Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge: "Grootste topclub van België"

door
Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge:

RSC Anderlecht leed het afgelopen weekend een pijnlijke nederlaag op het veld van KRC Genk. Paars-Wit verloor na een late strafschop, maar wil op de volgende speeldag de rug rechten. Ondertussen blijven ze zich in het Lotto Park focussen op de toekomst.

Dat bewees de contractverlenging van Timon Vanhoutte. Die verlengde zijn overeenkomst bij de club tot 2027 en blijft zo dus nog enkele jaartjes aan boord bij de recordkampioen. Vanhoutte komt vooralsnog in actie bij de RSCA Futures, maar hoopt op termijn door te groeien naar de eerste ploeg.

LEES OOK: Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Van Club Brugge naar Anderlecht

In 2018 maakte Vanhoutte, nota bene een West-Vlaming, de gevoelige overstap van Club Brugge naar Anderlecht. Daar had hij een goede reden voor. "Het zijn twee grootmachten en hoewel het qua resultaten de jongste jaren wel iets minder was op Anderlecht, is het toch nog steeds de grootste topclub van België", windt hij er geen doekjes om bij Het Nieuwsblad.

Vanhoutte maakte al heel wat vooruitgang bij RSCA. "Goed op de lijn en op hoge ballen en toch ook wel meevoetballend, want sinds Vincent Kompany hier ooit is gepasseerd, is dat voetenwerk echt wel heel belangrijk geworden."

Challenger Pro League

Vanhoutte speelde dit seizoen dertien wedstrijden in de Challenger Pro League. Daarin hield hij twee keer de nul. Het seizoensbegin moest hij aan zich voorbij laten gaan door een knieblessure.

"Het vereist veel karakter om op deze manier terug te komen na een zware blessure. Timon heeft een sterke persoonlijkheid en boekt de laatste maanden duidelijk vooruitgang. We kijken ernaar uit om te zien wat de toekomst voor hem in petto heeft", vertelde Jesper Fredberg niet zo lang geleden op clubwebstek.

Zal hij ooit de eerste doelman worden van RSCA?

Meest recent

Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

16
16
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

33
33
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

13
13
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

103
103
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

68
68
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

223
223
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

50
50
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

169
169
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

90
90
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

248
248
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

95
95
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

236
236
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

46
46
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

365
365
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

418
418
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

283
283
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

401
401
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

224
224
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

557
557
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

508
508
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

198
198
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

392
392
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

115
115
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

771
771

Meer sportnieuws