Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

108 stemmen
Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

In de strijd om een Europees ticket heeft AA Gent zijn statuut van topfavoriet nog wat meer kracht bijgezet. De Buffalo's wonnen in eigen huis meer dan verdiend van een aanvallend matig Malinwa. Vanhaezebrouck en co mogen zich stilaan opmaken voor een 'do or die' duel.

Met AA Gent en KV Mechelen stonden de nummers één en twee tegenover mekaar in deze Europe Play-offs. De Buffalo's herpakten zich na het 'drama' op de slotspeeldag van de reguliere competitie en ook Malinwa moest een ferme kater doorspoelen. De winnaar van vanavond pakte alvast een optie op het barrageduel.

LEES OOK: BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

AA Gent dankt Slimani om poort open te beuken

In eigen huis probeerde het team van Hein Vanhaezebrouck meteen zijn wil op te leggen aan de Mechelaars, die dan weer aasden op snelle tegenprikken. Het zorgde voor veel dreiging aan beide kanten maar geen uitgespeelde kansen in het eerste kwartier.

Op het halfuur pakte Brown uit met een eerste doelgericht schot, Coucke zag de bal naast vliegen. Aan de overzijde ging een poging van Konaté meters over de kooi van Roef. Op tien minuten van de rust viel er toch een doelpunt uit de Gentse lucht: Slimani verloor pijnlijk de bal op het middenveld, de bal kwam even snel bij Tissoudali en die schoot van dichtbij de 1-0 in doel. Op slag van rust miste Fernandez-Pardo nog onbegrijpelijk van dichtbij, halfweg leken Vanhaezebrouck en co een gouden zaak te doen.

Malinwa slaat terug maar wordt even snel tegen canvas gemept

De bezoekers moesten na rust uit een ander vaatje tappen maar ontsnapten nogmaals aan de 2-0. Na een prima aanval mikte Fernandez-Pardo van dichtbij op Bates. Aan de overzijde viel de bal dan weer plots voor de voet van Cobbaut, deze keer moest Roef bij de pinken zijn. De kansen bleven nadien als een boomerang over en weer gaan: Brown schoot via een Mechels been op de paal, Storm dwong Roef tot een prachtige parade.

Op het uur maakte Slimani zijn eerdere fout volledig goed. De Algerijn was alert bij een doorgeschoten voorzet vanop rechts en nette van dichtbij de 1-1. Lang genoot Malinwa niet van die gelijkmaker, even later kwam Gandelman eerder gelukkig in balbezit en de Israëliër bevestigde zijn goede vorm: 2-1 voor AA Gent.

Hasi deed nadien een drievoudige wissel maar dat bracht geen soelaas: op een kwartier van het einde maakte Hong het helemaal af door de 3-1 fraai in de bovenhoek te schuiven. Zo lijkt deze nacompetitie nu al beslist, tenzij er nog een flinke Gentse inzinking komt.

Scoreverloop:

1-0 (37') Tissoudali, 1-1 (62') Slimani, 2-1 (65') Gandelman, 3-1 (75') Hong

 

Hoort dit AA Gent eigenlijk thuis in PO1?

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

3
3
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

22
22
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

38
38
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

24
24
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

193
193
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

75
75
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

107
107
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

115
115
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

133
133
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

432
432
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

138
138
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

118
118
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

341
341
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

261
261
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

608
608
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

224
224
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

168
168
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

499
499
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

231
231
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

372
372
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

847
847
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3871
3871

Meer sportnieuws