Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

1190
Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

Laurens Goemaere belichaamt de ware Club Brugge-ethos met zijn No Sweat/No Glory-mentaliteit. Als leider van de nieuwe generatie bij Club NXT, heeft hij zich bewezen als een onmisbare kracht op het veld, met lof van zowel de CEO als zijn coaches.

Zijn veelzijdigheid, mentaliteit en kwaliteiten maken hem een typische Club-speler. Nu zijn contract verlengd is tot 2027, is Goemaere klaar om de toekomst van Club Brugge te belichamen.

LEES OOK: Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

Goemaere: leider van de nieuwe Club NXT-lichting

De meeste basisspelers van Club NXT schoven onder Rik De Mil door na de A-kern en Laurens Goemaere is de leider van de nieuwe lichting die opstaat.

Op 17-jarige leeftijd maakte hij eind vorig seizoen zijn debuut in de basis bij Club NXT, en sindsdien is hij - na een moeilijke seizoensstart - uitgegroeid tot een onmisbare kracht bij het tweede elftal van Club Brugge.

Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, beschrijft Goemaere als een toonbeeld van professionaliteit, zowel op mentaal vlak als in zijn gedrag op en naast het veld.

“Mentaal staat hij heel sterk en hij heeft ook veel coachingskwaliteiten. Een zeer betrouwbare speler die een zekerheid is aan de bal”, citeerde De Morgen.

Het Club Brugge-product pur sang, hij speelt al sinds zijn zesde bij de club, is een middenvelder, waar hij ook het liefst speelt, maar hij heeft er ook geen probleem mee om achterin te moeten spelen.

Deze veelzijdigheid wordt gestimuleerd door coach Milkon Hayk, die gelooft dat jonge talenten moeten spelen om meer inzicht en polyvalent te worden. Nicky Hayen, een andere belangrijke figuur in de ontwikkeling van Goemaere, heeft hem eveneens veel vertrouwen geschonken, waardoor hij zijn potentieel verder kon ontplooien.

Typische Club-speler: box-to-box met No Sweat/No Glory-mentaliteit

Laurens Goemaere is nu helemaal gelanceerd bij Club NXT en hij staat te boek als een typische Club Brugge-speler, die de No Sweat/No Glory-mentaliteit belichaamt. “Enorm gedreven nummer 6 of nummer 8”, schreef Het Laatste Nieuws treffend.

“Heeft veel kwaliteiten als box-to-box. Is in verdedigend opzicht heel taakbewust en agressief.”

En het gaat hard voor Goemaere bij Club Brugge. Na zijn debuut in de basiself van Club NXT aan het einde van vorig seizoen, staat de 18-jarige nu op het punt om de laatste stap naar de A-kern te zetten.

Zijn deelname aan de winterstage met de A-kern in Marbella afgelopen januari was een eyeopener voor Goemaere, waar hij niet alleen heeft genoten van de ervaring op zich, maar ook enorm veel heeft opgestoken en geleerd.

Het heeft zijn honger naar meer alleen maar aangewakkerd.

Yves Vanderhaeghe heeft Goemaere al geruime tijd op zijn radar staan, zoals hij zelf aangaf in de MIDMID podcast. “Die moet je in het oog houden. Dat vind ik wel een goede speler, ja”, zei de momenteel clubloze trainer.

Goemaere is de toekomst bij Club Brugge

Laurens Goemaere stond op het punt een belangrijke stap in zijn carrière te zetten, aangezien zijn contract bij Club Brugge aan het einde van dit seizoen afliep.

Hoewel er begin dit seizoen nog geen formele gesprekken waren tussen de speler en de club, leek het intern toch een evidentie dat de optie in zijn contract zou worden gelicht. Begin dit seizoen sprak Christophe De Nolf, teammanager van Club NXT, vol lof over Goemaere:

“We zijn enorm tevreden over Laurens. Hij ontwikkelt zich heel goed en kan het ver brengen.”

Dit gevoel werd alleen maar versterkt naarmate het seizoen vorderde, waarbij in de herfst zelfs werd verklaard dat het een must was dat Goemaere bij de club mocht en moest blijven.

Deze maand werden de intenties van zowel de speler als de club eindelijk duidelijk gemaakt met een concrete contractverlenging tot 2027.

Goemaere moet zijn kans krijgen in het eerste elftal van Club Brugge

Meest recent

De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

0
0
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

35
35
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

58
58
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

97
97
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

30
30
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

227
227
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

29
29
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

41
41
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

88
88
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

213
213
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

70
70
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

125
125
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

57
57
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

363
363
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

196
196
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

96
96
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

134
134
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

91
91
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

73
73

Meer sportnieuws