Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

door
Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

Laurens Goemaere belichaamt de ware Club Brugge-ethos met zijn No Sweat/No Glory-mentaliteit. Als leider van de nieuwe generatie bij Club NXT, heeft hij zich bewezen als een onmisbare kracht op het veld, met lof van zowel de CEO als zijn coaches.

Zijn veelzijdigheid, mentaliteit en kwaliteiten maken hem een typische Club-speler. Nu zijn contract verlengd is tot 2027, is Goemaere klaar om de toekomst van Club Brugge te belichamen.

LEES OOK: Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Goemaere: leider van de nieuwe Club NXT-lichting

De meeste basisspelers van Club NXT schoven onder Rik De Mil door na de A-kern en Laurens Goemaere is de leider van de nieuwe lichting die opstaat.

Op 17-jarige leeftijd maakte hij eind vorig seizoen zijn debuut in de basis bij Club NXT, en sindsdien is hij - na een moeilijke seizoensstart - uitgegroeid tot een onmisbare kracht bij het tweede elftal van Club Brugge.

Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, beschrijft Goemaere als een toonbeeld van professionaliteit, zowel op mentaal vlak als in zijn gedrag op en naast het veld.

“Mentaal staat hij heel sterk en hij heeft ook veel coachingskwaliteiten. Een zeer betrouwbare speler die een zekerheid is aan de bal”, citeerde De Morgen.

Het Club Brugge-product pur sang, hij speelt al sinds zijn zesde bij de club, is een middenvelder, waar hij ook het liefst speelt, maar hij heeft er ook geen probleem mee om achterin te moeten spelen.

Deze veelzijdigheid wordt gestimuleerd door coach Milkon Hayk, die gelooft dat jonge talenten moeten spelen om meer inzicht en polyvalent te worden. Nicky Hayen, een andere belangrijke figuur in de ontwikkeling van Goemaere, heeft hem eveneens veel vertrouwen geschonken, waardoor hij zijn potentieel verder kon ontplooien.

Typische Club-speler: box-to-box met No Sweat/No Glory-mentaliteit

Laurens Goemaere is nu helemaal gelanceerd bij Club NXT en hij staat te boek als een typische Club Brugge-speler, die de No Sweat/No Glory-mentaliteit belichaamt. “Enorm gedreven nummer 6 of nummer 8”, schreef Het Laatste Nieuws treffend.

“Heeft veel kwaliteiten als box-to-box. Is in verdedigend opzicht heel taakbewust en agressief.”

En het gaat hard voor Goemaere bij Club Brugge. Na zijn debuut in de basiself van Club NXT aan het einde van vorig seizoen, staat de 18-jarige nu op het punt om de laatste stap naar de A-kern te zetten.

Zijn deelname aan de winterstage met de A-kern in Marbella afgelopen januari was een eyeopener voor Goemaere, waar hij niet alleen heeft genoten van de ervaring op zich, maar ook enorm veel heeft opgestoken en geleerd.

Het heeft zijn honger naar meer alleen maar aangewakkerd.

Yves Vanderhaeghe heeft Goemaere al geruime tijd op zijn radar staan, zoals hij zelf aangaf in de MIDMID podcast. “Die moet je in het oog houden. Dat vind ik wel een goede speler, ja”, zei de momenteel clubloze trainer.

Goemaere is de toekomst bij Club Brugge

Laurens Goemaere stond op het punt een belangrijke stap in zijn carrière te zetten, aangezien zijn contract bij Club Brugge aan het einde van dit seizoen afliep.

Hoewel er begin dit seizoen nog geen formele gesprekken waren tussen de speler en de club, leek het intern toch een evidentie dat de optie in zijn contract zou worden gelicht. Begin dit seizoen sprak Christophe De Nolf, teammanager van Club NXT, vol lof over Goemaere:

“We zijn enorm tevreden over Laurens. Hij ontwikkelt zich heel goed en kan het ver brengen.”

Dit gevoel werd alleen maar versterkt naarmate het seizoen vorderde, waarbij in de herfst zelfs werd verklaard dat het een must was dat Goemaere bij de club mocht en moest blijven.

Deze maand werden de intenties van zowel de speler als de club eindelijk duidelijk gemaakt met een concrete contractverlenging tot 2027.

Goemaere moet zijn kans krijgen in het eerste elftal van Club Brugge

Meest recent

Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

2
2
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

22
22
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

20
20
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

24
24
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

67
67
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

118
118
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

178
178
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

100
100
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

63
63
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

161
161
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

276
276
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

58
58
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

100
100
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

420
420
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

125
125
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

113
113
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

258
258
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

333
333
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

416
416
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

78
78
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

114
114
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

165
165
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

245
245
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

75
75

Meer sportnieuws