AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

302 stemmen
AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

Hein Vanhaezebrouck heeft tijdens de wintermercato Gustaf Nilsson gemist als droomspits voor zijn aanvalslinie, en AA Gent richt zich nu op Anosike Ementa van Viborg FF als potentiële vervanger.

De 21-jarige spits, vergeleken met Nilsson vanwege zijn profiel, heeft indruk gemaakt in de Deense competitie. Hoewel Viborg zijn lippen stijf op elkaar houdt over de mogelijke transfer, suggereren bronnen dat een bod van ongeveer één miljoen euro hem zou kunnen doen vertrekken.

Ementa wordt zelfs in verband gebracht met interesse vanuit de Premier League en de Championship, terwijl hij wordt geprezen als een vergelijkbaar type zoals Paul Onuachu.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Gustaf Nilsson was de droomspits van Hein Vanhaezebrouck

Tegen het einde van de vorige wintermercato was AA Gent dringend op zoek naar versterking voor hun aanvalslinie.

Met Malick Fofana en Gift Orban die al naar Olympique Lyon waren vertrokken, en Hugo Cuypers die zijn zinnen had gezet op een transfer naar Chicago Fire, stond de club voor een grote uitdaging op het transfergebied.

Voor Hein Vanhaezebrouck, die zowel de rol van hoofdtrainer als technisch directeur op zich nam, was er één spits die bovenaan zijn verlanglijstje stond: Gustaf Nilsson van Union SG.

De boomlange Zweed die maar liefst 1 meter 96 lang is, paste perfect in het plaatje van Vanhaezebrouck. Hij is niet alleen altijd betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook zeer sterk met de rug naar het doel als aanspeelpunt. 

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek, en bovendien met zijn neus voor doelpunten, maakten hem een gedroomde speler voor Vanhaezebrouck. Tot de speler op 29 januari effectief liet weten: “Ik ga het niet doen.”.

Daarna was er te weinig tijd om nog een spits aan te trekken die zou voldoen aan de strenge eisen van Vanhaezebrouck.

AA Gent wil Anosike Ementa: een type Gustaf Nilsson

Sam Baro benadrukte dat Hein Vanhaezebrouck een gigantische impact heeft op alle inkomende en uitgaande transfers, en dat geen enkele beslissing wordt genomen zonder zijn finale goedkeuring.

In reactie op deze situatie heeft Baro aangekondigd dat AA Gent in de toekomst zal evolueren naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'. Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club.

Bovendien is het reeds duidelijk dat de Buffalo’s niet verder zullen gaan met Vanhaezebrouck als coach volgend seizoen.

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits alvast prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 21-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldt dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Meer dan één miljoen euro waard: Premier League en Championship lonken

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Anosike Ementa en AA Gent. Maar hij laat wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 21-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiewedstrijden dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Hoewel Folkeblad suggereert dat Viborg niet snel zal toegeven aan een bod van slechts één miljoen euro, kan de druk om spelers te verkopen voor financiële stabiliteit zwaar wegen.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa alvast nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

De slimme transfer van Viborg: de nieuwe Paul Onuachu

Anosike Ementa is een van de zeldzame lichtpuntjes te midden van het teleurstellende seizoen van Viborg FF. Met zijn imposante gestalte van 2 meter en 1 centimeter kan hij perfect de rol van targetman vervullen.

Zijn kracht in de lucht, snelheid, afwerking en uitstekende positionering maken hem een waardevolle pion voor het team. In Denemarken wordt hij zelfs vergeleken met Paul Onuachu, die eerder bij FC Midtjylland schitterde. Deze vergelijking onderstreept zijn immens potentieel en impact op het veld.

Viborg heeft een reputatie opgebouwd om zijn slimme transfers en het vermogen om spelers te ontwikkelen tot hun volle potentieel. Namen als Elias Achouri, Anton Gaaei, Nicolas Bürgy, Justin Lonwijk en Jay-Roy Grøt getuigen van het succes van dit transferbeleid.

De keuze om Ementa aan te trekken spreekt dan ook boekdelen over hoe hoog ze hem inschatten en hun vertrouwen in zijn toekomstige bijdrage aan het team.

Ementa zou een goede aankoop zijn voor AA Gent

Meest recent

KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

7
7
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

53
53
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

162
162
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

42
42
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

64
64
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

497
497
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

63
63
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

60
60
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

52
52
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

121
121
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

108
108
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

103
103
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

89
89
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

127
127
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

106
106
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

202
202
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

258
258
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

609
609
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

71
71
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

192
192
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

555
555
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

925
925
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

132
132

Meer sportnieuws