AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

door
AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

Hein Vanhaezebrouck heeft tijdens de wintermercato Gustaf Nilsson gemist als droomspits voor zijn aanvalslinie, en AA Gent richt zich nu op Anosike Ementa van Viborg FF als potentiële vervanger.

De 21-jarige spits, vergeleken met Nilsson vanwege zijn profiel, heeft indruk gemaakt in de Deense competitie. Hoewel Viborg zijn lippen stijf op elkaar houdt over de mogelijke transfer, suggereren bronnen dat een bod van ongeveer één miljoen euro hem zou kunnen doen vertrekken.

Ementa wordt zelfs in verband gebracht met interesse vanuit de Premier League en de Championship, terwijl hij wordt geprezen als een vergelijkbaar type zoals Paul Onuachu.

LEES OOK: Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Gustaf Nilsson was de droomspits van Hein Vanhaezebrouck

Tegen het einde van de vorige wintermercato was AA Gent dringend op zoek naar versterking voor hun aanvalslinie.

Met Malick Fofana en Gift Orban die al naar Olympique Lyon waren vertrokken, en Hugo Cuypers die zijn zinnen had gezet op een transfer naar Chicago Fire, stond de club voor een grote uitdaging op het transfergebied.

Voor Hein Vanhaezebrouck, die zowel de rol van hoofdtrainer als technisch directeur op zich nam, was er één spits die bovenaan zijn verlanglijstje stond: Gustaf Nilsson van Union SG.

De boomlange Zweed die maar liefst 1 meter 96 lang is, paste perfect in het plaatje van Vanhaezebrouck. Hij is niet alleen altijd betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook zeer sterk met de rug naar het doel als aanspeelpunt. 

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek, en bovendien met zijn neus voor doelpunten, maakten hem een gedroomde speler voor Vanhaezebrouck. Tot de speler op 29 januari effectief liet weten: “Ik ga het niet doen.”.

Daarna was er te weinig tijd om nog een spits aan te trekken die zou voldoen aan de strenge eisen van Vanhaezebrouck.

AA Gent wil Anosike Ementa: een type Gustaf Nilsson

Sam Baro benadrukte dat Hein Vanhaezebrouck een gigantische impact heeft op alle inkomende en uitgaande transfers, en dat geen enkele beslissing wordt genomen zonder zijn finale goedkeuring.

In reactie op deze situatie heeft Baro aangekondigd dat AA Gent in de toekomst zal evolueren naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'. Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club.

Bovendien is het reeds duidelijk dat de Buffalo’s niet verder zullen gaan met Vanhaezebrouck als coach volgend seizoen.

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits alvast prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 21-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldt dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Meer dan één miljoen euro waard: Premier League en Championship lonken

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Anosike Ementa en AA Gent. Maar hij laat wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 21-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiewedstrijden dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Hoewel Folkeblad suggereert dat Viborg niet snel zal toegeven aan een bod van slechts één miljoen euro, kan de druk om spelers te verkopen voor financiële stabiliteit zwaar wegen.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa alvast nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

De slimme transfer van Viborg: de nieuwe Paul Onuachu

Anosike Ementa is een van de zeldzame lichtpuntjes te midden van het teleurstellende seizoen van Viborg FF. Met zijn imposante gestalte van 2 meter en 1 centimeter kan hij perfect de rol van targetman vervullen.

Zijn kracht in de lucht, snelheid, afwerking en uitstekende positionering maken hem een waardevolle pion voor het team. In Denemarken wordt hij zelfs vergeleken met Paul Onuachu, die eerder bij FC Midtjylland schitterde. Deze vergelijking onderstreept zijn immens potentieel en impact op het veld.

Viborg heeft een reputatie opgebouwd om zijn slimme transfers en het vermogen om spelers te ontwikkelen tot hun volle potentieel. Namen als Elias Achouri, Anton Gaaei, Nicolas Bürgy, Justin Lonwijk en Jay-Roy Grøt getuigen van het succes van dit transferbeleid.

De keuze om Ementa aan te trekken spreekt dan ook boekdelen over hoe hoog ze hem inschatten en hun vertrouwen in zijn toekomstige bijdrage aan het team.

Ementa zou een goede aankoop zijn voor AA Gent

Meest recent

Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

6
6
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

13
13
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

23
23
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

26
26
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

518
518
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

107
107
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

35
35
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

31
31
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

69
69
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

271
271
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

202
202
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

66
66
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

65
65
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

276
276
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

455
455
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

427
427
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

118
118
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

402
402
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

57
57
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

154
154
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

128
128
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

281
281
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

161
161

Meer sportnieuws