'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

door
'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

Maandenlang was Union dé gedoodverfde kampioen voor dit seizoen, want ze stonden vrijwel de gehele reguliere competitie aan de leiding en zetten een indrukwekkende reeks van maar liefst 24 wedstrijden zonder nederlaag neer. Sinds de start van de Champions' Play-Off zijn de Brusselaars echter helemaal ingestort.

KRC Genk maakte op de openingsspeeldag een einde aan de ongeslagen reeks van Union, dat vervolgens ook nog onderuit ging tegen Cercle Brugge en op Anderlecht. Vooral de nederlaag in het Lotto Park kwam hard aan: het had al negen matchen niet verloren tegen de stadsrivaal, maar ging nu onderuit tegen tien spelers.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Pittig groepsgesprek bij Union

Door die nederlaag moest Union ook definitief zijn koppositie afstaan aan Anderlecht, dat nu drie punten voorsprong heeft. Bovendien kan de situatie snel nog erger worden. Als Union zondag ook zou verliezen van Club Brugge, dan ziet het immers ook Blauw-Zwart passeren en zakt het weg naar de derde plaats.

Er moest dus dringend iets veranderen in het Dudenpark, ook omdat stilaan de eerste spanningen binnen de ploeg boven kwamen drijven. Het Nieuwsblad weet dat er deze week daarom een pittig groepsgesprek heeft plaatsgevonden. Daarin zouden alle neuzen weer in dezelfde richting gezet zijn.

Sfeer zit weer goed voor cruciale clash met Club

Daarnaast zouden de spelers elkaar ook meer naast het veld opgezocht hebben om de sfeer weer te verbeteren en zou trainer Alexander Blessin individueel met enkele spelers gesproken hebben. Dat zou er allemaal voor gezorgd hebben dat de rust weer teruggekeerd is.

Union lijkt dus klaar en gemotiveerd voor de kraker tegen Club van zondag. Daarin zullen ze ongetwijfeld opnieuw revanche willen nemen voor de pijnlijke manier waarop ze vorig seizoen in eigen stadion nog de titel door de vingers zagen glippen. Eerder dit seizoen plaatste Union zich ook al ten koste van Club voor de bekerfinale, dus daar kunnen ze vertrouwen uit putten.

Zal Union zich tegen Club Brugge herpakken?

Meest recent

Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

4
4
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

19
19
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

84
84
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

172
172
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

151
151
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

203
203
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

97
97
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

396
396
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

52
52
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

131
131
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

208
208
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

109
109
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

49
49
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

199
199
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

353
353
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

400
400
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

186
186
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

102
102
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

483
483
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

585
585
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

149
149
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

172
172
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

155
155
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

123
123
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

254
254

Meer sportnieuws