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

89
89
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

105
105
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

134
134
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

88
88
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

179
179
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

195
195
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

142
142

Meer sportnieuws