'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

270
'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

Binnen minder dan twee maanden gaat het EK van start. De Rode Duivels trappen hun toernooi af op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije en daarna treffen ze in de groepsfase ook nog Roemenië en Oekraïne. Bondscoach Domenico Tedesco is al volop bezig met de voorbereiding van het toernooi.

Het basiskamp van de Duivels werd al geboekt en met Montenegro en Luxemburg werden ook de laatste sparringpartners in de aanloop naar het toernooi al gevonden. De voornaamste taak die de bondscoach op die manier nog rest, is het samenstellen van zijn selectie.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Al-Dakhil raakt niet fit voor EK

In alle linies zullen nog knopen doorgehakt moeten worden, maar Tedesco ziet nu wel in de defensie een optie wegvallen. Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Duivels op het EK sowieso niet zullen kunnen rekenen op Ameen Al-Dakhil.

De 22-jarige verdediger werd in juni voor het eerst bij de selectie gehaald en verzamelde sindsdien al vier caps. In maart was hij er echter niet bij voor de oefenmatchen tegen Ierland en Engeland door een blessure, die hem intussen al maanden aan de kant houdt.

Kansen van De Winter stijgen

Zijn laatste wedstrijd bij zijn club Burnley dateert intussen ook al van 31 januari en het zal nog een tijdje duren eer Al-Dakhil weer fit is. Zijn herstel zou langer duren dan voorzien. Nu al zou duidelijk zijn dat zijn seizoen erop zit én dat hij niet op tijd fit zal raken voor het EK.

Dat is dus een optie minder voor Tedesco centraal achterin. Daar zijn Jan Vertonghen, Wout Faes en Zeno Debast zekerheden in de selectie, maar de positie van vierde centrale verdediger ligt nog open. De kansen van Koni De Winter, die in maart voor het eerst opgeroepen werd, lijken zo stevig te stijgen.

Had hij in de selectie moeten zitten als hij fit was?

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

20
20
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

17
17
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

11
11
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

49
49
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

108
108
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

36
36
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

25
25
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

99
99
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

49
49
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

94
94
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

42
42
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

120
120
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

107
107
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

202
202
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

199
199
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

416
416
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

374
374

Meer sportnieuws