Emond doet schrijnend boekje open over Standard

door
Emond doet schrijnend boekje open over Standard

Standard beleeft al enkele jaren sportief allesbehalve hoogdagen. Ook financieel heeft de Luikse club het moeilijk, zo blijkt nog maar eens uit een getuigenis van ex-speler Renaud Emond.

Standard is momenteel actief in de Europe Play-offs, maar speelt daarin geen rol van betekenis. De Rouches pakten nog maar 2 op 9 en zagen de kloof met leider AA Gent al groeien tot 11 punten. Er lijkt sportief dus niets meer op het spel te staan en dus kan de club zich focussen op enkele andere problemen.

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Emond vertelt over Standard

Standard is momenteel in handen van het Amerikaanse 777 Partners, maar zij losten de verwachtingen niet in en maakten de Luikse put schijnbaar alleen maar dieper. Ex-speler Renaud Emond, nu bij Eupen, schetst bij RTBF de situatie in de Vurige Stede.

"Er wordt mij vaak gevraagd wat er fout loopt bij Standard ... En eerlijk gezegd, weet ik niet wat ik moet zeggen (...) Wij spelers stelden ons ook vragen. We wisten niet wie wat besliste en hoe, wat de toekomst zou brengen enzovoort."

Lonen te laat betaald

"Toen ik bij Standard speelde, werden de lonen al laat betaald ... Maar het geld werd uiteindelijk wel altijd gestort, dat is het belangrijkste. Ik weet dat je als voetballer vrij goed verdient, maar voor sommige spelers was het lastiger omdat ze hun familie moesten helpen. Daarom kwamen ze naar ons, de leiders, om te vragen tussenbeide te komen bij het bestuur."

Weinig fraaie taferelen, aldus Emond. Standard lijkt zo snel mogelijk op zoek moeten gaan naar een nieuwe eigenaar, die de club opnieuw op de rails zet. Eén kandidaat dook alvast op aan de boorden van de Maas.

Zal Standard het zonder 777 Partners beter doen?

Meest recent

Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

69
69
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

390
390
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

43
43
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

452
452
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

329
329
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

105
105
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

735
735
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

35
35
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

307
307
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

731
731
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

685
685
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

292
292
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

480
480
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

194
194
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

350
350
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

792
792
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

504
504
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

545
545
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

216
216
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

901
901
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

132
132
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

596
596
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

407
407
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

505
505
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1167
1167

Meer sportnieuws