Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

door
Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 20u45 tegen elkaar op. Dat belooft een zeer pittige pot voetbal te worden. De afgelopen zestien maanden stonden de twee clubs wel vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Het begon met de transfer van Tolu Arokodare in januari 2023. De Franse spits legde medische testen af bij RSC Anderlecht, maar tekende enkele uren later bij… KRC Genk. Dat werd allerminst gesmaakt bij Anderlecht, bij KRC Genk grinnikten ze eens.

LEES OOK: 'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

War on talent

Tussen de twee clubs woedt er al jaren ook een ‘war on talent’ in de jeugd. De Brusselaars kregen het afgelopen jaar ferme tikken te verwerken. Doordat Jean Kindermans nog op Anderlecht was, maar werd ontslagen door Wouter Vandenhaute, was er plots een impasse. Anderlecht verkeerde ruim een jaar in een onzekere situatie op Neerpede, want was het beleid voor de toekomst? KRC Genk maakte daar gretig gebruikt van en wist Kostas Karetsas en Jelle Driessen, beiden voordien van Genk naar Anderlecht gegaan, terug te halen. Dat kwam hard aan in Brussel.

Anderlecht is dit jaar weer een titelkandidaat en dat zorgde ook voor wrevel op het veld. Jan Vertonghen speelde een grote rol in de rode kaart van Christopher Bonsu Baah in de heenmatch in Limburg. Dimitri De Condé ging nadien véél te hevig verhaal halen bij de Rode Duivel. Daar ging hij stevig in de fout als sportieve baas van Genk. Nadien bood hij wel zijn verontschuldigingen aan.

Penaltygate

En dan was er eind 2023 de match in het Lotto Park. KRC Genk was heer en meester, maar verloor met 2-1. Maar toen kwam ‘penaltygate’. Genk ging heel ver om de match te laten herspelen door de onbegrijpelijke scheidsrechterlijke fouten. Bij Anderlecht waren ze daar niet over te spreken en vonden ze Genk daarin ‘te ver’ gaan. De Brusselaars haalden uiteindelijk hun gelijk, Genk droop af.

De spanningen liepen dus toch wel op de afgelopen zestien maanden. Bij een deel van de fans van KRC Genk willen ze ‘wraak’ nemen voor ‘penaltygate’ en Anderlecht de titel ontfutselen. In Brussel willen ze op hun beurt Genk uit de titelrace slaan. Het belooft met andere woorden een hete avond te worden in de Cegeka Arena.

CR

Wat gaat het vanavond worden?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

48
48
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

42
42
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

95
95
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

110
110
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

439
439
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

57
57
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

240
240
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

69
69
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

126
126
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

765
765
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

89
89
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

203
203
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

499
499
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

128
128
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

358
358
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

76
76
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

424
424
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

793
793
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

230
230
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

755
755
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

181
181
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

409
409
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws