De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

door
De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

Club Brugge heeft donderdag een afspraak met de geschiedenis in Griekenland, waar het tegen PAOK een 1-0 voorsprong verdedigt. Standhouden is dus de boodschap, al moet Nicky Hayen in Thessaloniki wel een pak sleutelfiguren missen.

Simon Mignolet, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen liggen namelijk nog in de lappenmand, terwijl Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Igor Thiago geschorst zijn. Een flinke slok op de borrel dus voor Hayen, die daardoor gedwongen wordt om bepaalde knopen door te hakken.

Wie naast Ordóñez?

Op de meeste posities spreken zijn keuzes wel voor zich. Zo zal Nordin Jackers terug tussen de palen postvatten, terwijl Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe wellicht de flanken zullen bevolken. Voorin schuift Ferran Jutglà naar het centrum, met Antonio Nusa en Michal Skoras in steun.

De enige vraag is wie centraal achterin de partner wordt van Joel Ordóñez. Jorne Spileers lijkt de logische kandidaat, maar hij keert zelf nog maar net terug uit blessure. Bovendien moet het product van eigen kweek nog een masker dragen om zijn gehavend gezicht te beschermen.

Hayen kiest Spileers

Vermits de Brugse defensie zo wel érg groen achter de oren zou zien werd hier en daar daarom geopperd om de verguisde Dedryck Boyata nog eens zijn kans te gunnen. Ook noodoplossingen zoals Éder Balanta en de eveneens pas herstelde Denis Odoi komen in aanmerking.

Vooraf weigerde Hayen om het achterste van zijn tong te laten zien, maar de T1 ad interim liet wel uitschijnen dat hij de voorkeur zal geven aan Spileers. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad houdt hij woord bij stuk en verschijnt de tiener wel degelijk aan de aftrap.

De verwachte 11: Jackers, Sabbe, Ordóñez, Spileers, Meijer, Onyedika, Vetlesen, Vanaken, Skoras, Jutlgà, Nusa

Goede keuze?

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

4
4
'Anderlecht ziet goudhaantje voor beperkte som vertrekken'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

77
77
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

73
73
Joos pleit voor JPL-verrassing Duivels: "In topmatchen..."

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

49
49
Boodschap voor Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

85
85
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

91
91
Enorm drama voor Kasper Schmeichel: einde carrière?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

82
82
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

75
75
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

107
107
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

156
156
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

166
166
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

101
101
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

75
75
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

290
290
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

196
196
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

574
574
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

210
210
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

476
476
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

455
455
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

350
350
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

307
307
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

278
278
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

183
183

Meer sportnieuws