Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

35 stemmen
Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

Nadat Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund dinsdag al een ticket voor de halve finales van de Champions League pakten, worden vanaf 21u ook de laatste twee halvefinalisten aangeduid. Daarvoor krijgen we twee absolute krakers gereserveerd.

Het is daarbij uiteraard vooral uitkijken naar de topaffiche tussen Manchester City en Real Madrid, de laatste twee winnaars van het kampioenenbal. In de heenwedstrijd hielden de twee grootmachten elkaar in evenwicht na een weergaloos kijkstuk. Door de 3-3 kan het in het Etihad alle kanten uit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De Bruyne keert terug bij Man City

In vergelijking met de heenwedstrijd kan City echter opnieuw rekenen op Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels moest door ziekte nog passen voor de heenmatch, maar vormt nu op het middenveld een driehoek met Rodri en Bernardo Silva. Op de linkerflank krijgt Grealish de voorkeur op Jérémy Doku.

Bij Real Madrid moest Carlo Ancelotti dan weer op zoek naar een vervanger voor de geschorste Tchouameni. Het is ervaren rot Nacho die zijn plaats centraal in de defensie inneemt. Verder noteren we geen verrassingen bij de Koninklijke, dat rekent op het offensieve geweld van Rodrygo, Vinicius en Bellingham.

Trossard op de bank

In de andere partij van woensdagavond staan met Bayern München en Arsenal ook twee kleppers tegenover elkaar. Bayern zal op revanche belust zijn nadat het afgelopen weekend Leverkusen de Duitse titel zag pakken. In vergelijking met de heenmatch voert Thomas Tuchel twee wijzigingen door. De geschorste Davies en de geblesseerde Gnabry worden vervangen door Mazraoui en Guerreiro.

Bij Arsenal is de belangrijkste vaststelling dan weer dat Leandro Trossard, die in de laatste twee CL-matchen telkens scoorde, vrede moet nemen met een plaats op de bank. Martinelli krijgt op links de voorkeur, terwijl Mikel Arteta voor Havertz als valse negen kiest. Daardoor verdwijnt ook Gabriel Jesus naar de bank, met Jorginho komt er een extra defensieve middenvelder in de ploeg.

🚀

Wie halen de halve finales?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

90
90
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

50
50
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

86
86
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

185
185
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

82
82
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

177
177
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

461
461
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

107
107
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

540
540
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

308
308
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

650
650
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

166
166
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

410
410
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws