Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

399 stemmen
Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

Anderlecht overweegt de jonge en veelbelovende Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) aan te trekken. Sporting ziet in hem het potentieel voor een scenario vergelijkbaar met dat van Bart Verbruggen, die van Anderlecht naar de Premier League vertrok voor een 20 miljoen euro.

Owusu-Oduro, ook wel bekend als 'De Beul van Belgrado', heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Jong AZ en de eerste ploeg, en hij geldt als een strafschoppenspecialist.

Anderlecht hoopt hem aan te trekken als mogelijke opvolger voor de 37-jarige Kasper Schmeichel, die momenteel de nummer één is maar wiens contract binnenkort afloopt. Hoewel andere clubs zoals Chelsea en Wolverhampton ook interesse tonen, staat Owusu-Oduro voor een belangrijke beslissing over zijn toekomst.

LEES OOK: Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Anderlecht mikt op nieuw Verbruggen-scenario: type-Dida

Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog van keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal. Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro. Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht.

Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

De Beul van Belgrado

Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) heeft vorig seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Hij geldt met zijn persoonlijkheid, atletische reflexen en meevoetballende kwaliteiten als één van de grootste keeperstalenten van Nederland.

“We zien in Owusu-Oduro een potentiële doelman voor AZ 1”

Rome-Jayden Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal.

AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige. In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen. “Hij heeft onlangs zijn contract verlengd dus hij blijft nog even bij ons.” Jansen twijfelde geen seconde om Owusu-Oduro op te stellen. “We zien in hem een potentiële doelman voor AZ 1.”

Owusu-Oduro maakte een goede indruk, met rust aan de bal en overzicht in de opbouw in de vijf wedstrijden die hij dit seizoen speelde in de eerste ploeg van AZ.

Schmeichel out, Owusu-Oduro in?

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen.

Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan. De 19-jarige heeft een veelbelovende toekomst bij AZ voor zich liggen, en het blijft de vraag of hij openstaat voor een overstap naar Anderlecht.

Bij RSCA is Kasper Schmeichel momenteel de onbetwiste nummer één, maar de 37-jarige Deen heeft een aflopend contract in het Lotto Park. Anderlecht heeft naar verluidt wel een optie om het contract met nog een jaar te verlengen, maar het is nog onduidelijk of ze hiervan gebruik zullen maken.

Hoewel Schmeichel al 37 jaar oud is, lijkt er op korte termijn geen directe vervanger voorhanden te zijn. Het wordt dus spannend om te zien hoe Anderlecht met deze situatie zal omgaan en welke stappen Owusu-Oduro in zijn carrière zal zetten.

Moet Owusu-Oduro de vervanger van Schmeichel worden?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

23
23
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

44
44
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

16
16
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

50
50
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

82
82
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

80
80
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

54
54
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

317
317
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

113
113
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

60
60
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

295
295
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

285
285
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

96
96
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

152
152
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

114
114
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

141
141
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

291
291
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

254
254
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

166
166
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

373
373
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

595
595
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

385
385
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

184
184
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws