'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

door
'Tedesco moet verdediger schrappen uit EK-selectie'

Binnen minder dan twee maanden gaat het EK van start. De Rode Duivels trappen hun toernooi af op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije en daarna treffen ze in de groepsfase ook nog Roemenië en Oekraïne. Bondscoach Domenico Tedesco is al volop bezig met de voorbereiding van het toernooi.

Het basiskamp van de Duivels werd al geboekt en met Montenegro en Luxemburg werden ook de laatste sparringpartners in de aanloop naar het toernooi al gevonden. De voornaamste taak die de bondscoach op die manier nog rest, is het samenstellen van zijn selectie.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Al-Dakhil raakt niet fit voor EK

In alle linies zullen nog knopen doorgehakt moeten worden, maar Tedesco ziet nu wel in de defensie een optie wegvallen. Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Duivels op het EK sowieso niet zullen kunnen rekenen op Ameen Al-Dakhil.

De 22-jarige verdediger werd in juni voor het eerst bij de selectie gehaald en verzamelde sindsdien al vier caps. In maart was hij er echter niet bij voor de oefenmatchen tegen Ierland en Engeland door een blessure, die hem intussen al maanden aan de kant houdt.

Kansen van De Winter stijgen

Zijn laatste wedstrijd bij zijn club Burnley dateert intussen ook al van 31 januari en het zal nog een tijdje duren eer Al-Dakhil weer fit is. Zijn herstel zou langer duren dan voorzien. Nu al zou duidelijk zijn dat zijn seizoen erop zit én dat hij niet op tijd fit zal raken voor het EK.

Dat is dus een optie minder voor Tedesco centraal achterin. Daar zijn Jan Vertonghen, Wout Faes en Zeno Debast zekerheden in de selectie, maar de positie van vierde centrale verdediger ligt nog open. De kansen van Koni De Winter, die in maart voor het eerst opgeroepen werd, lijken zo stevig te stijgen.

Had hij in de selectie moeten zitten als hij fit was?

Meest recent

Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

17
17
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

13
13
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

36
36
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

75
75
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

22
22
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

124
124
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

165
165
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

64
64
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

925
925
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

116
116
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

266
266
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

344
344
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

187
187
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

253
253
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

99
99
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

86
86
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

495
495
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

82
82
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

41
41
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

273
273
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

164
164
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

143
143
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

459
459
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

603
603
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

52
52

Meer sportnieuws