AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

302
AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

Hein Vanhaezebrouck heeft tijdens de wintermercato Gustaf Nilsson gemist als droomspits voor zijn aanvalslinie, en AA Gent richt zich nu op Anosike Ementa van Viborg FF als potentiële vervanger.

De 21-jarige spits, vergeleken met Nilsson vanwege zijn profiel, heeft indruk gemaakt in de Deense competitie. Hoewel Viborg zijn lippen stijf op elkaar houdt over de mogelijke transfer, suggereren bronnen dat een bod van ongeveer één miljoen euro hem zou kunnen doen vertrekken.

Ementa wordt zelfs in verband gebracht met interesse vanuit de Premier League en de Championship, terwijl hij wordt geprezen als een vergelijkbaar type zoals Paul Onuachu.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Gustaf Nilsson was de droomspits van Hein Vanhaezebrouck

Tegen het einde van de vorige wintermercato was AA Gent dringend op zoek naar versterking voor hun aanvalslinie.

Met Malick Fofana en Gift Orban die al naar Olympique Lyon waren vertrokken, en Hugo Cuypers die zijn zinnen had gezet op een transfer naar Chicago Fire, stond de club voor een grote uitdaging op het transfergebied.

Voor Hein Vanhaezebrouck, die zowel de rol van hoofdtrainer als technisch directeur op zich nam, was er één spits die bovenaan zijn verlanglijstje stond: Gustaf Nilsson van Union SG.

De boomlange Zweed die maar liefst 1 meter 96 lang is, paste perfect in het plaatje van Vanhaezebrouck. Hij is niet alleen altijd betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook zeer sterk met de rug naar het doel als aanspeelpunt. 

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek, en bovendien met zijn neus voor doelpunten, maakten hem een gedroomde speler voor Vanhaezebrouck. Tot de speler op 29 januari effectief liet weten: “Ik ga het niet doen.”.

Daarna was er te weinig tijd om nog een spits aan te trekken die zou voldoen aan de strenge eisen van Vanhaezebrouck.

AA Gent wil Anosike Ementa: een type Gustaf Nilsson

Sam Baro benadrukte dat Hein Vanhaezebrouck een gigantische impact heeft op alle inkomende en uitgaande transfers, en dat geen enkele beslissing wordt genomen zonder zijn finale goedkeuring.

In reactie op deze situatie heeft Baro aangekondigd dat AA Gent in de toekomst zal evolueren naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'. Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club.

Bovendien is het reeds duidelijk dat de Buffalo’s niet verder zullen gaan met Vanhaezebrouck als coach volgend seizoen.

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits alvast prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 21-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldt dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Meer dan één miljoen euro waard: Premier League en Championship lonken

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Anosike Ementa en AA Gent. Maar hij laat wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 21-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiewedstrijden dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Hoewel Folkeblad suggereert dat Viborg niet snel zal toegeven aan een bod van slechts één miljoen euro, kan de druk om spelers te verkopen voor financiële stabiliteit zwaar wegen.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa alvast nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

De slimme transfer van Viborg: de nieuwe Paul Onuachu

Anosike Ementa is een van de zeldzame lichtpuntjes te midden van het teleurstellende seizoen van Viborg FF. Met zijn imposante gestalte van 2 meter en 1 centimeter kan hij perfect de rol van targetman vervullen.

Zijn kracht in de lucht, snelheid, afwerking en uitstekende positionering maken hem een waardevolle pion voor het team. In Denemarken wordt hij zelfs vergeleken met Paul Onuachu, die eerder bij FC Midtjylland schitterde. Deze vergelijking onderstreept zijn immens potentieel en impact op het veld.

Viborg heeft een reputatie opgebouwd om zijn slimme transfers en het vermogen om spelers te ontwikkelen tot hun volle potentieel. Namen als Elias Achouri, Anton Gaaei, Nicolas Bürgy, Justin Lonwijk en Jay-Roy Grøt getuigen van het succes van dit transferbeleid.

De keuze om Ementa aan te trekken spreekt dan ook boekdelen over hoe hoog ze hem inschatten en hun vertrouwen in zijn toekomstige bijdrage aan het team.

Ementa zou een goede aankoop zijn voor AA Gent

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

5
5
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

39
39
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

82
82
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

256
256
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

130
130
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

119
119
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

242
242
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

297
297
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

40
40
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

55
55
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

260
260
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

372
372
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

208
208
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

54
54

Meer sportnieuws