Waarom Sporting CP een heel groot vraagteken is voor Debast

100
Waarom Sporting CP een heel groot vraagteken is voor Debast

Sporting CP heeft volgens de ene een bod van 12 miljoen euro gedaan, anderen spreken van 15 miljoen euro en anderen over slechts een navraag. Feit is dat de Portugese topclub concrete interesse heeft in Zeno Debast. Zou Sporting CP een goede club zijn voor hem?

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Waarom Debast wél voor Sporting CP moet kiezen

De Portugese topclub is van een hoger niveau dan de Belgische top. Sporting CP is een club die al tientallen jaren hoger wordt aangeschreven dan de Belgische topclubs. Ze stevenen af op de landstitel, dus Debast zou al zeker zijn van de Champions League. Daarnaast speelt de club een type voetbal dat goed bij hem past: verzorgd technisch voetbal en via een opbouw van achteruit. Sporting CP bouwt vaak op met drie spelers achteraan, zoals Vincent Kompany dat vaak doet met zijn teams. Daarin zal Debast dus geen aanpassing kennen, maar later meer daar over.

Nog een pluspunt: in Portugal wordt er viriel gespeeld in de competitie. De jonge Belg kan daar nog meer stappen zetten inzake duelkracht en leepheid in de duels. Via Sporting CP speel je je ook sneller in de kijker van de Europese top. Debast moet nog veel stappen zetten om de Europese top te halen, maar die clubs plukken daar vaak spelers weg. In België gebeurt het vaak dat je eerst nog een tussenstap moet zetten. Bij Sporting CP kwamen de afgelopen vijf jaar Tottenham, PSG (beiden twee keer) en Manchester United shoppen.

Voor Anderlecht is het ook mooi meegenomen, want als zij een doorverkooppercentage weten te bemachtigen, is Sporting CP een goede optie. Zij verkochten hun smaakmakers voor bedragen tussen de 38 en 65 miljoen euro. 

Waarom Debast niét voor Sporting CP moet kiezen

De Portugese competitie stelt niet heel veel voor. Buiten Benfica, FC Porto en Sporting Braga zijn de tegenstanders niet bepaald van een hoger niveau. Er zijn ook geen play-offs, dus Debast zou er zelfs minder matchen op hoog niveau gaan spelen… Is een middenmoter zoals Eintracht Frankfurt, dat ook nog steeds interesse toont, daarom geen betere optie? In de Bundesliga wordt Debast élke week getest.

Sporting CP past als huidige ploeg volledig bij de kwaliteiten dan Debast, maar succescoach Ruben Amorim wordt wel heel erg aan Liverpool gelinkt. Er is dus onzekerheid over wie volgend jaar de trainer gaat zijn. Wil die mogelijk volgende coach wel een type als Debast? Dat is toch een héél belangrijke factor bij een transfer. Die duidelijkheid moet er toch zijn.

Met Anderlecht zou Debast eventueel ook in de Champions League kunnen aantreden, al is dat nog héél ver weg. Als RSCA de titel zou winnen en CL-deelname beet heeft, wat is dan nog de sportieve meerwaarde van deze transfer? 

Anderlecht heeft een goed track record met verkopen aan ploegen in topcompetities. Jongens die via Anderlecht naar een middenmoter of subtopper naar een topcompetitie vertrokken, kwamen bijna altijd goed terecht. Bart Verbruggen (Brighton), Joshua Zirkzee (Bologna), Lukas Nmecha (Wolfsburg), Jérémy Doku (Rennes), Leander Dendoncker (Wolves) en Sebastiaan Bornauw (FC Köln) verging het goed. Alexis Saelemaekers (AC Milan), Julien Duranville (Dortmund), Sergio Gomez (Man City) en Sambi Lokonga (Arsenal) gingen naar een topclub en spelen amper of moesten een stap terugzetten.

Bovendien is er nog het EK. Debast mag hopen op een basisplaats. Wie weet kan hij zich daar nog méér in de kijker spelen van andere clubs.

CR

Wat moet Debast doen?

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

10
10
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

13
13
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

68
68
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

60
60
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

91
91
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

60
60
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

64
64
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

166
166
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

212
212
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

256
256
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

78
78
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

416
416
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

483
483
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

127
127
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

203
203
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

196
196
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1730
1730
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

407
407
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

313
313

Meer sportnieuws