'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

door
'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

Een aantal Belgische voetballers legden de voorbije jaren een opmerkelijk parcours af. Denk bijvoorbeeld maar aan Cyril Ngonge, die geen kans kreeg bij Club Brugge en via Jong PSV, RKC, FC Groningen en Hellas Verona in januari bij Napoli belandde. Komende zomer noteren we mogelijk nog zo'n opvallende transfer.

Bij Charleroi kenden ze een rotseizoen, waarin ze uiteindelijk zelfs in de Relegation Play-Off belandden. Onder Rik De Mil lijken ze daar nu wel zonder al te veel problemen het behoud te zullen afdwingen, maar scoren blijft toch een euvel. De Carolo's vonden in 32 wedstrijden amper 28 keer de weg naar de netten.

Ntelo kreeg bij Charleroi geen kans

Ze zullen zich misschien dan ook beklagen dat ze in januari zo makkelijk Mitchy Ntelo lieten vertrekken. De 22-jarige is een jeugdproduct van Standard, dat hem ook verhuurde aan MVV. In 2022 trok hij naar Charleroi, waar hij na een seizoen bij Zébra Elites vorige zomer bij de A-kern gehaald werd.

In het begin van het seizoen mocht Ntelo vier keer kort invallen, maar daarna verdween hij helemaal uit beeld. Hij haalde zelfs geen enkele keer het wedstrijdblad meer en koos in januari eieren voor zijn geld. Charleroi liet hem tijdens de wintermercato gratis vertrekken naar Lokomotiv Plovdiv.

Géén concrete interesse

In Bulgarije is Ntelo nu echter plots helemaal ontploft. In negen wedstrijden liet hij al vier doelpunten en vier assists optekenen en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Ekrem Konur, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, stelt dat Borussia Mönchengladbach en andere clubs uit de Bundesliga nu al interesse tonen. Volgens onze bronnen is er van concrete interesse vanuit die hoek absoluut nog geen sprake. Ook vanuit België beweegt er nog niets.

Bij Plovdiv hebben ze geld geroken en ze zouden een prijskaartje van maar liefst 3 miljoen euro op het hoofd van de Belgische aanvaller plakken. En dat voor een speler die ze drie maanden geleden nog transfervrij konden oppikken. In Charleroi zullen ze zich toch eens in de haren krabben, maar voorlopig hoeft dat niet. 

Moeten Belgische clubs eens polsen?

Meest recent

'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

70
70
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

68
68
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

116
116
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie pakt één Bruggeling fors aan

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

189
189
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

42
42
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

156
156
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

43
43
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

265
265
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

251
251
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

154
154
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

31
31
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

348
348
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

246
246
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

155
155
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

154
154
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

27
27
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

289
289
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

49
49
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

71
71
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

87
87
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

157
157
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

300
300
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

552
552
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

266
266
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

458
458

Meer sportnieuws