Anderlecht pakt uit met topspelers: nieuw transfermodel

410
Anderlecht pakt uit met topspelers: nieuw transfermodel

Anderlecht heeft David Cosgrave aangetrokken als nieuwe Performance Director, waarbij hij zijn ruime expertise en ervaring inzet om de club naar nieuwe hoogten te brengen. Met ervaring bij topclubs zoals Tottenham, Liverpool en Fulham, en successen bij FC Kopenhagen, brengt Cosgrave een schat aan kennis mee naar Anderlecht.

Zijn focus op het optimaliseren van fysieke parameters en het voorkomen van blessures belooft niet alleen betere prestaties op het veld, maar ook een versterkte transferstrategie. Zijn vermogen om geblesseerde spelers te revalideren kan Anderlecht helpen om topspelers te creëren en waarde te genereren voor de club.

LEES OOK: Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

David Cosgrave: nieuwe Performance Director van Anderlecht

Anderlecht heeft een stevige versterking aan zijn medische staf verwelkomd: David Cosgrave wordt de nieuwe Performance Director. In deze rol zal hij strategische leiding nemen, gericht op het ondersteunen en het uitbouwen van de steeds performantere omgeving van de club.

Zijn focus ligt op het optimaliseren van fysieke parameters en het voorkomen van blessures, wat cruciaal is voor het behalen van topprestaties. Met een indrukwekkende achtergrond is Cosgrave geen onbekende in de voetbalwereld.

Zijn reis begon in Dublin en bracht hem langs enkele van de meest gerenommeerde clubs in de Premier League. Op zijn palmares staan onder andere Tottenham, Liverpool, Stoke, Fulham en FC Kopenhagen.

De 46-jarige Ier komt over van Orlando City in de MLS en brengt een schat aan kennis en expertise mee naar Anderlecht.

Van Tottenham naar Champions League-winnaar Liverpool

In 2003 begon David Cosgrave zijn eerste opdracht bij Tottenham Hotspur. Onder de leiding van coach Glenn Hoddle, en met spelers als Steffen Iversen, Robbie Keane en Jermain Defoe, bevond de club zich in een moeilijke situatie.

De focus van Cosgrave lag specifiek op het helpen van Jamie Redknapp, die te kampen had met ernstige blessures aan zijn enkel en knie. Als persoonlijke fysiotherapeut van Redknapp bouwde Cosgrave niet alleen aan zijn herstel, maar ook aan een sterke band tussen hen beiden.

Zijn inzet en toewijding waren zo indrukwekkend dat hij al snel bekend stond als een lid van de staf, ondanks dat hij aanvankelijk als freelancer werkte. Zijn uitstekende reputatie verspreidde zich als een lopend vuurtje, waardoor hij werd uitgenodigd om bij Liverpool te komen werken.

Deze kans bood zich aan op een buitengewoon moment, net nadat Liverpool de Champions League had gewonnen. Cosgrave trad toe tot een team van absolute topspelers, zoals Xabi Alonso, Fernando Morientes, Steven Gerrard en Jamie Carragher.

Cosgrave en Allardyce innoveren bij Bolton

Bij Bolton beschikte Sam Allardyce niet over grote budgetten om spelers te halen, dus concentreerde hij zich liever om de best mogelijke ondersteuning voor zijn selectie te halen.

Allardyce had altijd al interesse getoond in sportwetenschappen en hij begreep dat het samenstellen van een jonge, dynamische staf innovatieve voordelen kon opleveren. Een van de revolutionaire stappen die Bolton zette, was het introduceren van video-analyse door trainingen te filmen.

Daarnaast begon de medische staf spelers te monitoren met behulp van GPS-technologie. Allardyce stond open voor nieuwe ideeën en was bereid om te investeren in specialisten, zelfs als hun expertise buiten het traditionele domein van het voetbal lag.

Toen bijvoorbeeld het hoofd van de medische staf vroeg om een Franse osteopaat en een Chinese acupuncturist, aarzelde Allardyce niet en stemde hij ermee in. Toen de medische staf besloot om een chiropractor aan te nemen, stemde Allardyce opnieuw in. “En zo kreeg ik de baan bij Bolton in 2006”, zei Cosgrave zelf.

De Ier raakte meer betrokken bij de eerste ploeg, en uiteindelijk besloot hij dat hij dit werk fulltime wilde doen.

‘Gekke’ periodes bij Stoke City en Fulham FC

Bij Stoke City kwam David Cosgrave onder de vleugels van Tony Pulis terecht en trof hij een ‘gekke’ spelersgroep aan die net was gepromoveerd naar de Premier League.

De sfeer was uniek, met spelers als Robert Huth, berucht om zijn fysieke spel, Ryan Shawcross, een andere krachtpatser op het veld, en Rory Delap, wiens unieke talent lag in zijn onnavolgbare inworpen die tot halverwege het veld reikten.

“Ze waren zo anti-voetbal dat het hilarisch was”, zei Cosgrave daar zelf over. Na zijn tijd bij Stoke City maakte Cosgrave de overstap naar Fulham FC, waar hij nauw samenwerkte met coaches zoals Roy Hodgson, Mark Hughes, Martin Jol en René Meulensteen.

Elk van hen bracht zijn eigen benadering van training en ontwikkeling van spelers met zich mee. De komst van Felix Magath bracht een radicaal andere visie met zich mee.

Magath, bekend om zijn eigenzinnige ideeën, sloot de sportschool zelfs volledig af, waarbij hij ervoor koos dat de spelers zich alleen op voetbaltraining op het veld en atletiek in de gymzaal concentreerden, in lijn met het traditionele Duitse model.

Zijn onorthodoxe aanpak werd niet door iedereen gewaardeerd en leidde uiteindelijk tot zijn ontslag in 2014.

Succesverhalen bij Kopenhagen: bijna 100% beschikbaarheid

Na het vertrek van Felix Magath vond David Cosgrave een nieuwe uitdaging bij FC Kopenhagen, waar hij zijn expertise en ervaring bleef inzetten om spelers te helpen hun potentieel te bereiken.

Cosgrave’s eerste casus was Nicolai Jørgensen. Jørgensen was een krachtpatser op het veld, maar kampte regelmatig met hamstringblessures, wat zijn spel en prestaties beïnvloedde.

Cosgrave's expertise lag in het begrijpen van de complexe relatie tussen de kaak, wervelkolom en bekken en hun invloed op de hamstrings. Bij het analyseren van Jørgensen ontdekten Cosgrave en zijn team dat zijn bekken ernstig gedraaid was, waardoor hij moeite had om een evenwichtige beenpositie te behouden.

Door middel van gerichte houdingsveranderingen en trainingen slaagden ze erin om Jørgensen te helpen ontspannen en zijn balans te herstellen. Tijdens het seizoen 2016/17 kon FC Kopenhagen een indrukwekkende beschikbaarheid van 96% van de spelers voorleggen in de Champions League-campagne.

Bovendien was bijna 100% van de spelers beschikbaar voor trainingen, een bewijs van de effectiviteit van de benadering van Cosgrave en zijn team.

Cosgrave kan ‘topspelers maken’ voor Anderlecht

Met zijn uitgebreide expertise kan David Cosgrave niet alleen de medische staf van Anderlecht versterken, maar ook de transferstrategie van de club ondersteunen. Een van zijn kernvaardigheden is het revalideren van spelers en ervoor zorgen dat ze snel weer op het veld kunnen staan.

Dit geeft de trainer meer vertrouwen bij het aantrekken van geblesseerde of blessuregevoelige spelers. Deze benadering doet denken aan het model dat Sam Allardyce hanteerde bij Bolton, waarbij hij geblesseerde spelers omvormde tot waardevolle assets voor de club.

“Koop een geblesseerde speler, die een enorme staat van dienst heeft, herbouw hem met experts om hem heen, en je hebt een topspeler.” Het vermogen om geblesseerde spelers te revalideren heeft niet alleen betrekking op het aantrekken van nieuwe spelers, maar ook op het verkopen van spelers.

Zal Cosgrave een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

29
29
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

90
90
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

373
373
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

118
118
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

486
486
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

91
91
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

436
436
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

702
702
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

363
363
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

738
738
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

850
850
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

174
174
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

401
401
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

188
188
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

791
791
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

215
215
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

90
90
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

595
595
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws