Boeckx ziet groot pijnpunt bij Anderlecht: "Ze hinken op twee gedachten"

door
Boeckx ziet groot pijnpunt bij Anderlecht:

RSC Anderlecht staat na vier speeldagen in de Champions' Play-Offs aan de leiding. De Brusselse recordkampioen heeft wel amper twee punten voorsprong op eerste achtervolger en aartsrivaal Club Brugge. Wat kan er beter bij paars-wit? 

Anderlecht ging in de eindronde al twee keer de boot in op verplaatsing. In eigen huis wist het dan weer twee keer te winnen. Volgens Frank Boeckx ligt daar dan ook het grote probleem van z'n ex-clu. "Anderlecht hinkt buitenhuis op twee gedachten", klinkt het in de podcast vier-nul. "De ene helft wil voor de winst gaan, voor de andere helft is een punt niet slecht."

LEES OOK: Luis Oliveira is terug: Belgische ex-topspits opnieuw coach

Geen mooi voetbal

"Zo wordt er niet aangesloten, wordt er geen echt hoge druk gezet en bestaat er niet zoiets als een middenblok", ging de voormalige doelman verder. "Ik vind dat Anderlecht moet zeggen: ‘we spelen vandaag voor de nul’."

"Mooi gaat het niet zijn en de aanvallers ga je er niet gelukkig mee maken. Maar dat moet je durven uitspreken op verplaatsing. En wie weet, valt er dan wel ergens een goaltje uit de lucht."

De partij tegen Genk van afgelopen weekend was een perfect voorbeeld volgens Boeckx. "Tegen een Genk dat goed voetbal speelt, kon je dat zeker doen. ‘Laat ons de ruimtes klein houden en maar counteren."

Tweeluik

Anderlecht neemt het woensdag en zondag op tegen Cercle Brugge, dat laatste staat in de Champions' Play-Offs. Als paars-wit een optie op de landstitel wil blijven houden, dat zal het tweemaal moeten winnen van hun West-Vlaamse tegenstander. 

Wordt Anderlecht kampioen dit jaar?

Meest recent

Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Er is bij AA Gent beterschap ten opzichte van vorig seizoen, maar om zich in de strijd om te prijzen ...

21
21
Opvallend: Belgisch toptalent geeft op zijn 26ste al de brui

Het lijkt erop dat er nog heel wat talent zit aan te komen in het Belgische voetbal, maar het blijft ...

28
28
Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

24
24
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

8
8
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

363
363
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

109
109
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

224
224
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

175
175
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

336
336
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

125
125
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

50
50
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

140
140
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

473
473
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

171
171
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

185
185
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

54
54
Seys maakt zijn rapport op na examen tegen Yamal

Club Brugge heeft woensdagavond indruk gemaakt door in de Champions League FC Barcelona in bedwang ...

148
148
Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

91
91
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

530
530
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

376
376
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

374
374
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

144
144
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

608
608
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

121
121

Meer sportnieuws