AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

302 stemmen
AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

Hein Vanhaezebrouck heeft tijdens de wintermercato Gustaf Nilsson gemist als droomspits voor zijn aanvalslinie, en AA Gent richt zich nu op Anosike Ementa van Viborg FF als potentiële vervanger.

De 21-jarige spits, vergeleken met Nilsson vanwege zijn profiel, heeft indruk gemaakt in de Deense competitie. Hoewel Viborg zijn lippen stijf op elkaar houdt over de mogelijke transfer, suggereren bronnen dat een bod van ongeveer één miljoen euro hem zou kunnen doen vertrekken.

Ementa wordt zelfs in verband gebracht met interesse vanuit de Premier League en de Championship, terwijl hij wordt geprezen als een vergelijkbaar type zoals Paul Onuachu.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Gustaf Nilsson was de droomspits van Hein Vanhaezebrouck

Tegen het einde van de vorige wintermercato was AA Gent dringend op zoek naar versterking voor hun aanvalslinie.

Met Malick Fofana en Gift Orban die al naar Olympique Lyon waren vertrokken, en Hugo Cuypers die zijn zinnen had gezet op een transfer naar Chicago Fire, stond de club voor een grote uitdaging op het transfergebied.

Voor Hein Vanhaezebrouck, die zowel de rol van hoofdtrainer als technisch directeur op zich nam, was er één spits die bovenaan zijn verlanglijstje stond: Gustaf Nilsson van Union SG.

De boomlange Zweed die maar liefst 1 meter 96 lang is, paste perfect in het plaatje van Vanhaezebrouck. Hij is niet alleen altijd betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook zeer sterk met de rug naar het doel als aanspeelpunt. 

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek, en bovendien met zijn neus voor doelpunten, maakten hem een gedroomde speler voor Vanhaezebrouck. Tot de speler op 29 januari effectief liet weten: “Ik ga het niet doen.”.

Daarna was er te weinig tijd om nog een spits aan te trekken die zou voldoen aan de strenge eisen van Vanhaezebrouck.

AA Gent wil Anosike Ementa: een type Gustaf Nilsson

Sam Baro benadrukte dat Hein Vanhaezebrouck een gigantische impact heeft op alle inkomende en uitgaande transfers, en dat geen enkele beslissing wordt genomen zonder zijn finale goedkeuring.

In reactie op deze situatie heeft Baro aangekondigd dat AA Gent in de toekomst zal evolueren naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'. Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club.

Bovendien is het reeds duidelijk dat de Buffalo’s niet verder zullen gaan met Vanhaezebrouck als coach volgend seizoen.

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits alvast prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 21-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldt dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Meer dan één miljoen euro waard: Premier League en Championship lonken

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Anosike Ementa en AA Gent. Maar hij laat wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 21-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiewedstrijden dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Hoewel Folkeblad suggereert dat Viborg niet snel zal toegeven aan een bod van slechts één miljoen euro, kan de druk om spelers te verkopen voor financiële stabiliteit zwaar wegen.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa alvast nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

De slimme transfer van Viborg: de nieuwe Paul Onuachu

Anosike Ementa is een van de zeldzame lichtpuntjes te midden van het teleurstellende seizoen van Viborg FF. Met zijn imposante gestalte van 2 meter en 1 centimeter kan hij perfect de rol van targetman vervullen.

Zijn kracht in de lucht, snelheid, afwerking en uitstekende positionering maken hem een waardevolle pion voor het team. In Denemarken wordt hij zelfs vergeleken met Paul Onuachu, die eerder bij FC Midtjylland schitterde. Deze vergelijking onderstreept zijn immens potentieel en impact op het veld.

Viborg heeft een reputatie opgebouwd om zijn slimme transfers en het vermogen om spelers te ontwikkelen tot hun volle potentieel. Namen als Elias Achouri, Anton Gaaei, Nicolas Bürgy, Justin Lonwijk en Jay-Roy Grøt getuigen van het succes van dit transferbeleid.

De keuze om Ementa aan te trekken spreekt dan ook boekdelen over hoe hoog ze hem inschatten en hun vertrouwen in zijn toekomstige bijdrage aan het team.

Ementa zou een goede aankoop zijn voor AA Gent

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

61
61
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

39
39
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

77
77
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

169
169
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

76
76
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

163
163
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

430
430
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

104
104
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

522
522
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

638
638
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

407
407
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

447
447
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

491
491
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

508
508
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws