Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge: "Grootste topclub van België"

door
Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge:

RSC Anderlecht leed het afgelopen weekend een pijnlijke nederlaag op het veld van KRC Genk. Paars-Wit verloor na een late strafschop, maar wil op de volgende speeldag de rug rechten. Ondertussen blijven ze zich in het Lotto Park focussen op de toekomst.

Dat bewees de contractverlenging van Timon Vanhoutte. Die verlengde zijn overeenkomst bij de club tot 2027 en blijft zo dus nog enkele jaartjes aan boord bij de recordkampioen. Vanhoutte komt vooralsnog in actie bij de RSCA Futures, maar hoopt op termijn door te groeien naar de eerste ploeg.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Van Club Brugge naar Anderlecht

In 2018 maakte Vanhoutte, nota bene een West-Vlaming, de gevoelige overstap van Club Brugge naar Anderlecht. Daar had hij een goede reden voor. "Het zijn twee grootmachten en hoewel het qua resultaten de jongste jaren wel iets minder was op Anderlecht, is het toch nog steeds de grootste topclub van België", windt hij er geen doekjes om bij Het Nieuwsblad.

Vanhoutte maakte al heel wat vooruitgang bij RSCA. "Goed op de lijn en op hoge ballen en toch ook wel meevoetballend, want sinds Vincent Kompany hier ooit is gepasseerd, is dat voetenwerk echt wel heel belangrijk geworden."

Challenger Pro League

Vanhoutte speelde dit seizoen dertien wedstrijden in de Challenger Pro League. Daarin hield hij twee keer de nul. Het seizoensbegin moest hij aan zich voorbij laten gaan door een knieblessure.

"Het vereist veel karakter om op deze manier terug te komen na een zware blessure. Timon heeft een sterke persoonlijkheid en boekt de laatste maanden duidelijk vooruitgang. We kijken ernaar uit om te zien wat de toekomst voor hem in petto heeft", vertelde Jesper Fredberg niet zo lang geleden op clubwebstek.

Zal hij ooit de eerste doelman worden van RSCA?

Meest recent

'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

12
12
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

8
8
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

65
65
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

136
136
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

131
131
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

47
47
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

115
115
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

55
55
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

43
43
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

90
90
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

273
273
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

243
243
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

462
462
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

351
351
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1220
1220
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

674
674
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

246
246
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

381
381
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

341
341
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

282
282
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

234
234

Meer sportnieuws