TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

door
TRANSFERUURTJE: 'Overmars vertrekt, AA Gent passeert langs kassa'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Jupiler Pro League

Er lijkt in de zomer een heuse leegloop op gang te komen bij Antwerp. De club zal wellicht de nodige smaakmakers moeten verkopen om de financiële tekorten aan te zuiveren en ook het aanblijven van trainer Mark van Bommel is nog onzeker. Ook een exit van technisch directeur Marc Overmars blijkt nu tot de mogelijkheden te behoren. De technisch directeur ligt nog onder contract tot 2026, maar voert door een schorsing momenteel officieel geen functie uit.

AA Gent zit met een luxeprobleem onder de lat, want het beschikt over drie doelmannen die de ambitie hebben om nummer één te zijn. Minstens één van hen lijkt in de zomer te zullen moeten vertrekken en de kans wordt groot geacht dat dat Paul Nardi zal worden. De onfortuinlijke Fransman is immers einde contract en het is maar de vraag of hij na zijn zware blessure nog zijn beste niveau zal halen.

Er is ook goed nieuws voor de Buffalo's, want die lijken in de zomer weer langs de kassa te mogen passeren voor Jonathan David. De Canadese spits zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Napoli. Als Lille hem verkoopt, zou Gent recht hebben op een extra 4 miljoen euro.

Bij Anderlecht gaan ze ook een interessante transferzomer tegemoet. Het aantal vertrekkers blijft deze zomer mogelijk beperkt, want de verwachting is dat van de sterkhouders enkel Zeno Debast verkocht zal worden. De jonge Rode Duivel wordt nu ook alsmaar meer aan West Ham gelinkt. Verder zou Anderlecht er op financieel vlak goed genoeg voorstaan om zijn kern bijeen te kunnen houden én te versterken.

Dan zal Union wellicht weer wat meer smaakmakers verliezen. Zo is er heel wat interesse voor Cameron Puertas en Mohamed Amoura, die met respectievelijk hun assists en doelpunten grote indruk gemaakt hebben. In de wandelgangen gaan zelfs geruchten dat Union beide uitblinkers al verkocht zou hebben. Aan welke clubs en voor welk bedrag dat zou zijn, is echter niet duidelijk.

Moet Anderlecht zijn kern zoveel mogelijk bijeen houden?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

49
49
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

25
25
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

143
143
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

115
115
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

179
179
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

207
207
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

297
297
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

509
509
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws