TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

618
TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Jupiler Pro League

Er lijkt in de zomer een heuse leegloop op gang te komen bij Antwerp. De club zal wellicht de nodige smaakmakers moeten verkopen om de financiële tekorten aan te zuiveren en ook het aanblijven van trainer Mark van Bommel is nog onzeker. Ook een exit van technisch directeur Marc Overmars blijkt nu tot de mogelijkheden te behoren. De technisch directeur ligt nog onder contract tot 2026, maar voert door een schorsing momenteel officieel geen functie uit.

AA Gent zit met een luxeprobleem onder de lat, want het beschikt over drie doelmannen die de ambitie hebben om nummer één te zijn. Minstens één van hen lijkt in de zomer te zullen moeten vertrekken en de kans wordt groot geacht dat dat Paul Nardi zal worden. De onfortuinlijke Fransman is immers einde contract en het is maar de vraag of hij na zijn zware blessure nog zijn beste niveau zal halen.

Er is ook goed nieuws voor de Buffalo's, want die lijken in de zomer weer langs de kassa te mogen passeren voor Jonathan David. De Canadese spits zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Napoli. Als Lille hem verkoopt, zou Gent recht hebben op een extra 4 miljoen euro.

Bij Anderlecht gaan ze ook een interessante transferzomer tegemoet. Het aantal vertrekkers blijft deze zomer mogelijk beperkt, want de verwachting is dat van de sterkhouders enkel Zeno Debast verkocht zal worden. De jonge Rode Duivel wordt nu ook alsmaar meer aan West Ham gelinkt. Verder zou Anderlecht er op financieel vlak goed genoeg voorstaan om zijn kern bijeen te kunnen houden én te versterken.

Dan zal Union wellicht weer wat meer smaakmakers verliezen. Zo is er heel wat interesse voor Cameron Puertas en Mohamed Amoura, die met respectievelijk hun assists en doelpunten grote indruk gemaakt hebben. In de wandelgangen gaan zelfs geruchten dat Union beide uitblinkers al verkocht zou hebben. Aan welke clubs en voor welk bedrag dat zou zijn, is echter niet duidelijk.

Moet Anderlecht zijn kern zoveel mogelijk bijeen houden?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

59
59
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

103
103
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

73
73
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

216
216
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

104
104
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

968
968
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

164
164
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws