'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

door
'Union grijpt drastisch in na pijnlijke 0 op 9'

Maandenlang was Union dé gedoodverfde kampioen voor dit seizoen, want ze stonden vrijwel de gehele reguliere competitie aan de leiding en zetten een indrukwekkende reeks van maar liefst 24 wedstrijden zonder nederlaag neer. Sinds de start van de Champions' Play-Off zijn de Brusselaars echter helemaal ingestort.

KRC Genk maakte op de openingsspeeldag een einde aan de ongeslagen reeks van Union, dat vervolgens ook nog onderuit ging tegen Cercle Brugge en op Anderlecht. Vooral de nederlaag in het Lotto Park kwam hard aan: het had al negen matchen niet verloren tegen de stadsrivaal, maar ging nu onderuit tegen tien spelers.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Pittig groepsgesprek bij Union

Door die nederlaag moest Union ook definitief zijn koppositie afstaan aan Anderlecht, dat nu drie punten voorsprong heeft. Bovendien kan de situatie snel nog erger worden. Als Union zondag ook zou verliezen van Club Brugge, dan ziet het immers ook Blauw-Zwart passeren en zakt het weg naar de derde plaats.

Er moest dus dringend iets veranderen in het Dudenpark, ook omdat stilaan de eerste spanningen binnen de ploeg boven kwamen drijven. Het Nieuwsblad weet dat er deze week daarom een pittig groepsgesprek heeft plaatsgevonden. Daarin zouden alle neuzen weer in dezelfde richting gezet zijn.

Sfeer zit weer goed voor cruciale clash met Club

Daarnaast zouden de spelers elkaar ook meer naast het veld opgezocht hebben om de sfeer weer te verbeteren en zou trainer Alexander Blessin individueel met enkele spelers gesproken hebben. Dat zou er allemaal voor gezorgd hebben dat de rust weer teruggekeerd is.

Union lijkt dus klaar en gemotiveerd voor de kraker tegen Club van zondag. Daarin zullen ze ongetwijfeld opnieuw revanche willen nemen voor de pijnlijke manier waarop ze vorig seizoen in eigen stadion nog de titel door de vingers zagen glippen. Eerder dit seizoen plaatste Union zich ook al ten koste van Club voor de bekerfinale, dus daar kunnen ze vertrouwen uit putten.

Zal Union zich tegen Club Brugge herpakken?

Meest recent

Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

27
27
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

9
9
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

68
68
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

97
97
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

39
39
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

204
204
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

73
73
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

52
52
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

191
191
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

383
383
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

143
143
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

158
158
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

81
81
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

500
500
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

172
172
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

101
101
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

671
671
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

197
197
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

51
51
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

949
949
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

167
167
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

301
301
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

573
573

Meer sportnieuws