Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

door
Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 20u45 tegen elkaar op. Dat belooft een zeer pittige pot voetbal te worden. De afgelopen zestien maanden stonden de twee clubs wel vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Het begon met de transfer van Tolu Arokodare in januari 2023. De Franse spits legde medische testen af bij RSC Anderlecht, maar tekende enkele uren later bij… KRC Genk. Dat werd allerminst gesmaakt bij Anderlecht, bij KRC Genk grinnikten ze eens.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

War on talent

Tussen de twee clubs woedt er al jaren ook een ‘war on talent’ in de jeugd. De Brusselaars kregen het afgelopen jaar ferme tikken te verwerken. Doordat Jean Kindermans nog op Anderlecht was, maar werd ontslagen door Wouter Vandenhaute, was er plots een impasse. Anderlecht verkeerde ruim een jaar in een onzekere situatie op Neerpede, want was het beleid voor de toekomst? KRC Genk maakte daar gretig gebruikt van en wist Kostas Karetsas en Jelle Driessen, beiden voordien van Genk naar Anderlecht gegaan, terug te halen. Dat kwam hard aan in Brussel.

Anderlecht is dit jaar weer een titelkandidaat en dat zorgde ook voor wrevel op het veld. Jan Vertonghen speelde een grote rol in de rode kaart van Christopher Bonsu Baah in de heenmatch in Limburg. Dimitri De Condé ging nadien véél te hevig verhaal halen bij de Rode Duivel. Daar ging hij stevig in de fout als sportieve baas van Genk. Nadien bood hij wel zijn verontschuldigingen aan.

Penaltygate

En dan was er eind 2023 de match in het Lotto Park. KRC Genk was heer en meester, maar verloor met 2-1. Maar toen kwam ‘penaltygate’. Genk ging heel ver om de match te laten herspelen door de onbegrijpelijke scheidsrechterlijke fouten. Bij Anderlecht waren ze daar niet over te spreken en vonden ze Genk daarin ‘te ver’ gaan. De Brusselaars haalden uiteindelijk hun gelijk, Genk droop af.

De spanningen liepen dus toch wel op de afgelopen zestien maanden. Bij een deel van de fans van KRC Genk willen ze ‘wraak’ nemen voor ‘penaltygate’ en Anderlecht de titel ontfutselen. In Brussel willen ze op hun beurt Genk uit de titelrace slaan. Het belooft met andere woorden een hete avond te worden in de Cegeka Arena.

CR

Wat gaat het vanavond worden?

Meest recent

Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

27
27
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

39
39
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

192
192
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

40
40
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

95
95
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

91
91
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

90
90
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

239
239
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

719
719
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

348
348
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

270
270
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

708
708
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

181
181
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

644
644
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

452
452
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

141
141
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

958
958
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

43
43
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

390
390
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

870
870
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

1012
1012
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

340
340
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

524
524
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

226
226

Meer sportnieuws