'Bologna wil alweer revelatie uit JPL wegkapen'

door
'Bologna wil alweer revelatie uit JPL wegkapen'

De Jupiler Pro League ontwikkelde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekende opleidingscompetitie. Clubs uit de grote competities komen dan ook graag in België scouten, waarbij de ene club al makkelijker de weg naar ons land vindt dan de andere. Zo blijkt bijvoorbeeld Bologna de Belgische markt zeer goed in de gaten te houden.

De huidige nummer vier in de Serie A komt vooral graag defensieve spelers in België ophalen. De voorbije jaren haalden ze al Stefano Denwsil, Arthur Theate, Jhon Lucumi en vorige zomer nog Oussama El Azzouzi op in onze competitie en ze werden dit seizoen ook al gelinkt aan Bjorn Meijer (Club Brugge) en Zeno Van den Bosch (Antwerp).

LEES OOK: Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Makosso in de kijker bij Bologna

Nu zou Bologna alweer een defensieve smaakmaker uit de Jupiler Pro League op zijn wenslijstje gezet hebben. Volgens Sacha Tavolieri houden ze namelijk nadrukkelijk de prestaties van Christ Makosso in de gaten. De 19-jarige Congolees is pas sinds januari aan de slag bij RWDM.

Dat haalde hem tijdens de wintermercato voor 200.000 euro op bij de Franse derdeklasser FC Sochaux. Ondanks het niveauverschil veroverde Makosso echter snel een basisplaats in Molenbeek. Hij kwam intussen zes keer in actie en dat bleek voldoende om verschillende clubs te charmeren.

RWDM kan mooie winst maken

Tavolieri stelt immers dat er nog Italiaanse clubs de verdediger in de gaten houden, maar dat Bologna het meest concreet is. Zij zouden namelijk al tijdens verschillende wedstrijden een scout gestuurd hebben om de speler te bekijken.

RWDM wil Makosso, die nog tot 2028 onder contract ligt, liefst van al houden. Al zullen ze wellicht toch twee keer nadenken als er in de zomer een aanlokkelijke aanbieding zou binnenkomen, want ze kunnen een mooie winst maken op hun talent. Zeker bij een degradatie zou die zeer welkom zijn.

Zouden Belgische topclubs hem ook in de gaten moeten houden?

Meest recent

Vanaken onomwonden: hét verschil tussen Club en Union

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

9
9
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

68
68
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

47
47
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

192
192
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

334
334
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

535
535
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

260
260
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

89
89
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

100
100
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

381
381
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

102
102
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

261
261
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

454
454
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

189
189
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

561
561
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

311
311
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

165
165

Meer sportnieuws