Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge: "Grootste topclub van België"

665 stemmen
Anderlecht-jonkie treitert Club Brugge:

RSC Anderlecht leed het afgelopen weekend een pijnlijke nederlaag op het veld van KRC Genk. Paars-Wit verloor na een late strafschop, maar wil op de volgende speeldag de rug rechten. Ondertussen blijven ze zich in het Lotto Park focussen op de toekomst.

Dat bewees de contractverlenging van Timon Vanhoutte. Die verlengde zijn overeenkomst bij de club tot 2027 en blijft zo dus nog enkele jaartjes aan boord bij de recordkampioen. Vanhoutte komt vooralsnog in actie bij de RSCA Futures, maar hoopt op termijn door te groeien naar de eerste ploeg.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Van Club Brugge naar Anderlecht

In 2018 maakte Vanhoutte, nota bene een West-Vlaming, de gevoelige overstap van Club Brugge naar Anderlecht. Daar had hij een goede reden voor. "Het zijn twee grootmachten en hoewel het qua resultaten de jongste jaren wel iets minder was op Anderlecht, is het toch nog steeds de grootste topclub van België", windt hij er geen doekjes om bij Het Nieuwsblad.

Vanhoutte maakte al heel wat vooruitgang bij RSCA. "Goed op de lijn en op hoge ballen en toch ook wel meevoetballend, want sinds Vincent Kompany hier ooit is gepasseerd, is dat voetenwerk echt wel heel belangrijk geworden."

Challenger Pro League

Vanhoutte speelde dit seizoen dertien wedstrijden in de Challenger Pro League. Daarin hield hij twee keer de nul. Het seizoensbegin moest hij aan zich voorbij laten gaan door een knieblessure.

"Het vereist veel karakter om op deze manier terug te komen na een zware blessure. Timon heeft een sterke persoonlijkheid en boekt de laatste maanden duidelijk vooruitgang. We kijken ernaar uit om te zien wat de toekomst voor hem in petto heeft", vertelde Jesper Fredberg niet zo lang geleden op clubwebstek.

Zal hij ooit de eerste doelman worden van RSCA?

Meest recent

'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

47
47
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

101
101
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

164
164
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

28
28
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

168
168
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

22
22
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

199
199
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

28
28
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

69
69
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

116
116
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

181
181
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

823
823
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

160
160
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

227
227
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

202
202
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

189
189
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

290
290
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

49
49
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

197
197
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

548
548
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

273
273
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

254
254
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

146
146

Meer sportnieuws