Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

door
Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

Club Brugge is op zoek naar aanvallende versterking en het richt zijn pijlen op José Melro van SL Benfica. De jonge spits, qua speelstijl vergeleken met Joao Félix, trekt de aandacht van Europese grootmachten, waaronder FC Barcelona, die hem als een strategische transfer beschouwen.

Maar ook Lille OSC ziet in hem de perfecte oplossing voor het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

Club Brugge heeft aanvallende versterking nodig

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Met name Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa zijn de grootste kanshebbers om komende zomer een transfer naar het buitenland te maken. In deze zoektocht naar de noodzakelijke aanvallende versterking, heeft Club Brugge zijn oog laten vallen op José Melro van SL Lissabon.

De 19-jarige belofte is een veelzijdige aanwinst, bedreven op meerdere posities in de aanval: van de flanken tot aan de spitspositie en alles daartussenin.

De gouden jongen van Benfica: ‘De nieuwe Joao Félix’

José Melro mag dan nog niet voor het eerste elftal van SL Benfica hebben gespeeld, maar zijn naam weerklinkt door de gangen van de Portugese talentenfabriek als een van hun grootste juweeltjes.

Onder Roger Schmidt mocht Melro al verschillende keren meetrainen met de grote jongens.

Na een wat wisselvallig debuutseizoen, kwam Melro in zijn tweede jaar op stoom. Met een vaste plek in het U23-team van Benfica veroverde hij de harten van supporters met zijn indrukwekkende prestaties.

Als een van de beste schutters wist hij dit seizoen maar liefst 15 keer het net te vinden en leverde hij bovendien 4 assists af in slechts 24 competitiewedstrijden. “Hij is een pure spits”, zei André David, een van Melro’s voormalige coaches, bij One Football.

“Hij is een speciale speler in de box. Zijn positionering zonder de bal en gevoel voor ruimte maken hem een echte killer.” SPORT vergelijkt zijn speelstijl zelfs met die van de Joao Félix, die eveneens zijn stempel drukte bij Benfica alvorens naar Atlético Madrid te vertrekken.

Marca noemt Melro zelfs de nieuwe gouden jongen van Benfica.

FC Barcelona ziet José Melro als een strategische transfer

José Melro houdt voorlopig zijn opties open terwijl hij geduldig wacht op een voorstel van SL Benfica dat aan zijn verwachtingen voldoet. Voor de 19-jarige draait alles om het juiste sportieve project.

Ondertussen hebben verschillende buitenlandse clubs, waaronder FC Barcelona, hun oog laten vallen op zijn veelbelovende talent. Barça staat bekend om jonge aankomende talenten van Europa te monitoren, en ziet in Melro een aanvaller met interessante kwaliteiten die een waardevolle toevoeging kunnen vormen voor de club.

De Catalaanse gigant is zich bewust van zijn potentieel en ziet het aantrekken van Melro als een strategische zet, gezien zijn talent, kwaliteiten en redelijke prijskaartje.

Hoewel Barcelona overweegt om Melro eerst te laten rijpen in hun B-ploeg, lijkt dit niet helemaal in lijn te zijn met de sportieve ambities van de ambitieuze youngster. Melro heeft zijn zinnen gezet op een traject dat hem directe kansen biedt om zijn talent op het hoogste niveau te tonen.

Lille OSC wil Melro als vervanger David en/of Zhegrova

Niet alleen FC Barcelona heeft zijn oog laten vallen op José Melro; ook Lille OSC heeft de jonge U20-international hoog op hun verlanglijstje staan. De Franse topclub heeft grootse plannen voor Melro.

In tegenstelling tot Barcelona wil Lille hem direct opnemen in hun eerste elftal. Voor Lille zou Melro een antwoord moeten bieden op het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova tijdens de komende zomermercato.

Hoewel Melro niet direct als hun vervanger wordt gezien in termen van status, past zijn profiel perfect binnen het handelsmerk van Lille.

De club staat bekend om zijn talent voor het ontdekken en ontwikkelen van kwaliteitsvoetballers uit de kleinere en lagere niveaus van het Portugese voetbal, om ze vervolgens te laten groeien, te benutten en te lanceren.

Naast Lille hebben ook andere Europese grootmachten interesse getoond in Melro. Atlético Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund en FC Kopenhagen behoren tot de clubs die gecharmeerd zijn van zijn talent en potentieel.

Club Brugge moet José Melro halen

Meest recent

'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

19
19
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

5
5
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

48
48
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

21
21
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

24
24
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

47
47
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

77
77
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

61
61
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

60
60
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

484
484
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

48
48
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

63
63
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

241
241
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

141
141
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

178
178
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

190
190
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1337
1337
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

94
94
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

281
281
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

347
347
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71

Meer sportnieuws