Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

399 stemmen
Transferstress: Anderlecht overweegt drastische omslag

Anderlecht overweegt de jonge en veelbelovende Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) aan te trekken. Sporting ziet in hem het potentieel voor een scenario vergelijkbaar met dat van Bart Verbruggen, die van Anderlecht naar de Premier League vertrok voor een 20 miljoen euro.

Owusu-Oduro, ook wel bekend als 'De Beul van Belgrado', heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Jong AZ en de eerste ploeg, en hij geldt als een strafschoppenspecialist.

Anderlecht hoopt hem aan te trekken als mogelijke opvolger voor de 37-jarige Kasper Schmeichel, die momenteel de nummer één is maar wiens contract binnenkort afloopt. Hoewel andere clubs zoals Chelsea en Wolverhampton ook interesse tonen, staat Owusu-Oduro voor een belangrijke beslissing over zijn toekomst.

LEES OOK: Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

Anderlecht mikt op nieuw Verbruggen-scenario: type-Dida

Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog van keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal. Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro. Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht.

Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

De Beul van Belgrado

Rome-Jayden Owusu-Oduro (19) heeft vorig seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Hij geldt met zijn persoonlijkheid, atletische reflexen en meevoetballende kwaliteiten als één van de grootste keeperstalenten van Nederland.

“We zien in Owusu-Oduro een potentiële doelman voor AZ 1”

Rome-Jayden Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal.

AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige. In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen. “Hij heeft onlangs zijn contract verlengd dus hij blijft nog even bij ons.” Jansen twijfelde geen seconde om Owusu-Oduro op te stellen. “We zien in hem een potentiële doelman voor AZ 1.”

Owusu-Oduro maakte een goede indruk, met rust aan de bal en overzicht in de opbouw in de vijf wedstrijden die hij dit seizoen speelde in de eerste ploeg van AZ.

Schmeichel out, Owusu-Oduro in?

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen.

Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan. De 19-jarige heeft een veelbelovende toekomst bij AZ voor zich liggen, en het blijft de vraag of hij openstaat voor een overstap naar Anderlecht.

Bij RSCA is Kasper Schmeichel momenteel de onbetwiste nummer één, maar de 37-jarige Deen heeft een aflopend contract in het Lotto Park. Anderlecht heeft naar verluidt wel een optie om het contract met nog een jaar te verlengen, maar het is nog onduidelijk of ze hiervan gebruik zullen maken.

Hoewel Schmeichel al 37 jaar oud is, lijkt er op korte termijn geen directe vervanger voorhanden te zijn. Het wordt dus spannend om te zien hoe Anderlecht met deze situatie zal omgaan en welke stappen Owusu-Oduro in zijn carrière zal zetten.

Moet Owusu-Oduro de vervanger van Schmeichel worden?

Meest recent

Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

6
6
Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit na zware beschuldigingen

Een dossier dat al dagen voor verhitte discussies zorgt, krijgt plots een opvallende sportieve link. ...

39
39
'Roma gaat na Moreira meteen voor volgende Rode Duivel'

AS Roma eindigde vorig seizoen knap als derde in de Serie A en mag zich daardoor in de komende ...

48
48
Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

252
252
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

119
119
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

169
169
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

157
157
Pijnlijke keerzijde achter droomtransfer Tielemans

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer beet, maar achter de bliksemdeal met Manchester United ...

198
198
'Strijd om Raskin is los: verrassende bestemming lonkt'

Sinds de uitschakeling in de kwartfinales van het WK door Spanje draait de transfermolen op volle ...

138
138
'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Het zou goed kunnen dat vrijdag het Belgische transferrecord officieel zal sneuvelen. Het heeft er ...

300
300
'Anderlecht krijgt fikse domper voor beoogde aanwinst'

Anderlecht moet volgende donderdag al een eerste keer aan de bak in de voorrondes van de Europa ...

279
279
'Nog steeds geen witte rook: Antwerp-fans krijgen nieuws'

Drie weken voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft Antwerp nog altijd ...

300
300
'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

726
726
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

163
163
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

179
179
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

88
88
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

640
640
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

39
39
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

478
478
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

214
214
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

759
759
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

298
298
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

346
346
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

340
340
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

224
224

Meer sportnieuws