‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

1168
‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

De aanstelling van Robin Veldman als coach van Club NXT is op z’n minst veelbesproken te noemen. De ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures werd onthaald als een “judas” en “verrader” door Brugse fans op social media.

Zijn voorkeur voor verzorgd voetbal en opbouw van achteruit botst ook met de meer fysieke speelstijl en identiteit van Club Brugge. Ondanks de zege van Club NXT tegen RSCA Futures zaterdag, lijkt zijn aanpak nog zoekende en spelers moeten wennen aan zijn filosofie.

Met slechts 3 punten uit 4 wedstrijden is de komst van Veldman nog geen groot succes gebleken.

LEES OOK: Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Club Brugge was al langer bezig met Veldman als opvolger Hayen

Na het ontslag van Ronny Deila werd Nicky Hayen aangesteld als interim-hoofdcoach van Club Brugge, waar hij vanuit Club NXT werd gepromoveerd. Zijn indrukwekkende prestaties als tijdelijke coach van het eerste elftal hebben niet alleen de supporters gecharmeerd, maar ook het bestuur van Club Brugge.

Het is dan ook geen verrassing dat hij niet van plan is terug te keren naar Club NXT. “Hayen vecht natuurlijk om erkenning. Is het niet van Club Brugge, dan van een andere eersteklasser. Hayen keert hoe dan ook niet terug naar Club NXT”, schreef Het Laatste Nieuws.

Hoewel Hayen in de voorbije weken zijn waarde heeft bewezen bij het eerste elftal, waren er twijfels over zijn functioneren bij Club NXT. Deze twijfels leidden zelfs tot speculatie over zijn positie bij het tweede elftal.

Daarom was Club Brugge al geruime tijd bezig met Robin Veldman (38) als mogelijke coach voor Club NXT volgend seizoen. Na het doorschuiven van Hayen van Club NXT naar de eerste ploeg, was de komst van de Nederlander in één dag geregeld. Geen toeval.

De aanstelling van Veldman als nieuwe coach van Club NXT kwam voor de buitenwereld wel als een verrassing. Met zijn verleden bij Anderlecht, waar hij hoofdcoach van het eerste elftal werd na het ontslag van Felice Mazzu, hoofdcoach van RSCA Futures, en assistent-trainer van Brian Riemer.

Hoewel zijn opdracht voorlopig beperkt blijft tot vier wedstrijden, is het de bedoeling dat Veldman ook volgend seizoen actief zal blijven in Brugge, mogelijk in een andere rol.

‘Moderne Jean Dockx’ naar Club Brugge: “Verrader” en “Judas”

De aankondiging van Robin Veldman als nieuwe coach van Club NXT bracht bij de fans van Club Brugge een golf van verbazing teweeg, vooral vanwege zijn verleden bij aartsrivaal Anderlecht.

Op sociale media klonken termen als "verrader" en "Judas" toen zijn naam viel.

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos.

De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.

“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding.

Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman. Veldman, een academische coach, deelde dezelfde filosofie als toenmalig hoofdcoach Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter zijn komst naar de club.

De club had de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde.

Veldman is nog zoekende bij Club NXT

Robin Veldman is een coach die bekend staat om zijn voorkeur voor een opbouw van achteruit, het creëren van ruimtes en het nastreven van verzorgd voetbal.

Deze aanpak sluit nauw aan bij het DNA van Anderlecht, maar lijkt op het eerste gezicht minder te passen bij de stijl van Club Brugge, dat traditioneel meer gefocust is op fysieke kracht, en meer rechttoe rechtaan is.

Veldman tracht echter het beste van beide werelden te combineren door middel van detailcoaching om het spel te optimaliseren. “Zonder aan de identiteit van Club Brugge te raken. We proberen elkaar te versterken”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Deze benadering heeft Veldman eerder toegepast bij Queens Park Town, maar bleek niet succesvol in de Schotse competitie, die bekend staat als een kick-and-rush-competitie.

Daarentegen is Veldman meer bekend met de Challenger Pro League, waar hij van augustus tot november 2022 de RSCA Futures coachte. Volgens Lenn De Smet, speler van Club NXT, legt Veldman inderdaad meer nadruk op het voetballende aspect dan op het fysieke.

Dat blijkt toch wennen en aanpassen voor iedereen op en naast het veld. Voorlopig heeft Veldman echter moeite om goede resultaten te behalen als trainer van Club NXT. In zijn eerste drie wedstrijden tegen Dender, Lierse en RFC Luik, behaalde hij 0 op 9.

Pas zaterdag pakte hij zijn eerste driepunter tegen … RSCA Futures. Desondanks oogt de balans met amper 3 op 12 niet erg indrukwekkend.

Veldman en Club Brugge: een goede match?

Meest recent

'Grote kuis in Genk: 8 (!) spelers richting uitgang'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

13
13
'Club Brugge velt opvallend verdict over exit Siquet'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

80
80
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

61
61
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

58
58
Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

26
26
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

247
247
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

42
42
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

94
94
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

330
330
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

51
51
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

123
123
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

76
76
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

648
648
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

553
553
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

126
126
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

140
140
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

298
298
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

97
97
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

332
332
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

36
36
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

86
86
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

691
691
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1994
1994
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

175
175
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

252
252

Meer sportnieuws