‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

1168 stemmen
‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

De aanstelling van Robin Veldman als coach van Club NXT is op z’n minst veelbesproken te noemen. De ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures werd onthaald als een “judas” en “verrader” door Brugse fans op social media.

Zijn voorkeur voor verzorgd voetbal en opbouw van achteruit botst ook met de meer fysieke speelstijl en identiteit van Club Brugge. Ondanks de zege van Club NXT tegen RSCA Futures zaterdag, lijkt zijn aanpak nog zoekende en spelers moeten wennen aan zijn filosofie.

Met slechts 3 punten uit 4 wedstrijden is de komst van Veldman nog geen groot succes gebleken.

LEES OOK: Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge was al langer bezig met Veldman als opvolger Hayen

Na het ontslag van Ronny Deila werd Nicky Hayen aangesteld als interim-hoofdcoach van Club Brugge, waar hij vanuit Club NXT werd gepromoveerd. Zijn indrukwekkende prestaties als tijdelijke coach van het eerste elftal hebben niet alleen de supporters gecharmeerd, maar ook het bestuur van Club Brugge.

Het is dan ook geen verrassing dat hij niet van plan is terug te keren naar Club NXT. “Hayen vecht natuurlijk om erkenning. Is het niet van Club Brugge, dan van een andere eersteklasser. Hayen keert hoe dan ook niet terug naar Club NXT”, schreef Het Laatste Nieuws.

Hoewel Hayen in de voorbije weken zijn waarde heeft bewezen bij het eerste elftal, waren er twijfels over zijn functioneren bij Club NXT. Deze twijfels leidden zelfs tot speculatie over zijn positie bij het tweede elftal.

Daarom was Club Brugge al geruime tijd bezig met Robin Veldman (38) als mogelijke coach voor Club NXT volgend seizoen. Na het doorschuiven van Hayen van Club NXT naar de eerste ploeg, was de komst van de Nederlander in één dag geregeld. Geen toeval.

De aanstelling van Veldman als nieuwe coach van Club NXT kwam voor de buitenwereld wel als een verrassing. Met zijn verleden bij Anderlecht, waar hij hoofdcoach van het eerste elftal werd na het ontslag van Felice Mazzu, hoofdcoach van RSCA Futures, en assistent-trainer van Brian Riemer.

Hoewel zijn opdracht voorlopig beperkt blijft tot vier wedstrijden, is het de bedoeling dat Veldman ook volgend seizoen actief zal blijven in Brugge, mogelijk in een andere rol.

‘Moderne Jean Dockx’ naar Club Brugge: “Verrader” en “Judas”

De aankondiging van Robin Veldman als nieuwe coach van Club NXT bracht bij de fans van Club Brugge een golf van verbazing teweeg, vooral vanwege zijn verleden bij aartsrivaal Anderlecht.

Op sociale media klonken termen als "verrader" en "Judas" toen zijn naam viel.

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos.

De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.

“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding.

Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman. Veldman, een academische coach, deelde dezelfde filosofie als toenmalig hoofdcoach Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter zijn komst naar de club.

De club had de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde.

Veldman is nog zoekende bij Club NXT

Robin Veldman is een coach die bekend staat om zijn voorkeur voor een opbouw van achteruit, het creëren van ruimtes en het nastreven van verzorgd voetbal.

Deze aanpak sluit nauw aan bij het DNA van Anderlecht, maar lijkt op het eerste gezicht minder te passen bij de stijl van Club Brugge, dat traditioneel meer gefocust is op fysieke kracht, en meer rechttoe rechtaan is.

Veldman tracht echter het beste van beide werelden te combineren door middel van detailcoaching om het spel te optimaliseren. “Zonder aan de identiteit van Club Brugge te raken. We proberen elkaar te versterken”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Deze benadering heeft Veldman eerder toegepast bij Queens Park Town, maar bleek niet succesvol in de Schotse competitie, die bekend staat als een kick-and-rush-competitie.

Daarentegen is Veldman meer bekend met de Challenger Pro League, waar hij van augustus tot november 2022 de RSCA Futures coachte. Volgens Lenn De Smet, speler van Club NXT, legt Veldman inderdaad meer nadruk op het voetballende aspect dan op het fysieke.

Dat blijkt toch wennen en aanpassen voor iedereen op en naast het veld. Voorlopig heeft Veldman echter moeite om goede resultaten te behalen als trainer van Club NXT. In zijn eerste drie wedstrijden tegen Dender, Lierse en RFC Luik, behaalde hij 0 op 9.

Pas zaterdag pakte hij zijn eerste driepunter tegen … RSCA Futures. Desondanks oogt de balans met amper 3 op 12 niet erg indrukwekkend.

Veldman en Club Brugge: een goede match?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

81
81
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

223
223
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

242
242
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

78
78
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

65
65
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

518
518
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

278
278
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

131
131
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

125
125
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

300
300
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

126
126
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

425
425
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

104
104
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

575
575
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

213
213
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

73
73
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

372
372
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

280
280
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

149
149
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

202
202

Meer sportnieuws