Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

1693 stemmen
Play-Offs op de wip: Pro League overweegt nieuw format

Ook dit seizoen staan de play-offs weer garant voor spanning en spektakel. Toch ligt het format meer dan ooit onder vuur. Intussen wordt er alvast duchtig gedebatteerd over een nieuwe opzet voor onze vaderlandse competitie.

Eerder geraakte al bekend dat voornamelijk de topclubs het systeem in België willen herzien. Vooral de overvloed aan wedstrijden vormt een doorn in het oog van ploegen met ambities in Europa. Zij verkiezen naar verluidt een kleinere competitie, met slechts 14 eersteklassers en behoud van de play-offs zónder puntenhalvering.

LEES OOK: 'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Play-Offs op de wip?

Iets wat de kleinere clubs dan weer uiteraard niet zien zitten. Om die verschillende visies te verenigen organiseerde de Pro League donderdag een open debat. Daarin werden er in drie werkgroepen, met name de zogenaamde G5, K11 en tweedeklassers, volgens Het Nieuwsblad discussies gevoerd over de voorkeur van elke club.

Louter een brainstorm, aldus de krant, waaraan nog geen grote conclusies kunnen worden verbonden. Wel zou niet iedere topclub categoriek willen vasthouden aan een formule met play-offs. Club Brugge is al langer een fervent tegenstander, maar ook Anderlecht, Antwerp en Union zien het eventueel zitten om die af te schaffen.

14,16,18 of 20 clubs?

KRC Genk en AA Gent, waar met Ivan De Witter een van de voorvechters van de PO's straks vertrekt, hebben nog geen concreet standpunt ingenomen. Hoe dan ook staan lang niet alle topclubs dus unaniem achter het oorspronkelijke voorstel, dat vooral diende om de debatten te openen met het oog op het nieuwe mediacontract.

Vermits die onderhandelingen weldra moeten worden aangevat wordt de knoop idealiter alleszins nog voor de zomer worden doorgehakt. Niet evident, want een wijziging vereist een tweederdemeerderheid. De kleinere clubs verkiezen een hoogste afdeling met 18 of zelfs 20 teams in plaats van de huidige 16 stuks. Wordt vervolgd. 

🚀

Welk format lijkt u het beste?

Meest recent

'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

256
256
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

27
27
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

225
225
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

79
79
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

113
113
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

64
64
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

251
251
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

314
314
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

48
48
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

39
39
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

52
52
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

649
649
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

240
240
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

482
482
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

147
147
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

131
131
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

682
682
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

61
61
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

274
274
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

103
103
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

52
52
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

319
319
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

135
135
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

537
537

Meer sportnieuws