Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

399
Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

Anderlecht overweegt de jonge en veelbelovende Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) aan te trekken. Sporting ziet in hem het potentieel voor een scenario vergelijkbaar met dat van Bart Verbruggen, die van Anderlecht naar de Premier League vertrok voor een 20 miljoen euro.

Owusu-Oduro, ook wel bekend als 'De Beul van Belgrado', heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Jong AZ en de eerste ploeg, en hij geldt als een strafschoppenspecialist.

Anderlecht hoopt hem aan te trekken als mogelijke opvolger voor de 37-jarige Kasper Schmeichel, die momenteel de nummer één is maar wiens contract binnenkort afloopt. Hoewel andere clubs zoals Chelsea en Wolverhampton ook interesse tonen, staat Owusu-Oduro voor een belangrijke beslissing over zijn toekomst.

LEES OOK: 'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht mikt op nieuw Verbruggen-scenario: type-Dida

Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog van keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal. Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro. Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht.

Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

De Beul van Belgrado

Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) heeft vorig seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Hij geldt met zijn persoonlijkheid, atletische reflexen en meevoetballende kwaliteiten als één van de grootste keeperstalenten van Nederland.

“We zien in Owusu-Oduro een potentiële doelman voor AZ 1”

Rome-Jayden Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal.

AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige. In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen. “Hij heeft onlangs zijn contract verlengd dus hij blijft nog even bij ons.” Jansen twijfelde geen seconde om Owusu-Oduro op te stellen. “We zien in hem een potentiële doelman voor AZ 1.”

Owusu-Oduro maakte een goede indruk, met rust aan de bal en overzicht in de opbouw in de vijf wedstrijden die hij dit seizoen speelde in de eerste ploeg van AZ.

Schmeichel out, Owusu-Oduro in?

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen.

Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan. De 19-jarige heeft een veelbelovende toekomst bij AZ voor zich liggen, en het blijft de vraag of hij openstaat voor een overstap naar Anderlecht.

Bij RSCA is Kasper Schmeichel momenteel de onbetwiste nummer één, maar de 37-jarige Deen heeft een aflopend contract in het Lotto Park. Anderlecht heeft naar verluidt wel een optie om het contract met nog een jaar te verlengen, maar het is nog onduidelijk of ze hiervan gebruik zullen maken.

Hoewel Schmeichel al 37 jaar oud is, lijkt er op korte termijn geen directe vervanger voorhanden te zijn. Het wordt dus spannend om te zien hoe Anderlecht met deze situatie zal omgaan en welke stappen Owusu-Oduro in zijn carrière zal zetten.

Moet Owusu-Oduro de vervanger van Schmeichel worden?

Meest recent

Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

0
0
'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

63
63
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

33
33
Geen Forbs of Tresoldi: Vanhaezebrouck deelt 10 op 10 uit

Heel voetbalminnend België geniet nog na van de stunt van Club Brugge in de Champions League op ...

138
138
'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht won vorig weekend maar met de hakken over de sloot van Cercle Brugge en dus staat er ...

64
64
Club doet geweldige zaak: nieuwe jackpot lonkt

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een geweldige stunt gezorgd door met 3-4 te gaan winnen op Inter ...

66
66
'Na Flames-flop: KBVB hakt knoop door over Gunnarsdottir'

Het Belgische vrouwenvoetbal kreeg dinsdagavond een nieuwe mokerslag te verwerken. De Red Flames ...

55
55
Mokerslag voor Leysen na goede start in Italië

Union nam in de zomer afscheid van een waslijst aan spelers. Verschillende smaakmakers werden te ...

13
13
'Anderlecht pakt plots uit met daverende verrassing'

Anderlecht heeft zijn spelers op een opvallende manier verrast na een bewogen periode op het veld. ...

148
148
Blessuredomper Gent, lichte opsteker voor Union

Club Brugge heeft dinsdagavond al voor een geweldige start gezorgd van de Europese week. Donderdag ...

98
98
Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

378
378
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

295
295
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

370
370
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

756
756
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

78
78
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

125
125
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

309
309
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

905
905
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

381
381
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

230
230
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

51
51
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

726
726
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

289
289

Meer sportnieuws