'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

1066
'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

Jesper Fredberg ging afgelopen zomer met de grove borstel door de selectie van Anderlecht. Met succes, want plots doet Paars-Wit weer volop mee voor de prijzen. En dus is het nog maar de vraag in welke mate de huidige kern volgend seizoen intact zal blijven.

Voor de CEO Sports ligt er straks alvast weer heel wat werk op de plank. Zo moet hij een beslissing nemen over de huurlingen van Sevilla, terwijl de huidige verbintenissen van Jan Vertonghen en Kasper Schmeichel aflopen. Heel wat andere spelers, waaronder Francis Amuzu, gaan dan weer hun laatste contractjaar in.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Debast enige vertrekker?

Daarnaast kunnen smaakmakers zoals Anders Dreyer en vooral Zeno Debast op heel wat belangstelling rekenen. Dat die laatste vertrekt staat zelfs zo goed als vast. Anderlecht hoopt daarbij om een twintigtal miljoen te vangen, maar voor het overige hoeven de Brusselaars niemand te verkopen tijdens de zomermercato.

"Het management kan alle voorstellen laten binnenstromen en rustig analyseren", is er volgens Le Soir geen noodzaak meer om te cashen. Zeker bij een eventuele landstitel en bijhorend Champions League-ticket kan Fredberg tijdens onderhandelingen over uitgaande transfers dus het onderste uit de kan trachten te halen.

Budget van Fredberg

Hoewel af en toe langs de kassa passeren ook in het Lotto Park een essentieel onderdeel van het businessmodel blijft een schril contrast met de voorbije jaren, toen RSCA haast niet anders kon dan elke interessante aanbieding te accepteren. Dit keer is het dus niet per se noodzakelijk om zomaar aan kwaliteit in te boeten.

Mogelijk volstaan de inkomsten van Debast op zich zelfs om de ploeg verder te versterken. Vorige zomer haalde Fredberg in totaal ruim 30 miljoen op, voornamelijk dankzij Bart Verbruggen, en liet hij bijna 23 miljoen opnieuw rollen. Om nog te zwijgen van de zware salarissen. Houdt hij de kleedkamer nu vooral bij elkaar?

Anderlecht helemaal terug

Vast staat alleszins dat de financiële perikelen in Neerpede definitief van de baan zijn, wat volgens Marc Coucke vorige zomer al het geval was. "Fredberg heeft een heel mooi budget gekregen om transfers mee te doen, waar je echt onze ambities mee moet kunnen realiseren", aldus de eigenaar toen. Missie geslaagd.

Denkt u dat RSCA de huidige kern grotendeels intact zal kunnen houden?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

68
68
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

21
21
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

90
90
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

371
371
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

85
85
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

287
287
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws