Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

door
Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

Laurens Goemaere belichaamt de ware Club Brugge-ethos met zijn No Sweat/No Glory-mentaliteit. Als leider van de nieuwe generatie bij Club NXT, heeft hij zich bewezen als een onmisbare kracht op het veld, met lof van zowel de CEO als zijn coaches.

Zijn veelzijdigheid, mentaliteit en kwaliteiten maken hem een typische Club-speler. Nu zijn contract verlengd is tot 2027, is Goemaere klaar om de toekomst van Club Brugge te belichamen.

LEES OOK: Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

Goemaere: leider van de nieuwe Club NXT-lichting

De meeste basisspelers van Club NXT schoven onder Rik De Mil door na de A-kern en Laurens Goemaere is de leider van de nieuwe lichting die opstaat.

Op 17-jarige leeftijd maakte hij eind vorig seizoen zijn debuut in de basis bij Club NXT, en sindsdien is hij - na een moeilijke seizoensstart - uitgegroeid tot een onmisbare kracht bij het tweede elftal van Club Brugge.

Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, beschrijft Goemaere als een toonbeeld van professionaliteit, zowel op mentaal vlak als in zijn gedrag op en naast het veld.

“Mentaal staat hij heel sterk en hij heeft ook veel coachingskwaliteiten. Een zeer betrouwbare speler die een zekerheid is aan de bal”, citeerde De Morgen.

Het Club Brugge-product pur sang, hij speelt al sinds zijn zesde bij de club, is een middenvelder, waar hij ook het liefst speelt, maar hij heeft er ook geen probleem mee om achterin te moeten spelen.

Deze veelzijdigheid wordt gestimuleerd door coach Milkon Hayk, die gelooft dat jonge talenten moeten spelen om meer inzicht en polyvalent te worden. Nicky Hayen, een andere belangrijke figuur in de ontwikkeling van Goemaere, heeft hem eveneens veel vertrouwen geschonken, waardoor hij zijn potentieel verder kon ontplooien.

Typische Club-speler: box-to-box met No Sweat/No Glory-mentaliteit

Laurens Goemaere is nu helemaal gelanceerd bij Club NXT en hij staat te boek als een typische Club Brugge-speler, die de No Sweat/No Glory-mentaliteit belichaamt. “Enorm gedreven nummer 6 of nummer 8”, schreef Het Laatste Nieuws treffend.

“Heeft veel kwaliteiten als box-to-box. Is in verdedigend opzicht heel taakbewust en agressief.”

En het gaat hard voor Goemaere bij Club Brugge. Na zijn debuut in de basiself van Club NXT aan het einde van vorig seizoen, staat de 18-jarige nu op het punt om de laatste stap naar de A-kern te zetten.

Zijn deelname aan de winterstage met de A-kern in Marbella afgelopen januari was een eyeopener voor Goemaere, waar hij niet alleen heeft genoten van de ervaring op zich, maar ook enorm veel heeft opgestoken en geleerd.

Het heeft zijn honger naar meer alleen maar aangewakkerd.

Yves Vanderhaeghe heeft Goemaere al geruime tijd op zijn radar staan, zoals hij zelf aangaf in de MIDMID podcast. “Die moet je in het oog houden. Dat vind ik wel een goede speler, ja”, zei de momenteel clubloze trainer.

Goemaere is de toekomst bij Club Brugge

Laurens Goemaere stond op het punt een belangrijke stap in zijn carrière te zetten, aangezien zijn contract bij Club Brugge aan het einde van dit seizoen afliep.

Hoewel er begin dit seizoen nog geen formele gesprekken waren tussen de speler en de club, leek het intern toch een evidentie dat de optie in zijn contract zou worden gelicht. Begin dit seizoen sprak Christophe De Nolf, teammanager van Club NXT, vol lof over Goemaere:

“We zijn enorm tevreden over Laurens. Hij ontwikkelt zich heel goed en kan het ver brengen.”

Dit gevoel werd alleen maar versterkt naarmate het seizoen vorderde, waarbij in de herfst zelfs werd verklaard dat het een must was dat Goemaere bij de club mocht en moest blijven.

Deze maand werden de intenties van zowel de speler als de club eindelijk duidelijk gemaakt met een concrete contractverlenging tot 2027.

Goemaere moet zijn kans krijgen in het eerste elftal van Club Brugge

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

86
86
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

36
36
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

84
84
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

75
75
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

124
124
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

99
99
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

322
322
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

188
188
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

279
279
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

121
121
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

197
197
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

584
584
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

231
231
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

224
224
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

413
413
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

321
321
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

297
297
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

458
458
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws