Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

door
Opstellingen CL: Slechts één Belg start in kwartfinales

Nadat Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund dinsdag al een ticket voor de halve finales van de Champions League pakten, worden vanaf 21u ook de laatste twee halvefinalisten aangeduid. Daarvoor krijgen we twee absolute krakers gereserveerd.

Het is daarbij uiteraard vooral uitkijken naar de topaffiche tussen Manchester City en Real Madrid, de laatste twee winnaars van het kampioenenbal. In de heenwedstrijd hielden de twee grootmachten elkaar in evenwicht na een weergaloos kijkstuk. Door de 3-3 kan het in het Etihad alle kanten uit.

LEES OOK: 'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

De Bruyne keert terug bij Man City

In vergelijking met de heenwedstrijd kan City echter opnieuw rekenen op Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels moest door ziekte nog passen voor de heenmatch, maar vormt nu op het middenveld een driehoek met Rodri en Bernardo Silva. Op de linkerflank krijgt Grealish de voorkeur op Jérémy Doku.

Bij Real Madrid moest Carlo Ancelotti dan weer op zoek naar een vervanger voor de geschorste Tchouameni. Het is ervaren rot Nacho die zijn plaats centraal in de defensie inneemt. Verder noteren we geen verrassingen bij de Koninklijke, dat rekent op het offensieve geweld van Rodrygo, Vinicius en Bellingham.

Trossard op de bank

In de andere partij van woensdagavond staan met Bayern München en Arsenal ook twee kleppers tegenover elkaar. Bayern zal op revanche belust zijn nadat het afgelopen weekend Leverkusen de Duitse titel zag pakken. In vergelijking met de heenmatch voert Thomas Tuchel twee wijzigingen door. De geschorste Davies en de geblesseerde Gnabry worden vervangen door Mazraoui en Guerreiro.

Bij Arsenal is de belangrijkste vaststelling dan weer dat Leandro Trossard, die in de laatste twee CL-matchen telkens scoorde, vrede moet nemen met een plaats op de bank. Martinelli krijgt op links de voorkeur, terwijl Mikel Arteta voor Havertz als valse negen kiest. Daardoor verdwijnt ook Gabriel Jesus naar de bank, met Jorginho komt er een extra defensieve middenvelder in de ploeg.

Wie halen de halve finales?

Meest recent

Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

3
3
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

16
16
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

53
53
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

49
49
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

158
158
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

64
64
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

184
184
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

113
113
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

105
105
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

240
240
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

241
241
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

147
147
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

76
76
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

180
180
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

56
56
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

62
62
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

236
236
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

395
395
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

133
133
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

247
247
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

99
99
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

151
151
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

187
187
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

69
69
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

305
305

Meer sportnieuws