Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

1319 stemmen
Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

Club Brugge is op zoek naar aanvallende versterking en het richt zijn pijlen op José Melro van SL Benfica. De jonge spits, qua speelstijl vergeleken met Joao Félix, trekt de aandacht van Europese grootmachten, waaronder FC Barcelona, die hem als een strategische transfer beschouwen.

Maar ook Lille OSC ziet in hem de perfecte oplossing voor het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova.

LEES OOK: 'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Club Brugge heeft aanvallende versterking nodig

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Met name Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa zijn de grootste kanshebbers om komende zomer een transfer naar het buitenland te maken. In deze zoektocht naar de noodzakelijke aanvallende versterking, heeft Club Brugge zijn oog laten vallen op José Melro van SL Lissabon.

De 19-jarige belofte is een veelzijdige aanwinst, bedreven op meerdere posities in de aanval: van de flanken tot aan de spitspositie en alles daartussenin.

De gouden jongen van Benfica: ‘De nieuwe Joao Félix’

José Melro mag dan nog niet voor het eerste elftal van SL Benfica hebben gespeeld, maar zijn naam weerklinkt door de gangen van de Portugese talentenfabriek als een van hun grootste juweeltjes.

Onder Roger Schmidt mocht Melro al verschillende keren meetrainen met de grote jongens.

Na een wat wisselvallig debuutseizoen, kwam Melro in zijn tweede jaar op stoom. Met een vaste plek in het U23-team van Benfica veroverde hij de harten van supporters met zijn indrukwekkende prestaties.

Als een van de beste schutters wist hij dit seizoen maar liefst 15 keer het net te vinden en leverde hij bovendien 4 assists af in slechts 24 competitiewedstrijden. “Hij is een pure spits”, zei André David, een van Melro’s voormalige coaches, bij One Football.

“Hij is een speciale speler in de box. Zijn positionering zonder de bal en gevoel voor ruimte maken hem een echte killer.” SPORT vergelijkt zijn speelstijl zelfs met die van de Joao Félix, die eveneens zijn stempel drukte bij Benfica alvorens naar Atlético Madrid te vertrekken.

Marca noemt Melro zelfs de nieuwe gouden jongen van Benfica.

FC Barcelona ziet José Melro als een strategische transfer

José Melro houdt voorlopig zijn opties open terwijl hij geduldig wacht op een voorstel van SL Benfica dat aan zijn verwachtingen voldoet. Voor de 19-jarige draait alles om het juiste sportieve project.

Ondertussen hebben verschillende buitenlandse clubs, waaronder FC Barcelona, hun oog laten vallen op zijn veelbelovende talent. Barça staat bekend om jonge aankomende talenten van Europa te monitoren, en ziet in Melro een aanvaller met interessante kwaliteiten die een waardevolle toevoeging kunnen vormen voor de club.

De Catalaanse gigant is zich bewust van zijn potentieel en ziet het aantrekken van Melro als een strategische zet, gezien zijn talent, kwaliteiten en redelijke prijskaartje.

Hoewel Barcelona overweegt om Melro eerst te laten rijpen in hun B-ploeg, lijkt dit niet helemaal in lijn te zijn met de sportieve ambities van de ambitieuze youngster. Melro heeft zijn zinnen gezet op een traject dat hem directe kansen biedt om zijn talent op het hoogste niveau te tonen.

Lille OSC wil Melro als vervanger David en/of Zhegrova

Niet alleen FC Barcelona heeft zijn oog laten vallen op José Melro; ook Lille OSC heeft de jonge U20-international hoog op hun verlanglijstje staan. De Franse topclub heeft grootse plannen voor Melro.

In tegenstelling tot Barcelona wil Lille hem direct opnemen in hun eerste elftal. Voor Lille zou Melro een antwoord moeten bieden op het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova tijdens de komende zomermercato.

Hoewel Melro niet direct als hun vervanger wordt gezien in termen van status, past zijn profiel perfect binnen het handelsmerk van Lille.

De club staat bekend om zijn talent voor het ontdekken en ontwikkelen van kwaliteitsvoetballers uit de kleinere en lagere niveaus van het Portugese voetbal, om ze vervolgens te laten groeien, te benutten en te lanceren.

Naast Lille hebben ook andere Europese grootmachten interesse getoond in Melro. Atlético Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund en FC Kopenhagen behoren tot de clubs die gecharmeerd zijn van zijn talent en potentieel.

Club Brugge moet José Melro halen

Meest recent

'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen tijdens de zomerse transferperiode, ...

25
25
'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

58
58
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

205
205
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

59
59
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

357
357
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

75
75
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

322
322
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

118
118
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

557
557
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

171
171
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

297
297
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

496
496
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

217
217
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

499
499
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

155
155
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

458
458
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

498
498
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1095
1095
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

405
405
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

91
91
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

403
403
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

327
327
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

205
205
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

242
242
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

103
103

Meer sportnieuws