Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

door
Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

Club Brugge plaatste zich donderdagavond uiteindelijk vlotjes voor de halve finales van de Conference League. In de andere kwartfinales bleef het echter een pak spannender. Fiorentina kon pas na verlengingen afstand nemen van Viktoria Plzen en in de andere twee wedstrijden moesten zelfs strafschoppen de beslissing brengen.

Olympiakos wist in Istanboel koelbloediger te blijven dan Fenerbahçe, in de vorige ronde nog de boeman van Union. In de laatste kwartfinale was het uiteindelijk Aston Villa dat aan het langste eind trok in de penaltyloterij. Zij lieten op die manier Lille in zak en as achter.

Martinez zorgt voor bizar tafereel

De strafschoppenreeks in die laatste match zorgde wel voor een bizar tafereel. Villa-doelman Emiliano Martinez - in Frankrijk sowieso al niet geliefd door zijn provocaties na de Argentijnse wereldtitel in 2022 - kon het niet laten om de Rijselse fans te blijven jennen nadat hij de eerste penalty van Bentaleb gestopt had.

Dat kwam hem op een gele kaart te staan en dat was zijn tweede van de wedstrijd. De Argentijn was immers ook in de 39ste minuut al in het boekje gegaan. Maar de scheidsrechter liet Martinez gewoon staan, tot grote consternatie van de Lille-spelers en vele voetbalfans.

Gele kaarten uit wedstrijd tellen niet in penaltyreeks

Bij Play Sports weet Hein Vanhaezebrouck echter waarom Martinez ondanks zijn tweede geel verder mocht keepen. "In 2021 zijn de regels van de IFAB (het orgaan verantwoordelijk voor de spelregels, nvdr) gewijzigd", legt de trainer van AA Gent uit.

"Als je geel krijgt tijdens de wedstrijd of de verlengingen en dan nog eens geel krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan staat dat los van elkaar. Als je er twee krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan krijg je wel rood."

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

1
1
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

25
25
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

71
71
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

76
76
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

240
240
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

35
35
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

742
742
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

46
46
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

343
343
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

249
249
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

128
128
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

307
307
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

183
183
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

529
529
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

53
53
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

177
177
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

154
154
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

52
52
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

167
167
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

176
176
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

125
125
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

195
195
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

104
104
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

101
101

Meer sportnieuws