Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

door
Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

Nadat Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund dinsdag al een ticket voor de halve finales van de Champions League pakten, worden vanaf 21u ook de laatste twee halvefinalisten aangeduid. Daarvoor krijgen we twee absolute krakers gereserveerd.

Het is daarbij uiteraard vooral uitkijken naar de topaffiche tussen Manchester City en Real Madrid, de laatste twee winnaars van het kampioenenbal. In de heenwedstrijd hielden de twee grootmachten elkaar in evenwicht na een weergaloos kijkstuk. Door de 3-3 kan het in het Etihad alle kanten uit.

LEES OOK: 'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

De Bruyne keert terug bij Man City

In vergelijking met de heenwedstrijd kan City echter opnieuw rekenen op Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels moest door ziekte nog passen voor de heenmatch, maar vormt nu op het middenveld een driehoek met Rodri en Bernardo Silva. Op de linkerflank krijgt Grealish de voorkeur op Jérémy Doku.

Bij Real Madrid moest Carlo Ancelotti dan weer op zoek naar een vervanger voor de geschorste Tchouameni. Het is ervaren rot Nacho die zijn plaats centraal in de defensie inneemt. Verder noteren we geen verrassingen bij de Koninklijke, dat rekent op het offensieve geweld van Rodrygo, Vinicius en Bellingham.

Trossard op de bank

In de andere partij van woensdagavond staan met Bayern München en Arsenal ook twee kleppers tegenover elkaar. Bayern zal op revanche belust zijn nadat het afgelopen weekend Leverkusen de Duitse titel zag pakken. In vergelijking met de heenmatch voert Thomas Tuchel twee wijzigingen door. De geschorste Davies en de geblesseerde Gnabry worden vervangen door Mazraoui en Guerreiro.

Bij Arsenal is de belangrijkste vaststelling dan weer dat Leandro Trossard, die in de laatste twee CL-matchen telkens scoorde, vrede moet nemen met een plaats op de bank. Martinelli krijgt op links de voorkeur, terwijl Mikel Arteta voor Havertz als valse negen kiest. Daardoor verdwijnt ook Gabriel Jesus naar de bank, met Jorginho komt er een extra defensieve middenvelder in de ploeg.

Wie halen de halve finales?

Meest recent

Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

8
8
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

35
35
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

56
56
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

94
94
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

42
42
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

297
297
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

240
240
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

194
194
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

212
212
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

165
165
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

61
61
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

43
43
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

157
157
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

107
107
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

211
211
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

260
260
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

61
61
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

141
141
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

455
455
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

67
67
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

378
378
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

259
259
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

97
97

Meer sportnieuws