TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

618
TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Jupiler Pro League

Er lijkt in de zomer een heuse leegloop op gang te komen bij Antwerp. De club zal wellicht de nodige smaakmakers moeten verkopen om de financiële tekorten aan te zuiveren en ook het aanblijven van trainer Mark van Bommel is nog onzeker. Ook een exit van technisch directeur Marc Overmars blijkt nu tot de mogelijkheden te behoren. De technisch directeur ligt nog onder contract tot 2026, maar voert door een schorsing momenteel officieel geen functie uit.

AA Gent zit met een luxeprobleem onder de lat, want het beschikt over drie doelmannen die de ambitie hebben om nummer één te zijn. Minstens één van hen lijkt in de zomer te zullen moeten vertrekken en de kans wordt groot geacht dat dat Paul Nardi zal worden. De onfortuinlijke Fransman is immers einde contract en het is maar de vraag of hij na zijn zware blessure nog zijn beste niveau zal halen.

Er is ook goed nieuws voor de Buffalo's, want die lijken in de zomer weer langs de kassa te mogen passeren voor Jonathan David. De Canadese spits zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Napoli. Als Lille hem verkoopt, zou Gent recht hebben op een extra 4 miljoen euro.

Bij Anderlecht gaan ze ook een interessante transferzomer tegemoet. Het aantal vertrekkers blijft deze zomer mogelijk beperkt, want de verwachting is dat van de sterkhouders enkel Zeno Debast verkocht zal worden. De jonge Rode Duivel wordt nu ook alsmaar meer aan West Ham gelinkt. Verder zou Anderlecht er op financieel vlak goed genoeg voorstaan om zijn kern bijeen te kunnen houden én te versterken.

Dan zal Union wellicht weer wat meer smaakmakers verliezen. Zo is er heel wat interesse voor Cameron Puertas en Mohamed Amoura, die met respectievelijk hun assists en doelpunten grote indruk gemaakt hebben. In de wandelgangen gaan zelfs geruchten dat Union beide uitblinkers al verkocht zou hebben. Aan welke clubs en voor welk bedrag dat zou zijn, is echter niet duidelijk.

Moet Anderlecht zijn kern zoveel mogelijk bijeen houden?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

35
35
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

52
52
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

24
24
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

103
103
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

107
107
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

53
53
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

47
47
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

200
200
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

160
160
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

356
356
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

310
310
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

134
134
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

234
234
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

268
268
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

327
327
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

228
228
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws