‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

1168
‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

De aanstelling van Robin Veldman als coach van Club NXT is op z’n minst veelbesproken te noemen. De ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures werd onthaald als een “judas” en “verrader” door Brugse fans op social media.

Zijn voorkeur voor verzorgd voetbal en opbouw van achteruit botst ook met de meer fysieke speelstijl en identiteit van Club Brugge. Ondanks de zege van Club NXT tegen RSCA Futures zaterdag, lijkt zijn aanpak nog zoekende en spelers moeten wennen aan zijn filosofie.

Met slechts 3 punten uit 4 wedstrijden is de komst van Veldman nog geen groot succes gebleken.

LEES OOK: CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

Club Brugge was al langer bezig met Veldman als opvolger Hayen

Na het ontslag van Ronny Deila werd Nicky Hayen aangesteld als interim-hoofdcoach van Club Brugge, waar hij vanuit Club NXT werd gepromoveerd. Zijn indrukwekkende prestaties als tijdelijke coach van het eerste elftal hebben niet alleen de supporters gecharmeerd, maar ook het bestuur van Club Brugge.

Het is dan ook geen verrassing dat hij niet van plan is terug te keren naar Club NXT. “Hayen vecht natuurlijk om erkenning. Is het niet van Club Brugge, dan van een andere eersteklasser. Hayen keert hoe dan ook niet terug naar Club NXT”, schreef Het Laatste Nieuws.

Hoewel Hayen in de voorbije weken zijn waarde heeft bewezen bij het eerste elftal, waren er twijfels over zijn functioneren bij Club NXT. Deze twijfels leidden zelfs tot speculatie over zijn positie bij het tweede elftal.

Daarom was Club Brugge al geruime tijd bezig met Robin Veldman (38) als mogelijke coach voor Club NXT volgend seizoen. Na het doorschuiven van Hayen van Club NXT naar de eerste ploeg, was de komst van de Nederlander in één dag geregeld. Geen toeval.

De aanstelling van Veldman als nieuwe coach van Club NXT kwam voor de buitenwereld wel als een verrassing. Met zijn verleden bij Anderlecht, waar hij hoofdcoach van het eerste elftal werd na het ontslag van Felice Mazzu, hoofdcoach van RSCA Futures, en assistent-trainer van Brian Riemer.

Hoewel zijn opdracht voorlopig beperkt blijft tot vier wedstrijden, is het de bedoeling dat Veldman ook volgend seizoen actief zal blijven in Brugge, mogelijk in een andere rol.

‘Moderne Jean Dockx’ naar Club Brugge: “Verrader” en “Judas”

De aankondiging van Robin Veldman als nieuwe coach van Club NXT bracht bij de fans van Club Brugge een golf van verbazing teweeg, vooral vanwege zijn verleden bij aartsrivaal Anderlecht.

Op sociale media klonken termen als "verrader" en "Judas" toen zijn naam viel.

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos.

De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.

“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding.

Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman. Veldman, een academische coach, deelde dezelfde filosofie als toenmalig hoofdcoach Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter zijn komst naar de club.

De club had de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde.

Veldman is nog zoekende bij Club NXT

Robin Veldman is een coach die bekend staat om zijn voorkeur voor een opbouw van achteruit, het creëren van ruimtes en het nastreven van verzorgd voetbal.

Deze aanpak sluit nauw aan bij het DNA van Anderlecht, maar lijkt op het eerste gezicht minder te passen bij de stijl van Club Brugge, dat traditioneel meer gefocust is op fysieke kracht, en meer rechttoe rechtaan is.

Veldman tracht echter het beste van beide werelden te combineren door middel van detailcoaching om het spel te optimaliseren. “Zonder aan de identiteit van Club Brugge te raken. We proberen elkaar te versterken”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Deze benadering heeft Veldman eerder toegepast bij Queens Park Town, maar bleek niet succesvol in de Schotse competitie, die bekend staat als een kick-and-rush-competitie.

Daarentegen is Veldman meer bekend met de Challenger Pro League, waar hij van augustus tot november 2022 de RSCA Futures coachte. Volgens Lenn De Smet, speler van Club NXT, legt Veldman inderdaad meer nadruk op het voetballende aspect dan op het fysieke.

Dat blijkt toch wennen en aanpassen voor iedereen op en naast het veld. Voorlopig heeft Veldman echter moeite om goede resultaten te behalen als trainer van Club NXT. In zijn eerste drie wedstrijden tegen Dender, Lierse en RFC Luik, behaalde hij 0 op 9.

Pas zaterdag pakte hij zijn eerste driepunter tegen … RSCA Futures. Desondanks oogt de balans met amper 3 op 12 niet erg indrukwekkend.

Veldman en Club Brugge: een goede match?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

67
67
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

52
52
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

247
247
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

68
68
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

91
91
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

160
160
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

116
116
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

341
341
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

42
42
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

159
159
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

532
532
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

28
28
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1151
1151
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

137
137
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

30
30
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

93
93
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

604
604
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

397
397
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

500
500
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

348
348
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

255
255
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

964
964
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

473
473
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

360
360
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

419
419

Meer sportnieuws