Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

1319 stemmen
Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

Club Brugge is op zoek naar aanvallende versterking en het richt zijn pijlen op José Melro van SL Benfica. De jonge spits, qua speelstijl vergeleken met Joao Félix, trekt de aandacht van Europese grootmachten, waaronder FC Barcelona, die hem als een strategische transfer beschouwen.

Maar ook Lille OSC ziet in hem de perfecte oplossing voor het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova.

LEES OOK: 'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Club Brugge heeft aanvallende versterking nodig

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Met name Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa zijn de grootste kanshebbers om komende zomer een transfer naar het buitenland te maken. In deze zoektocht naar de noodzakelijke aanvallende versterking, heeft Club Brugge zijn oog laten vallen op José Melro van SL Lissabon.

De 19-jarige belofte is een veelzijdige aanwinst, bedreven op meerdere posities in de aanval: van de flanken tot aan de spitspositie en alles daartussenin.

De gouden jongen van Benfica: ‘De nieuwe Joao Félix’

José Melro mag dan nog niet voor het eerste elftal van SL Benfica hebben gespeeld, maar zijn naam weerklinkt door de gangen van de Portugese talentenfabriek als een van hun grootste juweeltjes.

Onder Roger Schmidt mocht Melro al verschillende keren meetrainen met de grote jongens.

Na een wat wisselvallig debuutseizoen, kwam Melro in zijn tweede jaar op stoom. Met een vaste plek in het U23-team van Benfica veroverde hij de harten van supporters met zijn indrukwekkende prestaties.

Als een van de beste schutters wist hij dit seizoen maar liefst 15 keer het net te vinden en leverde hij bovendien 4 assists af in slechts 24 competitiewedstrijden. “Hij is een pure spits”, zei André David, een van Melro’s voormalige coaches, bij One Football.

“Hij is een speciale speler in de box. Zijn positionering zonder de bal en gevoel voor ruimte maken hem een echte killer.” SPORT vergelijkt zijn speelstijl zelfs met die van de Joao Félix, die eveneens zijn stempel drukte bij Benfica alvorens naar Atlético Madrid te vertrekken.

Marca noemt Melro zelfs de nieuwe gouden jongen van Benfica.

FC Barcelona ziet José Melro als een strategische transfer

José Melro houdt voorlopig zijn opties open terwijl hij geduldig wacht op een voorstel van SL Benfica dat aan zijn verwachtingen voldoet. Voor de 19-jarige draait alles om het juiste sportieve project.

Ondertussen hebben verschillende buitenlandse clubs, waaronder FC Barcelona, hun oog laten vallen op zijn veelbelovende talent. Barça staat bekend om jonge aankomende talenten van Europa te monitoren, en ziet in Melro een aanvaller met interessante kwaliteiten die een waardevolle toevoeging kunnen vormen voor de club.

De Catalaanse gigant is zich bewust van zijn potentieel en ziet het aantrekken van Melro als een strategische zet, gezien zijn talent, kwaliteiten en redelijke prijskaartje.

Hoewel Barcelona overweegt om Melro eerst te laten rijpen in hun B-ploeg, lijkt dit niet helemaal in lijn te zijn met de sportieve ambities van de ambitieuze youngster. Melro heeft zijn zinnen gezet op een traject dat hem directe kansen biedt om zijn talent op het hoogste niveau te tonen.

Lille OSC wil Melro als vervanger David en/of Zhegrova

Niet alleen FC Barcelona heeft zijn oog laten vallen op José Melro; ook Lille OSC heeft de jonge U20-international hoog op hun verlanglijstje staan. De Franse topclub heeft grootse plannen voor Melro.

In tegenstelling tot Barcelona wil Lille hem direct opnemen in hun eerste elftal. Voor Lille zou Melro een antwoord moeten bieden op het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova tijdens de komende zomermercato.

Hoewel Melro niet direct als hun vervanger wordt gezien in termen van status, past zijn profiel perfect binnen het handelsmerk van Lille.

De club staat bekend om zijn talent voor het ontdekken en ontwikkelen van kwaliteitsvoetballers uit de kleinere en lagere niveaus van het Portugese voetbal, om ze vervolgens te laten groeien, te benutten en te lanceren.

Naast Lille hebben ook andere Europese grootmachten interesse getoond in Melro. Atlético Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund en FC Kopenhagen behoren tot de clubs die gecharmeerd zijn van zijn talent en potentieel.

Club Brugge moet José Melro halen

Meest recent

'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

205
205
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

61
61
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

91
91
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

59
59
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

455
455
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

28
28
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

406
406
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

159
159
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

670
670
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

247
247
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

289
289
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

211
211
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

187
187
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

375
375
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

1100
1100
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

273
273
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

262
262
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

280
280
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

337
337
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

242
242
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

92
92
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

564
564
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

807
807
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

650
650
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

70
70

Meer sportnieuws