Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

814 stemmen
Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

Antwerp FC deed in januari een ambitieuze zet om Eliot Matazo (22) te halen als vervanger voor Arthur Vermeeren. Ondanks zijn veelbelovende profiel heeft Matazo voorlopig bijzonder weinig speeltijd gekregen van coach Mark van Bommel, en zelfs geen enkele basisplaats.

Hoewel Matazo werd geprezen om zijn kwaliteiten en vergeleken werd met Claude Makélélé en N'Golo Kanté, heeft hij dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als Antwerp FC.

Antwerp haalt Eliot Matazo als vervanger van Arthur Vermeeren

Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid heeft Antwerp FC niet alleen 18 miljoen euro opgeleverd, maar heeft ook een grote sportieve leemte achtergelaten in de ploeg.

Het vervangen van de belangrijke middenvelder was een absolute prioriteit voor de ploeg en Antwerp heeft verschillende opties overwogen en onderzocht om een waardige opvolger te vinden, waarbij spelers als Razvan Marin (Cagliari, momenteel uitgeleend aan Empoli) en Dennis Praet (Leicester City) hoog op het verlanglijstje stonden.

Maar op deadline day heeft Antwerp een verrassende zet gedaan door de jonge Belg Eliot Matazo aan te trekken. De 21-jarige wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco, zonder aankoopoptie.

Mark van Bommel had veel goeie dingen over Matazo gelezen en beelden van zijn interlands met de Jonge Duivels gezien. “Zijn profiel past bij ons elftal, maar vergelijk hem niet met Arthur (Vermeeren, red.). Al kan hij wel op die plaats spelen.”

Race tegen de klok voor Matazo

Eliot Matazo kwam niet in topvorm aan bij Antwerp FC. Na anderhalve maand revalidatie van een vervelende spierblessure, heeft het medische team alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk weer op het veld te krijgen.

“Op korte termijn is hij niet fit. Dat risico hebben we genomen”, beaamde Mark van Bommel. “Een noodoplossing wil ik deze transfer daarentegen niet noemen. We namen hem niet omdat we iemand móésten nemen.”

Het was een bewuste keuze om Matazo boven ervaren spelers zoals Razvan Marin en Dennis Praet te verkiezen, omdat Van Bommel graag werkt met jong talent. “Zo kwamen we uiteindelijk uit bij hem”, zei de coach.

Franky Van der Elst keek ook uit naar de komst van Matazo, die ondanks zijn ervaring in de Ligue 1 bereid was om naar België te komen om nog meer speeltijd te krijgen. “Dat getuigt van de goeie mentaliteit. Hij is wel nog niet volledig fit, las ik. Veel tijd om hem klaar te krijgen is er niet”, verklaarde Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Patrick Goots heeft vertrouwen in Matazo's talent, maar beseft dat het een uitdaging zal zijn om zich te meten met de vaste middenvelders van Antwerp.

“Ik hoor veel goeds over zijn talent. Onmogelijk acht ik dat dus niet”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen, die ook meteen waarschuwde dat het een race tegen de klok zou worden om tegen de play-offs zijn beste vorm te vinden.

Van Bommel laat Matazo helemaal links liggen

Eliot Matazo was eind pas februari eindelijk klaar voor de strijd na een lange revalidatie. Hij trainde voluit mee en was beschikbaar voor de wedstrijden. “Eliot kan ook belangrijk worden, nu hij fit is”, voorspelde Vincent Janssen in Gazet van Antwerpen.

Voorlopig kreeg hij slechts zes invalbeurten en wist hij geen basisplaats te veroveren. Mark van Bommel gaf de voorkeur aan spelers zoals Doumbia, Yusuf en Ekkelenkamp, waardoor Matazo geduldig moest wachten op zijn kans.

Mandela Keita is vanzelfsprekend een onmisbare schakel in het team, en Matazo heeft een vergelijkbaar profiel. Matazo staat bekend als een voetballende nummer zes, die kracht combineert met technische vaardigheden, een uitstekende balcontrole en een groot loop- en recuperatievermogen.

Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een dynamische middenvelder of een 'box-to-box' speler. Tot op heden hebben Keita en Matazo nog niet samen gespeeld vanwege hun vergelijkbare speelstijl.

En zelfs in het geval van een blessure van Keita, verkiest Van Bommel vaak andere spelers op het middenveld.

Eliot Matazo gemaakt voor de Europese top, maar speelt niet

Eliot Matazo (22) staat bekend als een leider op het veld en een alleskunner op het middenveld. Hij heeft een groot volume, staat stevig op zijn benen en vliegt er bij momenten stevig in, zonder daarbij over het randje te gaan.

Daarnaast beschikt Matazo over grote voetballende kwaliteiten, een hoge startsnelheid, een laag zwaartepunt, een goed inzicht en hij kan het spel verdelen. In Frankrijk werd hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba.

De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, zag dan weer meer gelijkenissen met N'golo Kanté.

“Ik vind hem meer een Keita dan een Vermeeren, maar hij is gewoon erg compleet. Ja, ik ben echt wel een beetje verliefd op hem als speler”, zei Olivier Deschacht, assistent bij de Jonge Duivels op het EK in juni vorig jaar, aan Het Nieuwsblad.

“Hij is een absolute meerwaarde voor de Belgische competitie en als hij kansen krijgt, zie ik hem over een jaar of twee naar de buitenlandse top gaan.”

Helaas heeft Matazo dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als bij Antwerp FC.

Zal Matazo nog de Europese top halen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

12
12
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

116
116
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

23
23
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

668
668
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

120
120
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws