'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

77
'Belgische spits voorlopig niét naar Bundesliga'

Een aantal Belgische voetballers legden de voorbije jaren een opmerkelijk parcours af. Denk bijvoorbeeld maar aan Cyril Ngonge, die geen kans kreeg bij Club Brugge en via Jong PSV, RKC, FC Groningen en Hellas Verona in januari bij Napoli belandde. Komende zomer noteren we mogelijk nog zo'n opvallende transfer.

Bij Charleroi kenden ze een rotseizoen, waarin ze uiteindelijk zelfs in de Relegation Play-Off belandden. Onder Rik De Mil lijken ze daar nu wel zonder al te veel problemen het behoud te zullen afdwingen, maar scoren blijft toch een euvel. De Carolo's vonden in 32 wedstrijden amper 28 keer de weg naar de netten.

Ntelo kreeg bij Charleroi geen kans

Ze zullen zich misschien dan ook beklagen dat ze in januari zo makkelijk Mitchy Ntelo lieten vertrekken. De 22-jarige is een jeugdproduct van Standard, dat hem ook verhuurde aan MVV. In 2022 trok hij naar Charleroi, waar hij na een seizoen bij Zébra Elites vorige zomer bij de A-kern gehaald werd.

In het begin van het seizoen mocht Ntelo vier keer kort invallen, maar daarna verdween hij helemaal uit beeld. Hij haalde zelfs geen enkele keer het wedstrijdblad meer en koos in januari eieren voor zijn geld. Charleroi liet hem tijdens de wintermercato gratis vertrekken naar Lokomotiv Plovdiv.

Géén concrete interesse

In Bulgarije is Ntelo nu echter plots helemaal ontploft. In negen wedstrijden liet hij al vier doelpunten en vier assists optekenen en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Ekrem Konur, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, stelt dat Borussia Mönchengladbach en andere clubs uit de Bundesliga nu al interesse tonen. Volgens onze bronnen is er van concrete interesse vanuit die hoek absoluut nog geen sprake. Ook vanuit België beweegt er nog niets.

Bij Plovdiv hebben ze geld geroken en ze zouden een prijskaartje van maar liefst 3 miljoen euro op het hoofd van de Belgische aanvaller plakken. En dat voor een speler die ze drie maanden geleden nog transfervrij konden oppikken. In Charleroi zullen ze zich toch eens in de haren krabben, maar voorlopig hoeft dat niet. 

Moeten Belgische clubs eens polsen?

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

19
19
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

21
21
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

15
15
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

32
32
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

59
59
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

104
104
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

332
332
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

88
88
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

32
32
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

128
128
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

30
30
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

156
156
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

396
396
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

51
51
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

432
432
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

184
184
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

190
190
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

594
594
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

175
175
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

797
797
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

115
115

Meer sportnieuws