'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

door
'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

Maandenlang was Union dé gedoodverfde kampioen voor dit seizoen, want ze stonden vrijwel de gehele reguliere competitie aan de leiding en zetten een indrukwekkende reeks van maar liefst 24 wedstrijden zonder nederlaag neer. Sinds de start van de Champions' Play-Off zijn de Brusselaars echter helemaal ingestort.

KRC Genk maakte op de openingsspeeldag een einde aan de ongeslagen reeks van Union, dat vervolgens ook nog onderuit ging tegen Cercle Brugge en op Anderlecht. Vooral de nederlaag in het Lotto Park kwam hard aan: het had al negen matchen niet verloren tegen de stadsrivaal, maar ging nu onderuit tegen tien spelers.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Pittig groepsgesprek bij Union

Door die nederlaag moest Union ook definitief zijn koppositie afstaan aan Anderlecht, dat nu drie punten voorsprong heeft. Bovendien kan de situatie snel nog erger worden. Als Union zondag ook zou verliezen van Club Brugge, dan ziet het immers ook Blauw-Zwart passeren en zakt het weg naar de derde plaats.

Er moest dus dringend iets veranderen in het Dudenpark, ook omdat stilaan de eerste spanningen binnen de ploeg boven kwamen drijven. Het Nieuwsblad weet dat er deze week daarom een pittig groepsgesprek heeft plaatsgevonden. Daarin zouden alle neuzen weer in dezelfde richting gezet zijn.

Sfeer zit weer goed voor cruciale clash met Club

Daarnaast zouden de spelers elkaar ook meer naast het veld opgezocht hebben om de sfeer weer te verbeteren en zou trainer Alexander Blessin individueel met enkele spelers gesproken hebben. Dat zou er allemaal voor gezorgd hebben dat de rust weer teruggekeerd is.

Union lijkt dus klaar en gemotiveerd voor de kraker tegen Club van zondag. Daarin zullen ze ongetwijfeld opnieuw revanche willen nemen voor de pijnlijke manier waarop ze vorig seizoen in eigen stadion nog de titel door de vingers zagen glippen. Eerder dit seizoen plaatste Union zich ook al ten koste van Club voor de bekerfinale, dus daar kunnen ze vertrouwen uit putten.

Zal Union zich tegen Club Brugge herpakken?

Meest recent

'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

20
20
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

33
33
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

38
38
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

56
56
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

59
59
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

88
88
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

174
174
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

535
535
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

179
179
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

32
32
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

204
204
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

118
118
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

714
714
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

285
285
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

117
117
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

508
508
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

109
109
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

584
584
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

212
212
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

149
149
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

719
719
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

487
487

Meer sportnieuws