TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

door
TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

Jupiler Pro League

Er lijkt in de zomer een heuse leegloop op gang te komen bij Antwerp. De club zal wellicht de nodige smaakmakers moeten verkopen om de financiële tekorten aan te zuiveren en ook het aanblijven van trainer Mark van Bommel is nog onzeker. Ook een exit van technisch directeur Marc Overmars blijkt nu tot de mogelijkheden te behoren. De technisch directeur ligt nog onder contract tot 2026, maar voert door een schorsing momenteel officieel geen functie uit.

AA Gent zit met een luxeprobleem onder de lat, want het beschikt over drie doelmannen die de ambitie hebben om nummer één te zijn. Minstens één van hen lijkt in de zomer te zullen moeten vertrekken en de kans wordt groot geacht dat dat Paul Nardi zal worden. De onfortuinlijke Fransman is immers einde contract en het is maar de vraag of hij na zijn zware blessure nog zijn beste niveau zal halen.

Er is ook goed nieuws voor de Buffalo's, want die lijken in de zomer weer langs de kassa te mogen passeren voor Jonathan David. De Canadese spits zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Napoli. Als Lille hem verkoopt, zou Gent recht hebben op een extra 4 miljoen euro.

Bij Anderlecht gaan ze ook een interessante transferzomer tegemoet. Het aantal vertrekkers blijft deze zomer mogelijk beperkt, want de verwachting is dat van de sterkhouders enkel Zeno Debast verkocht zal worden. De jonge Rode Duivel wordt nu ook alsmaar meer aan West Ham gelinkt. Verder zou Anderlecht er op financieel vlak goed genoeg voorstaan om zijn kern bijeen te kunnen houden én te versterken.

Dan zal Union wellicht weer wat meer smaakmakers verliezen. Zo is er heel wat interesse voor Cameron Puertas en Mohamed Amoura, die met respectievelijk hun assists en doelpunten grote indruk gemaakt hebben. In de wandelgangen gaan zelfs geruchten dat Union beide uitblinkers al verkocht zou hebben. Aan welke clubs en voor welk bedrag dat zou zijn, is echter niet duidelijk.

Moet Anderlecht zijn kern zoveel mogelijk bijeen houden?

Meest recent

Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

13
13
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

6
6
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

73
73
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

67
67
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

33
33
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

45
45
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

160
160
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

244
244
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

195
195
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

204
204
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

37
37
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

217
217
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

253
253
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

158
158
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

38
38
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

229
229
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

149
149
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

426
426
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

242
242
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

124
124
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

318
318
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

286
286

Meer sportnieuws