Textor dropt gigantische bom: "Matchfixing is realiteit in België"

1490
Textor dropt gigantische bom:

RWDM boekte het afgelopen weekend een overtuigende zege op het veld van KV Kortrijk. De Molenbeekenaars houden daarmee de hoop op een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League in leven. Ondertussen laat eigenaar John Textor niet na om de schijnwerpers op te eisen.

De Amerikaan heeft ook het Braziliaanse Botafogo en het Franse Olympique Lyon in de portefeuille. Volgens Textor wordt het Braziliaanse voetbal geteisterd door matchfixing en worden scheidsrechters meermaals omgekocht. Hij getuigde daar maandag over in een commissie van de Braziliaanse Senaat in Brasilia. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

Ook matchfixing in België

Vorig seizoen moest Botafogo nipt de duimen leggen voor Palmeiras in de titelstrijd. Dat steekt duidelijk nog. "Wij gaan onomstotelijk bewijzen dat Palmeiras geprofiteerd heeft van deze matchfixing", aldus Textor.

Opmerkelijk: volgens de Amerikaan zou er ook in ons land sprake zijn van gesjoemel. "We hebben ontdekt dat Brazilië niet anders is dan de rest van de wereld, België, Frankrijk en Europa. Matchfixing is een realiteit in het voetbal. "Textor zou zijn aantijgingen nu willen bewijzen aan de hand van artificiële intelligentie.

Niet de eerste keer dat Textor verbaast

Textor eist wel vaker de schijnwerpers op. Zo zette hij op korte tijd zowel ex-coach Vincent Euvrard als Thierry Dailly aan de deur bij RWDM. Die laatste werd door Textor beschuldigd van onder meer geldverduistering.

Dailly waste zijn handen in onschuld en ontkende alle aantijgingen. Nu gaat Textor dus opnieuw grondig tekeer in de voetbalwereld. Het is afwachten of hij met duidelijke bewijzen zal kunnen komen.

Is er ook matchfixing in België, denk je?

Meest recent

De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

6
6
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

9
9
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

44
44
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

61
61
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

31
31
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

31
31
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

257
257
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

45
45
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

117
117
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

80
80
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

133
133
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

168
168
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

58
58
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

66
66
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

355
355
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

925
925
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

98
98
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

191
191
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

87
87
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

183
183

Meer sportnieuws