Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

814
Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

Antwerp FC deed in januari een ambitieuze zet om Eliot Matazo (22) te halen als vervanger voor Arthur Vermeeren. Ondanks zijn veelbelovende profiel heeft Matazo voorlopig bijzonder weinig speeltijd gekregen van coach Mark van Bommel, en zelfs geen enkele basisplaats.

Hoewel Matazo werd geprezen om zijn kwaliteiten en vergeleken werd met Claude Makélélé en N'Golo Kanté, heeft hij dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als Antwerp FC.

LEES OOK: Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Antwerp haalt Eliot Matazo als vervanger van Arthur Vermeeren

Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid heeft Antwerp FC niet alleen 18 miljoen euro opgeleverd, maar heeft ook een grote sportieve leemte achtergelaten in de ploeg.

Het vervangen van de belangrijke middenvelder was een absolute prioriteit voor de ploeg en Antwerp heeft verschillende opties overwogen en onderzocht om een waardige opvolger te vinden, waarbij spelers als Razvan Marin (Cagliari, momenteel uitgeleend aan Empoli) en Dennis Praet (Leicester City) hoog op het verlanglijstje stonden.

Maar op deadline day heeft Antwerp een verrassende zet gedaan door de jonge Belg Eliot Matazo aan te trekken. De 21-jarige wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco, zonder aankoopoptie.

Mark van Bommel had veel goeie dingen over Matazo gelezen en beelden van zijn interlands met de Jonge Duivels gezien. “Zijn profiel past bij ons elftal, maar vergelijk hem niet met Arthur (Vermeeren, red.). Al kan hij wel op die plaats spelen.”

Race tegen de klok voor Matazo

Eliot Matazo kwam niet in topvorm aan bij Antwerp FC. Na anderhalve maand revalidatie van een vervelende spierblessure, heeft het medische team alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk weer op het veld te krijgen.

“Op korte termijn is hij niet fit. Dat risico hebben we genomen”, beaamde Mark van Bommel. “Een noodoplossing wil ik deze transfer daarentegen niet noemen. We namen hem niet omdat we iemand móésten nemen.”

Het was een bewuste keuze om Matazo boven ervaren spelers zoals Razvan Marin en Dennis Praet te verkiezen, omdat Van Bommel graag werkt met jong talent. “Zo kwamen we uiteindelijk uit bij hem”, zei de coach.

Franky Van der Elst keek ook uit naar de komst van Matazo, die ondanks zijn ervaring in de Ligue 1 bereid was om naar België te komen om nog meer speeltijd te krijgen. “Dat getuigt van de goeie mentaliteit. Hij is wel nog niet volledig fit, las ik. Veel tijd om hem klaar te krijgen is er niet”, verklaarde Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Patrick Goots heeft vertrouwen in Matazo's talent, maar beseft dat het een uitdaging zal zijn om zich te meten met de vaste middenvelders van Antwerp.

“Ik hoor veel goeds over zijn talent. Onmogelijk acht ik dat dus niet”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen, die ook meteen waarschuwde dat het een race tegen de klok zou worden om tegen de play-offs zijn beste vorm te vinden.

Van Bommel laat Matazo helemaal links liggen

Eliot Matazo was eind pas februari eindelijk klaar voor de strijd na een lange revalidatie. Hij trainde voluit mee en was beschikbaar voor de wedstrijden. “Eliot kan ook belangrijk worden, nu hij fit is”, voorspelde Vincent Janssen in Gazet van Antwerpen.

Voorlopig kreeg hij slechts zes invalbeurten en wist hij geen basisplaats te veroveren. Mark van Bommel gaf de voorkeur aan spelers zoals Doumbia, Yusuf en Ekkelenkamp, waardoor Matazo geduldig moest wachten op zijn kans.

Mandela Keita is vanzelfsprekend een onmisbare schakel in het team, en Matazo heeft een vergelijkbaar profiel. Matazo staat bekend als een voetballende nummer zes, die kracht combineert met technische vaardigheden, een uitstekende balcontrole en een groot loop- en recuperatievermogen.

Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een dynamische middenvelder of een 'box-to-box' speler. Tot op heden hebben Keita en Matazo nog niet samen gespeeld vanwege hun vergelijkbare speelstijl.

En zelfs in het geval van een blessure van Keita, verkiest Van Bommel vaak andere spelers op het middenveld.

Eliot Matazo gemaakt voor de Europese top, maar speelt niet

Eliot Matazo (22) staat bekend als een leider op het veld en een alleskunner op het middenveld. Hij heeft een groot volume, staat stevig op zijn benen en vliegt er bij momenten stevig in, zonder daarbij over het randje te gaan.

Daarnaast beschikt Matazo over grote voetballende kwaliteiten, een hoge startsnelheid, een laag zwaartepunt, een goed inzicht en hij kan het spel verdelen. In Frankrijk werd hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba.

De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, zag dan weer meer gelijkenissen met N'golo Kanté.

“Ik vind hem meer een Keita dan een Vermeeren, maar hij is gewoon erg compleet. Ja, ik ben echt wel een beetje verliefd op hem als speler”, zei Olivier Deschacht, assistent bij de Jonge Duivels op het EK in juni vorig jaar, aan Het Nieuwsblad.

“Hij is een absolute meerwaarde voor de Belgische competitie en als hij kansen krijgt, zie ik hem over een jaar of twee naar de buitenlandse top gaan.”

Helaas heeft Matazo dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als bij Antwerp FC.

Zal Matazo nog de Europese top halen?

Meest recent

Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

16
16
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

27
27
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

68
68
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

30
30
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

113
113
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

117
117
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

74
74
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

466
466
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

104
104
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

854
854
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

73
73
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

177
177
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

324
324
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

242
242
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

711
711
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

237
237
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

178
178
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

321
321
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

198
198
Met bravoure: Sterk Anderlecht flitst richting Europa League

Anderlecht lijkt dit seizoen weer helemaal op het goede spoor te zitten. De recordkampioen flitste ...

283
283
Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Antwerp FC rondde donderdag de permanente terugkeer van Mauricio Benitez af. En de Great Old staat ...

287
287
Last-minute transferbom Club Brugge? "Meer dan 50 miljoen"

Joel Ordoñez lijkt op weg naar Crystal Palace, voorts wil Club Brugge zijn sterkhouders in ...

1518
1518
Anderlecht kondigt transfer aan midden in Europees duel

RSC Anderlecht strijdt donderdagavond met Kairat Almaty voor een plek in de League Phase van de ...

407
407
Goede of slechte loting Club? Dit zeggen de statistieken

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

490
490
STVV slikt Europese domper na verdedigend fiasco in Cyprus

Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De ...

130
130

Meer sportnieuws