Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

door
Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

Club Brugge plaatste zich donderdagavond uiteindelijk vlotjes voor de halve finales van de Conference League. In de andere kwartfinales bleef het echter een pak spannender. Fiorentina kon pas na verlengingen afstand nemen van Viktoria Plzen en in de andere twee wedstrijden moesten zelfs strafschoppen de beslissing brengen.

Olympiakos wist in Istanboel koelbloediger te blijven dan Fenerbahçe, in de vorige ronde nog de boeman van Union. In de laatste kwartfinale was het uiteindelijk Aston Villa dat aan het langste eind trok in de penaltyloterij. Zij lieten op die manier Lille in zak en as achter.

LEES OOK: 'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Martinez zorgt voor bizar tafereel

De strafschoppenreeks in die laatste match zorgde wel voor een bizar tafereel. Villa-doelman Emiliano Martinez - in Frankrijk sowieso al niet geliefd door zijn provocaties na de Argentijnse wereldtitel in 2022 - kon het niet laten om de Rijselse fans te blijven jennen nadat hij de eerste penalty van Bentaleb gestopt had.

Dat kwam hem op een gele kaart te staan en dat was zijn tweede van de wedstrijd. De Argentijn was immers ook in de 39ste minuut al in het boekje gegaan. Maar de scheidsrechter liet Martinez gewoon staan, tot grote consternatie van de Lille-spelers en vele voetbalfans.

Gele kaarten uit wedstrijd tellen niet in penaltyreeks

Bij Play Sports weet Hein Vanhaezebrouck echter waarom Martinez ondanks zijn tweede geel verder mocht keepen. "In 2021 zijn de regels van de IFAB (het orgaan verantwoordelijk voor de spelregels, nvdr) gewijzigd", legt de trainer van AA Gent uit.

"Als je geel krijgt tijdens de wedstrijd of de verlengingen en dan nog eens geel krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan staat dat los van elkaar. Als je er twee krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan krijg je wel rood."

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

43
43
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

9
9
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

16
16
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

21
21
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

120
120
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

694
694
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

182
182
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

128
128
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

103
103
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

31
31
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

226
226
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

119
119
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

319
319
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

216
216
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

397
397
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

222
222
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

377
377
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

222
222
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

387
387
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

43
43
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

128
128
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

214
214
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

199
199
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

168
168
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

761
761

Meer sportnieuws