'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

door
'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

Een aantal Belgische voetballers legden de voorbije jaren een opmerkelijk parcours af. Denk bijvoorbeeld maar aan Cyril Ngonge, die geen kans kreeg bij Club Brugge en via Jong PSV, RKC, FC Groningen en Hellas Verona in januari bij Napoli belandde. Komende zomer noteren we mogelijk nog zo'n opvallende transfer.

Bij Charleroi kenden ze een rotseizoen, waarin ze uiteindelijk zelfs in de Relegation Play-Off belandden. Onder Rik De Mil lijken ze daar nu wel zonder al te veel problemen het behoud te zullen afdwingen, maar scoren blijft toch een euvel. De Carolo's vonden in 32 wedstrijden amper 28 keer de weg naar de netten.

Ntelo kreeg bij Charleroi geen kans

Ze zullen zich misschien dan ook beklagen dat ze in januari zo makkelijk Mitchy Ntelo lieten vertrekken. De 22-jarige is een jeugdproduct van Standard, dat hem ook verhuurde aan MVV. In 2022 trok hij naar Charleroi, waar hij na een seizoen bij Zébra Elites vorige zomer bij de A-kern gehaald werd.

In het begin van het seizoen mocht Ntelo vier keer kort invallen, maar daarna verdween hij helemaal uit beeld. Hij haalde zelfs geen enkele keer het wedstrijdblad meer en koos in januari eieren voor zijn geld. Charleroi liet hem tijdens de wintermercato gratis vertrekken naar Lokomotiv Plovdiv.

Géén concrete interesse

In Bulgarije is Ntelo nu echter plots helemaal ontploft. In negen wedstrijden liet hij al vier doelpunten en vier assists optekenen en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Ekrem Konur, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, stelt dat Borussia Mönchengladbach en andere clubs uit de Bundesliga nu al interesse tonen. Volgens onze bronnen is er van concrete interesse vanuit die hoek absoluut nog geen sprake. Ook vanuit België beweegt er nog niets.

Bij Plovdiv hebben ze geld geroken en ze zouden een prijskaartje van maar liefst 3 miljoen euro op het hoofd van de Belgische aanvaller plakken. En dat voor een speler die ze drie maanden geleden nog transfervrij konden oppikken. In Charleroi zullen ze zich toch eens in de haren krabben, maar voorlopig hoeft dat niet. 

Moeten Belgische clubs eens polsen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

93
93
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

56
56
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

28
28
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

73
73
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

45
45
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

242
242
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

50
50
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

182
182
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws