Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

door
Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

De (in ons land) in ongenade gevallen trainer Peter Maes maakt momenteel furore in Nederland. Bij onze Noorderburen nam de ex-trainer van onder meer Lokeren over bij Willem II, dat na een horrorstart pas in de lage middenmoot stond. Ondertussen lijkt zich een klein sprookje te voltrekken voor Maes.

LEES OOK: KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

"Clubs kijken naar je verleden"

Midden september werd Maes verrassend aangesteld als nieuwe T1 van de Tilburgers. Die kenden een uiterst zwakke start en kampeerden op dat moment in de lage middenmoot, ver beneden de verwachtingen.

In ons land was de Limburger lange tijd persona non grata na zijn onverkwikkelijke rol in de zaak Propere Handen. Herinner u vooral nog de verhalen omtrent de broodzakken met geld die Maes zou gekregen hebben.

Zelf vond de trainer ondertussen een schikking met het parket en dat was een enorme opluchting. "Het heeft lang geduurd en veel energie gekost, niet alleen voor mij, maar ook voor mijn familie en vrienden. Het was een enorme opluchting. Tijdens het proces probeer je wel vooruit te kijken, maar het is moeilijk. Ook clubs kijken alleen naar het verleden." Zo liet Maes toen al optekenen bij Sporza omtrent een verderzetting van zijn trainerscarrière.

Sprookje met happy end?

Die nieuwe kans kwam er dus uiteindelijk in Nederland en lijkt te resulteren in één groot succesverhaal. Willem II kende een fantastische reeks en klom helemaal naar boven in de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

De eerste twee ploegen zijn daar verzekerd van promotie (soortgelijk met België). Met nog drie speeldagen te gaan hebben de Tilburgers 2 punten voorsprong op Roda JC en vier op FC Groningen. Die laatste ploeg is komende vrijdag te gast in het Koning Willem II Stadion.

Mits winst pakken Maes en co sowieso een promotieticket, voor de titel zal het nog minstens één week geduld moeten oefenen. In de laatste twee wedstrijden moet Willem II nog naar Dordrecht (vierde) en speelt het thuis tegen Telstar (17de).

 

Maes verdient opnieuw een kans in de JPL

Meest recent

'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

35
35
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

125
125
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

35
35
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

78
78
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

63
63
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

84
84
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

301
301
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

282
282
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

190
190
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

102
102
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

201
201
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

298
298
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

178
178
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

536
536
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

327
327
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

286
286
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

82
82
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

60
60
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

89
89
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

845
845
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

168
168
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

511
511

Meer sportnieuws