'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

77 stemmen
'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

Een aantal Belgische voetballers legden de voorbije jaren een opmerkelijk parcours af. Denk bijvoorbeeld maar aan Cyril Ngonge, die geen kans kreeg bij Club Brugge en via Jong PSV, RKC, FC Groningen en Hellas Verona in januari bij Napoli belandde. Komende zomer noteren we mogelijk nog zo'n opvallende transfer.

Bij Charleroi kenden ze een rotseizoen, waarin ze uiteindelijk zelfs in de Relegation Play-Off belandden. Onder Rik De Mil lijken ze daar nu wel zonder al te veel problemen het behoud te zullen afdwingen, maar scoren blijft toch een euvel. De Carolo's vonden in 32 wedstrijden amper 28 keer de weg naar de netten.

Ntelo kreeg bij Charleroi geen kans

Ze zullen zich misschien dan ook beklagen dat ze in januari zo makkelijk Mitchy Ntelo lieten vertrekken. De 22-jarige is een jeugdproduct van Standard, dat hem ook verhuurde aan MVV. In 2022 trok hij naar Charleroi, waar hij na een seizoen bij Zébra Elites vorige zomer bij de A-kern gehaald werd.

In het begin van het seizoen mocht Ntelo vier keer kort invallen, maar daarna verdween hij helemaal uit beeld. Hij haalde zelfs geen enkele keer het wedstrijdblad meer en koos in januari eieren voor zijn geld. Charleroi liet hem tijdens de wintermercato gratis vertrekken naar Lokomotiv Plovdiv.

Géén concrete interesse

In Bulgarije is Ntelo nu echter plots helemaal ontploft. In negen wedstrijden liet hij al vier doelpunten en vier assists optekenen en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Ekrem Konur, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, stelt dat Borussia Mönchengladbach en andere clubs uit de Bundesliga nu al interesse tonen. Volgens onze bronnen is er van concrete interesse vanuit die hoek absoluut nog geen sprake. Ook vanuit België beweegt er nog niets.

Bij Plovdiv hebben ze geld geroken en ze zouden een prijskaartje van maar liefst 3 miljoen euro op het hoofd van de Belgische aanvaller plakken. En dat voor een speler die ze drie maanden geleden nog transfervrij konden oppikken. In Charleroi zullen ze zich toch eens in de haren krabben, maar voorlopig hoeft dat niet. 

Moeten Belgische clubs eens polsen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

150
150
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

66
66
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

89
89
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

131
131
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

80
80
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

127
127
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

294
294
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

632
632
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

729
729
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

188
188
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws