'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

door
'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

Binnen minder dan twee maanden gaat het EK van start. De Rode Duivels trappen hun toernooi af op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije en daarna treffen ze in de groepsfase ook nog Roemenië en Oekraïne. Bondscoach Domenico Tedesco is al volop bezig met de voorbereiding van het toernooi.

Het basiskamp van de Duivels werd al geboekt en met Montenegro en Luxemburg werden ook de laatste sparringpartners in de aanloop naar het toernooi al gevonden. De voornaamste taak die de bondscoach op die manier nog rest, is het samenstellen van zijn selectie.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Al-Dakhil raakt niet fit voor EK

In alle linies zullen nog knopen doorgehakt moeten worden, maar Tedesco ziet nu wel in de defensie een optie wegvallen. Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Duivels op het EK sowieso niet zullen kunnen rekenen op Ameen Al-Dakhil.

De 22-jarige verdediger werd in juni voor het eerst bij de selectie gehaald en verzamelde sindsdien al vier caps. In maart was hij er echter niet bij voor de oefenmatchen tegen Ierland en Engeland door een blessure, die hem intussen al maanden aan de kant houdt.

Kansen van De Winter stijgen

Zijn laatste wedstrijd bij zijn club Burnley dateert intussen ook al van 31 januari en het zal nog een tijdje duren eer Al-Dakhil weer fit is. Zijn herstel zou langer duren dan voorzien. Nu al zou duidelijk zijn dat zijn seizoen erop zit én dat hij niet op tijd fit zal raken voor het EK.

Dat is dus een optie minder voor Tedesco centraal achterin. Daar zijn Jan Vertonghen, Wout Faes en Zeno Debast zekerheden in de selectie, maar de positie van vierde centrale verdediger ligt nog open. De kansen van Koni De Winter, die in maart voor het eerst opgeroepen werd, lijken zo stevig te stijgen.

Had hij in de selectie moeten zitten als hij fit was?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

128
128
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

36
36
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

221
221
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

331
331
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

275
275
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

385
385
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

627
627
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

757
757
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

488
488
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1196
1196
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

770
770
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

445
445
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1105
1105
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

133
133
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

225
225
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

669
669
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

444
444
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

921
921
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1511
1511

Meer sportnieuws