Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

399
Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

Anderlecht overweegt de jonge en veelbelovende Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) aan te trekken. Sporting ziet in hem het potentieel voor een scenario vergelijkbaar met dat van Bart Verbruggen, die van Anderlecht naar de Premier League vertrok voor een 20 miljoen euro.

Owusu-Oduro, ook wel bekend als 'De Beul van Belgrado', heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Jong AZ en de eerste ploeg, en hij geldt als een strafschoppenspecialist.

Anderlecht hoopt hem aan te trekken als mogelijke opvolger voor de 37-jarige Kasper Schmeichel, die momenteel de nummer één is maar wiens contract binnenkort afloopt. Hoewel andere clubs zoals Chelsea en Wolverhampton ook interesse tonen, staat Owusu-Oduro voor een belangrijke beslissing over zijn toekomst.

LEES OOK: 'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Anderlecht mikt op nieuw Verbruggen-scenario: type-Dida

Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog van keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal. Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro. Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht.

Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

De Beul van Belgrado

Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) heeft vorig seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Hij geldt met zijn persoonlijkheid, atletische reflexen en meevoetballende kwaliteiten als één van de grootste keeperstalenten van Nederland.

“We zien in Owusu-Oduro een potentiële doelman voor AZ 1”

Rome-Jayden Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal.

AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige. In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen. “Hij heeft onlangs zijn contract verlengd dus hij blijft nog even bij ons.” Jansen twijfelde geen seconde om Owusu-Oduro op te stellen. “We zien in hem een potentiële doelman voor AZ 1.”

Owusu-Oduro maakte een goede indruk, met rust aan de bal en overzicht in de opbouw in de vijf wedstrijden die hij dit seizoen speelde in de eerste ploeg van AZ.

Schmeichel out, Owusu-Oduro in?

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen.

Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan. De 19-jarige heeft een veelbelovende toekomst bij AZ voor zich liggen, en het blijft de vraag of hij openstaat voor een overstap naar Anderlecht.

Bij RSCA is Kasper Schmeichel momenteel de onbetwiste nummer één, maar de 37-jarige Deen heeft een aflopend contract in het Lotto Park. Anderlecht heeft naar verluidt wel een optie om het contract met nog een jaar te verlengen, maar het is nog onduidelijk of ze hiervan gebruik zullen maken.

Hoewel Schmeichel al 37 jaar oud is, lijkt er op korte termijn geen directe vervanger voorhanden te zijn. Het wordt dus spannend om te zien hoe Anderlecht met deze situatie zal omgaan en welke stappen Owusu-Oduro in zijn carrière zal zetten.

Moet Owusu-Oduro de vervanger van Schmeichel worden?

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

22
22
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

90
90
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

98
98
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

64
64
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

85
85
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

37
37
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

142
142
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

153
153
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

85
85
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

82
82
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

75
75
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

180
180
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

56
56
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

67
67
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

447
447
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

82
82
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

133
133
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

348
348
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

57
57
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

516
516
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

135
135
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

175
175
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

55
55
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws