‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

1168
‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

De aanstelling van Robin Veldman als coach van Club NXT is op z’n minst veelbesproken te noemen. De ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures werd onthaald als een “judas” en “verrader” door Brugse fans op social media.

Zijn voorkeur voor verzorgd voetbal en opbouw van achteruit botst ook met de meer fysieke speelstijl en identiteit van Club Brugge. Ondanks de zege van Club NXT tegen RSCA Futures zaterdag, lijkt zijn aanpak nog zoekende en spelers moeten wennen aan zijn filosofie.

Met slechts 3 punten uit 4 wedstrijden is de komst van Veldman nog geen groot succes gebleken.

LEES OOK: Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge was al langer bezig met Veldman als opvolger Hayen

Na het ontslag van Ronny Deila werd Nicky Hayen aangesteld als interim-hoofdcoach van Club Brugge, waar hij vanuit Club NXT werd gepromoveerd. Zijn indrukwekkende prestaties als tijdelijke coach van het eerste elftal hebben niet alleen de supporters gecharmeerd, maar ook het bestuur van Club Brugge.

Het is dan ook geen verrassing dat hij niet van plan is terug te keren naar Club NXT. “Hayen vecht natuurlijk om erkenning. Is het niet van Club Brugge, dan van een andere eersteklasser. Hayen keert hoe dan ook niet terug naar Club NXT”, schreef Het Laatste Nieuws.

Hoewel Hayen in de voorbije weken zijn waarde heeft bewezen bij het eerste elftal, waren er twijfels over zijn functioneren bij Club NXT. Deze twijfels leidden zelfs tot speculatie over zijn positie bij het tweede elftal.

Daarom was Club Brugge al geruime tijd bezig met Robin Veldman (38) als mogelijke coach voor Club NXT volgend seizoen. Na het doorschuiven van Hayen van Club NXT naar de eerste ploeg, was de komst van de Nederlander in één dag geregeld. Geen toeval.

De aanstelling van Veldman als nieuwe coach van Club NXT kwam voor de buitenwereld wel als een verrassing. Met zijn verleden bij Anderlecht, waar hij hoofdcoach van het eerste elftal werd na het ontslag van Felice Mazzu, hoofdcoach van RSCA Futures, en assistent-trainer van Brian Riemer.

Hoewel zijn opdracht voorlopig beperkt blijft tot vier wedstrijden, is het de bedoeling dat Veldman ook volgend seizoen actief zal blijven in Brugge, mogelijk in een andere rol.

‘Moderne Jean Dockx’ naar Club Brugge: “Verrader” en “Judas”

De aankondiging van Robin Veldman als nieuwe coach van Club NXT bracht bij de fans van Club Brugge een golf van verbazing teweeg, vooral vanwege zijn verleden bij aartsrivaal Anderlecht.

Op sociale media klonken termen als "verrader" en "Judas" toen zijn naam viel.

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos.

De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.

“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding.

Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman. Veldman, een academische coach, deelde dezelfde filosofie als toenmalig hoofdcoach Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter zijn komst naar de club.

De club had de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde.

Veldman is nog zoekende bij Club NXT

Robin Veldman is een coach die bekend staat om zijn voorkeur voor een opbouw van achteruit, het creëren van ruimtes en het nastreven van verzorgd voetbal.

Deze aanpak sluit nauw aan bij het DNA van Anderlecht, maar lijkt op het eerste gezicht minder te passen bij de stijl van Club Brugge, dat traditioneel meer gefocust is op fysieke kracht, en meer rechttoe rechtaan is.

Veldman tracht echter het beste van beide werelden te combineren door middel van detailcoaching om het spel te optimaliseren. “Zonder aan de identiteit van Club Brugge te raken. We proberen elkaar te versterken”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Deze benadering heeft Veldman eerder toegepast bij Queens Park Town, maar bleek niet succesvol in de Schotse competitie, die bekend staat als een kick-and-rush-competitie.

Daarentegen is Veldman meer bekend met de Challenger Pro League, waar hij van augustus tot november 2022 de RSCA Futures coachte. Volgens Lenn De Smet, speler van Club NXT, legt Veldman inderdaad meer nadruk op het voetballende aspect dan op het fysieke.

Dat blijkt toch wennen en aanpassen voor iedereen op en naast het veld. Voorlopig heeft Veldman echter moeite om goede resultaten te behalen als trainer van Club NXT. In zijn eerste drie wedstrijden tegen Dender, Lierse en RFC Luik, behaalde hij 0 op 9.

Pas zaterdag pakte hij zijn eerste driepunter tegen … RSCA Futures. Desondanks oogt de balans met amper 3 op 12 niet erg indrukwekkend.

Veldman en Club Brugge: een goede match?

Meest recent

Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

1
1
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

101
101
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

7
7
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

27
27
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

38
38
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

405
405
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

23
23
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

46
46
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

113
113
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

96
96
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

203
203
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

291
291
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

322
322
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

451
451
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

120
120
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1118
1118
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

95
95
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

430
430
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

353
353
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

413
413
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

370
370
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

57
57
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

141
141
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

28
28
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

176
176

Meer sportnieuws