Zlatan laat Antwerp FC op zijn grondvesten daveren

1904 stemmen
Zlatan laat Antwerp FC op zijn grondvesten daveren

Mark van Bommel overweegt zijn toekomst bij Antwerp FC vanwege financiële en sportieve uitdagingen bij de club. AC Milan toont interesse in hem als hoofdtrainer, waarbij Zlatan Ibrahimovic als adviseur zijn voorkeur uitspreekt voor de Nederlandse coach.

Van Bommel heeft warme gevoelens voor AC Milan en een sterke band met Ibrahimovic, wat zijn mogelijke overstap zou kunnen versterken. De interesse van Milan in Van Bommel is bovendien niet nieuw; hij stond eerder al twee keer op hun radar als potentiële coach.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Mark Van Bommel heeft de Belgische competitie uitgespeeld

De populariteit van Mark van Bommel binnen en buiten de club is enorm, en familiaal gezien lijkt Antwerp FC de ideale bestemming voor hem. Toch heeft de coach in de voorbije weken veel hints gegeven die erop wijzen dat hij twijfelt over zijn toekomst bij de club.

Volgens Gazet van Antwerpen is de moeilijke combinatie van sportieve en financiële uitdagingen wellicht de belangrijkste factor die hem naar de exit kan duwen. “Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken.”

Van Bommel uitte zich verbaasd over de financiële problemen bij de club, en bovendien zullen er naar verwachting komende zomer nog meer belangrijke spelers vertrekken om de financiën in evenwicht te brengen.

De schorsing van zijn vertrouwenspersoon en klankbord, Marc Overmars, draagt ook niet bij aan een positieve sfeer. Hoewel Van Bommel nog geen definitieve beslissing heeft genomen, heerst er in de kleedkamer het gevoel dat hij aan zijn laatste weken bezig is.

In België heeft Van Bommel alle mogelijke prijzen gewonnen, en hij lijkt klaar om een stap hogerop te zetten in zijn carrière. AC Milan, waar Van Bommel actief was als speler, zou geïnteresseerd zijn in de Nederlander om de nieuwe coach te worden. En dat zou alvast niet de eerste keer zijn.

AC Milan zoekt coach: Zlatan spreekt voorkeur uit voor Van Bommel

Het huidige seizoen van AC Milan is teleurstellend verlopen, met uitschakelingen in zowel de Champions League als de Coppa Italia.

De nederlaag tegen AS Roma in de kwartfinales van de Europa League was de laatste druppel voor de clubleiding: Stefano Pioli wordt naar verwachting aan het einde van het seizoen ontslagen en de formele stappen richting zijn ontslag zullen in de komende weken worden gezet.

De Milanese grootmacht is op zoek naar frisse ideeën voor het nieuwe seizoen. Onder de kanshebbers om de nieuwe coach te worden, bevinden zich namen als Christophe Galtier, Paulo Fonseca, Julen Lopetegui en Marcelo Gallardo, waarbij Fonseca en Lopetegui als de vermoedelijke favorieten worden beschouwd.

Mark van Bommel wordt echter ook sterk overwogen voor de positie van hoofdtrainer, zo meldt Tuttosport. Opmerkelijk genoeg heeft Zlatan Ibrahimovic, die tegenwoordig als adviseur aan de club verbonden is en eerder met Van Bommel heeft samengewerkt bij AC Milan, zelfs zijn voorkeur uitgesproken voor de Nederlandse trainer.

Derde keer goede keer? Van Bommel al 2 keer op de radar van AC Milan

In mei 2019 werd Mark van Bommel al eens gevolgd door AC Milan, waar hij anderhalf jaar actief was als speler tussen 2011 en 2012. Hij had toen succesvol PSV Eindhoven geleid naar een bliksemstart met zestien overwinningen in zeventien duels.

De Amerikaanse eigenaren hadden hun scouts de opdracht gegeven om mogelijke nieuwe trainers te analyseren, en Van Bommel stond op de shortlist. Eén jaar later was de Nederlander opnieuw serieus in beeld om hoofdtrainer te worden van de Rossoneri.

Na zijn ontslag bij PSV werd gemeld dat Van Bommel op een shortlist in Milaan stond. Martijn Krabbendam van Voetbal International bevestigde dit:

“De interesse van AC Milan in Van Bommel is wel heel serieus. Het probleem is alleen dat het via allerlei agenten gaat en niet via Mino Raiola (inmiddels overleden, red.), maar dat is wel de voorwaarde voor Van Bommel om daar te gaan werken. Ze willen hem graag hebben.”

In Milaan hadden ze echter slechte ervaringen met jonge, onervaren trainers die wel een grote staat van dienst hadden als voetballer, zoals Pipo Inzaghi, Gennaro Gattuso en Clarence Seedorf.

Groot respect tussen Van Bommel en Zlatan: zijn hond noemt ‘Ibra’

Mark van Bommel koestert warme gevoelens voor AC Milan. Hij heeft zich altijd welkom gevoeld als speler bij de club en beschreef het zelfs als een familie. De rol van Zlatan Ibrahimovic mag hierbij niet worden onderschat.

Ibrahimovic, nu adviseur bij de club en voormalig ploeggenoot van Van Bommel bij AC Milan, heeft zelfs zijn voorkeur uitgesproken voor de Nederlandse trainer. Hoewel ze als tegenstanders regelmatig clashten op het veld, groeide er een sterke band tussen Van Bommel en Ibrahimovic.

Tijdens een interland tussen Zweden en Nederland trapte Ibrahimovic bij het rustsignaal een bal naar de Nederlander en zei dat hij moest oppassen. Maar toen ze bij AC Milan ploeggenoten werden, hielp Ibrahimovic de even gedreven Van Bommel met alles.

Ibrahimovic toonde zelfs zijn steun door naar Nederland te komen voor Van Bommels afscheidswedstrijd als speler. Zo'n sterke band hadden ze, dat Van Bommel zijn hond, een krachtige Rhodesian Ridgeback, zelfs 'Ibra' noemde.

Van Bommel's zoon, Ruben, liep als kind zij aan zij met de wereldster Ibrahimovic bij Milan.

Van Bommel zelf uitte zijn bewondering voor Ibrahimovic: “Ik mag Zlatan graag. Het is fijn om hem in de ploeg te hebben. Beter dan tegen hem te moeten spelen. Tijdens de training maakte hij altijd indruk.”

Is Van Bommel klaar om trainer van AC Milan te worden?

Meest recent

'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

43
43
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

26
26
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

152
152
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

167
167
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

574
574
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

105
105
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

398
398
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

143
143
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

149
149
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

249
249
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

89
89
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

453
453
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

177
177
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

267
267
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

147
147
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

194
194
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

119
119
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

990
990
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1213
1213
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

656
656
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

194
194
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

298
298
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

684
684
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

174
174

Meer sportnieuws