Europese kwalificatie levert Club Brugge fraai extraatje op

door
Europese kwalificatie levert Club Brugge fraai extraatje op

Club Brugge heeft donderdagavond zijn afspraak met de geschiedenis niet gemist, want het wist de hel van het Toumbastadion met verve te doorstaan. Na een volwassen prestatie werd PAOK met 0-2 over de knie gelegd en dat was meer dan voldoende om voor de eerste keer in meer dan 30 jaar een Europese halve finale te bereiken.

In 1992 ging Club in de halve finale van de Beker der Bekerwinnaars onderuit tegen Werder Bremen, in 2024 mag het proberen om in de Conference League beter te doen tegen Fiorentina. In Brugge dromen ze al stilletjes van de finale, die op 29 mei in Athene gespeeld wordt.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

Club Brugge casht door kwalificatie

Maar ook met de kwalificatie voor de halve finale doet Club al een mooie zaak. Sporza weet dat Blauw-Zwart daardoor nog een extra premie van 2 miljoen euro mag incasseren. In totaal leverde de Europese campagne dit seizoen al meer dan 11,5 miljoen euro op. Dat is uiteraard een habbekrats in vergelijking met de vetpotten van de Champions League, maar nog steeds een mooi bedrag.

Dat kan bovendien nog verder oplopen als Club ook weet af te rekenen met Fiorentina. Een finaleticket zou immers nog eens 3 miljoen euro opleveren, terwijl aan eindwinst nog eens 2 miljoen zou vasthangen, naast een ticket voor de groepsfase van de Europa League.

Ook Belgische coëfficiënt gaat door het dak

Club doet dus financieel goede zaakjes met zijn Europese campagne, maar ook het volledige Belgische voetbal vaart wel bij hun goede prestaties. Door de zege in Thessaloniki evenaart België nu al zijn coëfficiëntenrecord van vorig seizoen. Naast Club droegen ook Union (achtste finales Conference League), AA Gent (play-offs Conference League), KRC Genk (poules Conference League) en Antwerp (poules Champions League) hun steentje bij.

De fraaie oogst van de laatste twee seizoenen zorgt ervoor dat België op de Europese ranking ook een mooie sprong gemaakt heeft. Ons land is immers opgeklommen naar de achtste plaats en houdt die ook zeker vast tot het einde van het seizoen. Daardoor heeft ons land in het seizoen 2025/26 een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League, naast ook een ticket voor de voorrondes. Daarnaast mogen twee clubs naar de Europa League en één naar de Conference League.

Zal Club Brugge nog extra coëfficiëntpunten sprokkelen?

Meest recent

Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

30
30
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

30
30
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

60
60
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

305
305
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

18
18
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

60
60
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

65
65
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

423
423
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

345
345
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

126
126
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

102
102
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

352
352
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

249
249
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

350
350
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

459
459
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

50
50
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

277
277
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

335
335
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

143
143
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

140
140

Meer sportnieuws