Referee Department behandelt klachten Anderlecht & Union

891 stemmen
Referee Department behandelt klachten Anderlecht & Union

Speeldag vier van de Champions' Play-Offs zorgde vooral in Brussel voor heel wat beroering. Anderlecht voelde zich bekocht tegen KRC Genk, terwijl Union niet te spreken was over het eerste doelpunt van Club Brugge. Stof om over na te kaarten dus in het wekelijkse Under Review.

Daarin laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op de beide fases. Beginnen doet hij bij de strafschop voor Genk tegen Anderlecht, waar Brian Riemer achteraf zelfs sprak van "een schandaal". Een mening die het Referee Department niet met hem deelt.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Hands van Sardella

Tenslotte beging Killian Sardella wel degelijk een handsovertreding. "Wij vinden dit een correcte beslissing van de scheidsrechter", aldus De Bleeckere, die dus niet akkoord gaat met de kritiek aan het adres van Jonathan Lardot. "De bal raakt de rechterarm, die het lichaam breder maakt."

Geen discussie dus volgens De Bleeckere, die zelfs aangeeft dat de VAR zeker zou ingegrepen hebben mocht Lardot de fase op het veld anders hebben beoordeeld. "Dit is een algemeen reglement en zal je ook bestraft zien worden in internationale matchen", zet hij Riemer op zijn plaats.

Goal van Vetlesen

Diens collega Alexander Blessin toonde dan weer begrip voor de goedgekeurde goal van Hugo Vetlesen, in tegenstelling tot zijn spelers die moord en brand riepen over de wijze waarop hij Anthony Moris te grazen nam. Ook zij hebben het volgens het PRD evenwel niet bij het rechte eind.

"Een belangrijk woord in de spelregels is 'hinderen'. Als je de beelden bekijkt hindert hij de keeper niet bij het trappen of wanneer hij de bal loslaat. Hij zet geen druk, maakt geen beweging richting de doelman en geeft hem voldoende ruimte. Een geldig doelpunt dus", besluit De Bleeckere.

Goede uitleg?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

37
37
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

63
63
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

96
96
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

350
350
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

332
332
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

351
351
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

140
140
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

283
283
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

596
596
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

553
553
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

227
227
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

130
130
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

219
219
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

418
418
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

452
452
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

180
180
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

114
114
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

427
427
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

286
286
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

293
293
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

497
497
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

195
195
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

156
156
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

497
497
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

162
162

Meer sportnieuws