Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

door
Bizar: Martinez pakt tweede geel in penaltyreeks, maar blijft staan

Club Brugge plaatste zich donderdagavond uiteindelijk vlotjes voor de halve finales van de Conference League. In de andere kwartfinales bleef het echter een pak spannender. Fiorentina kon pas na verlengingen afstand nemen van Viktoria Plzen en in de andere twee wedstrijden moesten zelfs strafschoppen de beslissing brengen.

Olympiakos wist in Istanboel koelbloediger te blijven dan Fenerbahçe, in de vorige ronde nog de boeman van Union. In de laatste kwartfinale was het uiteindelijk Aston Villa dat aan het langste eind trok in de penaltyloterij. Zij lieten op die manier Lille in zak en as achter.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Martinez zorgt voor bizar tafereel

De strafschoppenreeks in die laatste match zorgde wel voor een bizar tafereel. Villa-doelman Emiliano Martinez - in Frankrijk sowieso al niet geliefd door zijn provocaties na de Argentijnse wereldtitel in 2022 - kon het niet laten om de Rijselse fans te blijven jennen nadat hij de eerste penalty van Bentaleb gestopt had.

Dat kwam hem op een gele kaart te staan en dat was zijn tweede van de wedstrijd. De Argentijn was immers ook in de 39ste minuut al in het boekje gegaan. Maar de scheidsrechter liet Martinez gewoon staan, tot grote consternatie van de Lille-spelers en vele voetbalfans.

Gele kaarten uit wedstrijd tellen niet in penaltyreeks

Bij Play Sports weet Hein Vanhaezebrouck echter waarom Martinez ondanks zijn tweede geel verder mocht keepen. "In 2021 zijn de regels van de IFAB (het orgaan verantwoordelijk voor de spelregels, nvdr) gewijzigd", legt de trainer van AA Gent uit.

"Als je geel krijgt tijdens de wedstrijd of de verlengingen en dan nog eens geel krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan staat dat los van elkaar. Als je er twee krijgt tijdens de strafschoppenserie, dan krijg je wel rood."

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

1
1
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

69
69
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

20
20
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

37
37
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

14
14
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

98
98
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

142
142
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

30
30
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

97
97
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

67
67
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

155
155
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

68
68
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

88
88
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

100
100
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

16
16
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

149
149
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

28
28
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

144
144
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

159
159
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

131
131
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

210
210
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

118
118
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

150
150
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

230
230

Meer sportnieuws