Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

door
Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

In de strijd om een Europees ticket heeft AA Gent zijn statuut van topfavoriet nog wat meer kracht bijgezet. De Buffalo's wonnen in eigen huis meer dan verdiend van een aanvallend matig Malinwa. Vanhaezebrouck en co mogen zich stilaan opmaken voor een 'do or die' duel.

Met AA Gent en KV Mechelen stonden de nummers één en twee tegenover mekaar in deze Europe Play-offs. De Buffalo's herpakten zich na het 'drama' op de slotspeeldag van de reguliere competitie en ook Malinwa moest een ferme kater doorspoelen. De winnaar van vanavond pakte alvast een optie op het barrageduel.

LEES OOK: Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

AA Gent dankt Slimani om poort open te beuken

In eigen huis probeerde het team van Hein Vanhaezebrouck meteen zijn wil op te leggen aan de Mechelaars, die dan weer aasden op snelle tegenprikken. Het zorgde voor veel dreiging aan beide kanten maar geen uitgespeelde kansen in het eerste kwartier.

Op het halfuur pakte Brown uit met een eerste doelgericht schot, Coucke zag de bal naast vliegen. Aan de overzijde ging een poging van Konaté meters over de kooi van Roef. Op tien minuten van de rust viel er toch een doelpunt uit de Gentse lucht: Slimani verloor pijnlijk de bal op het middenveld, de bal kwam even snel bij Tissoudali en die schoot van dichtbij de 1-0 in doel. Op slag van rust miste Fernandez-Pardo nog onbegrijpelijk van dichtbij, halfweg leken Vanhaezebrouck en co een gouden zaak te doen.

Malinwa slaat terug maar wordt even snel tegen canvas gemept

De bezoekers moesten na rust uit een ander vaatje tappen maar ontsnapten nogmaals aan de 2-0. Na een prima aanval mikte Fernandez-Pardo van dichtbij op Bates. Aan de overzijde viel de bal dan weer plots voor de voet van Cobbaut, deze keer moest Roef bij de pinken zijn. De kansen bleven nadien als een boomerang over en weer gaan: Brown schoot via een Mechels been op de paal, Storm dwong Roef tot een prachtige parade.

Op het uur maakte Slimani zijn eerdere fout volledig goed. De Algerijn was alert bij een doorgeschoten voorzet vanop rechts en nette van dichtbij de 1-1. Lang genoot Malinwa niet van die gelijkmaker, even later kwam Gandelman eerder gelukkig in balbezit en de Israëliër bevestigde zijn goede vorm: 2-1 voor AA Gent.

Hasi deed nadien een drievoudige wissel maar dat bracht geen soelaas: op een kwartier van het einde maakte Hong het helemaal af door de 3-1 fraai in de bovenhoek te schuiven. Zo lijkt deze nacompetitie nu al beslist, tenzij er nog een flinke Gentse inzinking komt.

Scoreverloop:

1-0 (37') Tissoudali, 1-1 (62') Slimani, 2-1 (65') Gandelman, 3-1 (75') Hong

 

Hoort dit AA Gent eigenlijk thuis in PO1?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

66
66
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

854
854
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

86
86
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

25
25
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

76
76
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

161
161
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

43
43
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

95
95
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

40
40
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

141
141
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

70
70
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

257
257
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

64
64
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

72
72
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

76
76
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

109
109
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

496
496
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

36
36
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

85
85
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

261
261
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

68
68

Meer sportnieuws