Vertonghen toont zich van minst fraaie kant: "Venijnig"

door
Vertonghen toont zich van minst fraaie kant:

RSC Anderlecht liep op het veld van KRC Genk tegen een zure nederlaag aan. Paars-Wit slikte in het slot nog een goal vanaf de strafschopstip en zag de Limburgers naderen tot op vier punten. Eén actie van Jan Vertonghen was achteraf gespreksvoer.

Vertonghen haalde in het slot van de eerste helft alle truken van de foor boven en gaf Zakaria El Ouahdi nog een klein tikje toen de bal al buiten was. De Genk-speler ging tegen de vlakte en het thuispubliek schreeuwde om rood. Vertonghen kwam er uiteindelijk mee weg.

LEES OOK: Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Extra Time velt oordeel over actie Vertonghen

Het incident kwam ter sprake in het voetbalprogramma Extra Time. El Ouahdi zelf zag er geen graten in. "Ja, hij mocht nog op het veld staan", klonk het tijdens de ja-neevragen. "Ik had dit denk ook wel gedaan, het was een buitenkansje voor Vertonghen", pikt Youri Mulder met de nodige humor in.

Gert Verheyen vond dat Vertonghen goed wegkwam. "Het was wel een venijnig foutje, hé. Ik heb - bij wijze van spreken - nog liever een keiharde schop, dan zoiets. Een gele kaart was dus wel op zijn plaats geweest."

Heeft Vertonghen overwicht bij de refs?

"Speelde hier dan mee dat hij toch wat overwicht heeft bij de scheidsrechters in België, zoals we eerder al gezien hebben?", wilde Filip Joos weten. "Ach, als hij een gele kaart had gekregen, dan had hij dat gewoon geaccepteerd, hoor", dacht Mulder.

Anderlecht en Vertonghen moeten woensdag opnieuw aan de bak. Ze ontvangen dan Cercle Brugge, een wedstrijd die absoluut drie punten moet opleveren in de strijd om de titel.

Verdiende Vertonghen een kaart?

Meest recent

Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

23
23
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

91
91
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

67
67
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

22
22
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

19
19
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

141
141
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

55
55
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

234
234
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

128
128
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

132
132
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

203
203
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

61
61
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

200
200
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

63
63
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

85
85
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

237
237
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

76
76
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

780
780
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

52
52
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

426
426
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

156
156
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

407
407
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

148
148

Meer sportnieuws