De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

611 stemmen
De verwachte 11: Hayen hakt knoop door bij Club Brugge

Club Brugge heeft donderdag een afspraak met de geschiedenis in Griekenland, waar het tegen PAOK een 1-0 voorsprong verdedigt. Standhouden is dus de boodschap, al moet Nicky Hayen in Thessaloniki wel een pak sleutelfiguren missen.

Simon Mignolet, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen liggen namelijk nog in de lappenmand, terwijl Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Igor Thiago geschorst zijn. Een flinke slok op de borrel dus voor Hayen, die daardoor gedwongen wordt om bepaalde knopen door te hakken.

Wie naast Ordóñez?

Op de meeste posities spreken zijn keuzes wel voor zich. Zo zal Nordin Jackers terug tussen de palen postvatten, terwijl Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe wellicht de flanken zullen bevolken. Voorin schuift Ferran Jutglà naar het centrum, met Antonio Nusa en Michal Skoras in steun.

De enige vraag is wie centraal achterin de partner wordt van Joel Ordóñez. Jorne Spileers lijkt de logische kandidaat, maar hij keert zelf nog maar net terug uit blessure. Bovendien moet het product van eigen kweek nog een masker dragen om zijn gehavend gezicht te beschermen.

Hayen kiest Spileers

Vermits de Brugse defensie zo wel érg groen achter de oren zou zien werd hier en daar daarom geopperd om de verguisde Dedryck Boyata nog eens zijn kans te gunnen. Ook noodoplossingen zoals Éder Balanta en de eveneens pas herstelde Denis Odoi komen in aanmerking.

Vooraf weigerde Hayen om het achterste van zijn tong te laten zien, maar de T1 ad interim liet wel uitschijnen dat hij de voorkeur zal geven aan Spileers. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad houdt hij woord bij stuk en verschijnt de tiener wel degelijk aan de aftrap.

De verwachte 11: Jackers, Sabbe, Ordóñez, Spileers, Meijer, Onyedika, Vetlesen, Vanaken, Skoras, Jutlgà, Nusa

Goede keuze?

Meest recent

Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

23
23
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

21
21
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

142
142
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

195
195
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

265
265
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

37
37
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

59
59
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

95
95
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

74
74
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

327
327
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

239
239
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

56
56
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

453
453
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

200
200
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

543
543
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

69
69
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

123
123
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

56
56
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

419
419
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

738
738
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

591
591
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

172
172
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1233
1233
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

179
179
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

83
83

Meer sportnieuws