Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

door
Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

Club Brugge is op zoek naar aanvallende versterking en het richt zijn pijlen op José Melro van SL Benfica. De jonge spits, qua speelstijl vergeleken met Joao Félix, trekt de aandacht van Europese grootmachten, waaronder FC Barcelona, die hem als een strategische transfer beschouwen.

Maar ook Lille OSC ziet in hem de perfecte oplossing voor het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova.

LEES OOK: Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge heeft aanvallende versterking nodig

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Met name Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa zijn de grootste kanshebbers om komende zomer een transfer naar het buitenland te maken. In deze zoektocht naar de noodzakelijke aanvallende versterking, heeft Club Brugge zijn oog laten vallen op José Melro van SL Lissabon.

De 19-jarige belofte is een veelzijdige aanwinst, bedreven op meerdere posities in de aanval: van de flanken tot aan de spitspositie en alles daartussenin.

De gouden jongen van Benfica: ‘De nieuwe Joao Félix’

José Melro mag dan nog niet voor het eerste elftal van SL Benfica hebben gespeeld, maar zijn naam weerklinkt door de gangen van de Portugese talentenfabriek als een van hun grootste juweeltjes.

Onder Roger Schmidt mocht Melro al verschillende keren meetrainen met de grote jongens.

Na een wat wisselvallig debuutseizoen, kwam Melro in zijn tweede jaar op stoom. Met een vaste plek in het U23-team van Benfica veroverde hij de harten van supporters met zijn indrukwekkende prestaties.

Als een van de beste schutters wist hij dit seizoen maar liefst 15 keer het net te vinden en leverde hij bovendien 4 assists af in slechts 24 competitiewedstrijden. “Hij is een pure spits”, zei André David, een van Melro’s voormalige coaches, bij One Football.

“Hij is een speciale speler in de box. Zijn positionering zonder de bal en gevoel voor ruimte maken hem een echte killer.” SPORT vergelijkt zijn speelstijl zelfs met die van de Joao Félix, die eveneens zijn stempel drukte bij Benfica alvorens naar Atlético Madrid te vertrekken.

Marca noemt Melro zelfs de nieuwe gouden jongen van Benfica.

FC Barcelona ziet José Melro als een strategische transfer

José Melro houdt voorlopig zijn opties open terwijl hij geduldig wacht op een voorstel van SL Benfica dat aan zijn verwachtingen voldoet. Voor de 19-jarige draait alles om het juiste sportieve project.

Ondertussen hebben verschillende buitenlandse clubs, waaronder FC Barcelona, hun oog laten vallen op zijn veelbelovende talent. Barça staat bekend om jonge aankomende talenten van Europa te monitoren, en ziet in Melro een aanvaller met interessante kwaliteiten die een waardevolle toevoeging kunnen vormen voor de club.

De Catalaanse gigant is zich bewust van zijn potentieel en ziet het aantrekken van Melro als een strategische zet, gezien zijn talent, kwaliteiten en redelijke prijskaartje.

Hoewel Barcelona overweegt om Melro eerst te laten rijpen in hun B-ploeg, lijkt dit niet helemaal in lijn te zijn met de sportieve ambities van de ambitieuze youngster. Melro heeft zijn zinnen gezet op een traject dat hem directe kansen biedt om zijn talent op het hoogste niveau te tonen.

Lille OSC wil Melro als vervanger David en/of Zhegrova

Niet alleen FC Barcelona heeft zijn oog laten vallen op José Melro; ook Lille OSC heeft de jonge U20-international hoog op hun verlanglijstje staan. De Franse topclub heeft grootse plannen voor Melro.

In tegenstelling tot Barcelona wil Lille hem direct opnemen in hun eerste elftal. Voor Lille zou Melro een antwoord moeten bieden op het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova tijdens de komende zomermercato.

Hoewel Melro niet direct als hun vervanger wordt gezien in termen van status, past zijn profiel perfect binnen het handelsmerk van Lille.

De club staat bekend om zijn talent voor het ontdekken en ontwikkelen van kwaliteitsvoetballers uit de kleinere en lagere niveaus van het Portugese voetbal, om ze vervolgens te laten groeien, te benutten en te lanceren.

Naast Lille hebben ook andere Europese grootmachten interesse getoond in Melro. Atlético Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund en FC Kopenhagen behoren tot de clubs die gecharmeerd zijn van zijn talent en potentieel.

Club Brugge moet José Melro halen

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

63
63
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

36
36
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

124
124
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

73
73
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

311
311
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

135
135
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

64
64
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

318
318
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

147
147
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

575
575
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

63
63
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

276
276
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

183
183
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

157
157
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

213
213
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

314
314
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

302
302
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

90
90
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

55
55

Meer sportnieuws