Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

door
Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

Antwerp FC deed in januari een ambitieuze zet om Eliot Matazo (22) te halen als vervanger voor Arthur Vermeeren. Ondanks zijn veelbelovende profiel heeft Matazo voorlopig bijzonder weinig speeltijd gekregen van coach Mark van Bommel, en zelfs geen enkele basisplaats.

Hoewel Matazo werd geprezen om zijn kwaliteiten en vergeleken werd met Claude Makélélé en N'Golo Kanté, heeft hij dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als Antwerp FC.

LEES OOK: Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

Antwerp haalt Eliot Matazo als vervanger van Arthur Vermeeren

Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid heeft Antwerp FC niet alleen 18 miljoen euro opgeleverd, maar heeft ook een grote sportieve leemte achtergelaten in de ploeg.

Het vervangen van de belangrijke middenvelder was een absolute prioriteit voor de ploeg en Antwerp heeft verschillende opties overwogen en onderzocht om een waardige opvolger te vinden, waarbij spelers als Razvan Marin (Cagliari, momenteel uitgeleend aan Empoli) en Dennis Praet (Leicester City) hoog op het verlanglijstje stonden.

Maar op deadline day heeft Antwerp een verrassende zet gedaan door de jonge Belg Eliot Matazo aan te trekken. De 21-jarige wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco, zonder aankoopoptie.

Mark van Bommel had veel goeie dingen over Matazo gelezen en beelden van zijn interlands met de Jonge Duivels gezien. “Zijn profiel past bij ons elftal, maar vergelijk hem niet met Arthur (Vermeeren, red.). Al kan hij wel op die plaats spelen.”

Race tegen de klok voor Matazo

Eliot Matazo kwam niet in topvorm aan bij Antwerp FC. Na anderhalve maand revalidatie van een vervelende spierblessure, heeft het medische team alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk weer op het veld te krijgen.

“Op korte termijn is hij niet fit. Dat risico hebben we genomen”, beaamde Mark van Bommel. “Een noodoplossing wil ik deze transfer daarentegen niet noemen. We namen hem niet omdat we iemand móésten nemen.”

Het was een bewuste keuze om Matazo boven ervaren spelers zoals Razvan Marin en Dennis Praet te verkiezen, omdat Van Bommel graag werkt met jong talent. “Zo kwamen we uiteindelijk uit bij hem”, zei de coach.

Franky Van der Elst keek ook uit naar de komst van Matazo, die ondanks zijn ervaring in de Ligue 1 bereid was om naar België te komen om nog meer speeltijd te krijgen. “Dat getuigt van de goeie mentaliteit. Hij is wel nog niet volledig fit, las ik. Veel tijd om hem klaar te krijgen is er niet”, verklaarde Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Patrick Goots heeft vertrouwen in Matazo's talent, maar beseft dat het een uitdaging zal zijn om zich te meten met de vaste middenvelders van Antwerp.

“Ik hoor veel goeds over zijn talent. Onmogelijk acht ik dat dus niet”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen, die ook meteen waarschuwde dat het een race tegen de klok zou worden om tegen de play-offs zijn beste vorm te vinden.

Van Bommel laat Matazo helemaal links liggen

Eliot Matazo was eind pas februari eindelijk klaar voor de strijd na een lange revalidatie. Hij trainde voluit mee en was beschikbaar voor de wedstrijden. “Eliot kan ook belangrijk worden, nu hij fit is”, voorspelde Vincent Janssen in Gazet van Antwerpen.

Voorlopig kreeg hij slechts zes invalbeurten en wist hij geen basisplaats te veroveren. Mark van Bommel gaf de voorkeur aan spelers zoals Doumbia, Yusuf en Ekkelenkamp, waardoor Matazo geduldig moest wachten op zijn kans.

Mandela Keita is vanzelfsprekend een onmisbare schakel in het team, en Matazo heeft een vergelijkbaar profiel. Matazo staat bekend als een voetballende nummer zes, die kracht combineert met technische vaardigheden, een uitstekende balcontrole en een groot loop- en recuperatievermogen.

Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een dynamische middenvelder of een 'box-to-box' speler. Tot op heden hebben Keita en Matazo nog niet samen gespeeld vanwege hun vergelijkbare speelstijl.

En zelfs in het geval van een blessure van Keita, verkiest Van Bommel vaak andere spelers op het middenveld.

Eliot Matazo gemaakt voor de Europese top, maar speelt niet

Eliot Matazo (22) staat bekend als een leider op het veld en een alleskunner op het middenveld. Hij heeft een groot volume, staat stevig op zijn benen en vliegt er bij momenten stevig in, zonder daarbij over het randje te gaan.

Daarnaast beschikt Matazo over grote voetballende kwaliteiten, een hoge startsnelheid, een laag zwaartepunt, een goed inzicht en hij kan het spel verdelen. In Frankrijk werd hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba.

De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, zag dan weer meer gelijkenissen met N'golo Kanté.

“Ik vind hem meer een Keita dan een Vermeeren, maar hij is gewoon erg compleet. Ja, ik ben echt wel een beetje verliefd op hem als speler”, zei Olivier Deschacht, assistent bij de Jonge Duivels op het EK in juni vorig jaar, aan Het Nieuwsblad.

“Hij is een absolute meerwaarde voor de Belgische competitie en als hij kansen krijgt, zie ik hem over een jaar of twee naar de buitenlandse top gaan.”

Helaas heeft Matazo dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als bij Antwerp FC.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’
‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’

Zal Matazo nog de Europese top halen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

155
155
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

83
83
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

252
252
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

278
278
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

700
700
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

125
125
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1722
1722
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

229
229
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

520
520
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1184
1184
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

776
776
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

294
294
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1188
1188
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

448
448
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

460
460
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

521
521
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws