'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

door
'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

Maandenlang was Union dé gedoodverfde kampioen voor dit seizoen, want ze stonden vrijwel de gehele reguliere competitie aan de leiding en zetten een indrukwekkende reeks van maar liefst 24 wedstrijden zonder nederlaag neer. Sinds de start van de Champions' Play-Off zijn de Brusselaars echter helemaal ingestort.

KRC Genk maakte op de openingsspeeldag een einde aan de ongeslagen reeks van Union, dat vervolgens ook nog onderuit ging tegen Cercle Brugge en op Anderlecht. Vooral de nederlaag in het Lotto Park kwam hard aan: het had al negen matchen niet verloren tegen de stadsrivaal, maar ging nu onderuit tegen tien spelers.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Pittig groepsgesprek bij Union

Door die nederlaag moest Union ook definitief zijn koppositie afstaan aan Anderlecht, dat nu drie punten voorsprong heeft. Bovendien kan de situatie snel nog erger worden. Als Union zondag ook zou verliezen van Club Brugge, dan ziet het immers ook Blauw-Zwart passeren en zakt het weg naar de derde plaats.

Er moest dus dringend iets veranderen in het Dudenpark, ook omdat stilaan de eerste spanningen binnen de ploeg boven kwamen drijven. Het Nieuwsblad weet dat er deze week daarom een pittig groepsgesprek heeft plaatsgevonden. Daarin zouden alle neuzen weer in dezelfde richting gezet zijn.

Sfeer zit weer goed voor cruciale clash met Club

Daarnaast zouden de spelers elkaar ook meer naast het veld opgezocht hebben om de sfeer weer te verbeteren en zou trainer Alexander Blessin individueel met enkele spelers gesproken hebben. Dat zou er allemaal voor gezorgd hebben dat de rust weer teruggekeerd is.

Union lijkt dus klaar en gemotiveerd voor de kraker tegen Club van zondag. Daarin zullen ze ongetwijfeld opnieuw revanche willen nemen voor de pijnlijke manier waarop ze vorig seizoen in eigen stadion nog de titel door de vingers zagen glippen. Eerder dit seizoen plaatste Union zich ook al ten koste van Club voor de bekerfinale, dus daar kunnen ze vertrouwen uit putten.

Zal Union zich tegen Club Brugge herpakken?

Meest recent

Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

1
1
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

22
22
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

33
33
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

21
21
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

74
74
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

134
134
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

331
331
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

251
251
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

240
240
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

200
200
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

164
164
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

142
142
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

91
91
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

279
279
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

443
443
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

179
179
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

218
218
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

296
296
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

481
481
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

905
905
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

250
250
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

247
247

Meer sportnieuws