Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

108 stemmen
Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

In de strijd om een Europees ticket heeft AA Gent zijn statuut van topfavoriet nog wat meer kracht bijgezet. De Buffalo's wonnen in eigen huis meer dan verdiend van een aanvallend matig Malinwa. Vanhaezebrouck en co mogen zich stilaan opmaken voor een 'do or die' duel.

Met AA Gent en KV Mechelen stonden de nummers één en twee tegenover mekaar in deze Europe Play-offs. De Buffalo's herpakten zich na het 'drama' op de slotspeeldag van de reguliere competitie en ook Malinwa moest een ferme kater doorspoelen. De winnaar van vanavond pakte alvast een optie op het barrageduel.

LEES OOK: Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

AA Gent dankt Slimani om poort open te beuken

In eigen huis probeerde het team van Hein Vanhaezebrouck meteen zijn wil op te leggen aan de Mechelaars, die dan weer aasden op snelle tegenprikken. Het zorgde voor veel dreiging aan beide kanten maar geen uitgespeelde kansen in het eerste kwartier.

Op het halfuur pakte Brown uit met een eerste doelgericht schot, Coucke zag de bal naast vliegen. Aan de overzijde ging een poging van Konaté meters over de kooi van Roef. Op tien minuten van de rust viel er toch een doelpunt uit de Gentse lucht: Slimani verloor pijnlijk de bal op het middenveld, de bal kwam even snel bij Tissoudali en die schoot van dichtbij de 1-0 in doel. Op slag van rust miste Fernandez-Pardo nog onbegrijpelijk van dichtbij, halfweg leken Vanhaezebrouck en co een gouden zaak te doen.

Malinwa slaat terug maar wordt even snel tegen canvas gemept

De bezoekers moesten na rust uit een ander vaatje tappen maar ontsnapten nogmaals aan de 2-0. Na een prima aanval mikte Fernandez-Pardo van dichtbij op Bates. Aan de overzijde viel de bal dan weer plots voor de voet van Cobbaut, deze keer moest Roef bij de pinken zijn. De kansen bleven nadien als een boomerang over en weer gaan: Brown schoot via een Mechels been op de paal, Storm dwong Roef tot een prachtige parade.

Op het uur maakte Slimani zijn eerdere fout volledig goed. De Algerijn was alert bij een doorgeschoten voorzet vanop rechts en nette van dichtbij de 1-1. Lang genoot Malinwa niet van die gelijkmaker, even later kwam Gandelman eerder gelukkig in balbezit en de Israëliër bevestigde zijn goede vorm: 2-1 voor AA Gent.

Hasi deed nadien een drievoudige wissel maar dat bracht geen soelaas: op een kwartier van het einde maakte Hong het helemaal af door de 3-1 fraai in de bovenhoek te schuiven. Zo lijkt deze nacompetitie nu al beslist, tenzij er nog een flinke Gentse inzinking komt.

Scoreverloop:

1-0 (37') Tissoudali, 1-1 (62') Slimani, 2-1 (65') Gandelman, 3-1 (75') Hong

 

Hoort dit AA Gent eigenlijk thuis in PO1?

Meest recent

Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

23
23
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

33
33
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

34
34
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

199
199
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

243
243
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

471
471
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

149
149
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

140
140
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

371
371
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

145
145
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

255
255
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

764
764
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

240
240
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

145
145
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

541
541
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

282
282
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

405
405
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

390
390
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

288
288
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

480
480
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

907
907
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

915
915
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

468
468
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

539
539

Meer sportnieuws