Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

door
Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

Ook dit seizoen staan de play-offs weer garant voor spanning en spektakel. Toch ligt het format meer dan ooit onder vuur. Intussen wordt er alvast duchtig gedebatteerd over een nieuwe opzet voor onze vaderlandse competitie.

Eerder geraakte al bekend dat voornamelijk de topclubs het systeem in België willen herzien. Vooral de overvloed aan wedstrijden vormt een doorn in het oog van ploegen met ambities in Europa. Zij verkiezen naar verluidt een kleinere competitie, met slechts 14 eersteklassers en behoud van de play-offs zónder puntenhalvering.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

Play-Offs op de wip?

Iets wat de kleinere clubs dan weer uiteraard niet zien zitten. Om die verschillende visies te verenigen organiseerde de Pro League donderdag een open debat. Daarin werden er in drie werkgroepen, met name de zogenaamde G5, K11 en tweedeklassers, volgens Het Nieuwsblad discussies gevoerd over de voorkeur van elke club.

Louter een brainstorm, aldus de krant, waaraan nog geen grote conclusies kunnen worden verbonden. Wel zou niet iedere topclub categoriek willen vasthouden aan een formule met play-offs. Club Brugge is al langer een fervent tegenstander, maar ook Anderlecht, Antwerp en Union zien het eventueel zitten om die af te schaffen.

14,16,18 of 20 clubs?

KRC Genk en AA Gent, waar met Ivan De Witter een van de voorvechters van de PO's straks vertrekt, hebben nog geen concreet standpunt ingenomen. Hoe dan ook staan lang niet alle topclubs dus unaniem achter het oorspronkelijke voorstel, dat vooral diende om de debatten te openen met het oog op het nieuwe mediacontract.

Vermits die onderhandelingen weldra moeten worden aangevat wordt de knoop idealiter alleszins nog voor de zomer worden doorgehakt. Niet evident, want een wijziging vereist een tweederdemeerderheid. De kleinere clubs verkiezen een hoogste afdeling met 18 of zelfs 20 teams in plaats van de huidige 16 stuks. Wordt vervolgd. 

Welk format lijkt u het beste?

Meest recent

‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

49
49
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

6
6
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

92
92
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

78
78
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

193
193
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

46
46
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

292
292
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

131
131
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

376
376
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

146
146
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

355
355
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

313
313
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

69
69
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

523
523
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

110
110
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

883
883
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

565
565
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

626
626
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

748
748
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

525
525
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

382
382
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

223
223
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

577
577

Meer sportnieuws