Emond doet schrijnend boekje open over Standard

614 stemmen
Emond doet schrijnend boekje open over Standard

Standard beleeft al enkele jaren sportief allesbehalve hoogdagen. Ook financieel heeft de Luikse club het moeilijk, zo blijkt nog maar eens uit een getuigenis van ex-speler Renaud Emond.

Standard is momenteel actief in de Europe Play-offs, maar speelt daarin geen rol van betekenis. De Rouches pakten nog maar 2 op 9 en zagen de kloof met leider AA Gent al groeien tot 11 punten. Er lijkt sportief dus niets meer op het spel te staan en dus kan de club zich focussen op enkele andere problemen.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Emond vertelt over Standard

Standard is momenteel in handen van het Amerikaanse 777 Partners, maar zij losten de verwachtingen niet in en maakten de Luikse put schijnbaar alleen maar dieper. Ex-speler Renaud Emond, nu bij Eupen, schetst bij RTBF de situatie in de Vurige Stede.

"Er wordt mij vaak gevraagd wat er fout loopt bij Standard ... En eerlijk gezegd, weet ik niet wat ik moet zeggen (...) Wij spelers stelden ons ook vragen. We wisten niet wie wat besliste en hoe, wat de toekomst zou brengen enzovoort."

Lonen te laat betaald

"Toen ik bij Standard speelde, werden de lonen al laat betaald ... Maar het geld werd uiteindelijk wel altijd gestort, dat is het belangrijkste. Ik weet dat je als voetballer vrij goed verdient, maar voor sommige spelers was het lastiger omdat ze hun familie moesten helpen. Daarom kwamen ze naar ons, de leiders, om te vragen tussenbeide te komen bij het bestuur."

Weinig fraaie taferelen, aldus Emond. Standard lijkt zo snel mogelijk op zoek moeten gaan naar een nieuwe eigenaar, die de club opnieuw op de rails zet. Eén kandidaat dook alvast op aan de boorden van de Maas.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten
194

Zal Standard het zonder 777 Partners beter doen?

Meest recent

Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

10
10
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

175
175
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

50
50
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

278
278
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

104
104
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

568
568
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

150
150
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

474
474
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

486
486
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

157
157
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

295
295
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

935
935
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

387
387
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

294
294
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

423
423
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

364
364
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

265
265
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

194
194
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

447
447
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

353
353
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

127
127
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

202
202
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

236
236
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

176
176

Meer sportnieuws