Verguisde Silva trapt Man City in slot naar finale FA Cup

door
Verguisde Silva trapt Man City in slot naar finale FA Cup

Manchester City heeft zaterdag een beetje revanche genomen voor de pijnlijke uitschakeling in de Champions League eerder deze week. Het wist zich op Wembley te plaatsen voor de finale van de FA Cup, al moest het daarvoor tot het gaatje gaan. Chelsea kraakte pas in de slotfase.

LEES OOK: 'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

Chelsea had de beste kansen

Woensdag ging City er nog in de Champions League uit tegen Real Madrid, dat na strafschoppen te sterk bleek. De schlemiel was toen Bernardo Silva, die zijn strafschop lullig recht in de handen van de doelman trapte. Maar zaterdag eiste de Portugees de heldenrol op met het enige doelpunt van de wedstrijd.

Dat was een hele opluchting voor City, dat het bepaald niet onder de markt had met Chelsea. De beste kansen waren zelfs voor de Blues. Nicolas Jackson kwam maar liefst vier keer in scoringspositie, maar de Chelsea-spits verkwanselde alle mogelijkheden. Dat zou zijn ploeg zuur opbreken.

Bernardo Silva trapt City alsnog naar finale

Na de inbreng van Jérémy Doku halfweg de tweede helft kwam City beter in de wedstrijd, al was het uiteindelijk die andere Rode Duivel die mee beslissend zou zijn. Zes minuten voor het einde liep Kevin De Bruyne zich slim vrij aan de linkerkant van de zestien. Zijn voorzet belandde via Petrovic voor de voeten van Bernardo Silva en die knalde van dichtbij via een verdediger raak.

Daardoor mag City zich dus opnieuw opmaken voor de finale van de FA Cup, die het vorig seizoen nog won. Hun tegenstander daarin wordt zondag bepaald, want dan wordt de andere halve finale afgewerkt. Daarin neemt Manchester United - vorig seizoen verliezend finalist - het op tegen tweedeklasser Coventry.

🚀

Zal Man City ook de FA Cup winnen?

Meest recent

'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

53
53
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

62
62
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

92
92
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

290
290
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

574
574
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

212
212
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

480
480
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

114
114
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

317
317
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

480
480
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

469
469
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

53
53
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

243
243
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

361
361
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

507
507
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

132
132
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

304
304
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

326
326
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

185
185
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

383
383
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

729
729
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

242
242
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474

Meer sportnieuws