Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

408 stemmen
Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

De (in ons land) in ongenade gevallen trainer Peter Maes maakt momenteel furore in Nederland. Bij onze Noorderburen nam de ex-trainer van onder meer Lokeren over bij Willem II, dat na een horrorstart pas in de lage middenmoot stond. Ondertussen lijkt zich een klein sprookje te voltrekken voor Maes.

LEES OOK: Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

"Clubs kijken naar je verleden"

Midden september werd Maes verrassend aangesteld als nieuwe T1 van de Tilburgers. Die kenden een uiterst zwakke start en kampeerden op dat moment in de lage middenmoot, ver beneden de verwachtingen.

In ons land was de Limburger lange tijd persona non grata na zijn onverkwikkelijke rol in de zaak Propere Handen. Herinner u vooral nog de verhalen omtrent de broodzakken met geld die Maes zou gekregen hebben.

Zelf vond de trainer ondertussen een schikking met het parket en dat was een enorme opluchting. "Het heeft lang geduurd en veel energie gekost, niet alleen voor mij, maar ook voor mijn familie en vrienden. Het was een enorme opluchting. Tijdens het proces probeer je wel vooruit te kijken, maar het is moeilijk. Ook clubs kijken alleen naar het verleden." Zo liet Maes toen al optekenen bij Sporza omtrent een verderzetting van zijn trainerscarrière.

Sprookje met happy end?

Die nieuwe kans kwam er dus uiteindelijk in Nederland en lijkt te resulteren in één groot succesverhaal. Willem II kende een fantastische reeks en klom helemaal naar boven in de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

De eerste twee ploegen zijn daar verzekerd van promotie (soortgelijk met België). Met nog drie speeldagen te gaan hebben de Tilburgers 2 punten voorsprong op Roda JC en vier op FC Groningen. Die laatste ploeg is komende vrijdag te gast in het Koning Willem II Stadion.

Mits winst pakken Maes en co sowieso een promotieticket, voor de titel zal het nog minstens één week geduld moeten oefenen. In de laatste twee wedstrijden moet Willem II nog naar Dordrecht (vierde) en speelt het thuis tegen Telstar (17de).

 

🚀

Maes verdient opnieuw een kans in de JPL

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

43
43
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

34
34
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

64
64
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

49
49
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

20
20
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

68
68
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

138
138
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

264
264
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

934
934
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

297
297
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

598
598
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1030
1030
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws