Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

1190
Club Brugge slaat grote slag: powerplayer met Club-DNA

Laurens Goemaere belichaamt de ware Club Brugge-ethos met zijn No Sweat/No Glory-mentaliteit. Als leider van de nieuwe generatie bij Club NXT, heeft hij zich bewezen als een onmisbare kracht op het veld, met lof van zowel de CEO als zijn coaches.

Zijn veelzijdigheid, mentaliteit en kwaliteiten maken hem een typische Club-speler. Nu zijn contract verlengd is tot 2027, is Goemaere klaar om de toekomst van Club Brugge te belichamen.

LEES OOK: Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Goemaere: leider van de nieuwe Club NXT-lichting

De meeste basisspelers van Club NXT schoven onder Rik De Mil door na de A-kern en Laurens Goemaere is de leider van de nieuwe lichting die opstaat.

Op 17-jarige leeftijd maakte hij eind vorig seizoen zijn debuut in de basis bij Club NXT, en sindsdien is hij - na een moeilijke seizoensstart - uitgegroeid tot een onmisbare kracht bij het tweede elftal van Club Brugge.

Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, beschrijft Goemaere als een toonbeeld van professionaliteit, zowel op mentaal vlak als in zijn gedrag op en naast het veld.

“Mentaal staat hij heel sterk en hij heeft ook veel coachingskwaliteiten. Een zeer betrouwbare speler die een zekerheid is aan de bal”, citeerde De Morgen.

Het Club Brugge-product pur sang, hij speelt al sinds zijn zesde bij de club, is een middenvelder, waar hij ook het liefst speelt, maar hij heeft er ook geen probleem mee om achterin te moeten spelen.

Deze veelzijdigheid wordt gestimuleerd door coach Milkon Hayk, die gelooft dat jonge talenten moeten spelen om meer inzicht en polyvalent te worden. Nicky Hayen, een andere belangrijke figuur in de ontwikkeling van Goemaere, heeft hem eveneens veel vertrouwen geschonken, waardoor hij zijn potentieel verder kon ontplooien.

Typische Club-speler: box-to-box met No Sweat/No Glory-mentaliteit

Laurens Goemaere is nu helemaal gelanceerd bij Club NXT en hij staat te boek als een typische Club Brugge-speler, die de No Sweat/No Glory-mentaliteit belichaamt. “Enorm gedreven nummer 6 of nummer 8”, schreef Het Laatste Nieuws treffend.

“Heeft veel kwaliteiten als box-to-box. Is in verdedigend opzicht heel taakbewust en agressief.”

En het gaat hard voor Goemaere bij Club Brugge. Na zijn debuut in de basiself van Club NXT aan het einde van vorig seizoen, staat de 18-jarige nu op het punt om de laatste stap naar de A-kern te zetten.

Zijn deelname aan de winterstage met de A-kern in Marbella afgelopen januari was een eyeopener voor Goemaere, waar hij niet alleen heeft genoten van de ervaring op zich, maar ook enorm veel heeft opgestoken en geleerd.

Het heeft zijn honger naar meer alleen maar aangewakkerd.

Yves Vanderhaeghe heeft Goemaere al geruime tijd op zijn radar staan, zoals hij zelf aangaf in de MIDMID podcast. “Die moet je in het oog houden. Dat vind ik wel een goede speler, ja”, zei de momenteel clubloze trainer.

Goemaere is de toekomst bij Club Brugge

Laurens Goemaere stond op het punt een belangrijke stap in zijn carrière te zetten, aangezien zijn contract bij Club Brugge aan het einde van dit seizoen afliep.

Hoewel er begin dit seizoen nog geen formele gesprekken waren tussen de speler en de club, leek het intern toch een evidentie dat de optie in zijn contract zou worden gelicht. Begin dit seizoen sprak Christophe De Nolf, teammanager van Club NXT, vol lof over Goemaere:

“We zijn enorm tevreden over Laurens. Hij ontwikkelt zich heel goed en kan het ver brengen.”

Dit gevoel werd alleen maar versterkt naarmate het seizoen vorderde, waarbij in de herfst zelfs werd verklaard dat het een must was dat Goemaere bij de club mocht en moest blijven.

Deze maand werden de intenties van zowel de speler als de club eindelijk duidelijk gemaakt met een concrete contractverlenging tot 2027.

Goemaere moet zijn kans krijgen in het eerste elftal van Club Brugge

Meest recent

Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

0
0
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

10
10
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

19
19
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

25
25
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

55
55
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

61
61
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

148
148
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

127
127
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

30
30
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

98
98
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

233
233
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

30
30
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

470
470
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

130
130
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

93
93
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

62
62
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

293
293
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

112
112
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

92
92
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

74
74
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

51
51
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

100
100
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

164
164
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

55
55
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws