'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

1066 stemmen
'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

Jesper Fredberg ging afgelopen zomer met de grove borstel door de selectie van Anderlecht. Met succes, want plots doet Paars-Wit weer volop mee voor de prijzen. En dus is het nog maar de vraag in welke mate de huidige kern volgend seizoen intact zal blijven.

Voor de CEO Sports ligt er straks alvast weer heel wat werk op de plank. Zo moet hij een beslissing nemen over de huurlingen van Sevilla, terwijl de huidige verbintenissen van Jan Vertonghen en Kasper Schmeichel aflopen. Heel wat andere spelers, waaronder Francis Amuzu, gaan dan weer hun laatste contractjaar in.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Debast enige vertrekker?

Daarnaast kunnen smaakmakers zoals Anders Dreyer en vooral Zeno Debast op heel wat belangstelling rekenen. Dat die laatste vertrekt staat zelfs zo goed als vast. Anderlecht hoopt daarbij om een twintigtal miljoen te vangen, maar voor het overige hoeven de Brusselaars niemand te verkopen tijdens de zomermercato.

"Het management kan alle voorstellen laten binnenstromen en rustig analyseren", is er volgens Le Soir geen noodzaak meer om te cashen. Zeker bij een eventuele landstitel en bijhorend Champions League-ticket kan Fredberg tijdens onderhandelingen over uitgaande transfers dus het onderste uit de kan trachten te halen.

Budget van Fredberg

Hoewel af en toe langs de kassa passeren ook in het Lotto Park een essentieel onderdeel van het businessmodel blijft een schril contrast met de voorbije jaren, toen RSCA haast niet anders kon dan elke interessante aanbieding te accepteren. Dit keer is het dus niet per se noodzakelijk om zomaar aan kwaliteit in te boeten.

Mogelijk volstaan de inkomsten van Debast op zich zelfs om de ploeg verder te versterken. Vorige zomer haalde Fredberg in totaal ruim 30 miljoen op, voornamelijk dankzij Bart Verbruggen, en liet hij bijna 23 miljoen opnieuw rollen. Om nog te zwijgen van de zware salarissen. Houdt hij de kleedkamer nu vooral bij elkaar?

Anderlecht helemaal terug

Vast staat alleszins dat de financiële perikelen in Neerpede definitief van de baan zijn, wat volgens Marc Coucke vorige zomer al het geval was. "Fredberg heeft een heel mooi budget gekregen om transfers mee te doen, waar je echt onze ambities mee moet kunnen realiseren", aldus de eigenaar toen. Missie geslaagd.

Denkt u dat RSCA de huidige kern grotendeels intact zal kunnen houden?

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

15
15
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

9
9
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

33
33
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

83
83
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

440
440
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

659
659
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

252
252
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

165
165
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

235
235
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

175
175
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

49
49
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

138
138
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

73
73
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

157
157
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

95
95
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

65
65
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

107
107
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

79
79
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

333
333
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1078
1078
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

122
122
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

258
258

Meer sportnieuws