'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

1066 stemmen
'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

Jesper Fredberg ging afgelopen zomer met de grove borstel door de selectie van Anderlecht. Met succes, want plots doet Paars-Wit weer volop mee voor de prijzen. En dus is het nog maar de vraag in welke mate de huidige kern volgend seizoen intact zal blijven.

Voor de CEO Sports ligt er straks alvast weer heel wat werk op de plank. Zo moet hij een beslissing nemen over de huurlingen van Sevilla, terwijl de huidige verbintenissen van Jan Vertonghen en Kasper Schmeichel aflopen. Heel wat andere spelers, waaronder Francis Amuzu, gaan dan weer hun laatste contractjaar in.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Debast enige vertrekker?

Daarnaast kunnen smaakmakers zoals Anders Dreyer en vooral Zeno Debast op heel wat belangstelling rekenen. Dat die laatste vertrekt staat zelfs zo goed als vast. Anderlecht hoopt daarbij om een twintigtal miljoen te vangen, maar voor het overige hoeven de Brusselaars niemand te verkopen tijdens de zomermercato.

"Het management kan alle voorstellen laten binnenstromen en rustig analyseren", is er volgens Le Soir geen noodzaak meer om te cashen. Zeker bij een eventuele landstitel en bijhorend Champions League-ticket kan Fredberg tijdens onderhandelingen over uitgaande transfers dus het onderste uit de kan trachten te halen.

Budget van Fredberg

Hoewel af en toe langs de kassa passeren ook in het Lotto Park een essentieel onderdeel van het businessmodel blijft een schril contrast met de voorbije jaren, toen RSCA haast niet anders kon dan elke interessante aanbieding te accepteren. Dit keer is het dus niet per se noodzakelijk om zomaar aan kwaliteit in te boeten.

Mogelijk volstaan de inkomsten van Debast op zich zelfs om de ploeg verder te versterken. Vorige zomer haalde Fredberg in totaal ruim 30 miljoen op, voornamelijk dankzij Bart Verbruggen, en liet hij bijna 23 miljoen opnieuw rollen. Om nog te zwijgen van de zware salarissen. Houdt hij de kleedkamer nu vooral bij elkaar?

Anderlecht helemaal terug

Vast staat alleszins dat de financiële perikelen in Neerpede definitief van de baan zijn, wat volgens Marc Coucke vorige zomer al het geval was. "Fredberg heeft een heel mooi budget gekregen om transfers mee te doen, waar je echt onze ambities mee moet kunnen realiseren", aldus de eigenaar toen. Missie geslaagd.

Denkt u dat RSCA de huidige kern grotendeels intact zal kunnen houden?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

27
27
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

28
28
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

96
96
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

186
186
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

182
182
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

97
97
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

22
22
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

128
128
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

642
642
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

115
115
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

387
387
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

843
843
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

545
545
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

762
762

Meer sportnieuws