Referee Department behandelt klachten Anderlecht & Union

door
Referee Department behandelt klachten Anderlecht & Union

Speeldag vier van de Champions' Play-Offs zorgde vooral in Brussel voor heel wat beroering. Anderlecht voelde zich bekocht tegen KRC Genk, terwijl Union niet te spreken was over het eerste doelpunt van Club Brugge. Stof om over na te kaarten dus in het wekelijkse Under Review.

Daarin laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op de beide fases. Beginnen doet hij bij de strafschop voor Genk tegen Anderlecht, waar Brian Riemer achteraf zelfs sprak van "een schandaal". Een mening die het Referee Department niet met hem deelt.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

Hands van Sardella

Tenslotte beging Killian Sardella wel degelijk een handsovertreding. "Wij vinden dit een correcte beslissing van de scheidsrechter", aldus De Bleeckere, die dus niet akkoord gaat met de kritiek aan het adres van Jonathan Lardot. "De bal raakt de rechterarm, die het lichaam breder maakt."

Geen discussie dus volgens De Bleeckere, die zelfs aangeeft dat de VAR zeker zou ingegrepen hebben mocht Lardot de fase op het veld anders hebben beoordeeld. "Dit is een algemeen reglement en zal je ook bestraft zien worden in internationale matchen", zet hij Riemer op zijn plaats.

Goal van Vetlesen

Diens collega Alexander Blessin toonde dan weer begrip voor de goedgekeurde goal van Hugo Vetlesen, in tegenstelling tot zijn spelers die moord en brand riepen over de wijze waarop hij Anthony Moris te grazen nam. Ook zij hebben het volgens het PRD evenwel niet bij het rechte eind.

"Een belangrijk woord in de spelregels is 'hinderen'. Als je de beelden bekijkt hindert hij de keeper niet bij het trappen of wanneer hij de bal loslaat. Hij zet geen druk, maakt geen beweging richting de doelman en geeft hem voldoende ruimte. Een geldig doelpunt dus", besluit De Bleeckere.

Goede uitleg?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

174
174
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

180
180
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

49
49
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

38
38
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

215
215
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

138
138
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

101
101
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

56
56
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

572
572
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

212
212
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

28
28
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

110
110
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

28
28
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

75
75
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

49
49
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

187
187
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

115
115
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

63
63
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

204
204
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

24
24
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

32
32
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

79
79
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws