Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

door
Zwierige Buffalo's slaan Malinwa KO in strijd richting Europa

In de strijd om een Europees ticket heeft AA Gent zijn statuut van topfavoriet nog wat meer kracht bijgezet. De Buffalo's wonnen in eigen huis meer dan verdiend van een aanvallend matig Malinwa. Vanhaezebrouck en co mogen zich stilaan opmaken voor een 'do or die' duel.

Met AA Gent en KV Mechelen stonden de nummers één en twee tegenover mekaar in deze Europe Play-offs. De Buffalo's herpakten zich na het 'drama' op de slotspeeldag van de reguliere competitie en ook Malinwa moest een ferme kater doorspoelen. De winnaar van vanavond pakte alvast een optie op het barrageduel.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

AA Gent dankt Slimani om poort open te beuken

In eigen huis probeerde het team van Hein Vanhaezebrouck meteen zijn wil op te leggen aan de Mechelaars, die dan weer aasden op snelle tegenprikken. Het zorgde voor veel dreiging aan beide kanten maar geen uitgespeelde kansen in het eerste kwartier.

Op het halfuur pakte Brown uit met een eerste doelgericht schot, Coucke zag de bal naast vliegen. Aan de overzijde ging een poging van Konaté meters over de kooi van Roef. Op tien minuten van de rust viel er toch een doelpunt uit de Gentse lucht: Slimani verloor pijnlijk de bal op het middenveld, de bal kwam even snel bij Tissoudali en die schoot van dichtbij de 1-0 in doel. Op slag van rust miste Fernandez-Pardo nog onbegrijpelijk van dichtbij, halfweg leken Vanhaezebrouck en co een gouden zaak te doen.

Malinwa slaat terug maar wordt even snel tegen canvas gemept

De bezoekers moesten na rust uit een ander vaatje tappen maar ontsnapten nogmaals aan de 2-0. Na een prima aanval mikte Fernandez-Pardo van dichtbij op Bates. Aan de overzijde viel de bal dan weer plots voor de voet van Cobbaut, deze keer moest Roef bij de pinken zijn. De kansen bleven nadien als een boomerang over en weer gaan: Brown schoot via een Mechels been op de paal, Storm dwong Roef tot een prachtige parade.

Op het uur maakte Slimani zijn eerdere fout volledig goed. De Algerijn was alert bij een doorgeschoten voorzet vanop rechts en nette van dichtbij de 1-1. Lang genoot Malinwa niet van die gelijkmaker, even later kwam Gandelman eerder gelukkig in balbezit en de Israëliër bevestigde zijn goede vorm: 2-1 voor AA Gent.

Hasi deed nadien een drievoudige wissel maar dat bracht geen soelaas: op een kwartier van het einde maakte Hong het helemaal af door de 3-1 fraai in de bovenhoek te schuiven. Zo lijkt deze nacompetitie nu al beslist, tenzij er nog een flinke Gentse inzinking komt.

Scoreverloop:

1-0 (37') Tissoudali, 1-1 (62') Slimani, 2-1 (65') Gandelman, 3-1 (75') Hong

 

🚀

Hoort dit AA Gent eigenlijk thuis in PO1?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

63
63
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

18
18
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

210
210
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

84
84
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

192
192
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

125
125
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

140
140
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

341
341
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

229
229
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

267
267
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

134
134
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

419
419
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

206
206
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

331
331
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

551
551

Meer sportnieuws