TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

door
TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Jupiler Pro League

Er lijkt in de zomer een heuse leegloop op gang te komen bij Antwerp. De club zal wellicht de nodige smaakmakers moeten verkopen om de financiële tekorten aan te zuiveren en ook het aanblijven van trainer Mark van Bommel is nog onzeker. Ook een exit van technisch directeur Marc Overmars blijkt nu tot de mogelijkheden te behoren. De technisch directeur ligt nog onder contract tot 2026, maar voert door een schorsing momenteel officieel geen functie uit.

AA Gent zit met een luxeprobleem onder de lat, want het beschikt over drie doelmannen die de ambitie hebben om nummer één te zijn. Minstens één van hen lijkt in de zomer te zullen moeten vertrekken en de kans wordt groot geacht dat dat Paul Nardi zal worden. De onfortuinlijke Fransman is immers einde contract en het is maar de vraag of hij na zijn zware blessure nog zijn beste niveau zal halen.

Er is ook goed nieuws voor de Buffalo's, want die lijken in de zomer weer langs de kassa te mogen passeren voor Jonathan David. De Canadese spits zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Napoli. Als Lille hem verkoopt, zou Gent recht hebben op een extra 4 miljoen euro.

Bij Anderlecht gaan ze ook een interessante transferzomer tegemoet. Het aantal vertrekkers blijft deze zomer mogelijk beperkt, want de verwachting is dat van de sterkhouders enkel Zeno Debast verkocht zal worden. De jonge Rode Duivel wordt nu ook alsmaar meer aan West Ham gelinkt. Verder zou Anderlecht er op financieel vlak goed genoeg voorstaan om zijn kern bijeen te kunnen houden én te versterken.

Dan zal Union wellicht weer wat meer smaakmakers verliezen. Zo is er heel wat interesse voor Cameron Puertas en Mohamed Amoura, die met respectievelijk hun assists en doelpunten grote indruk gemaakt hebben. In de wandelgangen gaan zelfs geruchten dat Union beide uitblinkers al verkocht zou hebben. Aan welke clubs en voor welk bedrag dat zou zijn, is echter niet duidelijk.

Moet Anderlecht zijn kern zoveel mogelijk bijeen houden?

Meest recent

'Furo zorgt voor enorme plottwist bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

54
54
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

50
50
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

287
287
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

241
241
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

76
76
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

88
88
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

97
97
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

96
96
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

165
165
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

370
370
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

169
169
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

353
353
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

172
172
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

105
105
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

84
84
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

565
565
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

215
215
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

77
77
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

129
129
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

131
131
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

164
164
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

209
209
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

101
101
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

102
102
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

82
82

Meer sportnieuws