'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

1066 stemmen
'Anderlecht all-in: Fredberg krijgt carte blanche'

Jesper Fredberg ging afgelopen zomer met de grove borstel door de selectie van Anderlecht. Met succes, want plots doet Paars-Wit weer volop mee voor de prijzen. En dus is het nog maar de vraag in welke mate de huidige kern volgend seizoen intact zal blijven.

Voor de CEO Sports ligt er straks alvast weer heel wat werk op de plank. Zo moet hij een beslissing nemen over de huurlingen van Sevilla, terwijl de huidige verbintenissen van Jan Vertonghen en Kasper Schmeichel aflopen. Heel wat andere spelers, waaronder Francis Amuzu, gaan dan weer hun laatste contractjaar in.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Debast enige vertrekker?

Daarnaast kunnen smaakmakers zoals Anders Dreyer en vooral Zeno Debast op heel wat belangstelling rekenen. Dat die laatste vertrekt staat zelfs zo goed als vast. Anderlecht hoopt daarbij om een twintigtal miljoen te vangen, maar voor het overige hoeven de Brusselaars niemand te verkopen tijdens de zomermercato.

"Het management kan alle voorstellen laten binnenstromen en rustig analyseren", is er volgens Le Soir geen noodzaak meer om te cashen. Zeker bij een eventuele landstitel en bijhorend Champions League-ticket kan Fredberg tijdens onderhandelingen over uitgaande transfers dus het onderste uit de kan trachten te halen.

Budget van Fredberg

Hoewel af en toe langs de kassa passeren ook in het Lotto Park een essentieel onderdeel van het businessmodel blijft een schril contrast met de voorbije jaren, toen RSCA haast niet anders kon dan elke interessante aanbieding te accepteren. Dit keer is het dus niet per se noodzakelijk om zomaar aan kwaliteit in te boeten.

Mogelijk volstaan de inkomsten van Debast op zich zelfs om de ploeg verder te versterken. Vorige zomer haalde Fredberg in totaal ruim 30 miljoen op, voornamelijk dankzij Bart Verbruggen, en liet hij bijna 23 miljoen opnieuw rollen. Om nog te zwijgen van de zware salarissen. Houdt hij de kleedkamer nu vooral bij elkaar?

Anderlecht helemaal terug

Vast staat alleszins dat de financiële perikelen in Neerpede definitief van de baan zijn, wat volgens Marc Coucke vorige zomer al het geval was. "Fredberg heeft een heel mooi budget gekregen om transfers mee te doen, waar je echt onze ambities mee moet kunnen realiseren", aldus de eigenaar toen. Missie geslaagd.

Denkt u dat RSCA de huidige kern grotendeels intact zal kunnen houden?

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

12
12
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

19
19
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

36
36
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

415
415
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

102
102
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

296
296
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

156
156
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

250
250
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

184
184
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1058
1058
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

80
80
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

430
430
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

261
261
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

660
660
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

762
762
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

169
169
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

805
805
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

173
173
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws