De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

door
De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

Club Brugge heeft donderdag een afspraak met de geschiedenis in Griekenland, waar het tegen PAOK een 1-0 voorsprong verdedigt. Standhouden is dus de boodschap, al moet Nicky Hayen in Thessaloniki wel een pak sleutelfiguren missen.

Simon Mignolet, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen liggen namelijk nog in de lappenmand, terwijl Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Igor Thiago geschorst zijn. Een flinke slok op de borrel dus voor Hayen, die daardoor gedwongen wordt om bepaalde knopen door te hakken.

Wie naast Ordóñez?

Op de meeste posities spreken zijn keuzes wel voor zich. Zo zal Nordin Jackers terug tussen de palen postvatten, terwijl Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe wellicht de flanken zullen bevolken. Voorin schuift Ferran Jutglà naar het centrum, met Antonio Nusa en Michal Skoras in steun.

De enige vraag is wie centraal achterin de partner wordt van Joel Ordóñez. Jorne Spileers lijkt de logische kandidaat, maar hij keert zelf nog maar net terug uit blessure. Bovendien moet het product van eigen kweek nog een masker dragen om zijn gehavend gezicht te beschermen.

Hayen kiest Spileers

Vermits de Brugse defensie zo wel érg groen achter de oren zou zien werd hier en daar daarom geopperd om de verguisde Dedryck Boyata nog eens zijn kans te gunnen. Ook noodoplossingen zoals Éder Balanta en de eveneens pas herstelde Denis Odoi komen in aanmerking.

Vooraf weigerde Hayen om het achterste van zijn tong te laten zien, maar de T1 ad interim liet wel uitschijnen dat hij de voorkeur zal geven aan Spileers. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad houdt hij woord bij stuk en verschijnt de tiener wel degelijk aan de aftrap.

De verwachte 11: Jackers, Sabbe, Ordóñez, Spileers, Meijer, Onyedika, Vetlesen, Vanaken, Skoras, Jutlgà, Nusa

Goede keuze?

Meest recent

Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

7
7
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

25
25
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

62
62
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

47
47
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

62
62
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

54
54
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

48
48
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

135
135
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

129
129
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

173
173
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

261
261
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

83
83
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

209
209
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

153
153
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

471
471
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

249
249
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

159
159
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

365
365
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

92
92
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

284
284
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

101
101
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

846
846
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

121
121
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

122
122

Meer sportnieuws