Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

473 stemmen
Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 20u45 tegen elkaar op. Dat belooft een zeer pittige pot voetbal te worden. De afgelopen zestien maanden stonden de twee clubs wel vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Het begon met de transfer van Tolu Arokodare in januari 2023. De Franse spits legde medische testen af bij RSC Anderlecht, maar tekende enkele uren later bij… KRC Genk. Dat werd allerminst gesmaakt bij Anderlecht, bij KRC Genk grinnikten ze eens.

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

War on talent

Tussen de twee clubs woedt er al jaren ook een ‘war on talent’ in de jeugd. De Brusselaars kregen het afgelopen jaar ferme tikken te verwerken. Doordat Jean Kindermans nog op Anderlecht was, maar werd ontslagen door Wouter Vandenhaute, was er plots een impasse. Anderlecht verkeerde ruim een jaar in een onzekere situatie op Neerpede, want was het beleid voor de toekomst? KRC Genk maakte daar gretig gebruikt van en wist Kostas Karetsas en Jelle Driessen, beiden voordien van Genk naar Anderlecht gegaan, terug te halen. Dat kwam hard aan in Brussel.

Anderlecht is dit jaar weer een titelkandidaat en dat zorgde ook voor wrevel op het veld. Jan Vertonghen speelde een grote rol in de rode kaart van Christopher Bonsu Baah in de heenmatch in Limburg. Dimitri De Condé ging nadien véél te hevig verhaal halen bij de Rode Duivel. Daar ging hij stevig in de fout als sportieve baas van Genk. Nadien bood hij wel zijn verontschuldigingen aan.

Penaltygate

En dan was er eind 2023 de match in het Lotto Park. KRC Genk was heer en meester, maar verloor met 2-1. Maar toen kwam ‘penaltygate’. Genk ging heel ver om de match te laten herspelen door de onbegrijpelijke scheidsrechterlijke fouten. Bij Anderlecht waren ze daar niet over te spreken en vonden ze Genk daarin ‘te ver’ gaan. De Brusselaars haalden uiteindelijk hun gelijk, Genk droop af.

De spanningen liepen dus toch wel op de afgelopen zestien maanden. Bij een deel van de fans van KRC Genk willen ze ‘wraak’ nemen voor ‘penaltygate’ en Anderlecht de titel ontfutselen. In Brussel willen ze op hun beurt Genk uit de titelrace slaan. Het belooft met andere woorden een hete avond te worden in de Cegeka Arena.

CR

Wat gaat het vanavond worden?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

105
105
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

648
648
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

114
114
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

206
206
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

162
162
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

145
145
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

261
261
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

170
170
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

248
248
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

232
232
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

150
150
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws