PAOK probeert eigen fans in te tomen voor clash met Club

door
PAOK probeert eigen fans in te tomen voor clash met Club

Club Brugge is woensdag afgereisd naar Griekenland, want daar gaat het donderdagavond op zoek naar een historische kwalificatie. Als het de 1-0-voorsprong uit de heenwedstrijd kan vasthouden, dan mag het zich opmaken voor een eerste Europese halve finale in meer dan 30 jaar.

Dat zal echter nog een zeer lastige opdracht worden, want in Thessaloniki staat Club een ware heksenketel te wachten. De fans van PAOK staan sowieso al bekend om hun vurige karakter en dat mocht in de vorige ronde ook Dinamo Zagreb ondervinden. Zij gingen na een 2-0-zege in de heenmatch in de terugmatch met 5-1 onderuit.

LEES OOK: 'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Club Brugge wacht hete ontvangst in Griekenland

Bovendien zijn de fans van PAOK extra gepeperd voor de clash met Club. Zij voelden zich immers onheus behandeld tijdens de heenwedstrijd vorige week in Brugge. Ze beschuldigden de lokale politie ervan gewelddadig en 'racistisch' opgetreden te hebben en PAOK diende zelfs een klacht in bij de UEFA.

Op sociale media vallen daardoor heel wat haatdragende commentaren van Griekse fans richting de Club-supporters te lezen. Club raadde via zijn officiële kanalen zijn supporters ook aan om de clubkleuren niet te dragen buiten het stadion. Nu probeert PAOK toch ook om zijn eigen legioen tot kalmte aan te manen met een statement.

PAOK maant eigen fans aan tot kalmte

"Het onaanvaardbare gedrag van de Belgische politie ten opzichte van de Griekse bezoekers werd al uitgebreid bericht en wordt onderzocht, maar er is geen enkel bewijs dat supporters van Club Brugge fans van PAOK geprovoceerd of aangevallen zouden hebben. Daarom staan we erop om duidelijk te maken dat zij als gasten welkom zijn in zowel Thessaloniki als in het Toumba-stadion."

De club wil immers niet dat een Europees succes overschaduwd zou worden door rellen. "Deze wedstrijd moet een hoogtepunt worden in de Europese geschiedenis van PAOK. Laat ons dat karakter van de wedstrijd donderdag beschermen, zonder confrontaties met Belgische fans. Wij willen dat onze fans ook overal welkom zijn, juist omdat het beste voor onze club nog moet komen."

Denk je dat het tot rellen zal komen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

203
203
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

131
131
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

82
82
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

93
93
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

93
93
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

205
205
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

682
682
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

443
443
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

227
227
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

238
238
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

177
177
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

934
934
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

143
143
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

408
408
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

564
564
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws