Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

door
Peter Maes klaar voor voetbalsprookje: 'Van hel naar hemel?'

De (in ons land) in ongenade gevallen trainer Peter Maes maakt momenteel furore in Nederland. Bij onze Noorderburen nam de ex-trainer van onder meer Lokeren over bij Willem II, dat na een horrorstart pas in de lage middenmoot stond. Ondertussen lijkt zich een klein sprookje te voltrekken voor Maes.

LEES OOK: DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

"Clubs kijken naar je verleden"

Midden september werd Maes verrassend aangesteld als nieuwe T1 van de Tilburgers. Die kenden een uiterst zwakke start en kampeerden op dat moment in de lage middenmoot, ver beneden de verwachtingen.

In ons land was de Limburger lange tijd persona non grata na zijn onverkwikkelijke rol in de zaak Propere Handen. Herinner u vooral nog de verhalen omtrent de broodzakken met geld die Maes zou gekregen hebben.

Zelf vond de trainer ondertussen een schikking met het parket en dat was een enorme opluchting. "Het heeft lang geduurd en veel energie gekost, niet alleen voor mij, maar ook voor mijn familie en vrienden. Het was een enorme opluchting. Tijdens het proces probeer je wel vooruit te kijken, maar het is moeilijk. Ook clubs kijken alleen naar het verleden." Zo liet Maes toen al optekenen bij Sporza omtrent een verderzetting van zijn trainerscarrière.

Sprookje met happy end?

Die nieuwe kans kwam er dus uiteindelijk in Nederland en lijkt te resulteren in één groot succesverhaal. Willem II kende een fantastische reeks en klom helemaal naar boven in de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau).

De eerste twee ploegen zijn daar verzekerd van promotie (soortgelijk met België). Met nog drie speeldagen te gaan hebben de Tilburgers 2 punten voorsprong op Roda JC en vier op FC Groningen. Die laatste ploeg is komende vrijdag te gast in het Koning Willem II Stadion.

Mits winst pakken Maes en co sowieso een promotieticket, voor de titel zal het nog minstens één week geduld moeten oefenen. In de laatste twee wedstrijden moet Willem II nog naar Dordrecht (vierde) en speelt het thuis tegen Telstar (17de).

 

Maes verdient opnieuw een kans in de JPL

Meest recent

Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

52
52
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

139
139
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen onthuld

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

396
396
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

884
884
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

651
651
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

919
919
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

946
946
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1245
1245
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1702
1702
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1762
1762
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1074
1074
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

25
25
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

910
910
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

248
248
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

178
178
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

88
88
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

157
157
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

230
230
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

71
71
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

344
344
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

63
63
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

194
194
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

317
317
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

149
149

Meer sportnieuws