Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

door
Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

In de strijd om een Europees ticket heeft AA Gent zijn statuut van topfavoriet nog wat meer kracht bijgezet. De Buffalo's wonnen in eigen huis meer dan verdiend van een aanvallend matig Malinwa. Vanhaezebrouck en co mogen zich stilaan opmaken voor een 'do or die' duel.

Met AA Gent en KV Mechelen stonden de nummers één en twee tegenover mekaar in deze Europe Play-offs. De Buffalo's herpakten zich na het 'drama' op de slotspeeldag van de reguliere competitie en ook Malinwa moest een ferme kater doorspoelen. De winnaar van vanavond pakte alvast een optie op het barrageduel.

LEES OOK: Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

AA Gent dankt Slimani om poort open te beuken

In eigen huis probeerde het team van Hein Vanhaezebrouck meteen zijn wil op te leggen aan de Mechelaars, die dan weer aasden op snelle tegenprikken. Het zorgde voor veel dreiging aan beide kanten maar geen uitgespeelde kansen in het eerste kwartier.

Op het halfuur pakte Brown uit met een eerste doelgericht schot, Coucke zag de bal naast vliegen. Aan de overzijde ging een poging van Konaté meters over de kooi van Roef. Op tien minuten van de rust viel er toch een doelpunt uit de Gentse lucht: Slimani verloor pijnlijk de bal op het middenveld, de bal kwam even snel bij Tissoudali en die schoot van dichtbij de 1-0 in doel. Op slag van rust miste Fernandez-Pardo nog onbegrijpelijk van dichtbij, halfweg leken Vanhaezebrouck en co een gouden zaak te doen.

Malinwa slaat terug maar wordt even snel tegen canvas gemept

De bezoekers moesten na rust uit een ander vaatje tappen maar ontsnapten nogmaals aan de 2-0. Na een prima aanval mikte Fernandez-Pardo van dichtbij op Bates. Aan de overzijde viel de bal dan weer plots voor de voet van Cobbaut, deze keer moest Roef bij de pinken zijn. De kansen bleven nadien als een boomerang over en weer gaan: Brown schoot via een Mechels been op de paal, Storm dwong Roef tot een prachtige parade.

Op het uur maakte Slimani zijn eerdere fout volledig goed. De Algerijn was alert bij een doorgeschoten voorzet vanop rechts en nette van dichtbij de 1-1. Lang genoot Malinwa niet van die gelijkmaker, even later kwam Gandelman eerder gelukkig in balbezit en de Israëliër bevestigde zijn goede vorm: 2-1 voor AA Gent.

Hasi deed nadien een drievoudige wissel maar dat bracht geen soelaas: op een kwartier van het einde maakte Hong het helemaal af door de 3-1 fraai in de bovenhoek te schuiven. Zo lijkt deze nacompetitie nu al beslist, tenzij er nog een flinke Gentse inzinking komt.

Scoreverloop:

1-0 (37') Tissoudali, 1-1 (62') Slimani, 2-1 (65') Gandelman, 3-1 (75') Hong

 

Hoort dit AA Gent eigenlijk thuis in PO1?

Meest recent

Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

25
25
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

9
9
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

114
114
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

209
209
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

68
68
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

423
423
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

74
74
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

84
84
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

203
203
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

182
182
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

90
90
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

498
498
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

531
531
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

140
140
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

88
88
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

321
321
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

241
241
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

48
48
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

778
778
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

319
319
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

96
96
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

233
233

Meer sportnieuws