AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

302
AA Gent op toerental: scorende powerhouse op komst

Hein Vanhaezebrouck heeft tijdens de wintermercato Gustaf Nilsson gemist als droomspits voor zijn aanvalslinie, en AA Gent richt zich nu op Anosike Ementa van Viborg FF als potentiële vervanger.

De 21-jarige spits, vergeleken met Nilsson vanwege zijn profiel, heeft indruk gemaakt in de Deense competitie. Hoewel Viborg zijn lippen stijf op elkaar houdt over de mogelijke transfer, suggereren bronnen dat een bod van ongeveer één miljoen euro hem zou kunnen doen vertrekken.

Ementa wordt zelfs in verband gebracht met interesse vanuit de Premier League en de Championship, terwijl hij wordt geprezen als een vergelijkbaar type zoals Paul Onuachu.

LEES OOK: ‘Zomerdruk stijgt: onverwachte KAA Gent-deal op til’

Gustaf Nilsson was de droomspits van Hein Vanhaezebrouck

Tegen het einde van de vorige wintermercato was AA Gent dringend op zoek naar versterking voor hun aanvalslinie.

Met Malick Fofana en Gift Orban die al naar Olympique Lyon waren vertrokken, en Hugo Cuypers die zijn zinnen had gezet op een transfer naar Chicago Fire, stond de club voor een grote uitdaging op het transfergebied.

Voor Hein Vanhaezebrouck, die zowel de rol van hoofdtrainer als technisch directeur op zich nam, was er één spits die bovenaan zijn verlanglijstje stond: Gustaf Nilsson van Union SG.

De boomlange Zweed die maar liefst 1 meter 96 lang is, paste perfect in het plaatje van Vanhaezebrouck. Hij is niet alleen altijd betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook zeer sterk met de rug naar het doel als aanspeelpunt. 

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek, en bovendien met zijn neus voor doelpunten, maakten hem een gedroomde speler voor Vanhaezebrouck. Tot de speler op 29 januari effectief liet weten: “Ik ga het niet doen.”.

Daarna was er te weinig tijd om nog een spits aan te trekken die zou voldoen aan de strenge eisen van Vanhaezebrouck.

AA Gent wil Anosike Ementa: een type Gustaf Nilsson

Sam Baro benadrukte dat Hein Vanhaezebrouck een gigantische impact heeft op alle inkomende en uitgaande transfers, en dat geen enkele beslissing wordt genomen zonder zijn finale goedkeuring.

In reactie op deze situatie heeft Baro aangekondigd dat AA Gent in de toekomst zal evolueren naar een structuur met een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-sports'. Dit zou moeten helpen om de besluitvorming in transfers te verbeteren en meer evenwicht te brengen in de verantwoordelijkheden binnen de club.

Bovendien is het reeds duidelijk dat de Buffalo’s niet verder zullen gaan met Vanhaezebrouck als coach volgend seizoen.

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits alvast prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 21-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldt dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Meer dan één miljoen euro waard: Premier League en Championship lonken

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Anosike Ementa en AA Gent. Maar hij laat wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 21-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiewedstrijden dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Hoewel Folkeblad suggereert dat Viborg niet snel zal toegeven aan een bod van slechts één miljoen euro, kan de druk om spelers te verkopen voor financiële stabiliteit zwaar wegen.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa alvast nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

De slimme transfer van Viborg: de nieuwe Paul Onuachu

Anosike Ementa is een van de zeldzame lichtpuntjes te midden van het teleurstellende seizoen van Viborg FF. Met zijn imposante gestalte van 2 meter en 1 centimeter kan hij perfect de rol van targetman vervullen.

Zijn kracht in de lucht, snelheid, afwerking en uitstekende positionering maken hem een waardevolle pion voor het team. In Denemarken wordt hij zelfs vergeleken met Paul Onuachu, die eerder bij FC Midtjylland schitterde. Deze vergelijking onderstreept zijn immens potentieel en impact op het veld.

Viborg heeft een reputatie opgebouwd om zijn slimme transfers en het vermogen om spelers te ontwikkelen tot hun volle potentieel. Namen als Elias Achouri, Anton Gaaei, Nicolas Bürgy, Justin Lonwijk en Jay-Roy Grøt getuigen van het succes van dit transferbeleid.

De keuze om Ementa aan te trekken spreekt dan ook boekdelen over hoe hoog ze hem inschatten en hun vertrouwen in zijn toekomstige bijdrage aan het team.

Ementa zou een goede aankoop zijn voor AA Gent

Meest recent

'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

1
1
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

72
72
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

59
59
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

63
63
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

83
83
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

119
119
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

158
158
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

323
323
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

85
85
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

35
35
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

145
145
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

644
644
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

298
298
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

326
326
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

395
395
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

88
88
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

170
170
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

359
359
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

68
68
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

63
63
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

693
693
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

737
737
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

217
217
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

117
117
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

425
425

Meer sportnieuws