Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

814 stemmen
Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

Antwerp FC deed in januari een ambitieuze zet om Eliot Matazo (22) te halen als vervanger voor Arthur Vermeeren. Ondanks zijn veelbelovende profiel heeft Matazo voorlopig bijzonder weinig speeltijd gekregen van coach Mark van Bommel, en zelfs geen enkele basisplaats.

Hoewel Matazo werd geprezen om zijn kwaliteiten en vergeleken werd met Claude Makélélé en N'Golo Kanté, heeft hij dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als Antwerp FC.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp haalt Eliot Matazo als vervanger van Arthur Vermeeren

Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid heeft Antwerp FC niet alleen 18 miljoen euro opgeleverd, maar heeft ook een grote sportieve leemte achtergelaten in de ploeg.

Het vervangen van de belangrijke middenvelder was een absolute prioriteit voor de ploeg en Antwerp heeft verschillende opties overwogen en onderzocht om een waardige opvolger te vinden, waarbij spelers als Razvan Marin (Cagliari, momenteel uitgeleend aan Empoli) en Dennis Praet (Leicester City) hoog op het verlanglijstje stonden.

Maar op deadline day heeft Antwerp een verrassende zet gedaan door de jonge Belg Eliot Matazo aan te trekken. De 21-jarige wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco, zonder aankoopoptie.

Mark van Bommel had veel goeie dingen over Matazo gelezen en beelden van zijn interlands met de Jonge Duivels gezien. “Zijn profiel past bij ons elftal, maar vergelijk hem niet met Arthur (Vermeeren, red.). Al kan hij wel op die plaats spelen.”

Race tegen de klok voor Matazo

Eliot Matazo kwam niet in topvorm aan bij Antwerp FC. Na anderhalve maand revalidatie van een vervelende spierblessure, heeft het medische team alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk weer op het veld te krijgen.

“Op korte termijn is hij niet fit. Dat risico hebben we genomen”, beaamde Mark van Bommel. “Een noodoplossing wil ik deze transfer daarentegen niet noemen. We namen hem niet omdat we iemand móésten nemen.”

Het was een bewuste keuze om Matazo boven ervaren spelers zoals Razvan Marin en Dennis Praet te verkiezen, omdat Van Bommel graag werkt met jong talent. “Zo kwamen we uiteindelijk uit bij hem”, zei de coach.

Franky Van der Elst keek ook uit naar de komst van Matazo, die ondanks zijn ervaring in de Ligue 1 bereid was om naar België te komen om nog meer speeltijd te krijgen. “Dat getuigt van de goeie mentaliteit. Hij is wel nog niet volledig fit, las ik. Veel tijd om hem klaar te krijgen is er niet”, verklaarde Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Patrick Goots heeft vertrouwen in Matazo's talent, maar beseft dat het een uitdaging zal zijn om zich te meten met de vaste middenvelders van Antwerp.

“Ik hoor veel goeds over zijn talent. Onmogelijk acht ik dat dus niet”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen, die ook meteen waarschuwde dat het een race tegen de klok zou worden om tegen de play-offs zijn beste vorm te vinden.

Van Bommel laat Matazo helemaal links liggen

Eliot Matazo was eind pas februari eindelijk klaar voor de strijd na een lange revalidatie. Hij trainde voluit mee en was beschikbaar voor de wedstrijden. “Eliot kan ook belangrijk worden, nu hij fit is”, voorspelde Vincent Janssen in Gazet van Antwerpen.

Voorlopig kreeg hij slechts zes invalbeurten en wist hij geen basisplaats te veroveren. Mark van Bommel gaf de voorkeur aan spelers zoals Doumbia, Yusuf en Ekkelenkamp, waardoor Matazo geduldig moest wachten op zijn kans.

Mandela Keita is vanzelfsprekend een onmisbare schakel in het team, en Matazo heeft een vergelijkbaar profiel. Matazo staat bekend als een voetballende nummer zes, die kracht combineert met technische vaardigheden, een uitstekende balcontrole en een groot loop- en recuperatievermogen.

Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een dynamische middenvelder of een 'box-to-box' speler. Tot op heden hebben Keita en Matazo nog niet samen gespeeld vanwege hun vergelijkbare speelstijl.

En zelfs in het geval van een blessure van Keita, verkiest Van Bommel vaak andere spelers op het middenveld.

Eliot Matazo gemaakt voor de Europese top, maar speelt niet

Eliot Matazo (22) staat bekend als een leider op het veld en een alleskunner op het middenveld. Hij heeft een groot volume, staat stevig op zijn benen en vliegt er bij momenten stevig in, zonder daarbij over het randje te gaan.

Daarnaast beschikt Matazo over grote voetballende kwaliteiten, een hoge startsnelheid, een laag zwaartepunt, een goed inzicht en hij kan het spel verdelen. In Frankrijk werd hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba.

De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, zag dan weer meer gelijkenissen met N'golo Kanté.

“Ik vind hem meer een Keita dan een Vermeeren, maar hij is gewoon erg compleet. Ja, ik ben echt wel een beetje verliefd op hem als speler”, zei Olivier Deschacht, assistent bij de Jonge Duivels op het EK in juni vorig jaar, aan Het Nieuwsblad.

“Hij is een absolute meerwaarde voor de Belgische competitie en als hij kansen krijgt, zie ik hem over een jaar of twee naar de buitenlandse top gaan.”

Helaas heeft Matazo dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als bij Antwerp FC.

🚀

Zal Matazo nog de Europese top halen?

Meest recent

Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

16
16
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

59
59
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

78
78
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

127
127
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

197
197
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

192
192
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

48
48
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

179
179
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

23
23
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

443
443
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

41
41
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

176
176
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

238
238
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

610
610
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

416
416
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

215
215
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

86
86
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

134
134
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

145
145
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

168
168
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

194
194
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

565
565
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

448
448
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

548
548
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

143
143

Meer sportnieuws