Waarom Sporting CP een heel groot vraagteken is voor Debast

door
Waarom Sporting CP een heel groot vraagteken is voor Debast

Sporting CP heeft volgens de ene een bod van 12 miljoen euro gedaan, anderen spreken van 15 miljoen euro en anderen over slechts een navraag. Feit is dat de Portugese topclub concrete interesse heeft in Zeno Debast. Zou Sporting CP een goede club zijn voor hem?

LEES OOK: Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Waarom Debast wél voor Sporting CP moet kiezen

De Portugese topclub is van een hoger niveau dan de Belgische top. Sporting CP is een club die al tientallen jaren hoger wordt aangeschreven dan de Belgische topclubs. Ze stevenen af op de landstitel, dus Debast zou al zeker zijn van de Champions League. Daarnaast speelt de club een type voetbal dat goed bij hem past: verzorgd technisch voetbal en via een opbouw van achteruit. Sporting CP bouwt vaak op met drie spelers achteraan, zoals Vincent Kompany dat vaak doet met zijn teams. Daarin zal Debast dus geen aanpassing kennen, maar later meer daar over.

Nog een pluspunt: in Portugal wordt er viriel gespeeld in de competitie. De jonge Belg kan daar nog meer stappen zetten inzake duelkracht en leepheid in de duels. Via Sporting CP speel je je ook sneller in de kijker van de Europese top. Debast moet nog veel stappen zetten om de Europese top te halen, maar die clubs plukken daar vaak spelers weg. In België gebeurt het vaak dat je eerst nog een tussenstap moet zetten. Bij Sporting CP kwamen de afgelopen vijf jaar Tottenham, PSG (beiden twee keer) en Manchester United shoppen.

Voor Anderlecht is het ook mooi meegenomen, want als zij een doorverkooppercentage weten te bemachtigen, is Sporting CP een goede optie. Zij verkochten hun smaakmakers voor bedragen tussen de 38 en 65 miljoen euro. 

Waarom Debast niét voor Sporting CP moet kiezen

De Portugese competitie stelt niet heel veel voor. Buiten Benfica, FC Porto en Sporting Braga zijn de tegenstanders niet bepaald van een hoger niveau. Er zijn ook geen play-offs, dus Debast zou er zelfs minder matchen op hoog niveau gaan spelen… Is een middenmoter zoals Eintracht Frankfurt, dat ook nog steeds interesse toont, daarom geen betere optie? In de Bundesliga wordt Debast élke week getest.

Sporting CP past als huidige ploeg volledig bij de kwaliteiten dan Debast, maar succescoach Ruben Amorim wordt wel heel erg aan Liverpool gelinkt. Er is dus onzekerheid over wie volgend jaar de trainer gaat zijn. Wil die mogelijk volgende coach wel een type als Debast? Dat is toch een héél belangrijke factor bij een transfer. Die duidelijkheid moet er toch zijn.

Met Anderlecht zou Debast eventueel ook in de Champions League kunnen aantreden, al is dat nog héél ver weg. Als RSCA de titel zou winnen en CL-deelname beet heeft, wat is dan nog de sportieve meerwaarde van deze transfer? 

Anderlecht heeft een goed track record met verkopen aan ploegen in topcompetities. Jongens die via Anderlecht naar een middenmoter of subtopper naar een topcompetitie vertrokken, kwamen bijna altijd goed terecht. Bart Verbruggen (Brighton), Joshua Zirkzee (Bologna), Lukas Nmecha (Wolfsburg), Jérémy Doku (Rennes), Leander Dendoncker (Wolves) en Sebastiaan Bornauw (FC Köln) verging het goed. Alexis Saelemaekers (AC Milan), Julien Duranville (Dortmund), Sergio Gomez (Man City) en Sambi Lokonga (Arsenal) gingen naar een topclub en spelen amper of moesten een stap terugzetten.

Bovendien is er nog het EK. Debast mag hopen op een basisplaats. Wie weet kan hij zich daar nog méér in de kijker spelen van andere clubs.

CR

Wat moet Debast doen?

Meest recent

Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

37
37
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

56
56
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

46
46
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

142
142
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

180
180
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

234
234
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

70
70
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

109
109
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

43
43
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

308
308
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

222
222
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

292
292
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

269
269
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

37
37
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

191
191
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

345
345
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

260
260
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

64
64
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

75
75
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

166
166
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

157
157
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

434
434
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

72
72
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

166
166

Meer sportnieuws