Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

35 stemmen
Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

Nadat Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund dinsdag al een ticket voor de halve finales van de Champions League pakten, worden vanaf 21u ook de laatste twee halvefinalisten aangeduid. Daarvoor krijgen we twee absolute krakers gereserveerd.

Het is daarbij uiteraard vooral uitkijken naar de topaffiche tussen Manchester City en Real Madrid, de laatste twee winnaars van het kampioenenbal. In de heenwedstrijd hielden de twee grootmachten elkaar in evenwicht na een weergaloos kijkstuk. Door de 3-3 kan het in het Etihad alle kanten uit.

LEES OOK: 'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

De Bruyne keert terug bij Man City

In vergelijking met de heenwedstrijd kan City echter opnieuw rekenen op Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels moest door ziekte nog passen voor de heenmatch, maar vormt nu op het middenveld een driehoek met Rodri en Bernardo Silva. Op de linkerflank krijgt Grealish de voorkeur op Jérémy Doku.

Bij Real Madrid moest Carlo Ancelotti dan weer op zoek naar een vervanger voor de geschorste Tchouameni. Het is ervaren rot Nacho die zijn plaats centraal in de defensie inneemt. Verder noteren we geen verrassingen bij de Koninklijke, dat rekent op het offensieve geweld van Rodrygo, Vinicius en Bellingham.

Trossard op de bank

In de andere partij van woensdagavond staan met Bayern München en Arsenal ook twee kleppers tegenover elkaar. Bayern zal op revanche belust zijn nadat het afgelopen weekend Leverkusen de Duitse titel zag pakken. In vergelijking met de heenmatch voert Thomas Tuchel twee wijzigingen door. De geschorste Davies en de geblesseerde Gnabry worden vervangen door Mazraoui en Guerreiro.

Bij Arsenal is de belangrijkste vaststelling dan weer dat Leandro Trossard, die in de laatste twee CL-matchen telkens scoorde, vrede moet nemen met een plaats op de bank. Martinelli krijgt op links de voorkeur, terwijl Mikel Arteta voor Havertz als valse negen kiest. Daardoor verdwijnt ook Gabriel Jesus naar de bank, met Jorginho komt er een extra defensieve middenvelder in de ploeg.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'
61

Wie halen de halve finales?

Meest recent

Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

45
45
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

114
114
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

95
95
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

90
90
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

40
40
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

40
40
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

41
41
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

123
123
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

116
116
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

458
458
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

84
84
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

162
162
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

330
330
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

974
974
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

958
958
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

461
461
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

842
842
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

574
574
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

358
358

Meer sportnieuws