Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

door
Hoe spanning tussen Genk en Anderlecht al 1,5 jaar oploopt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 20u45 tegen elkaar op. Dat belooft een zeer pittige pot voetbal te worden. De afgelopen zestien maanden stonden de twee clubs wel vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Het begon met de transfer van Tolu Arokodare in januari 2023. De Franse spits legde medische testen af bij RSC Anderlecht, maar tekende enkele uren later bij… KRC Genk. Dat werd allerminst gesmaakt bij Anderlecht, bij KRC Genk grinnikten ze eens.

LEES OOK: Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

War on talent

Tussen de twee clubs woedt er al jaren ook een ‘war on talent’ in de jeugd. De Brusselaars kregen het afgelopen jaar ferme tikken te verwerken. Doordat Jean Kindermans nog op Anderlecht was, maar werd ontslagen door Wouter Vandenhaute, was er plots een impasse. Anderlecht verkeerde ruim een jaar in een onzekere situatie op Neerpede, want was het beleid voor de toekomst? KRC Genk maakte daar gretig gebruikt van en wist Kostas Karetsas en Jelle Driessen, beiden voordien van Genk naar Anderlecht gegaan, terug te halen. Dat kwam hard aan in Brussel.

Anderlecht is dit jaar weer een titelkandidaat en dat zorgde ook voor wrevel op het veld. Jan Vertonghen speelde een grote rol in de rode kaart van Christopher Bonsu Baah in de heenmatch in Limburg. Dimitri De Condé ging nadien véél te hevig verhaal halen bij de Rode Duivel. Daar ging hij stevig in de fout als sportieve baas van Genk. Nadien bood hij wel zijn verontschuldigingen aan.

Penaltygate

En dan was er eind 2023 de match in het Lotto Park. KRC Genk was heer en meester, maar verloor met 2-1. Maar toen kwam ‘penaltygate’. Genk ging heel ver om de match te laten herspelen door de onbegrijpelijke scheidsrechterlijke fouten. Bij Anderlecht waren ze daar niet over te spreken en vonden ze Genk daarin ‘te ver’ gaan. De Brusselaars haalden uiteindelijk hun gelijk, Genk droop af.

De spanningen liepen dus toch wel op de afgelopen zestien maanden. Bij een deel van de fans van KRC Genk willen ze ‘wraak’ nemen voor ‘penaltygate’ en Anderlecht de titel ontfutselen. In Brussel willen ze op hun beurt Genk uit de titelrace slaan. Het belooft met andere woorden een hete avond te worden in de Cegeka Arena.

CR

Wat gaat het vanavond worden?

Meest recent

Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

5
5
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

58
58
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

19
19
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

88
88
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

194
194
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

87
87
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

64
64
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

371
371
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

62
62
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

311
311
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

177
177
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

303
303
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

420
420
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

258
258
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

213
213
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

298
298
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

373
373
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

370
370
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

319
319
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

482
482
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

679
679
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

256
256
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

48
48
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

73
73
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

354
354

Meer sportnieuws