Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

door
Topschutter op weg naar Club Brugge: ‘nieuwe Joao Félix’

Club Brugge is op zoek naar aanvallende versterking en het richt zijn pijlen op José Melro van SL Benfica. De jonge spits, qua speelstijl vergeleken met Joao Félix, trekt de aandacht van Europese grootmachten, waaronder FC Barcelona, die hem als een strategische transfer beschouwen.

Maar ook Lille OSC ziet in hem de perfecte oplossing voor het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova.

LEES OOK: 'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Club Brugge heeft aanvallende versterking nodig

Club Brugge staat (weeral) voor een nieuwe start deze zomer, met zoektochten naar zowel een nieuwe hoofdcoach als een Technical Director in volle gang. Tegelijkertijd zullen enkele sterkhouders vertrekken, waardoor de club zich richt op versterkingen om het team te verfrissen en versterken.

Met name Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa zijn de grootste kanshebbers om komende zomer een transfer naar het buitenland te maken. In deze zoektocht naar de noodzakelijke aanvallende versterking, heeft Club Brugge zijn oog laten vallen op José Melro van SL Lissabon.

De 19-jarige belofte is een veelzijdige aanwinst, bedreven op meerdere posities in de aanval: van de flanken tot aan de spitspositie en alles daartussenin.

De gouden jongen van Benfica: ‘De nieuwe Joao Félix’

José Melro mag dan nog niet voor het eerste elftal van SL Benfica hebben gespeeld, maar zijn naam weerklinkt door de gangen van de Portugese talentenfabriek als een van hun grootste juweeltjes.

Onder Roger Schmidt mocht Melro al verschillende keren meetrainen met de grote jongens.

Na een wat wisselvallig debuutseizoen, kwam Melro in zijn tweede jaar op stoom. Met een vaste plek in het U23-team van Benfica veroverde hij de harten van supporters met zijn indrukwekkende prestaties.

Als een van de beste schutters wist hij dit seizoen maar liefst 15 keer het net te vinden en leverde hij bovendien 4 assists af in slechts 24 competitiewedstrijden. “Hij is een pure spits”, zei André David, een van Melro’s voormalige coaches, bij One Football.

“Hij is een speciale speler in de box. Zijn positionering zonder de bal en gevoel voor ruimte maken hem een echte killer.” SPORT vergelijkt zijn speelstijl zelfs met die van de Joao Félix, die eveneens zijn stempel drukte bij Benfica alvorens naar Atlético Madrid te vertrekken.

Marca noemt Melro zelfs de nieuwe gouden jongen van Benfica.

FC Barcelona ziet José Melro als een strategische transfer

José Melro houdt voorlopig zijn opties open terwijl hij geduldig wacht op een voorstel van SL Benfica dat aan zijn verwachtingen voldoet. Voor de 19-jarige draait alles om het juiste sportieve project.

Ondertussen hebben verschillende buitenlandse clubs, waaronder FC Barcelona, hun oog laten vallen op zijn veelbelovende talent. Barça staat bekend om jonge aankomende talenten van Europa te monitoren, en ziet in Melro een aanvaller met interessante kwaliteiten die een waardevolle toevoeging kunnen vormen voor de club.

De Catalaanse gigant is zich bewust van zijn potentieel en ziet het aantrekken van Melro als een strategische zet, gezien zijn talent, kwaliteiten en redelijke prijskaartje.

Hoewel Barcelona overweegt om Melro eerst te laten rijpen in hun B-ploeg, lijkt dit niet helemaal in lijn te zijn met de sportieve ambities van de ambitieuze youngster. Melro heeft zijn zinnen gezet op een traject dat hem directe kansen biedt om zijn talent op het hoogste niveau te tonen.

Lille OSC wil Melro als vervanger David en/of Zhegrova

Niet alleen FC Barcelona heeft zijn oog laten vallen op José Melro; ook Lille OSC heeft de jonge U20-international hoog op hun verlanglijstje staan. De Franse topclub heeft grootse plannen voor Melro.

In tegenstelling tot Barcelona wil Lille hem direct opnemen in hun eerste elftal. Voor Lille zou Melro een antwoord moeten bieden op het verwachte vertrek van sterkhouders Jonathan David en Edon Zhegrova tijdens de komende zomermercato.

Hoewel Melro niet direct als hun vervanger wordt gezien in termen van status, past zijn profiel perfect binnen het handelsmerk van Lille.

De club staat bekend om zijn talent voor het ontdekken en ontwikkelen van kwaliteitsvoetballers uit de kleinere en lagere niveaus van het Portugese voetbal, om ze vervolgens te laten groeien, te benutten en te lanceren.

Naast Lille hebben ook andere Europese grootmachten interesse getoond in Melro. Atlético Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund en FC Kopenhagen behoren tot de clubs die gecharmeerd zijn van zijn talent en potentieel.

Club Brugge moet José Melro halen

Meest recent

Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

13
13
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

9
9
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

43
43
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

95
95
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

15
15
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

82
82
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

110
110
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

121
121
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

110
110
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

56
56
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

597
597
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

97
97
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

64
64
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

83
83
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

275
275
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

166
166
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

177
177
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

245
245
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

62
62
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

117
117
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

601
601
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

228
228

Meer sportnieuws