'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

270 stemmen
'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

Binnen minder dan twee maanden gaat het EK van start. De Rode Duivels trappen hun toernooi af op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije en daarna treffen ze in de groepsfase ook nog Roemenië en Oekraïne. Bondscoach Domenico Tedesco is al volop bezig met de voorbereiding van het toernooi.

Het basiskamp van de Duivels werd al geboekt en met Montenegro en Luxemburg werden ook de laatste sparringpartners in de aanloop naar het toernooi al gevonden. De voornaamste taak die de bondscoach op die manier nog rest, is het samenstellen van zijn selectie.

LEES OOK: Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Al-Dakhil raakt niet fit voor EK

In alle linies zullen nog knopen doorgehakt moeten worden, maar Tedesco ziet nu wel in de defensie een optie wegvallen. Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Duivels op het EK sowieso niet zullen kunnen rekenen op Ameen Al-Dakhil.

De 22-jarige verdediger werd in juni voor het eerst bij de selectie gehaald en verzamelde sindsdien al vier caps. In maart was hij er echter niet bij voor de oefenmatchen tegen Ierland en Engeland door een blessure, die hem intussen al maanden aan de kant houdt.

Kansen van De Winter stijgen

Zijn laatste wedstrijd bij zijn club Burnley dateert intussen ook al van 31 januari en het zal nog een tijdje duren eer Al-Dakhil weer fit is. Zijn herstel zou langer duren dan voorzien. Nu al zou duidelijk zijn dat zijn seizoen erop zit én dat hij niet op tijd fit zal raken voor het EK.

Dat is dus een optie minder voor Tedesco centraal achterin. Daar zijn Jan Vertonghen, Wout Faes en Zeno Debast zekerheden in de selectie, maar de positie van vierde centrale verdediger ligt nog open. De kansen van Koni De Winter, die in maart voor het eerst opgeroepen werd, lijken zo stevig te stijgen.

Had hij in de selectie moeten zitten als hij fit was?

Meest recent

Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

11
11
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

9
9
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

42
42
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

315
315
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

132
132
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

294
294
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

440
440
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

246
246
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

301
301
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

20
20
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

133
133
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

49
49
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

74
74
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

121
121
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

88
88
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

69
69
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

376
376
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1137
1137
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

409
409
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

401
401
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

344
344
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

43
43
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

251
251

Meer sportnieuws