Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

159 stemmen
Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

Club Brugge plaatste zich donderdagavond uiteindelijk vlotjes voor de halve finales van de Conference League. In de andere kwartfinales bleef het echter een pak spannender. Fiorentina kon pas na verlengingen afstand nemen van Viktoria Plzen en in de andere twee wedstrijden moesten zelfs strafschoppen de beslissing brengen.

Olympiakos wist in Istanboel koelbloediger te blijven dan Fenerbahçe, in de vorige ronde nog de boeman van Union. In de laatste kwartfinale was het uiteindelijk Aston Villa dat aan het langste eind trok in de penaltyloterij. Zij lieten op die manier Lille in zak en as achter.

LEES OOK: Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Martinez zorgt voor bizar tafereel

De strafschoppenreeks in die laatste match zorgde wel voor een bizar tafereel. Villa-doelman Emiliano Martinez - in Frankrijk sowieso al niet geliefd door zijn provocaties na de Argentijnse wereldtitel in 2022 - kon het niet laten om de Rijselse fans te blijven jennen nadat hij de eerste penalty van Bentaleb gestopt had.

Dat kwam hem op een gele kaart te staan en dat was zijn tweede van de wedstrijd. De Argentijn was immers ook in de 39ste minuut al in het boekje gegaan. Maar de scheidsrechter liet Martinez gewoon staan, tot grote consternatie van de Lille-spelers en vele voetbalfans.

Gele kaarten uit wedstrijd tellen niet in penaltyreeks

Bij Play Sports weet Hein Vanhaezebrouck echter waarom Martinez ondanks zijn tweede geel verder mocht keepen. "In 2021 zijn de regels van de IFAB (het orgaan verantwoordelijk voor de spelregels, nvdr) gewijzigd", legt de trainer van AA Gent uit.

"Als je geel krijgt tijdens de wedstrijd of de verlengingen en dan nog eens geel krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan staat dat los van elkaar. Als je er twee krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan krijg je wel rood."

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

'Zware kater Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

0
0
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

92
92
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend?

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

105
105
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

174
174
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

456
456
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

371
371
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

266
266
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

233
233
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

101
101
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

141
141
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

567
567
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

281
281
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

84
84
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

212
212
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

111
111
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

392
392
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

86
86
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

42
42
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

619
619
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

662
662
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

132
132
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

302
302
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

204
204

Meer sportnieuws