Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

1693
Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

Ook dit seizoen staan de play-offs weer garant voor spanning en spektakel. Toch ligt het format meer dan ooit onder vuur. Intussen wordt er alvast duchtig gedebatteerd over een nieuwe opzet voor onze vaderlandse competitie.

Eerder geraakte al bekend dat voornamelijk de topclubs het systeem in België willen herzien. Vooral de overvloed aan wedstrijden vormt een doorn in het oog van ploegen met ambities in Europa. Zij verkiezen naar verluidt een kleinere competitie, met slechts 14 eersteklassers en behoud van de play-offs zónder puntenhalvering.

LEES OOK: Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

Play-Offs op de wip?

Iets wat de kleinere clubs dan weer uiteraard niet zien zitten. Om die verschillende visies te verenigen organiseerde de Pro League donderdag een open debat. Daarin werden er in drie werkgroepen, met name de zogenaamde G5, K11 en tweedeklassers, volgens Het Nieuwsblad discussies gevoerd over de voorkeur van elke club.

Louter een brainstorm, aldus de krant, waaraan nog geen grote conclusies kunnen worden verbonden. Wel zou niet iedere topclub categoriek willen vasthouden aan een formule met play-offs. Club Brugge is al langer een fervent tegenstander, maar ook Anderlecht, Antwerp en Union zien het eventueel zitten om die af te schaffen.

14,16,18 of 20 clubs?

KRC Genk en AA Gent, waar met Ivan De Witter een van de voorvechters van de PO's straks vertrekt, hebben nog geen concreet standpunt ingenomen. Hoe dan ook staan lang niet alle topclubs dus unaniem achter het oorspronkelijke voorstel, dat vooral diende om de debatten te openen met het oog op het nieuwe mediacontract.

Vermits die onderhandelingen weldra moeten worden aangevat wordt de knoop idealiter alleszins nog voor de zomer worden doorgehakt. Niet evident, want een wijziging vereist een tweederdemeerderheid. De kleinere clubs verkiezen een hoogste afdeling met 18 of zelfs 20 teams in plaats van de huidige 16 stuks. Wordt vervolgd. 

Welk format lijkt u het beste?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

30
30
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

78
78
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

17
17
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

38
38
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

105
105
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

39
39
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

62
62
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

93
93
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

159
159
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

378
378
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

149
149
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

410
410
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

450
450
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

632
632
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

166
166

Meer sportnieuws