'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

door
'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

Binnen minder dan twee maanden gaat het EK van start. De Rode Duivels trappen hun toernooi af op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije en daarna treffen ze in de groepsfase ook nog Roemenië en Oekraïne. Bondscoach Domenico Tedesco is al volop bezig met de voorbereiding van het toernooi.

Het basiskamp van de Duivels werd al geboekt en met Montenegro en Luxemburg werden ook de laatste sparringpartners in de aanloop naar het toernooi al gevonden. De voornaamste taak die de bondscoach op die manier nog rest, is het samenstellen van zijn selectie.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Al-Dakhil raakt niet fit voor EK

In alle linies zullen nog knopen doorgehakt moeten worden, maar Tedesco ziet nu wel in de defensie een optie wegvallen. Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Duivels op het EK sowieso niet zullen kunnen rekenen op Ameen Al-Dakhil.

De 22-jarige verdediger werd in juni voor het eerst bij de selectie gehaald en verzamelde sindsdien al vier caps. In maart was hij er echter niet bij voor de oefenmatchen tegen Ierland en Engeland door een blessure, die hem intussen al maanden aan de kant houdt.

Kansen van De Winter stijgen

Zijn laatste wedstrijd bij zijn club Burnley dateert intussen ook al van 31 januari en het zal nog een tijdje duren eer Al-Dakhil weer fit is. Zijn herstel zou langer duren dan voorzien. Nu al zou duidelijk zijn dat zijn seizoen erop zit én dat hij niet op tijd fit zal raken voor het EK.

Dat is dus een optie minder voor Tedesco centraal achterin. Daar zijn Jan Vertonghen, Wout Faes en Zeno Debast zekerheden in de selectie, maar de positie van vierde centrale verdediger ligt nog open. De kansen van Koni De Winter, die in maart voor het eerst opgeroepen werd, lijken zo stevig te stijgen.

Had hij in de selectie moeten zitten als hij fit was?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

0
0
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

1
1
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

27
27
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

31
31
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

22
22
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

96
96
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

141
141
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

28
28
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

81
81
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

292
292
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

83
83
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

70
70
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

657
657
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

162
162
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

174
174
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

174
174
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

174
174
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

409
409
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

38
38
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

52
52
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

156
156
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

250
250
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

389
389
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

164
164

Meer sportnieuws