Europese kwalificatie levert Club Brugge fraai extraatje op

door
Europese kwalificatie levert Club Brugge fraai extraatje op

Club Brugge heeft donderdagavond zijn afspraak met de geschiedenis niet gemist, want het wist de hel van het Toumbastadion met verve te doorstaan. Na een volwassen prestatie werd PAOK met 0-2 over de knie gelegd en dat was meer dan voldoende om voor de eerste keer in meer dan 30 jaar een Europese halve finale te bereiken.

In 1992 ging Club in de halve finale van de Beker der Bekerwinnaars onderuit tegen Werder Bremen, in 2024 mag het proberen om in de Conference League beter te doen tegen Fiorentina. In Brugge dromen ze al stilletjes van de finale, die op 29 mei in Athene gespeeld wordt.

LEES OOK: Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Club Brugge casht door kwalificatie

Maar ook met de kwalificatie voor de halve finale doet Club al een mooie zaak. Sporza weet dat Blauw-Zwart daardoor nog een extra premie van 2 miljoen euro mag incasseren. In totaal leverde de Europese campagne dit seizoen al meer dan 11,5 miljoen euro op. Dat is uiteraard een habbekrats in vergelijking met de vetpotten van de Champions League, maar nog steeds een mooi bedrag.

Dat kan bovendien nog verder oplopen als Club ook weet af te rekenen met Fiorentina. Een finaleticket zou immers nog eens 3 miljoen euro opleveren, terwijl aan eindwinst nog eens 2 miljoen zou vasthangen, naast een ticket voor de groepsfase van de Europa League.

Ook Belgische coëfficiënt gaat door het dak

Club doet dus financieel goede zaakjes met zijn Europese campagne, maar ook het volledige Belgische voetbal vaart wel bij hun goede prestaties. Door de zege in Thessaloniki evenaart België nu al zijn coëfficiëntenrecord van vorig seizoen. Naast Club droegen ook Union (achtste finales Conference League), AA Gent (play-offs Conference League), KRC Genk (poules Conference League) en Antwerp (poules Champions League) hun steentje bij.

De fraaie oogst van de laatste twee seizoenen zorgt ervoor dat België op de Europese ranking ook een mooie sprong gemaakt heeft. Ons land is immers opgeklommen naar de achtste plaats en houdt die ook zeker vast tot het einde van het seizoen. Daardoor heeft ons land in het seizoen 2025/26 een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League, naast ook een ticket voor de voorrondes. Daarnaast mogen twee clubs naar de Europa League en één naar de Conference League.

Zal Club Brugge nog extra coëfficiëntpunten sprokkelen?

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

22
22
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

34
34
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

146
146
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

104
104
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

72
72
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

211
211
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

100
100
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

728
728
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

138
138
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

103
103
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

23
23
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

464
464
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

538
538
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

374
374
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

411
411
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

130
130
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

227
227
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

336
336
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

323
323
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

260
260
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

150
150
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

505
505
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

385
385
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

120
120

Meer sportnieuws