Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

1693 stemmen
Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

Ook dit seizoen staan de play-offs weer garant voor spanning en spektakel. Toch ligt het format meer dan ooit onder vuur. Intussen wordt er alvast duchtig gedebatteerd over een nieuwe opzet voor onze vaderlandse competitie.

Eerder geraakte al bekend dat voornamelijk de topclubs het systeem in België willen herzien. Vooral de overvloed aan wedstrijden vormt een doorn in het oog van ploegen met ambities in Europa. Zij verkiezen naar verluidt een kleinere competitie, met slechts 14 eersteklassers en behoud van de play-offs zónder puntenhalvering.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Play-Offs op de wip?

Iets wat de kleinere clubs dan weer uiteraard niet zien zitten. Om die verschillende visies te verenigen organiseerde de Pro League donderdag een open debat. Daarin werden er in drie werkgroepen, met name de zogenaamde G5, K11 en tweedeklassers, volgens Het Nieuwsblad discussies gevoerd over de voorkeur van elke club.

Louter een brainstorm, aldus de krant, waaraan nog geen grote conclusies kunnen worden verbonden. Wel zou niet iedere topclub categoriek willen vasthouden aan een formule met play-offs. Club Brugge is al langer een fervent tegenstander, maar ook Anderlecht, Antwerp en Union zien het eventueel zitten om die af te schaffen.

14,16,18 of 20 clubs?

KRC Genk en AA Gent, waar met Ivan De Witter een van de voorvechters van de PO's straks vertrekt, hebben nog geen concreet standpunt ingenomen. Hoe dan ook staan lang niet alle topclubs dus unaniem achter het oorspronkelijke voorstel, dat vooral diende om de debatten te openen met het oog op het nieuwe mediacontract.

Vermits die onderhandelingen weldra moeten worden aangevat wordt de knoop idealiter alleszins nog voor de zomer worden doorgehakt. Niet evident, want een wijziging vereist een tweederdemeerderheid. De kleinere clubs verkiezen een hoogste afdeling met 18 of zelfs 20 teams in plaats van de huidige 16 stuks. Wordt vervolgd. 

🚀

Welk format lijkt u het beste?

Meest recent

Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

51
51
'Nieuwe trainer RSCA: Sibierski strikt wit konijn'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

58
58
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat maakte de ...

57
57
Anderlecht verrast: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

83
83
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

78
78
Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

89
89
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

286
286
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

439
439
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

255
255
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

95
95
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

34
34
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

372
372
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

47
47
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

430
430
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

643
643
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

102
102
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

300
300
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

126
126
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

47
47
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

93
93
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

208
208
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

221
221
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

50
50

Meer sportnieuws