Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

1190 stemmen
Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

Laurens Goemaere belichaamt de ware Club Brugge-ethos met zijn No Sweat/No Glory-mentaliteit. Als leider van de nieuwe generatie bij Club NXT, heeft hij zich bewezen als een onmisbare kracht op het veld, met lof van zowel de CEO als zijn coaches.

Zijn veelzijdigheid, mentaliteit en kwaliteiten maken hem een typische Club-speler. Nu zijn contract verlengd is tot 2027, is Goemaere klaar om de toekomst van Club Brugge te belichamen.

LEES OOK: 'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Goemaere: leider van de nieuwe Club NXT-lichting

De meeste basisspelers van Club NXT schoven onder Rik De Mil door na de A-kern en Laurens Goemaere is de leider van de nieuwe lichting die opstaat.

Op 17-jarige leeftijd maakte hij eind vorig seizoen zijn debuut in de basis bij Club NXT, en sindsdien is hij - na een moeilijke seizoensstart - uitgegroeid tot een onmisbare kracht bij het tweede elftal van Club Brugge.

Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, beschrijft Goemaere als een toonbeeld van professionaliteit, zowel op mentaal vlak als in zijn gedrag op en naast het veld.

“Mentaal staat hij heel sterk en hij heeft ook veel coachingskwaliteiten. Een zeer betrouwbare speler die een zekerheid is aan de bal”, citeerde De Morgen.

Het Club Brugge-product pur sang, hij speelt al sinds zijn zesde bij de club, is een middenvelder, waar hij ook het liefst speelt, maar hij heeft er ook geen probleem mee om achterin te moeten spelen.

Deze veelzijdigheid wordt gestimuleerd door coach Milkon Hayk, die gelooft dat jonge talenten moeten spelen om meer inzicht en polyvalent te worden. Nicky Hayen, een andere belangrijke figuur in de ontwikkeling van Goemaere, heeft hem eveneens veel vertrouwen geschonken, waardoor hij zijn potentieel verder kon ontplooien.

Typische Club-speler: box-to-box met No Sweat/No Glory-mentaliteit

Laurens Goemaere is nu helemaal gelanceerd bij Club NXT en hij staat te boek als een typische Club Brugge-speler, die de No Sweat/No Glory-mentaliteit belichaamt. “Enorm gedreven nummer 6 of nummer 8”, schreef Het Laatste Nieuws treffend.

“Heeft veel kwaliteiten als box-to-box. Is in verdedigend opzicht heel taakbewust en agressief.”

En het gaat hard voor Goemaere bij Club Brugge. Na zijn debuut in de basiself van Club NXT aan het einde van vorig seizoen, staat de 18-jarige nu op het punt om de laatste stap naar de A-kern te zetten.

Zijn deelname aan de winterstage met de A-kern in Marbella afgelopen januari was een eyeopener voor Goemaere, waar hij niet alleen heeft genoten van de ervaring op zich, maar ook enorm veel heeft opgestoken en geleerd.

Het heeft zijn honger naar meer alleen maar aangewakkerd.

Yves Vanderhaeghe heeft Goemaere al geruime tijd op zijn radar staan, zoals hij zelf aangaf in de MIDMID podcast. “Die moet je in het oog houden. Dat vind ik wel een goede speler, ja”, zei de momenteel clubloze trainer.

Goemaere is de toekomst bij Club Brugge

Laurens Goemaere stond op het punt een belangrijke stap in zijn carrière te zetten, aangezien zijn contract bij Club Brugge aan het einde van dit seizoen afliep.

Hoewel er begin dit seizoen nog geen formele gesprekken waren tussen de speler en de club, leek het intern toch een evidentie dat de optie in zijn contract zou worden gelicht. Begin dit seizoen sprak Christophe De Nolf, teammanager van Club NXT, vol lof over Goemaere:

“We zijn enorm tevreden over Laurens. Hij ontwikkelt zich heel goed en kan het ver brengen.”

Dit gevoel werd alleen maar versterkt naarmate het seizoen vorderde, waarbij in de herfst zelfs werd verklaard dat het een must was dat Goemaere bij de club mocht en moest blijven.

Deze maand werden de intenties van zowel de speler als de club eindelijk duidelijk gemaakt met een concrete contractverlenging tot 2027.

Goemaere moet zijn kans krijgen in het eerste elftal van Club Brugge

Meest recent

WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

28
28
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

67
67
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

122
122
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

439
439
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

325
325
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

80
80
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

357
357
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

56
56
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

305
305
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

95
95
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

38
38
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

95
95
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

357
357
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

282
282
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

106
106
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

607
607
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

314
314
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

143
143
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

625
625
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

254
254
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

225
225
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

73
73
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

1015
1015
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

620
620

Meer sportnieuws